Profile cover photo
Profile photo
Володимир Мороз
160 followers
160 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
За угорським обуренням щодо закону України "Про освіту" стоїть тривала драматична історія намагань асимілювати українців Закарпаття:

Post has attachment
Досліджувати хобі великих людей - і задоволення, і відкриття нових граней їх особистостей. Ще років 3-4 тому я би не подумав, що вимогливий і строгий Йосиф Сліпий збирав гербарії. Та чого тільки не "ховає" історія?
Studying hobbies of outstanding persons is a very interesting affair. It is recovering new sides of their spiritual lives at the same time. Still, 3-4 years before I could not imagine Josyf Slipyj had collected herbariums. And what more hides History of his life?
https://risu.org.ua/ua/index/exclusive/events_people/68462/

Post has attachment
Майже щоразу, коли пишу ту чи іншу статтю на сторінку "Ретро" тощо, натрапляю на унікальні матеріали. Відчуваю обов'язок поділитися ними, донести до усіх, кому це може бути цікаво.
Ось сьогодні знайшов та адаптував до сучасної мови вірш "Степ" (він же "Гей, на Русі світ прекрасний") Володимира Лучаківського. Це 1860 рік.
Цей твір мене дійсно вразив — В. Лучаківський говорить до нас своїми словами, а не через аналіз дослідників його творчості. І хоча його знають здебільшого у рідному місті, "Степ" буде цікавим усім українцям. Я майже впевнений.
У наступному номері "RIA плюс" читайте статтю про Лучаківського-літератора і трішки — про Лучаківського-етнографа.

Post has attachment
Двотомний путівник Дністром обсягом понад 1000 сторінок і з півтора сотнями ілюстрацій написала киянка Олена Крушинська. У першому томі «Від витоків до гирла Збруча», що вийшов друком у львівському видавництві «Центр Європи», на десятках сторінок і сотнях фотографій представлена Тернопільщина.
Ссылка на источник: http://te.20minut.ua/lyudi/taemnitsi-dnistra-vid-oleni-krushinskoyi-10539925.html

Post has attachment
Зібрав в одному місці лінки на свої матеріали за досвідом тижневого стажування у Польщі. Просто поради, які може використати кожна місцева громада.
Польський досвід реформ
Польський досвід реформ
something-about-ukraine.blogspot.com

Post has attachment
Зліва і справа – вода. Хорли – одне з чудових місць України, де Сонце, Місяць та зорі сходять з моря і сідають у нього. А ще зліва удалині біля Хорлів видніють Устричні острови – на них Софія Фальц-Фейн дійсно мала устричну ферму.

Post has attachment
"Існують не просто стереотипи, а ціла міфологія. Можна перерахувати багато, скажу коротко про кілька моїх «найулюбленіших»: «Україна – це Росія», «В Україні немає своєї мови і культури, всі спілкуються російською», «Українські дівчата хоча усі красуні, але повніють після одруження вдвічі, а то і втричі». Словом, китайці про нашу країну не знають нічого."

Post has attachment
Про молоді роки Омеляна Пріцака. До 10-річниці його смерті.

Post has attachment
Заробітки на туризмі – те, про що на Тернопільщині говорять багато уже впродовж багатьох десятиліть. Але справа зрушується дуже поволі, на відміну від сусідньої Польщі. У неї є чому повчитися.
http://te.20minut.ua/analitika-i-publicistika/polskiy-dosvid-reform-yak-gromada-zbuduvala-sobi-gorodische-i-zaroblya-10510870.html

Post has attachment
Олена Кульчицька - надзвичайно цікава людина і дійсно, багато людей, які ходять вулицею її імені у Тернополі, часто не знають, хто вона:
Wait while more posts are being loaded