Profile cover photo
Profile photo
MBR Księgowość s.c. (obsługa księgowo kadrowa firm, Kraków, Bronowice)
2 followers
2 followers
About
MBR Księgowość s.c. (obsługa księgowo kadrowa firm, Kraków, Bronowice)'s posts

Post has attachment
Sejm przyjął zmiany w prawie pozwalające na opłacanie składek przekazywanych do ZUS na jeden rachunek, zamiast dotychczasowych czterech.

Za przyjęciem projektu głosowało 440 posłów, przeciw było dwóch, nikt nie wstrzymał się od głosu.
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1033640,nowe-zasady-przelewow-do-zus.html

Ocena, czy poniesiony przez firmę wydatek stanowi reprezentację, czy reklamę „od zawsze” sprawia podatnikom trudności. Niejednokrotnie dochodzi do sporów podatników z organami podatkowymi, co jest skutkiem odmiennych regulacji co do możliwości zaliczenia reprezentacji i reklamy do kosztów uzyskania przychodów.

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/koszty/reprezentacja-i-reklama/684940,Reprezentacja-i-reklama-co-jest-kosztem-uzyskania-przychodow.html

Post has attachment
MBR Księgowość s.c. specjalizuje się w obsłudze małych i średnich podmiotów gospodarczych w zakresie ewidencji księgowych oraz rozliczeń kadr i płac.

Pragnie zapewnić Państwu najwyższą jakość świadczonych przez nas usług. 🙂
http://mbrksiegowosc.pl/
Photo

Post has attachment
Co zrobić, jeśli pomyliliśmy się w rocznym zeznaniu podatkowym? Jak poprawić błąd? Gdzie i do kiedy zgłosić korektę, żeby fiskus nie zgłaszał zastrzeżeń co do naszego PIT-u?
👉 http://www.bankier.pl/wiadomosc/PIT-2016-jak-poprawic-blad-w-zeznaniu-rocznym-7509251.html

Post has attachment
Facebook to obecnie jeden z najbardziej popularnych portali społecznościowych na świecie.

W Polsce cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród innych grup wiekowych. Wielu przedsiębiorców ogłasza się tam, korzystając z możliwości reklamy. Nie każdy z nich jednak wie, jak prawidłowo rozliczyć zakup usługi reklamowej na Facebooku.
👍👍👍
https://poradnik.wfirma.pl/-jak-rozliczyc-zakup-uslugi-reklamowej-na-facebooku
Photo

Post has attachment
Rewolucja w urzędach skarbowych. ❗❗❗

Od 1 marca ruszyła Krajowa Administracja Skarbowa. To nie tylko zmiana nazwy i struktury. Urzędnicy dostaną nowe uprawnienia, by walczyć z nieuczciwymi przedsiębiorcami. Uczciwym zaoferują za to pomoc podatkową. Kontrola bez uprzedzenia po okazaniu legitymacji służbowej, możliwość przeszukania lokalu firmy przy wykorzystaniu tresowanego psa i specjalistycznego sprzętu - to część uprawnień, które od 1 marca otrzymali pracownicy celno-skarbowi.

http://mbrksiegowosc.pl/
Photo

Post has attachment
W związku z wprowadzeniem uproszczeń w administracji, wyeliminowane zostały miesięczne zestawienia i sprawozdania w związku z opłatami środowiskowymi. Nadal jednak przedsiębiorcy nie mogą zapominać o obowiązku sprawozdawczym na koniec roku kalendarzowego. Termin złożenia sprawozdań oraz uiszczenia opłaty środowiskowej mija 31 marca 2017 r.
👇👇👇
http://www.pit.pl/aktualnosci-podatkowe/3103-do-31-marca-nie-zapomnij-o-sprawozdaniach-i-oplatach-srodowiskowych-14606/
Photo

Post has attachment
Na początku marca 2017 r. zacznie działać Krajowa Administracja Skarbowa, która zastąpi dotychczas funkcjonujące osobno piony administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej. Wprowadzenie Krajowej Administracji Skarbowej wymusi konieczność podniesienia jakości prowadzenia księgowości i ewidencji.

https://infowire.pl/generic/release/340674/wprowadzenie-krajowej-administracji-skarbowej-wymusi-koniecznosc-podniesienia-jakosci-prowadzenia-ksiegowosci-i-ewidencji/
Photo

Post has attachment
Rachunkowość 2017. Obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.
W odniesieniu do osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych, spółek partnerskich oraz spółdzielni socjalnych, ustawa o rachunkowości wprowadza zwolnienie z obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych. Ze zwolnienia można jednak skorzystać pod warunkiem, że przychody netto tych jednostek ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy nie wyniosły więcej niż 2 000 000 euro.
http://mbrksiegowosc.pl/oferta/
Photo

Post has attachment
Koniec roku podatkowego już za nami, trzeba więc złożyć wymagane zeznania w terminie!

Przypominamy, że osoby korzystające z karty podatkowej muszą złożyć PIT 16A do końca stycznia.

Ten termin dotyczy również podatników, którzy uzyskują dochody:
- w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej;
- w ramach działalności w formie spółki cywilnej;
- powstałe z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy.
Wait while more posts are being loaded