Profile

Cover photo
Zahra HB
Lives in Tehran
16,399 followers|2,097,090 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Zahra HB

Shared publicly  - 
 
این مطلب بیزینس اینسایدر در مورد بادکش درمانی مایکل فلپس و بسیاری دیگه از ورزشکاران آمریکایی برام جالب بود. بیزینس اینستایدر بدون اشاره به تاریخچه بادکش درمانی که در اصل یک روش درمانی مربوط به طب اسلامی و مقدمه حجامت هست میگه: بادکش اینطوریه که فنجانی روی پوست شخص قرار میگیره و با پمپی روی اون مکش انجام میشه. بادکش کردن به جریان بهتر خون و التیام سریع دردهای ماهیچه ها کمک میکنه. برای همین بسیاری شناگران و ژیمناستهای آمریکایی بهش رو آوردن.
اما در ایران چه اتفاقی می افته؟ بله وزارت بهداشت میره مراکز طب سنتی رو یکی یکی پلمپ میکنه!
 ·  Translate
161
7
mohammad jafari's profile photoعاطفه جلیلی's profile photo
27 comments
 
سلام
Add a comment...

Zahra HB

Shared publicly  - 
12
Add a comment...

Zahra HB

Shared publicly  - 
 
چند وقت پیشا یکی نمیدونم جک بود یا داستان واقعی که میگفت دختر یکی از اقوامشون به پدر و مادرش گفته بود میرن اعتکاف، بعد خبر تصادف این و دوست پسرش رو تو راه لواسون پلیس به خانواده اش خبر میده!
  دیشب بر اثر اشتباه یکی از دوستانم، وبلاگ مخفی یکی دیگه از دوستانم رو پیدا کردم که توش سبک زندگی و روابط! از نوع دیگه ای بود و با جزئیات مکانها و البته اسم مختصر آدمها. حالا اصلا برام سوال شد که این آدم اینهمه مدت چطور تونسته اینها رو از خانواده اش پنهان کنه؟! اونهم خانواده به شدت سنتی این دختر. خلاصه ذهنم خیلی درگیر شده.
 ·  Translate
38
Negar Nooraayne's profile photoM . Gorji's profile photoسیّد میلاد's profile photoFereshteh Sadeghi's profile photo
16 comments
 
مادربزرگ مرحوم من می گفت حجاب که رفت حیا هم می رود!+Helas Irani
 ·  Translate
Add a comment...

Zahra HB

Shared publicly  - 
 
دفعه بعد اگه کسی به شما از امنیت و خوشگلی و آسودگی غرب و داغون بودن  و بی اخلاقی مردم ایران بخاطر فقر و بی اخلاقی گفت این مثالها رو براش بیارید:

ده کشوری که بالاترین نرخ تجاوز رو دارن: 1. آمریکا 3. سوئد 5. انگلیس، .6 آلمان، 7. فرانسه 8. کانادا
منبع:
http://katehon.com/389-top-10-countries-with-highest-rape-crime.html

5  کشوری که بالاترین نرخ کودک آزاری رو دارن: 1. آمریکا 2. انگلیس .3 زیمبابوه 4. هند 5. آفریقای جنوبی
منبع:
http://www.ibtimes.co.uk/child-sexual-abuse-top-5-countries-highest-rates-1436162
 ·  Translate
Here is the list of top 10 countries with highest rape crime. You would be amazed to read that the most developed countries like U.S., Sweden, France, Canada, UK and Germany are the most immersed ones in this crime.
35
7
توحید عزیزی's profile photoZamin Asemani's profile photoToktam Bahrami's profile photo
14 comments
 
یک مورد تجاوز زناشویی تعریف شده در غرب رو بذارید در برابر تمکین شرعی و قانونی ما!
سال های ساله که مرتبن نوت ها و کامنت هایی از جنس انچه بامداد نوشت ؛ نوشته می شه . گاهی فکر می کنم علاقه ی ندارید که متوجه این تفاوت ها باشید.
 ·  Translate
Add a comment...

Zahra HB

Shared publicly  - 
 
رویترز: بانکهای بریتانیایی به دلیل ترس از مجازاتهای آمریکا، معاملات خود با ایران را تعلیق کرده اند
 ·  Translate
British banks remain reluctant to finance trade with Iran, fearing they could still be targeted by existing U.S. sanctions that are impeding Tehran's re-entry into markets after years of isolation, officials said on Monday.
12
1
Add a comment...

Zahra HB

Shared publicly  - 
 
* دیروز تو مترو خانمها داشتند درباره این موضوع بحث میکردند که حالا که حج کنسل شده با پولش چه کارها میشه کرد؟ یک خانم راه حل جالبی رو مطرح کرد. ایشون گفت که یکی از اقوامش میخواسته بره حج واجب و خوب مبلغش ۳۰ میلیون تومن بوده و حالا که کنسل شده و چون وجوبش رو میدونسته تصمیم گرفته این پول رو به نحو احسن خرج کنه.

* این بنده خدا پا شده رفته میدون آزادی و پیش کارگرهایی که اونجا هستند و دنبال اینن که کسی روزانه بهشون کار بده و گفته کی حاضره امروز برای من کار کنه؟ من ده هزار تومن بهش میدم. خیلی ها پا نشدن و از اون بین فقط ۳ نفر بلند شدن. اونها رو سوار ماشینش کرده که ببره خونه اش. تو راه به اون سه نفر گفته مبلغ پیشنهادی من یعنی روزی ده هزار تومن خیلی پایین هست، شماها چرا بلند شدید که بیایید؟ اونام گفتن که گفتیم از هیچی بهتره. اگه امشب همینطوری میرفتیم خونه، زن و بچه مون گرسنه می موندن. چون خیلی نیاز داشتیم بلند شدیم. اینم چیزی نگفته و وقتی رسیدن خونه از خانمش خواسته اول بهشون شربت بده و بعد نفری ده میلیون به هر کدوم داده و قضیه رو بهشون گفته.

* خلاصه حالا که حج کنسل شده و بر شما وجوب هست بهترین کار همینه که پولش رو به کسی که محتاج هست ببخشید. یکی از روشها همین بالاییه هست، یا میتونید جهیزیه دختری رو تهیه کنید، پول عروسی شخصی رو بهش بدید و مواردی از این قبیل.
 ·  Translate
44
3
مصطفی فروتن's profile photoمحمود ب's profile photoجواد صوامری's profile photoMohsen XXfiila's profile photo
11 comments
 
باریکلا..واقعا دمت گرم..حداقل اونا ک حج رفتشون کنسل میشه پولش رو تو ای راه خرج کنن.لایک.بسیار عالی.
 ·  Translate
Add a comment...

Zahra HB

Shared publicly  - 
 
* پنج شنبه داشتم از دانشگاه می اومدم، کلی رادیوهای مختلف رو گشتم تا یه برنامه خوب پیدا شد. خوب از این جهت که درست همون لحظه که موج رادیو رو تنظیم کردم مجری گفت که موضوع امروز برنامه ما استفاده بهینه از فضای مجازی هست. برنامه متعلق به رادیو معارف بود به اسم به رنگ خدا که نزدیک اذان پخش میشد.

* برنامه اولش فضای خوبی داشت. یه جمله ای رو مجری مطرح کرد با این مطلع که من از فضای مجازی به اندازه ضرورتم استفاده می کنم چون … و شنوندگان باید با پیامک و تلفن این جمله رو کامل میکردن. تا اینجا خیلی خوب بود و شنونده ها هم مواردی مثل وقتگیر بودنش، مطالب تکراری و سطحی تو فضای مجازی و … دلایلی مثل این رو بیان میکردن.

* اواسط برنامه مجری شروع به یک تماس تلفی با یک کارشناسی به اسم آقای بحرینی کرد و ازش در مورد فضای مجازی شروع به سوال کرد. آقای بحرینی هم شروع کرد به خطرات فضای مجازی، منتها با چه لحن و چه کلماتی! اولش که گفت گوگل صیهونیستیه بعدش گفت صاحب وایبر هم صیهونیستیه و خلاصه کل مشکلات فضای مجازی رو برای یک شنونده عام رادیو تقلیل داد به صیهونیستی بودن صاحبان این شبکه ها. البته نه که صد در صد دروغ گفته باشه ها، همه ما کم و بیش چیزهایی میدونیم اما این سوال رو تو ذهن مخاطب ایجاد میکنه که خوب خطرش برای منه نوعی چیه؟ من اگه بخوام خطرات رو برای ۴ تا مسئول پرزنت کنم که تو فضای مجازی نباشید و هر چیزی رو به اشتراک نذارید میشد حرفهای آقای بحرینی رو با یه ادبیات دیگه و با فکت ارائه داد، ولی گفتن این حرفها برای خانواده ها، رانندگان و خانمهای خانه دار که عمده شنونده های این برنامه طبعا هستند چه کمکی میکرد؟ کمااینکه این برنامه مذهبی بود وطبعا شنوندگانش هم قشر مذهبی بودن و احتمالا با بخشی از خطرات اشنا بودند.

* آیا بهتر نیست کارشناسان برنامه های مربوط به فضای مجازی در صدا و سیما از کلی گویی و کلیشه گویی دست بردارن و وارد جزئیات خطرات و موقعیت فضای مجازی بکنن شنونده ها رو؟ من اگه آقای بحرینی بودم از همین کیس قاتل ستایش قریشی شروع میکردم نوجوان ۱۷ ساله ای که در مدرسه کانالهای پورن میبینه و خوب سرنوشتش هم معلومه. به خانواده ها و مسئولین آموزش و پرورش هشدار میدادم رفتار بچه هاشون رو در مدرسه و خانواده در فضای مجازی کنترل کنن. بچه قاعدتا نمیدونه و اصلا جدی هم نمیگیره این فضا چیه و هر چیزی که دستش میاد رو صرفا برای جذابیت موضوع میبینه و به اشتراک میذاره. این وظیفه بزرگترهاست که این مسائل رو براش تبیین کنن. حالا شما بیا کلش رو تقلیل بده به صیهونیستی بودن! خوب اصلا در جایی که محتوای شبکه کاربر محور هست و این کاربران هستند که تولید کننده محتوا هستند، فرضا مدیر شبکه داخلی بیسفون و کلوب هم باشه، اگه کنترلی روی محتوای شبکه نباشه و اگه استفاده کننده فرهنگ و آموزش لازم رو باهاش آشنا نشده باشه، خروجی باز هم همون خواهد بود.
 ·  Translate
18
1
ali mohammadi's profile photoMr mohammad Parishan's profile photomahmood sadati's profile photo
4 comments
 
+Mr mohammad Parish با سلام
به نظرم با این وضعی که همین الانم مسئولین این کشور دارن، فاتحه مملکت خونده‌اس و نیازی به انتخاب در آینده و اهرم فشار نیست، بعدم من صحبت اینشون
(zhara HB) رو یک جور دیگه متوجه شدم، به نظرم منظور ایشون این بود که با این مدلی که کارشناس‌ها !!! این جور مسائل رو تحلیل می‌کنند که این جور فضاها مال صهیونیست و... است کسی ککش هم نمی گزه و به این فکر نمی‌افته رفتارش رو توی فضای مجازی تغییر بده، اگر هم این طرز تحلیل واقعا مفید بود الان می‌شد بعد این همه سال تغییر رو دید که حداقل من ندیدم. به نظرم اگه واقعا قصد مسئولین اینه که جامعه رو به سمت استفاده درست از فضای مجازی سوق بدن، نیاز به یک رویکرد دیگه‌ای هست.
 ·  Translate
Add a comment...

Zahra HB

Shared publicly  - 
 
چند روزی هست تو رسانه های خارجی و به اصطلاح فارسی زبان مثل بی بی سی، ایران وایر و ... دارن از دروغگویی دکتر ظریف حرف میزنند و میگن حتی به ظریف هم نباید اعتماد کرد. ماجرا چیه؟ یه جشنواره کاریکاتور داخلی درباره هلوکاست برگزار شده و آقای ظریف گفتن این جشنواره دولتی نبوده. بخاطر همین جمله بارها ظریف رو دروغگو جا زدن، اونهم به خاطر چی؟ یک جشنواره کوچک داخلی که شاید خیلی از شما حتی اسمش رو هم نشنیدید. و اصلا ممکنه آقای ظریف دروغ هم نگفته باشد! یک جشنواره بسیار بسیار بزرگتر در اشل جشنواره عمار هم دولتی نیست بنابراین محتمله که کاریکاتور هلوکاست هم نباشه و اصلا فرضا باشه مشکل چیه؟ من جای آقای ظریف بودم میگفتم آزادی بیان هست. چطور در مورد پیامبر و خدا میشه کاریکاتور کشید اما در مورد هلوکاست نمیشه؟!
شارلی ابدو که بعدها شاهکارهاش! و نژادپرستی هاش علنی شد اومد از پیامبر اسلام کاریکاتور کشید. همین رسانه های فارسی زبان معاند، فریاد وا آزادی بیان سر دادن و عصبانیت مسلمانان رو محق نمیدونستن. چطور میشه در مورد پیامبر اسلام که جز مقدسات یک میلیارد مسلمان هست کاریکاتور کشید و مصداق آزادی بیان هست ولی در مورد هلوکاست نمیشه چون به مذاق اسرائیل خوش نمیاد؟! بالاخره آزادی بیان و آزادی کاریکاتور کشیدن خوبه یا نه؟
 ·  Translate
51
1
سید مصطفی آل علی's profile photoکبری آسوپار's profile photofarshad toomadj's profile photoمحمد الیاسی's profile photo
6 comments
 
خخخ
Add a comment...

Zahra HB

Shared publicly  - 
 
بعد از سالها جنگ و ویرانی که به اسم آزادسازی عراق جاش زدن، نظرسنجی جدید نشون میده بیش از 90 درصد جوانان عراقی، آمریکا رو دشمن درجه یک کشورشون می دونن..
#Iraq #US
 ·  Translate
Face-to-face interviews with 250 Iraqi youths find that more than 90 percent feel their country is fundamentally at odds with the United States.
29
3
Shokouh Rohani (‫شکوه روحانی‬‎)'s profile photoTaghi Mohammadzadehasl's profile photo
2 comments
 
Oui
Add a comment...

Zahra HB

Shared publicly  - 
 
«خوراندن سم به جای دارو»
‫#‏ستایش‬
چندی پیش مطلبی نوشته بودم با عنوان «خودکشی و وطن‌کُشی». در آن مقاله تشریح کرده بودم که همان‌طور که ممکن است یک انسان به دلیل تصویر ذهنی (self-image) نادرستی که از خود و جهان پیرامون خود دارد دچار وسوسهء «خودکشی» بشود یا بعضاْ دست به چنین اقدامی بزند٬ شهروندان یک کشور - یا بخشی قابل ملاحظه‌ای از آن‌‌ها - نیز می‌توانند به دلیل تصویر غلطی که از هویت جمعی خود دارند دست به «وطن‌کُشی» بزنند.
متخصصان روان‌شناسی قادرند با بررسی مولفه‌هایی مانند جنس افکار٬ عادت‌های ذهنی٬ زاویهء نگاه٬ میزان انگیزه و جمله‌بندی‌ها و عبارات و کلیدواژه‌های مورد استفادهء یک فرد٬ از تمایل او به «خودکشی»‌ آگاه شوند. سپس با استفاده از شیوه‌های درمانی او را قدم به قدم از زندان‌های تاریک ذهنی‌اش آزاد کنند٬ تصویر او را از خودش و جهان پیرامونش ترمیم و بازسازی کنند و احساس خودباوری و شور زندگی و میل به سازندگی را در او احیا کنند.
بر همین روال؛ می‌توان با بررسی برخی رفتارها و عادت‌های جمعی تمایلات یک جامعه به «وطن‌کُشی» را تشخیص داد.
شاید اگر جامعهء ایران مبتلا به یک «بیماری» مشخص باشد - که به طور گسترده در لایه‌های مختلف آن تاثیر گذاشته - همین وسوسهء «وطن‌کشی» است. کافی است که در شبکه‌های اجتماعی دوری بزنیم تا با تصویر غلط و به غایت زشتی که بخش قابل توجهی از ایرانیان از هویت جمعی خود دارند مواجه شویم: تصویر ملتی دروغ‌گو٬ متقلب٬ خشن٬ خرافاتی٬ عقب‌مانده٬ عقده‌ای٬ نژادپرست٬ بی‌فرهنگ٬ زن‌ستیز٬ کودک‌آزار و مبتلا به جنون جنسی که قرن‌هاست هیچ خیری به بشریت نرسانده و همواره در توهم شکوه از بین رفتهء گذشته خود غوطه‌ور است. از سوی دیگر در همین نگاه٬ «خارج» جایی است که تمام امروش بر اساس عقلانیت و انسانیت محض می‌گردد. «خارجی‌ها» مردمی هستند «پیش‌رفته»٬ متفکر٬ منضبط٬ وقت‌شناس٬ مسئولیت‌پذیر٬ صادق٬ بی‌ریا٬ بافرهنگ٬ اهل مطالعه٬ ساده‌زیست٬ بی‌عقده که هموراه مراقب‌اند تا حقوق هیچ انسان یا حیوان یا درختی را ریر پا نگذارند و هرگز از چارچوب‌های اخلاق و انسانیت عدول نکنند.
داشتن چنین تصویر تاریک و زشتی از هویت جمعی خود از یک سو٬ و مبهوت و شیدا بودن در برابر یک تصویر آرمانی - و به همان ‌اندازه غلط - از غرب از سوی دیگر٬ بخشی از جامعهء ایران را در انزجار مدام از ایرانی بودن خود و حسرت «غربی» نبود شکنجه می‌دهد و به خودویران‌گری و وطن‌کُشی می‌کشاند. طبیعتاً هر اخبار ناگورای از قتل و تجاوز و اسیدپاشی و کودک‌آزاری از داخل ایران و هر گزارشی از اکتشافات علمی و کمپین‌های انسان‌دوستانه و حتی نجات بچه‌گربه‌ای از بالای درختی در غرب٬ بر این دوگانه ذهنی و تصویر ساختگی آن‌ها صحه می‌گذارد و این حالت را در آن‌ها تشدید می‌کند.
طبیعتاً در این‌جا وظیفهء متخصصان علوم انسانی و روان‌شناسان اجتماعی این است - یا باید این باشد - که جامعه را نسبت به این معضل و عواقب مخرب آن آگاه کنند٬ تصویر واقعی‌تر و منصفانه‌تری از جامعهء ایران و جهان ارائه بدهند٬ روش نقد علمی کارشاناسانهء مسائل را به جامعه‌ بیاموزند و روحیهء عمل‌گرایی و سازندگی را جایگزین بیماری یاس و ناامیدی و خودزنی و وطن‌کشی کنند.
اما متاسفانه٬ در مقابل اندک فعالانی که در شبکه‌های اجتماعی در این راستا تلاش می‌کنند٬ خیل عظیمی از «متخصصان» و «موسسات» و «آموزش‌کده‌های شهروندی» و کارمندان «اتاق فکرهای سیاسی» و «کارشناسان» رسانه‌های جمعی - مانند VOA و BBC و «Man o To»٬ با پیشوانهء عظیم مالی و تبلیغاتی از سوی جریان‌های سیاسی ضدایرانی٬ به اسم «نقد اجتماعی» و «درمان بیماری‌های فرهنگی»٬ به شکل گسترده و سیستماتیک٬ به جای «دارو» «سم» در رگ‌های جامعه ایران تزیرق می‌کنند. و با ظاهری دل‌سوز او را کشان کشان به سمت «وطن‌کشی»اش سوق می‌دهند.
هدف‌شان مشخص است؛ جامعه‌ای که از هویت جمعی خود منتفر است هیچ حساسیتی نسبت به سیاست‌های غیرانسانی و غیرقانونی که آن‌ها برعلیه کشورشان تجویز می‌کنند نخواهد داشت. در چنین جامعه‌ای است که آن‌ها می‌توانند به رئیس‌جمهور آمریکا و نمایندگان اتحادیه‌ اروپا نامه‌ بنویسند و خواستار «تحریم‌های فلج‌کننده» علیه ایران شوند و ادعا کنند که این اقدام‌شان در جهت «منافع ملی» است. در چنین جامعه‌ای است که می‌توانند از حملهء نظامی به کشورشان حمایت کنند و ادعا کنند که «منجی» ملت هستند. در چنین جامعه‌ای است که می‌توانند جریان‌های تجزیه‌طلبی را تقویت کنند و خیال‌شان راحت باشد که هیچ علقه و پیوندی تمامیت ارضی و انسجام ملی را حفظ نخواهد کرد.
آن‌ها دروغ می‌گویند که تجاوز و قتل و سوزاندن جسد #ستایش در اسید محصول نژادپرستی و جنون جنسی و انحطاط اخلاقی جامعه ایران است. دروغ می‌گویند که مردم ایران نسبت به این جنایت بی‌تفاوت بودند چرا که کودک قربانی اهل افغانستان است. دروغ می‌گویند که دل‌شان برای قربانی‌های آینده این جنایات می‌سوزد و هدف‌شان درمان «بیماری‌‌های فرهنگی»‌ جامعه است. دروغ می‌گویند که دغدغه‌ء امنیت و سلامت و وضعیت زندگی مهاجران افغانستانی را دارند. اگر صادق و دل‌سوز بودند٬ چنین جنایت هولناکی را به کل یک ملت و فرهنگ‌ تعمیم نمی‌دادند.
این «سم‌فروشان» خوب می‌دانند که این خبر تکان‌دهنده چگونه جامعهء ایران را بهت‌زده کرده است. می‌دانند که هیچ بغض فولادینی در گلوی هیچ ایرانی نبوده که با خواندن این خبر متلاشی نشده است. می‌دانند که هیچ مشتی نبوده که از شدت خشم تا سر حد خُرد شدن مفاصلِ انگشتان گره نخورده باشد. هیچ قلبی نبوده که دیوانه‌وار سرش را بر دیواره‌های قفسه سینه نکوبیده باشد. و هیچ مادر و پدری در ایران نبودند که در خنده بی‌دندان #ستایش معصومیت کودکانه فرزندان خود را ندیده باشند.
جامعهء ایرانی به «نقد» کارشاناسانه و عمل‌گرایانه نیاز دارند٬ نه سم یاس و خودزنی و وطن‌کشی. پدر و مادران جامعه نیاز دارند که اصول اولیه حفظ امنیت کودکان‌شان را از کارشناسان پلیس و متخصصان امر بیاموزند و بکار گیرند. کودکان باید از همان سنین پایین نحوه تعامل با غریبه‌ها را تمرین کنند٬ با علایم خطر آشنا شوند و اقدامات اولیهء حفظ حریم خود و دفع خطر را بیاموزند. و معلمان مدارس باید با علایم بیماری‌های روانی و جنون در نوجوانان آشنا شوند و در صورت لازم آن‌ها را به مراجع متخصص ارجاع دهند.
یک جامعه بالغ پس از گذراندن تجربیات سخت و تلخ و ناگوار٬ ساز و کارهای اجتماعی٬ سیاسی٬ فرهنگی٬ امنیتی و روانی خودش را تقویت می‌کند٬ اصول جدید را می‌اموزد و از دل آن قوی‌تر٬ سالم‌تر و آگاه‌تر بیرون می‌آید٬ نه مایوس‌تر٬‌ تلخ‌تر٬ منفعل‌تر و از خود متنفر و بیزارتر.
 ·  Translate
«خوراندن سم به جای دارو» #ستایش چندی پیش مطلبی نوشته بودم با عنوان «خودکشی و وطن‌کُشی». در آن مقاله تشریح کرده بودم که همان‌طور که ممکن است یک انسان به...
25
2
Zahra HB's profile photoن ن's profile photo
3 comments
 
+Zahra HB
منظور من چیزی دیگر بوده ، منظورم این بود کسانی که در جوامع به ضرر افراد کار میکنند خودشان را میکشند نه دیگران را،
 ·  Translate
Add a comment...

Zahra HB

Shared publicly  - 
 
اسناد پانامالیکس یه چیز دیگم ثابت میکنه: سیاسی و الکی بودن رده بندی های جهانی فساد! ایسلند در سال ۲۰۱۵ از نظر پاکدستی رتبه‌ ۱۳ رو در دنیا داشت!
 ·  Translate
35
Abdolreza Khajefini's profile photosaeed espi's profile photo
2 comments
 
الکی نیست.اگه این اتفاق برای مقامات ارشد ایران افتاده بود مثل خیلی از قضایای اخیر آب از آب تکون نمیخورد ولی مقامات اونوری حداقل استعفا میدن.فرقش اینه عزیزم.اینقدر هم اراجیف نباف
 ·  Translate
Add a comment...

Zahra HB

Shared publicly  - 
 
بی بی سی و دویچه وله در حالی تیترهاشون رو به حضور ایران و احمدی نژاد تو اسناد پاناما اختصاص دادن که عملا سندی درباره ایران وجود نداره و نام ایران در تعداد معدودی از اسناد مشترک که عمدتا به دور زدن تحریمهای ایران مرتبط بودن اورده شده. این امار هم در مورد شرکتهای دخیل جالبه:

بریتانیا 9670 شرکت
آمریکا ۳۰۷۲ شرکت
اسرائیل ۶۶۳ شرکت
فرانسه ۲۸۵ شرکت
ایران فقط 4 شرکت!

توجه کنید اینا اونایین که ما رو تحریم کردن و سالها ایران رو از نظر فساد در رتبه های پایین جهانی قرار دادن!
نحوه قرارگیری احمدی نژاد در لیست هم جالبه. زوددویچه نوشته مسئولان موساک فونسکا پرسیدن صاحبان شرکت‌های نفتی ایرانی کیه؟ یکی از همکارانشون در لندن! گفته محمود احمدی‌نژاد! و اینگونه پای محمود به این اسناد باز شده. 
 ·  Translate
29
Hossein Irani Mosalman's profile photoMohamad Hidari's profile photoENG,kamran,ALIZADEH ARYA BITUMEN INV HOLDING's profile photosaeed espi's profile photo
7 comments
 
احمدی نژاد که دیگه نیاز به پاناما نداره
 ·  Translate
Add a comment...
Story
Introduction
An Iranian Girl ;)
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Tehran
Previously
Iran - Gilan, Tehran
Work
Occupation
Software Engineer
Employment
  • Software Engineer, present
Basic Information
Gender
Female