Profile cover photo
Profile photo
Tunanoc.pl - Noclegi
TuNaNoc.pl - Noclegi Polskie - Wyszukiwarka noclegów
TuNaNoc.pl - Noclegi Polskie - Wyszukiwarka noclegów
About
Posts

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Poradnik podróżnika

Podróże samolotem kojarzą się wielu osobom jedynie z lotniskowym stresem. Tymczasem wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby ze spokojem przebrnąć przez odprawę i zająć miejsce na pokładzie samolotu.
O której godzinie na lotnisko?
Dobrze jest pojawić się na lotnisku odpowiednio wcześniej. Bieganie, ciągłe zerkanie na zegarek, nerwowe poszukiwania odpowiedniej bramki nie sprzyjają bezstresowemu lataniu. Kupując bilet, powinniśmy otrzymać informację, o ile wcześniej należy stawić się do odprawy. Jeśli takiej informacji nie uzyskaliśmy, przyjmijmy bezpieczne minimum – 2 godziny przed planowanym odlotem.
Odprawa to nie egzekucja
Znaczna część pasażerów denerwuje się podczas odprawy. Jest to całkowicie niepotrzebne, ponieważ odprawa bagażowa jest jedynie momentem, w którym otrzymamy naszą kartę pokładową oraz rozstaniemy się z naszym bagażem głównym. Ważne jest, abyśmy wcześniej sprawdzili warunki określone przez obsługującą nas linię lotniczą, dotyczące wymiarów i wagi bagażu głównego. Dzięki temu unikniemy niespodziewanych wydatków w postaci dopłat, jeśli nasz bagaż okaże się zbyt ciężki.
Przechodząc przez bramkę, kładziemy nasz bagaż podręczny na taśmie. Zdejmujemy również pasek, wyjmujemy wszystko z kieszeni oraz zdejmujemy buty. W tym momencie, wiele osób słysząc piszczenie, poddaje się nerwom. Jednak bramka została skonstruowana po to, aby nie dopuszczać do wnoszenia na pokład niebezpiecznych przedmiotów, a nie dlatego, żeby piętnować i oskarżać. Dlatego, nawet jeśli bramka zapiszczy, osoba nas sprawdzająca podejdzie do nas (często z życzliwym uśmiechem) i sprawdzi nas ręcznie przesuwając dłońmi wzdłuż naszego ciała (i tutaj ważna informacja: sprawdzać może nas tylko osoba tej samej płci). Po sprawdzeniu zabieramy swoje rzeczy z taśmy i udajemy się do odprawy paszportowej.
Czas wzbić się w niebo
Po przejściu przez odprawę paszportową udajemy się do poczekalni lub szukamy naszej bramki, której numer znajdziemy na karcie pokładowej (wszystko zależy od tego, ile czasu mamy). Do samolotu możemy dostać się na dwa sposoby: przechodząc przez rękaw lub dojeżdżając autobusem). W pierwszym przypadku przechodzimy bezpośrednio z naszej bramy do samolotu przez specjalny tunel W drugim przypadku wsiadamy do autobusu, który przewiezie nas przez płytę lotniska.
Photo
Wait while more posts are being loaded