Profile cover photo
Profile photo
Centrum Kształcenia Podyplomowego UNS
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
Wspólnie z Fundacją Innopolis serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowej konferencji, której tematem przewodnim będzie szeroko rozumiana profilaktyka. Prelegenci: prof.dr hab. Jacek Pyżalski, mgr Tomasz Bilicki, mgr Anna Zarebska, mł. insp. Włodzimierz Sokołowski zaprezentują różne strategie działań, mające na celu zapobieganie niekorzystnym zjawiskom, sytuacjom trudnym oraz zagrożeniom zarówno w świecie on-line, jak i off-line. Zapisy na konferencję przyjmujemy do 22.05.2018. Ilość miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!
Add a comment...

Post has attachment
Chciałbyś zostać licencjonowanym terapeutą Bilateralnej Integracji i mieć uprawnienia do prowadzenia diagnozy i programu terapii, ale przeraża Cię koszt tego szkolenia?

Próbowałeś zapisać się na w/w szkolenie, ale nie udało Ci się dostać nawet na listę rezerwową? A może miejsce zajęć było oddalone o wiele kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania i wyjazd na zajęcia był niemożliwy?

Mamy dla Ciebie świetną wiadomość!

Tylko u nas, specjalnie dla naszych Studentów, Słuchaczy i Absolwentów, mgr Katarzyna Rychetsky (National Director For Poland) oraz mgr Martin Rychetsky poprowadzą szkolenie pt. "Bilateralna Integracja – Program Indywidualny" w absolutnie wyjątkowej cenie.

Zapisz się już dziś, bo ilość miejsc jest bardzo ograniczona!
Add a comment...

Post has attachment
Kiedy był mały, nikt go nie rozumiał. Gdy oglądał niemiecką telewizję, śmiał się, bo znał już trzy języki obce. Wtedy matka myślała: "Głupiego poznasz po uśmiechu jego". Nie bawił się książkami, tylko kartkował, bo posługiwał się pamięcią fotograficzną. Obecnie zna sześć języków i jest doktorantem na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

- Przecież to paradoks. Mam w domu geniusza, który życiowo nadal raczkuje. Niby posmaruje chleb, ubierze się sam. Ale gdy nie wie, jak coś założyć, będzie stać nago - wzdycha mama Maćka.
Add a comment...

Post has attachment
Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 organizowany jest pod patronatem ONZ. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce organizowane są różne wydarzenia mające na celu promowanie praw osób z zespołem Downa.
Data - 21 marca - nie jest przypadkowa. Zespół Downa polega bowiem na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.
Załóż dziś dwie kolorowe skarpetki nie do pary i pokaż, że integrujesz się z osobami z zespołem Downa – zachęcają organizacje działające na rzecz osób z trisomią 21.
My, poza zewnętrznym okazaniem pewnego rodzaju solidarności z osobami z ZD oraz ich rodzinami, polecamy przeczytanie wywiadu z rodzicami 28-letniej Natalii z Zespołem Downa i chwilę refleksji nad codziennym życiem rodzin borykających się z podobnymi problemami.
Add a comment...

Post has attachment
Nauczyciele, Terapeuci, Opiekunowie, Rodzice dzieci z ASD!
Macie już plany na czwartkowe popołudnie? Jeśli jeszcze nie, to serdecznie zapraszamy na kolejną porcję, tym razem niemalże kluczowej wiedzy. Do zobaczenia!
Add a comment...

Post has attachment
Nauczycielu, Opiekunie, Terapeuto! Czy wiesz, że dzieci z zaburzeniami zachowania jest coraz więcej?
Jeśli chcesz skutecznie radzić sobie z trudnymi zachowaniami dzieci z autyzmem lub Zespołem Aspergera zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się 27 lutego 2018 (wtorek) w godz. 17.00 – 19.30. Szczegóły w linku. Liczba miejsc ograniczona!
Add a comment...

Post has attachment
Czy wiesz, że pomimo rosnącej wiedzy i świadomości społecznej na temat całościowych zaburzeń rozwojowych wciąż zdarzają się takie sytuacje, kiedy dzieci z ASD diagnozowane są dopiero w wieku 11 lat i później? Niektóre osoby ze spektrum autyzmu nigdy nie uzyskują prawidłowej diagnozy, lub dowiadują się o swoim zaburzeniu zupełnym przypadkiem, kiedy już jako dorośli ludzie próbują pomóc własnym dzieciom…Aby nie przeoczyć tego zaburzenia zapraszamy na wyjątkowe szkolenie pt.: „Nowy wymiar diagnozy dzieci ze spektrum autyzmu – ADOS”, które odbędzie się 22.02.2018 w godz. 17.00- 19.30. Szczegóły w linku:
Add a comment...

Post has attachment
Czy wiecie, że dziś jest Dzień Bezpiecznego Internetu? Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
Tegoroczny DBI 2018 obchodzić będziemy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
Organizatorzy zachęcają lokalne ośrodki edukacyjne i kulturalne – szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów). Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.dbi.pl
Add a comment...

Post has attachment
Drodzy Nauczyciele, Terapeuci, Opiekunowie, Rodzice!
Nie macie czasem wrażenia, że mówicie do dziecka niczym do ściany? A może wydaje Wam się, że młody człowiek celowo ignoruje Wasze polecania i prośby, albo kompletnie nie rozumie, czego od niego oczekujecie? Komunikacja to podstawa wszelkich oddziaływań terapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Jeśli też tak uważacie zapraszamy na szkolenie w czwartek - 15 lutego 2018r. godz. 17.00 - 19.30! Szczegóły na naszej stronie!
Add a comment...

Post has attachment
„Mamy całą generację, która wyrasta z niższą samooceną niż poprzednia. Innym problemem jest to, że dorastamy w świecie Facebooka i Instagramu. Jesteśmy dobrzy w pokazywaniu ludziom, że życie jest wspaniałe, pomimo naszej depresji. Wszyscy wyglądają na twardych, poradzą sobie ze wszystkim. Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana. Większość sobie nie poradzi. (…) Wszyscy mieliśmy z tym styczność, kiedy masz gorszy humor, albo czujesz się samotny wysyłasz wiadomość do 10 osób: hej, hej, hej, hej… Przecież to takie fajne uczucie, gdy otrzymujesz wiadomość. Liczymy więc lajki i wracamy po dziesięć razy, żeby sprawdzić czy popularność Instagrama nie maleje. Kiedy nie widzimy zadowalających wyników zadajemy sobie pytanie: Robię coś źle? Już mnie nie lubią? Prawdziwą traumą dla młodzieży jest bycie usuniętym z grona znajomych... Dobrze wiemy, że kiedy dostajemy wiadomość, wydziela się dopamina, która sprawia, że czujemy się dobrze. Dopamina, to dokładnie ten sam związek, który jest wydzielany kiedy palimy, pijemy, czy uprawiamy hazard. Mówiąc w skrócie jest bardzo uzależniający. Mamy ograniczenia wiekowe na palenie, hazard i alkohol, ale nie ma żadnych ograniczeń na serwisy społecznościowe i telefony komórkowe”

Warto obejrzeć całość i zastanowić się, czy przypadkiem nie gubimy gdzieś w swoim życiu tego, co naprawdę wartościowe i istotne podążając za błahostkami i natychmiastową gratyfikacją… Czy nadal potrafimy tworzyć trwałe związki oraz relacje oparte na zaufaniu i szczerości? Czy umiemy czekać na swój sukces? Czy potrafimy ze sobą rozmawiać, a nie jedynie mówić? Czy kultura „instant” nie odebrała naszym relacjom z innymi ludźmi całej jej głębi i niesamowitego uroku?
Serdecznie polecamy!
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded