Profile

Cover photo
Jakub Głazik (rzabcio)
Lives in Poznań
207 followers|1,221,209 views
AboutPostsCollectionsPhotosYouTubeReviews

Stream

Jakub Głazik (rzabcio)

Shared publicly  - 
 
Gdy grafika z gry trafia do wyników wyszukiwania...

Oglądając wczoraj drugi sezon "Marco Polo" chciałem zrobić rozpoznanie papieża Grzegorza X. Oto, co mi pokazał Google - grafikę z Crusader Kings 2.

BTW, nie miałem pojęcia, że papież próbował układać się z Mongołami. Pojawiła się jednak jeszcze ciekawsza historia - słyszeliście o Księdzu Janie? (Prester John) To jest dopiero za historia!
 ·  Translate
1
Add a comment...

Jakub Głazik (rzabcio)

Shared publicly  - 
 
Krótka historia o tym, jak działa +Poczta Polska.

Kilka tygodni temu GMT Games ogłosiło, że wysyła "Labyrinth: The Awakening" (czyli dodatek do "Labyrinth: War on Terror"). Przez ten czas nic się jednak nie działo, powiadomienie nie przyszło, na stronie zamówienie ciągle jest w statusie "Not Yet Shipped". Zapytałem mailowo GMT Games, czy jest jakiś problem i poprosiłem o numer przesyłki. Okazało się, że paczka wysłana 19.09, ale niestety nie mogą jej namierzyć. Sprawdziłem – ja widzę paczkę. Okazało się, że 10 minut po tym, jak otrzymałem odpowiedź od GMT paczka została zarejestrowana w Polsce. Brak jest jakichkolwiek wcześniejszych zapisków, przesyłka wcześniej po prostu nie istniała dla systemów śledzenia (zarówko polskich jak i USPS).

Wniosek? Poczta Polska działa lepiej niż jej amerykański odpowiednik. :D

Ha, spodziewaliście się narzekania, co? Nie ma bata, ostatnio mam stame dobre doświadzczenia z Pocztą Polską, każda paczka ma śledzenie w pakiecie (i to częściej aktualizowane niż u kurierów), a kilka lat temu Pani z oddziału gdańskiego wyrywała moją paczkę z kontenera wracającego do USA, choć wcale nie musiała tego robić. Ale to już inna historia. :)

By the way, that's another fantastic customer service experience from +GMTGames. Many thanks!
 ·  Translate
3
Add a comment...

Jakub Głazik (rzabcio)

Shared publicly  - 
 
O tym jak Świat niedługo odkryje słuchawki Bluetooth. Na nowo.

Już teraz pojawiają się "opinie", że BT jest rozwiązaniem na prawdopodny brak mini-jacka w iPhone 7. "To może być fajna opcja" piszą znawcy, a blogi przygotowują zestawienia najlepszych urządzeń tego typu.

Nieco szokujące. Gdy zaproponowało się takie rozwiązanie rok temu otrzymywało się odpowiedź: "ktoś jeszcze używa BT? przecież to umierająca technologia", "kto by używał tak zaniżającego jakość standardu".

Najciekawszą dyskusję miałem na forum androidowym. Jedna z osób zastanawiała się jak podłączyć się komórką do WiFi i jednocześnie utrzymywać połączenie WiFi Direct z radiem samochodowym, w celu strumieniowania muzyki. Na moje pytanie: "dlaczego nie Bluetooth?" dowiedziałem się, że za bardzo zaniża jakość w porównaniu do WiFi... Naprawdę?... Nawet jeśli ktoś jest w stanie wychwycić różnicę w jakości na tyle, by sprawiało to znaczącą różnicę w odbiorze treści, nigdy nie uwierzę, że nadal miałaby ona znaczenie w hałasującym aucie, na często pierdzących głośniczkach. I to samo tyczy się wędrowania ze słuchawkami po ulicach, wśród dzwonienia tramwajów, warkotu silników i szumu robót ulicznych.

Co za czasy, w których każdy jest melomanem. Aż dziw, że nie mają porcelanowych podkładek na kable słuchawkowe...
 ·  Translate
4
Jakub Głazik (rzabcio)'s profile photoPaweł Synek's profile photo
3 comments
 
+Jakub Głazik - pod linkiem w komentarzu wyżej można wylistować telefony, słuchawki etc, mnóóóóóstwo tego, nie ma problemu z wyborem. To kodek qualcomma, pewno więc rezlizowany sprzętowo we wszystkim w czym jest ich czip.
Prócz ejpli które wolą wszystko własne i najlepiej niezgodne z niczym innym ;)
 ·  Translate
Add a comment...

Jakub Głazik (rzabcio)

Shared publicly  - 
 
Tak tutaj zostawię satysfakcjonujący GIF kerbalowy. ;)
 ·  Translate
1
Maki Torun (MakiTor)'s profile photoJakub Głazik (rzabcio)'s profile photo
2 comments
 
Na Diunę! :)
Tzn. nie tym, to tylko dostarcza zapas paliwa do stacji tankowania na orbicie Księżyca. ;)
 ·  Translate
Add a comment...

Jakub Głazik (rzabcio)

Shared publicly  - 
 
No to kolejny mini-felieton, zrzut myśli walających się po łbie. ;)
 ·  Translate
Pax Pamir nabyłem zaraz po Essen 2015. Jednak dopiero ostatnia rozgrywka pokazała tak naprawdę o co chodzi w tej grze. Potem udało się zagrać w Neanderthala. I dopiero to był początek mojej fascynacji tytułami Phila Eklunda. Neanderthall (zdjęcie z BGG: Daniel Thurot "The Innocent") ...
1
Add a comment...

Jakub Głazik (rzabcio)

Shared publicly  - 
 
Swzajcarzy w sobotę przystąpią do referendum w sprawie dochodu postawowego.

Dyskusja na ten temat odbywa się już od kilku dziesięcioleci. Nigdy nikomu nie udało się wprowadzić takiej zmiany i nie ma się co oszukiwać – nie uda się i tym razem. Jednakże powracanie tej sprawy zmusza do wznawiania dyskusji.

Niesamowite jest w tym to, że na naszych oczach dzieje się to, o czym ponad pół wieku temu wspominali pisarze sfi-fi, choćby Lem w "Powrocie z gwiazd", czy Zajdel w "Limes inferior".

PS. (Raczej do fejsbukowych. ;)) Na koniec nieco protekcjonalnie poproszę, by ci, którzy zamierzają teraz skrytykować pomysł najpierw nieco rozpoznali temat (choćby załączony artykuł), połączyli kropki i spróbowali zobaczyć przysłowiowy „big picture". :)
 ·  Translate
On Saturday, voters in Switzerland will go to the polls to vote on whether to give a government-guaranteed minimum income to every citizen.
1
Add a comment...

Jakub Głazik (rzabcio)

Shared publicly  - 
 
Google Now poprosił mnie o zaktualizowane zainteresowań.

Myślę sobie - spoko - nie kieruję się jedynie newsami zaprezentowanym przez Now, bo mocno ograniczające byłoby gotowanie się we własnym sosie (jak to ktoś kiedyś ujął: spersonalizowana wyszukiwarka sprawia, że stajemy się coraz bardziej podobni do samych siebie), ale zawsze warto zobaczyć, co tam znalazł, może akurat coś przegapiłem.

Niestety, dostałem w twarz takim czymś. I nie zaznaczyłem nic. To cała lista. Naprawdę według Google zainteresowania mogą dotyczyć jedynie takich zagadnień? Zamiast nauki mamy sport rozbity odrębną kategorię "atleci". Hobby ograniczone jest wyłącznie do oglądania filmów i seriali. "Zwykłe" newsy, zamiast być na przykład rozdzielone na regiony, czy ważność są ograniczone wyłącznie do znanych polityków. Nawet wydawałoby się nieodłącznych w tym przypadku nowinek technologicznych/gadżeciarskich nie ma.

WTF? Czy to że mną jest coś nie tak, czy że Światem?
 ·  Translate
2
Tomasz Luch's profile photoFilip Głazik's profile photoJakub Głazik (rzabcio)'s profile photoPaweł Synek's profile photo
6 comments
 
Brakuje oczywistych jak Games, Gadgets, Celebrity Sex Tape Leaks, Totally Inappropriate Jokes, Junk Food Promotions etc.
Add a comment...

Jakub Głazik (rzabcio)

Shared publicly  - 
 
The Night Of od HBO.

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym serialu, to nic dziwnego, bo emisja zakończyła się kilka dni temu. Nie wklejam żadnego trailera, bo od jakiegoś czasu przestałem im ufać – są często ordynarnymi spojlerami, a przynajmniej zakłócają odbiór filmu. I Wam też polecam nie oglądać, nie czytać opisów, recenzji, a po prostu usiąść.

Warto. To może być serial roku. Szczególnie wśród fanów The Wire z pewnych względów. Ale ani słowa więcej, do oglądania! :)
 ·  Translate
1
Paweł Synek's profile photoJakub Głazik (rzabcio)'s profile photo
4 comments
 
Zaraz tam "formalista". Nie chcę bałaganu robić. :)
 ·  Translate
Add a comment...

Jakub Głazik (rzabcio)

Shared publicly  - 
 
Osoby nieco wrażliwsze i te zabunkrowane w swoich poglądach uprasza się o przewijanie dalej.

A pozostałych, ale tylko tych odważniejszych zapraszam do lektury, która powinna być obowiązkowa – tłumaczenie artykułu z periodyku "Dabiq" wydawanego przez Państwo Islamskie. Artykułu o wdzięcznej nazwie – Dlaczego was nienawidzimy:
http://www.mpolska24.pl/post/12591/dlaczego-was-nienawidzimy

A tutaj oryginał, ale uwaga – zawiera kilka brutalnych zdjęć:
https://azelin.files.wordpress.com/2016/07/the-islamic-state-e2809cdacc84biq-magazine-1522.pdf
 ·  Translate
Państwo Islamskie w artykule w Dabiq nr 15 określiło swoje relacje, obecne i przyszłe, z chrześcijanami i Zachodem. Celem tej publikacji jest niepozostawienie żadnych wątpliwości oraz niedomówień.
1
D4VE THEFIRST's profile photoPaweł Synek's profile photoJakub Głazik (rzabcio)'s profile photo
6 comments
 
+Paweł Synek przyznam, że z tego kąta widzenia nie widziałem tej sprawy, dzięki, świetny komentarz.
 ·  Translate
Add a comment...

Jakub Głazik (rzabcio)

Shared publicly  - 
 
Niektórzy mówią, że podbój kosmosu jest bez sensu. Że za drogo, że podróże zajmują zbyt dużo, że mamy większe problemy na Ziemi. Ba, sam tak kiedyś mówiłem.

Jednym z argumentów „za" jest jest fakt, że technologie tworzone dla programów kosmicznych trafiają pod strzechy normalnych mieszkańców naszego globu. Weźmmy choćby coraz powszechniejsze czujniki wszelakich parametrów życiowych, które zostały stworzone w wyniku miniaturyzacji koniecznej do wyniesienia ich w Kosmos.

Innym przykładem jest widoczny na poniższym zdjęciu wózek na żagiel słoneczny.
 ·  Translate
4
Tomasz Kus (thek)'s profile photo
 
Tylko jakiś mały ten żagiel... Nie da rady pociągnąć całości bez "napędu zewnętrznego" :D
 ·  Translate
Add a comment...

Jakub Głazik (rzabcio)

Shared publicly  - 
 
... oraz używa słów "centrum dowodzenia" oraz "pykać". :-O

Nie było innej możliwości, musiałem się tym podzielić. Nie tylko przez granie per se, ale ogólne podejście do życia. Życzę nam wszystkim, byśmy na starość nie zdziadziali, a byli równie pozytywni.
 ·  Translate
1
Add a comment...
Jakub's Collections
Story
Tagline
Boardgame geek, ADHD spaniel owner, Java developer.
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Poznań
Previously
Złotów
Links
Contributor to
Work
Occupation
Software Developer, Sygnity S.A.
Basic Information
Other names
rzabcio
Znakomita rzecz. Bydlak automatycznie wskoczył na drugie miejsce na osobistej liście burgerowni poznańskich - mięso klasyczne, w świetnym, lekko korzennym sosie. Wystrój nie każdemu się spodoba (mi owszem), jest spory problem z wentylacją, więc jeśli ktoś bardziej wrażliwy niech raczej weźmie na wynos, mi to jednak nie przeszkadzało, gdyż zapachy są całkiem przyjemne.
Public - 2 months ago
reviewed 2 months ago
A little over hyped place. Worth to see but really nothing to do there if you are not interested in is specific entertainment and/or if you are not familiar with its principles. Do not take pictures or even touch your mobile phone. I understand they are afraid of police etc. but it's not pleasant it you are constantly observed with not hidden hostility...
Public - 4 months ago
reviewed 4 months ago
Troszkę daleko od lotniska, więc trzeba polegać na "wahadłowcach", które krążą między lotniskiem, a parkingiem, ale są one wliczone w cenę. Bez zastrzeżeń.
Public - 4 months ago
reviewed 4 months ago
Beautiful, warm place. Step inside just to sit and read in the main hall or to see some arts.
Public - 4 months ago
reviewed 4 months ago
20 reviews
Map
Map
Map
Muzeum naprawdę na zachodnim poziomie - interaktywne, z jednej strony zawierające dużo informacji, z drugiej znajdzie się coś dla dzieci, nie będą znudzone. Warto wyjść na taras na dachu.
Public - 4 months ago
reviewed 4 months ago
Pretty great and cheap buffet menu (eat as many as you like) but be advised - you HAVE to buy something to drink. And the service is a little grumpy. But besides that two little disadvantages - great spot for lunch!
Public - 4 months ago
reviewed 4 months ago
In fact there not much to do, but the place is long from crowded places so quiet and great for peace walk.
Public - 4 months ago
reviewed 4 months ago