Profile cover photo
Profile photo
Mutlu ve Sağlıklı
6 followers -
Mutlu ve Sağlıklı bir yaşam için yararlı doğal tedaviler ve güncel sağlık haberleri.
Mutlu ve Sağlıklı bir yaşam için yararlı doğal tedaviler ve güncel sağlık haberleri.

6 followers
About
Posts

Post has attachment
Kemoterapi Alan Kanser Hastalarının Beslenmesi ve Yapması Gerekenler!

Herkesin kanserle olan yolculuğu benzersizdir ve bu yolculukların çoğu kemoterapi almayı içerir. Çoğu hasta kemoterapi almaktan kaçınsa da bazen seçme şansınız olmayabilir.

Çoğu kanser hastası kemoterapi almaya başladığında hazırlıksız, desteksizdir ve kemoterapi ile başa çıkmanın yollarını bilmemektedir. Kemoterapi her zaman zordur, fakat ne olduğunu, neden alındığını bilmeniz ve hazırlıklı olmanız size oldukça yardımcı olacaktır.

#kanser #kemo #kemoterapi #sağlık #tedavi #kansertedavisi #sağlıklıyaşam
Add a comment...

Post has attachment
Neden Kanser Oluyoruz? Ellerimizle Kendimizi Nasıl Hasta Ediyoruz?

Neden Kanser oluyoruz diye düşündünüz mü hiç? Teknoloji ve Tıp bu kadar ilerlemişken, neden hastalıklar bu kadar yaygınlaşıyor.

Bu yazıyı okuduktan sonra kanserin asıl sebebinin ‘kendimiz’ olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız.

#kanser #sağlık #sağlıklıyaşam #beslenme #sağlıklıbeslenme
Add a comment...

Post has attachment
Kemoterapi ve Alternatif Kanser Tedavileri Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Kemoterapi alan hastaların daha sonra ki yaşam kaliteleri büyük ölçüde azalıyor. Zayıflık, yorgunluk, saç dökülmesi, mide bulantısı, kusma ve ishal kemoterapi ile ilişkilendirdiğimiz yan etkilerden sadece birkaçıdır.

Birçok hasta kemoterapi almak istemediklerini söylüyor çünkü zehirli bir tedavi yöntemi olduğunu düşünüyor. Bilinen kanser öldürme özelliklerine rağmen, kötü algı, iyiden daha ağır basmaktadır.

#kanser #kemo #kemoterapi #sağlık #tedavi #kansertedavisi #sağlıklıyaşam
Add a comment...

Post has attachment
Kanser Nedir? Sık Rastlanan Kanser Türleri Nelerdir?

Günümüzde kanser hakkında hemen hemen her insan bilgi sahibi. Ailenizden veya tanıdığınız biri kanser ile karşı karşıya gelmiş olabilir. Gerçekle yüzleşene kadar, kanser yalnızca başkasından duyduğunuz bir hastalıktır.

Doktor kontrollünde “Kansersin” kelimesini duyduğunuz an içinize korkular yayılmaya başlar: Ailem ne olacak? Mesleğim ne olacak? Neden ben?

Seçenekleriniz arasında hastalığı tedavi etmek için kullanılan doğal ve bütünleştirici tedaviler de vardır. Bu doğal kanser tedavilerinin yararlı olduğu belgelenmiştir ve geleneksel kemoterapi, radyasyon ve ameliyattan daha az masraflı olabilirler.

Kanser tedavisine başlamadan önce, kanserin ne olduğunu iyice anlamalısınız. Ardından tedaviye sağlam bir bilgi ve anlayış ile yaklaşmalısınız.

#kanser #dna #rna #mutasyon #kökhücre #sağlık #sağlıklıbeslenme #sağlıklıyaşam
Add a comment...

Post has attachment
Prof. Dr. Erkan Topuz uyardı: Kanser olmak istemiyorsanız..!

Kanser üzerine bir çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Onkoloji Enstitüsü direktörü Prof. Erkan Topuz’dan kanserden korunmak ve kanser hastaları için hayat kurtaran öneriler…

#kanser #sağlık #beslenme #sağlıklıbeslenme #sağlıklıyaşam #erkantopuz #drerkantopuz
Add a comment...

Post has attachment
Çörek Otu Yağı’nın Faydaları Nelerdir? Kanıtlanmış 7 Faydası

Çörek otu yağı yararları hakkında yayınlanmış 630 bilimsel makalede ki gerçeklik: Vücudun üstesinden gelmesine yardımcı olamayacağı çok az sorun vardır.

Hemen hemen hiç yan etkisi olmadan, çörek otunun iyileştirici üstünlüğü aslında oldukça inanılmaz.

#çörekotu #çörekotuyağı #sağlık #sağlıklıbeslenme #sağlıklıyaşam #yağ #kanser #karaciğer #diyabet #kiloverme #saç #cilt #enfeksiyon
Add a comment...

Post has attachment
Vegan Yiyecekler: Sağlıklı ve Pratik Yapımlarıyla Kavanozda Vegan Tarifler

Vejetaryen beslenme ülkemizde daha yaygınken, vegan beslenme de yavaş yavaş popülerlik kazanmaktadır. Yemek kültürümüz de et ve süt ürünleri çokça tüketildiği için vegan beslenme bizlere uzak bir diyet türü olarak geliyor. Aslında arkasında etik bir söylem barındıran veganizm, lezzetli yiyecekler yemeye veya vücudumuzun gereken besinleri almasına engel değil.

Vegan diyete yeni başladıysanız, her gün ne yiyeceğiniz düşüncesi sizi biraz yorabilir. Bu yazımız günün her saati ve iş yerinizde de dahil kolayca hazırlayıp tüketebileceğiniz, hem pratik hem de oldukça sağlıklı kavanozda vegan öğün tariflerini bulabilirsiniz.

#vegan #beslenme #veganbeslenme #vejetaryen #flexitarian #paleo #paleovegan #pesketaryen #çiğvegan #sağlık #sağlıklıyaşam #sağlıklıbeslenme #diyet
Add a comment...

Post has attachment
Doğa’nın İnsanlar ve Sağlık Üzerindeki Olumlu Etkileri!

Özellikle kriz dönemlerinde alıp başını gitmek, şehrin karmaşasından uzaklaşmak istersin. Bu bazen yalnızca farklı bir şehre gitmek içindir. Nereye gittiğinin, iyi ya da kötü olmasının bir önemi yoktur aslında. Uzaklaşmanın iyi geleceğini düşünürsün…

Uzaklaşmak yalnızca kendini iyi hissetmen için yeterliyken, bunu bir de doğada yaşamaya başlayarak yaptığında neler olacağını hayal etmek hiç de zor değildir. Ancak çok az sayıda insan halihazırda doğa ile iç içe yaşama imkanına sahip. Zaten azalan ormanlar ve yeşillik yüzünden birçoğumuz doğanın ne olduğunu bile unutmuş durumda.

Bizler de buradan hareketle o doğayı hatırlatmak için onun olumlu etkilerini ortaya koyalım istedik.

#doğa #tabiat #doğayürüyüşü #huzur #mutluluk #stres #sağlık #sağlıklıyaşam
Add a comment...

Post has attachment
Soğuk Algınlığı İçin Etkili Vitamin Deposu Bitkiler ve Tedaviler

Havalar soğudukça, soğuk algınlığı vakaları da artıyor. Bir kere virüs enfeksiyonlarına yakalandığınız zaman, ne kadar ilaç kullansanız da faydasız. Hani derler ya halk arasında, “ilaçla 7 günde, ilaçsız bir haftada” iyileşiyorsunuz.

Evde bir kişi hastalık kapsa, herkese bulaştırıyor. Önemli olan korunmak, virüsler her yerde var, ama hepimizi hasta edemiyorlar. Bağışıklık sistemi güçlü olanlar hastalanmıyor, oysa hastalıklara karşı direnciniz düşükse, hemen hastalanıyorsunuz.

#soğukalgınlığı #grip #nezle #kış #soğuk #bitkisel #tedavi #beslenme #sağlık #sağlıklıbeslenme #sağlıklıyaşam

Add a comment...

Post has attachment
Diyabet (Şeker Hastalığı)Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Nasıl Teşhis Edilir?

Kronik şeker hastalığı koşulları tip 1 ve tip 2 diyabeti içerir. Potansiyel olarak iyileştirilebilir diyabet hastalığı arasında, prediyabet ve hamilelik sırasında ortaya çıkan ancak bebeğin doğumundan sonra düzelebilen gebelik diyabeti(Gestasyonel) bulunur.

Ne tür bir diyabetiniz olduğuna bağlı olarak, kan şekeri takibi, insülin ve oral ilaçlar ile tedavi edilirsiniz. Sağlıklı bir diyet yapmak, sağlıklı bir kiloyu korumak ve düzenli aktiviteye yapmak diyabet yönetiminde önemli faktörlerdir.

#diyabet #şeker #tip1 #tip2 #tip1diyabet #tip2diyabet #gebelikdiyabeti #Prediyabet #insulin #Glikoz #Gestasyonel #sağlık #beslenme #sağlıklıbeslenme #sağlıklıyaşam
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded