Profile cover photo
Profile photo
INFOKON.EU - Sociální síť
53 followers -
Sociální síť ESF projektu "Informace a konkurenceschopnost"
Sociální síť ESF projektu "Informace a konkurenceschopnost"

53 followers
About
Posts

Post has shared content
Poslouchejte pozitivně laděné Universum a vyražte optimisticky vstříc novému roku!

Post has shared content

Post has shared content

Post has shared content

Post has attachment
Nové knihy v edici CZ.NIC

Vydávání knih je jednou z dalších aktivit sdružení CZ.NIC, správce domény nejvyšší úrovně .CZ. Cílem tohoto projektu je vydávat odborné, ale i populární publikace spojené s Internetem a jeho technologiemi. Kromě tištěných verzí vychází v této edici současně i elektronická podoba knih.

https://knihy.nic.cz/

Post has attachment
V sobotu 18. února 2017 se bude v hlavní budově Filozofické fakulty na náměstí Jana Palacha konat v pořadí již šestý ročník konference New Media Inspiration, tentokrát s podtitulem "Život po Facebooku - Jak virtuální mění skutečné".
Letošní ročník konference se bude věnovat otázce, jakým způsobem vstupují internet a sociální sítě do každodenního života. Mezi diskutovanými tématy bude např. vliv internetu z pohledu různých vědeckých oborů, příspěvky věnované marketingu, komunikaci a designu, virtuální a rozšířená realita, média a zpravodajství ve světě "po Facebooku", či současný přístup ke vzdělávání, volnočasovým aktivitám i práci a podnikání.
Více na: http://www.tuesday.cz/akce/new-media-inspiration-2017/?utm_source=Ikaros&utm_medium=pozvanka&utm_campaign=NMI17

Post has shared content

Post has shared content

Post has shared content

Post has shared content
Víš, kámo, trošku mě fakt děsí, že letos maturuješ na gymplu, a přitom mi po dlouhým přemejšlení řekneš, že Husa upálili v roce 1971. Nejradši bych ti na to řekl, že ho upálili kvůli tomu, že kritizoval vstup sovětských vojsk, ale to je narážka, kterou bys nepochopil, soráč. A ani ti nedojde, že tvoje matka je ročník 1972 a ani slovem se doma nezmínila, jak prožila mládí za husitskejch válek.
Ale o to nejde, protože se neučíš kvůli nějakýmu postavení. Učíš se, a já vím, že to je nejblbější klišé, kvůli sobě. Abys nebyl mezi lidma za blbce. Jasně, ty chceš dělat s počítačema, tak si myslíš, že ti stačí matika, trochu fyzika a zbytek můžeš vypustit, protože to není důležitý. Jasně, dějepis je nedůležitej, protože tobě, a to máš pravdu, v práci fakt k ničemu nebude vědět, že, ty vole, jsme od roku 1918 republika, takže tu nebyl žádnej císař, takže tím pádem Karel čtvrtej asi nebyl tak ňák 1920, protože to tu byl prezident, byl to Masaryk, a fakt to nebyl jeho fogy!

A teď ti řeknu to nejdůležitější: Proč tě to má jako zajímat a proč je dobrý to vědět? Synku, je smrtelně důležitý, abys měl co největší přehled o co největším počtu věcí. Abys věděl, jak funguje stát, protože i když si o něm můžeš myslet cokoli, tak tu žiješ. Když o něm budeš vědět kulový, tak s tebou budou ostatní akorát vorat. Musíš o něm vědět co nejvíc, abys nebyl tupá ovce, který se dá všechno nakukat. Abys nebyl kretének, co řve někde v hospodě, že má ňáký práva, ale dokázal se o ně vzít. Abys věděl, ty vole, jak funguje tenhle svět, protože v něm budeš muset žít, a je jen na tobě, jestli si v něm budeš žít podle svýho, nebo podle toho, jak tě budou ostatní vláčet a strkat. Jde o to, aby bylo co nejtěžší z tebe udělat vola. A jedinej způsob, jak toho dosáhneš, není ani mít svaly, ani mít prachy, ale mít tady, v kebuli.
Wait while more posts are being loaded