Profile cover photo
Profile photo
Terapia Kręgosłupa
17 followers -
Gabinet Terapii Manualnej Kręgosłupa i Masażu
Gabinet Terapii Manualnej Kręgosłupa i Masażu

17 followers
About
Terapia Kręgosłupa's posts

Post has attachment
W przypadku naciągnięcia mięśni, uszkodzenia ciała, zaostrzenie rwy kulszowej, choroby zwyrodnieniowej dysku, różnych bóli mięśni, stawów pomoc znajdziemy w CoolRelief - kremie, który rozgrzewa mięśnie, eliminuje ból i sztywność. Jest zaprojektowany specjalnie dla uzyskiwania szybkiego i skutecznego efektu, ma silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, stymuluje metabolizm, poprawia mobilność układu mięśniowo-szkieletowego. Dzieki unikalnej bazie tłuszczu (naturalny tłuszcz emu), wchłania się głęboko w skórę oraz zapewnia wysoką biodostępność substancji czynnych do chorej tkanki.

Kamfora poprawia krążenie i ogrzewa, normalizuje napięcie naczyniowe, rozluźnia mięśnie i zmniejsza ból.

Mentol przynosi ulgę w bólu i daje efekt chłodzenia.

Emu Oil tłuszcz emu ma działanie przeciwzapalne na bóle mięśni i stawów, zmniejsza stan zapalny, obrzęk i sztywność stawów, łagodzi napięcie mięśni.

MSM bierze aktywny udział w tworzeniu kolagenu i keratyny - głównego białka strukturalnego tkanki łącznej i chrząstek, uelastycznia stawy, zmniejsza stan zapalny, spowodowany przez stres oksydacyjny i wspiera regenerację uszkodzonych komórek oraz wzrost nowych komórek chrząstki i ścięgien.

Siarczan glukozaminy - główny składnik płynu stawowego, który zapewnia "smarowanie" stawów, zmniejszając tarcie i zużycie chrząstki, stymuluje produkcję chondroityny w celu wzmocnienia kości i chrząstki. Przywraca procesy enzymatyczne w chrząstce stawowej, zapewnia integralność i wytrzymałość stawów, chroni przed uszkodzeniem i reakcjami zapalnymi.

Ekstrakt z żywicy Boswellia(żywica drzewa) ma działanie przeciwzapalne, pomaga poprawić kondycję stawów, poprawia krążenie krwi. Boswellia jest nazywana "bojownikiem z zapaleniem". Składniki aktywne - kwas boswelinowy - hamuje stan zapalny w tkance łącznej, zmniejsza obrzęk stawów, wzmocnia i wspiera odbudowę naczyń krwionośnych.

Kruszyna (wyciąg) pobudza procesy metaboliczne w skórze, zwiększa jej żywotność jako źródło unikalnego kompleksu substancji biologicznie czynnych i jedno z najbogatszych źródłem witamin A, C i E.

Krem Cool Relief - działa łagodnie i bezpiecznie – najpierw koi ból miejscowo, trochę chłodząc, a następnie rozgrzewa, dzięki czemu ból mija!
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Bóle pleców a picie wody.
Woda jest podstawowym elementem biosfery, bez której nie ma możliwości istnieć organiczna przyroda. Tam gdzie jest życie tam i jest woda. Nasza krew i limfa nie jest niczym innym niż roztworem wody o złożonym chemicznym składzie. Ani jedna komórka naszego organizmu nie może się obyć bez wody. Woda jest niezbędna zarówno jako rozpuszczalnik dla odżywczych elementów organizmu jak i dla procesu syntezy i przemiany materii. Oprócz tego, woda, parując przez skórę i organy oddechowe uczestniczy w termoregulacji naszego organizmu. I w końcu jest ona niezbędna dla usunięcia z organizmu wszelkich toksycznych odpadów, które powstają przy przemianie materii w naszych organizmach.
W organizmie dorosłego człowieka około 70 % zajmuje woda. Im młodszy organizm tym jest on bogatszy w wodę. Miesięczny embrion człowieka w 97 % składa się z wody, noworodek w 80 %. U ludzie starszych spada on do 57 % a nawet mniej, bo starość i starzenie się to proces utraty wody z organizmu i wysuszania tegoż.
Tylko w wodzie zaczyna swoje życie dowolne nasienie, dowolny embrion Wody płodowe uczestniczą w jego rozwoju i zachowaniu go w prawidłowym wzroście. I właśnie ta woda, podobna do komputera, ma możliwość otworzyć i zamienić zakodowany w nas biologiczny program. Dlatego od jakości wody zależy nie tylko wewnętrzny rozwój dziecka ale i jego wartość w dalszym życiu.
Człowiek w sumie to takie naczynie z wodą. Tak jak w przyrodzie występuje zamknięty obieg wody tak i on występuje w każdym z nas. Woda w nas również się zanieczyszcza, oczyszcza i paruje. I dlatego by ten proces nie był jednostronnym, tzn. ukierunkowanym tylko na zanieczyszczenie, wodę trzeba cały czas wymieniać.
Co w wspólnego ma woda a bóle pleców?
W normalnych warunkach chrząstki są mocno nawodnione. Dostatnie w wodę, są one gładkie i praca stawów przebiega idealnie. Jednak podczas odwodnienia, czy to spowodowanego starzeniem się, czy chorobą – chrząstki twardnieją i stają się sztywne. Każdy ruch powoduje ścieranie się stawów i powstawanie stanu zapalnego, które z kolei prowadzi do pojawienia się choroby zwyrodnieniowej stawów.
W kręgosłupie każdy z kręgów spoczywa na dobrze nawodnionym jądrze miażdżystym (łac. nucleus pulposus), które służy im za pewnego rodzaju poduszki. Gdy poduszka ta traci na objętości (czyli traci wodę), dochodzi do zmniejszenia przestrzeni międzykręgowych i ucisku na nerwy rdzeniowe, co prowadzi do powstania bólów lędźwiowych, często nie do zniesienia.
Wstrzykiwanie wody morskiej izotonicznej wzdłuż kręgów daje zadziwiające efekty, nawadniając dyski kręgosłupa. Wiadomo wtedy dokładnie, co i w jakie miejsca się wstrzykuje. Nawadnianie jednak może odbywać się w dużo prostszy sposób, poprzez częste picie wody źródlanej i całkowite porzucenie używek, tych słodzonych czy moczopędnych.
Photo
Photo
2014-05-16
2 Photos - View album

Post has attachment
Polecam szczególnie film pani mgr farmacji Beaty Peszko.  Prawda o witaminach i korporacjach farmaceutycznych.

Post has attachment
To, o czym musimy wiedzieć.

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Skuteczny kwas w walce z Candidą

Post has attachment
Ekstrakt konopny wg receptury Ricka Simpsona – przepis
Nasiona konopi zawierają 30-35% oleju. Świeżo wytłoczony ma zabarwienie
zielonkawe. Po nasłonecznieniu staje się prawie bezbarwny. Temperatura
krzepnięcia -15- -20 stopni C. Czas schnięcia 4-8 dni. Skład: kwasy tłuszczowe
wielonienasycone omega-3: 20%, kwas...

Post has attachment
Woda - dlaczego warto ją pić?
Woda to życiodajny i cenny płyn. Szczególnie ją
faworyzujemy zimną i lekko gazowaną, jako napój podczas letnich dni. Trzeba
wiedzieć, że nie tylko stanowi orzeźwienie dla spragnionych. Dzięki niej możemy
cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Aby zach...
Wait while more posts are being loaded