Profile cover photo
Profile photo
theatre 007
14 followers
14 followers
About
Posts

Post has attachment
ХИТ комедија „Централ Парк-Запад“ од Вуди Ален, во режија на Игор Ивковиќ. 10 ноември 2016, почеток 21:00ч. „Мала сцена“ - Универзална сала

БИЛЕТИ ЗА ПРЕТСТАВАТА МОЖЕ ДА СЕ КУПАТ НА КАСАТА НА УНИВЕРЗАЛНА САЛА СКОПЈЕ
За резервација на билети:
-Може on line да резервирате преку нашата веб страна www.theatre007.mk во делот БИЛЕТИ,
-Испратете е-маил на theatre007@gmail.com, најдоцна еден ден пред одржувањето на претставата
-Исто така билети можете да резервирате и на: 02/3245 – 615 или на 070/991-961.
Билетите се ограничени!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
„ЦЕНТРАЛ ПАРК-ЗАПАД“-Театар 007

Автор: Вуди Ален
Режија: Игор Ивковиќ
Продуцент: Миодраг Костиќ
Сценографија: Маре Трајковска
Костимографија: Маре Трајковска
Инспициент: Љубиша Бојовиќ

ИГРААТ:
Ирена Илиевска-Филис Ригс
Јеткин Сезаир-Сем Ригс
Ангела Наумоска-Керол
Марко Богдановски-Хауард
Елизабета Клинчаревска-Младеновска-Џулиет

ПРЕМИЕРА: 10.12.2014, ПРВА РЕПРИЗА: 11.12.2014, ПОЧЕТОК: 21 часот, „МАЛА СЦЕНА“ на Универзална сала-Скопје.

www.theatre007.mk
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Официјалната реклама за седмото издание на Интернационалниот театарски фестивал „Лица без маски“ 2014, 12-17 Септември, Универзална сала Скопје.
Не е се' црно и бело... ВИСТИНАТА Е ВО СРЕДИНАТА!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Репартоар на Театар 007
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Репертоар
10 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
„ЌЕЛАВАТА ПЕЈАЧКА“ повторно на репертоарот на Театар 007...овојпат во ново руво.
Последната изведба за сезоната е закажана за 20 мај 2014 (вторник), со почеток во 20:00ч. Универзална сала и Театар 007 Ве покануваат да ја проследите комедијата „Ќелавата пејачка“ од Ежен Јонеско, адаптирана за новиот сценски простор на нашиот театар, на „Малата сцена“ во Универзална сала.
Претстава, која ќе Ве насмее и замисли за многу прашања.За „аспурдната реалност“ на денешното живеење, течењето на времето и неоставањето никаква трага и белег на нашето постоење, за изобилието од лицемерие и лажна учтивост, за квази херои и хероини, наводните друштвени „луѓе“ кои „умираат од досада“ кога си со нив...

БИЛЕТИ ЗА ПРЕТСТАВАТА МОЖЕ ДА СЕ КУПАТ НА КАСАТА НА УНИВЕРЗАЛНА САЛА СКОПЈЕ
За резервација на билети:
-Испратете е-маил на theatre007@gmail.com,најдоцна еден ден пред одржувањето на претставата
-Исто така билети можете да резервирате и на: 02/3245 – 615 или на 070-991-961.
БИЛЕТИТЕ СЕ ОГРАНИЧЕНИ!
Add a comment...

Post has attachment
„Ќелавата пејачка“ (комедија) од Ежен Јонеско во режија на Игор Ивковиќ, 20 мај 2014 (недела) почеток 20:00ч. Универзална сала-Мала сцена на Театар 007. Бидете и Вие дел од ова несекојдневно театарско уживање!
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded