Profile

Cover photo
webgardee_ir سایت وب گردی
Worked at ghco
Attended tabatabei
Lives in iran
8 followers|46,842 views
AboutPostsPhotosVideos+1's

Stream

 
بهت رسانه های جهان از فروریختن «پلاسکو» / بنای اسطوره ای تهران فروریخت | وب گردی | http://webgardee.ir/?p=31959

مجله خبری وب گردی webgardee.ir
، فروریختن این بنای ۵۳ ساله بازتاب گسترده ای در رسانه های سراسر جهان داشته است. مروری بر بازتاب این اتفاق تلخ و غم انگیز داریم: الجزیره: پلاسکو فروریخت، ده ها تن مصدوم شدند، هنوز کشته ای گزارش نشده nbcnews: ساختمان اسطوره ای تهران به دنبال یک آتش سوزی فروریخت مترو (metro): ساختمان پلاسکوی تهران فروریخت، حداقل ۳۰ نفر کشته شدند العالم: ساختمان قدیمی تهران پس از آتش سوزی مهیب تخریب شد دیلی میرور: کشته شدن ۳۰ آتش نشان در آتش سوزی ساختمان پلاسکوی تهران بلومبرگ: آتش سوزی مهیب در پایتخت ایران، ساختمان ۱۵ طبقه فروریخت بیستواچ: ساختمانی در تهران در آتش سوخت / تعداد قربانیان مشخص نیست توئیتر RT: ساختمان پلاسکوی تهران در آتش سوخت و آوار شد راشاتودی: ساختمان ۵۰ ساله تهران فروریخت، تعداد قربانیان مشخص نیست رویترز: حداقل ۳۸ آتش نشان در حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکوی تهران جان باختند 
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
افزایش ۴۱ درصدی هزینه آب در آمریکا | وب گردی | http://webgardee.ir/?p=31969

مجله خبری وب گردی webgardee.ir
با افزایش تعرفه آب و فاضلاب در ایالت متحده آمریکا، کارشناسان از عدم توانایی شهروندان برای پرداخت هزینه ها سخن می گویند. – با افزایش تغییرات زیست محیطی و جوی کره زمین در بیشتر مناطق با کمبود شدید آب مواجه بوده ایم. از طرفی نیز افزایش جمعیت و تمایل افراد به زندگی در شهرهای بزرگ، هزینه های بسیاری را برای برطرف سازی نیازهای اولیه شهروندان متوجه دولت کرده است.
یکی از نیازهای مبرم و حیاتی بشر دسترسی به آب سالم است، نیازی که طی سال های اخیر برای شهروندان آمریکایی بسیار گران تمام شده است. از سال ۲۰۱۰ میلادی، هزینه تامین آب و خدمات دفع فاضلاب افزایش ۴۱ درصدی داشته است. این بدان معناست که با توجه به درآمدها و مخارج جانبی زندگی در حال حاضر درصد بالایی از شهروندان آمریکایی قادر به تامین هزینه های ذکر شده نیستند.
کارشناسان اقتصادی دانشگاه ایالت ماساچوست پیش بینی کرده اند، با توجه به رشد نسبی آب بها در سال های اخیر و احتمال ادامه این روند تا ۵ سال آینده تعداد افرادی که قادر به پرداخت هزینه های تعرفه آب و فاضلاب شهری نخواهند بود ۳ برابر خواهد شد. این بدان معناست که تا سال ۲۰۲۱، ۳۶ درصد از آمریکایی ها قادر به پرداخت هزینه های تمام شده آب و فاضلاب نخواهند بود.
طبق بخش نامه رسمی سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA)، هزینه تامین آب و خدمات دفع فاضلاب شهری نبایست بیش از ۴٫۵ درصد از کل بودجه خانوار را به خود اختصاص دهد و این در حالیست که امروزه ۱۳٫۸ میلیون خانوار آمریکایی (حدود ۱۱٫۹ از شهروندان) قادر به پرداخت هزینه های برآورد شده خدمات آب و فاضلاب شهری نخواهند بود و این ماجرا تا ۵ سال آینده روند بحرانی تری را خواهد داشت چرا که تا سلب ۲۰۲۱ حدود ۴۰٫۹ میلیون از شهروندان آمریکایی قادر به پرداخت هزینه های گزاف آب بها نخواهند بود. اتفاقی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی فاجعه قرن تلقی خواهد شد.
طبق آمارها و تحقیقات انجام شده توسط محققان دانشگاه میشیگان، پروفسور الیزابت مک (Elizabeth Mack) استادیار علوم جغرافیایی این دانشگاه معتقد است، ” با اینکه در سال های اخیر بحران آب در بسیاری از مناطق کره زمین نگران کننده ترین موضوع روز بوده است، اما در آمریکا موضوع تامین و پرداخت هزینه های خدمات آب و فاضلاب شهری بحرانی ترین موضوع روز تلقی می شود.
عوامل بسیاری در افزایش قیمت آب بها در کشورهای مختلف دخیل می باشد. از شرایط جوی مناطق گرفته تا سیاست مختلف دولت ها و حتی تغییرات جمعیت. یکی از مهمترین دلایل به اعتقاد کارشناسان، زیرساخت های قدیمی شهریست، معضلی که همواره مخارج بسیاری را متوجه سازمان های آب و فاضلاب کشورها کرده است. بسیاری از این زیرساخت ها که مربوط به دوره جنگ جهانی دوم می شود، هزینه یک بیلیون دلاری را برای نوسازی و مدرنیته کردن می طلبد، که تامین آن بسیار مشکل خواهد بود. یکی دیگر از فاکتورها تغییرات آب و هواییست، موردی که در کشور آمریکا بیشترین هزینه را برای دولت داشته است.
به گفته الیزابت مک، آب به عنوان اصلی ترین نیاز هر فرد بایستی با قیمتی منطقی در دسترس همگان قرار گیرد. افزایش قیمت در شش سال اخیر در آمریکا تامین آب را برای بسیاری از خانواده ها به چالش کشیده است. با توجه به این موضوع و افزایش احتمالی تا سال ۲۰۲۱ باید چاره ای اندیشید تا همگان از این موهبت برخوردار باشند. 
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
بزرگترین معماهای سال ۲۰۱۶ را بشناسید | وب گردی | http://webgardee.ir/?p=31935

مجله خبری وب گردی webgardee.ir

در سالی که گذشت، ماجراها و معماهای فراوانی شکل گرفتند که برخی از آن‌ها به نتیجه رسیده و برخی دیگر، بدون پاسخی قطعی و قانع‌کننده رها شدند. ما فهمیدیم که هابیت ها گونه‌ای از انسان‌ها نیستند؛ دلیل مرگ گونه‌ای عظیم و باستانی از میمون‌ها را نیز یافتیم اما هنوز نمی‌دانیم که سیگنال “Wow!” از کجا آمده یا آنکه چه بلایی بر سر پرواز ۳۷۰ مالزی آمد. در اینجا می‌خواهیم بزرگترین معماهای سال ۲۰۱۶ را مرور کنیم که برای برخی از آن‌ها پاسخی داریم و برای برخی دیگر، هنوز منتظر شواهد و دلایل محکم‌‌تر هستیم.
حل شده: حلقه های نازکا
حلقه های نازکا، یکی از بزرگترین معماهای سال ۲۰۱۶ لقب گرفته است
منطقه‌ی نازکا در کشور پرو به دلیل وجود خطوط و طرح‌های عظیم حک شده بر روی زمین‌هایش معروف است. تصاویر گرفته شده از این طرح‌ها، نشان‌دهنده‌ی شکل‌های خاص یا برخی حیوانات مانند میمون هستند. تحقیقاتی که در سال گذشته انجام شد، در نهایت به این نتیجه رسید که این طرح‌ها در حقیقت، مسیرهای عبادتی برای ورود به یک معبد باستانی بوده اند. در سال ۲۰۱۶، با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای با رزولوشن بالا، باستان شناسان متوجه شدند که این خطوط و طرح‌ها که با نام “پوکیوس” شناخته می‌شوند، یک نوع سیستم هیدرولیکی برای هدایت آب از آبخوان‌های زیرزمینی بوده‌اند.
رزا لاساپوناراک از انستیتوی متودولوژی تحلیل محیطی ایتالیا در مصاحبه‌ی خود با BBC می‌گوید: “چیزی که امروز به وضوح آشکار است، این است که سیستم پوکیوس بسیار بیشتر از آنچه که امروز به نظر می‌رسد، پیشرفته بوده است. این سیستم با دستیابی به یک منبع تمام نشدنی از آب‌های زیر زمینی در طی سال، کمک بزرگی به کشاورزی مداوم در داخل دره‌ها، در یکی از خشک ترین مناطق جهان کرده است”. بدین ترتیب یکی از بزرگترین معماهای سال ۲۰۱۶ و البته سال‌های گذشته که صحبت‌های فراوانی نیز درباره‌ی آن شده بود، حل شد.

حل نشده: پرواز ۳۷۰ خطوط هواپیمایی مالزی
در تاریخ هشتم مارچ ۲۰۱۴، پرواز شماره ۳۷۰ خطوط هواپیمایی مالزی، فرودگاه بین المللی کوالالامپور را به مقصد پکن ترک کرد. آخرین تماسی که با این پرواز برقرار شد، در ساعت ۱:۱۹ دقیقه‌ی شب به وقت محلی و کمتر از یک ساعت پس از بلند شدن هواپیما بود. این هواپیما دارای ۲۲۷ سرنشین و ۱۵ خدمه بود که دیگر هرگز آن‌ها خبری نشد.
پس از دو سال جستجوی مداوم و بیش از ۱۵۰ میلیون دلار هزینه، آخرین کشتی جستجو در این ماه به آب انداخته می‌شود و آنطور که NBC News گزارش می‌دهد، این آخرین کشتی‌ای خواهد بود که به دنبال کشف بقایایی از پرواز MH370 خواهد رفت.
خانواده‌های قربانیان این پرواز درخواست دارند که جستجو را ادامه دهند اما با نبود هیچگونه شواهد یا سرنخ‌های تازه، مقامات رسمی دلیلی بر ادامه‌ی جستجو نمی‌بینند.

حل شده: دژاوو
آیا ما بالاخره توانستیم معمای دژاوو یا آشناپنداری را در سال گذشته حل کنیم؟ اگر قبلا نتوانسته بودیم، این بار دانشمندان اعلام کردند که می‌دانند دلیل اینکه گاهی اوقات احساس می‌کنیم صحنه ای را قبلا دیده‌ایم چیست.
به گفته‌ی تیمی از محققان به سرپرستی Akira O’Connor از دانشگاه سنت اندروز انگلستان، این حس زمانی ایجاد می‌شود که مغز سعی در تأیید خاطرات خود دارد. در حقیقت، محققان بر این باورند که کسانی که چنین حسی ندارند، شاید دچار مشکلات حافظه‌ای باشند.
در این آزمایشات، محققان موفق شدند تا حس دژاوو را به صورت مصنوعی در آزمایشگاه بازسازی کنند. آن‌ها دنباله‌ای از کلمات مرتبط مانند تخت خواب، بالشت، شب و رویا را به افراد نشان دادند اما کلمه‌ی “خواب” را بیان نکردند.
سپس زمانی که این افراد را مورد پرسش قرار دادند، آن‌ها نمی‌توانستند کلمه‌ی خواب را دقیقا به یاد آوردند اما برای آن‌ها آشنا بود. در حین پرسش، محققان از اسکن fMRI برای بررسی فعالیت مغزی افراد استفاده کردند و مشاهده کردند که بخش‌های مربوط به تصمیم گیری مغز در این زمان روشن می‌شوند.

حل نشده: پرونده‌ی D.B. Cooper
از سال ۱۹۷۱ تاکنون، سازمان FBI در حال تعقیب سارق مشهور D.B. Cooper است اما در تابستان سال گذشته FBI اعلام کرد که پرونده‌ی کوپر را مختومه کرده و به جای آن تصمیم دارد تا منابع خود را به “سایر اولویت‌های تحقیقاتی” اختصاص دهد.
بیانیه‌ای که FBI در ماه جولای منتشر کرد، چنین بود: “در طی ۴۵ سال از تحقیقات NORJAK، سازمان FBI تمامی سرنخ‌های بدست آمده را بررسی کرد، از چندین دفتر خود در شهرهای مختلف برای جستجو استفاده کرد، تمامی شواهد ممکن را بدست آورد و تمامی شاهدان شناسایی شده رو مورد بازجویی قرار داد. در طی این سال‌ها، FBI روش‌های جدید و خلاقانه‌ی تحقیقاتی زیادی را به کار برد و آیتم‌های متعددی را در آزمایشگاه‌های مخصوص خود بررسی کرد. برای آنکه FBI بتواند یک پرونده را حل کند، باید اتهام فرد را بدون کوچکترین شک اثبات کند و متأسفانه هیچیک از روش‌ها و تکنولوژی‌های به کار گرفته شده نتوانستند شواهد اینچنینی را بدست دهند.”
با این حال، شواهد مرتبط با پرونده‌ی کوپر بایگانی خواهد شد و اگر اطلاعات یا سرنخ‌های جدیدی بدست آیند، مخصوصا چترهای به کار رفته یا پول‌های به سرقت رفته توسط متهم، FBI مجددا پرونده را به جریان می‌اندازد.

حل شده: هابیت ها با انسان‌ها فرق دارند
تا حدود ۱۵ هزار سال پیش، نژادی از موجودات کوچک در جزایر اندونزی زندگی می‌کردند که تصور می‌شد گونه‌ای از انسان‌های کوچک باشند.‌این نژاد که اولین بار در سال ۲۰۰۳ یافت شدند، بلافاصله بحثی را در بین دانشمندان به راه انداختند که آیا این موجودات نژادی متفاوت و خاص هستند یا آنکه گونه‌ای کوچک‌تر از انسان‌های امروزی است که توسط بیماری‌ها به این شکل در آمده‌اند.
این بحث در سال ۲۰۱۶ پایان یافت چراکه محققان با بررسی جمجمه‌ی آن‌ها متوجه شدند که هومو فلورسینسیس ها (Homo floresiensis) نژادی متفاوت و جدا از انسان‌ها هستند.
هومو فلورسینسیس‌ها در حدود ۱ متر قد و ۲۵ کیلوگرم وزن داشتند. جزیره‌ی فلورس زیستگاه برخی موجودات کوچک اندام دیگر نیز بوده است که اکنون منقرض شده‌اند. برای نمونه، می‌توان به موجوداتی شبیه فیل اشاره کرد که اندامی بسیار کوچک‌تر داشته اند.

حل نشده: کشتار جمعی سفره‌ماهی‌ها
یکی از بزرگترین معماهای سال ۲۰۱۶ که در اواخر سال رخ داد، از بین رفتن بیش از ۷۰ سفره‌ماهی بزرگ آب شیرین در رودخانه‌ی Mae Klong تایلند به طور دسته‌جمعی بود. دانشمندان و متخصصان حیات وحش هنوز نمی‌توانند دلیل این واقعه را متوجه شوند اما احتمال می‌دهند که این سفره‌ماهی‌ها به دلیل اسیدی شدن بیش از حد آب یا مسمومیت جان داده باشند.
سفره‌ماهی Himantura polylepis می‌تواند تا ۲.۵ متر طول و حدودا ۲ متر عرض داشته باشد و وزن آن نیز به بیش از ۴۵۰ کیلوگرم می‌رسد. در این اواخر، این گونه در خطر انقراض قرار گرفته که دلیل آن، از بین رفتن زیستگاه و آلودگی آب‌ها به دلیل ساخت و سازها و صنایع نزدیک رودخانه است.

حل شده: چه چیز کینگ کونگ را کشت؟
تا حدودا ۱۰۰ هزار سال پیش، بزرگترین میمون شناخته شده – شبیه‌ترین حیوان شناسایی شده به کینگ کونگ – در جنگل‌های جنوبی چین، هند و ویتنام زندگی می‌کرده است. این میمون عظیم که Gigantopithecus نام دارد، تا ۳ متر قد و ۵۴۰ کیلوگرم وزن داشته است.
پس چه چیزی توانسته این میمون قدرتمند را از بین ببرد که اولین بار در حدود ۹ میلیون سال پیش شکل گرفته است؟ آنطور که پیداست، قاتل کینگ کونگ، آب و هوا بوده است.
زمانی که تغییرات جوی باعث از بین رفتن میوه‌های جنگلی شد، این میمون‌ها که فقط گیاهخوار بودند و از این میوه‌ها تغذیه می‌کردند، نتوانستند خود را با شرایط جدید و خشک جنگل سازگار کنند. این حیوانات به مقدار زیادی از این میوه‌ها برای زنده ماندن نیاز داشتند و با کم شدن و از بین رفتن منبع خوراکشان، به تدریج منقرض شدند.

حل نشده: سیگنال فضایی Wow
حداقل یک سال دیگر زمان نیاز است تا نجوم شناسان بتوانند دلیل سیگنال دریافت شده توسط رصدخانه‌ی رادیویی Big Ear در سال ۱۹۷۷ که منجر به پیام مشهور “Wow” شد را پیدا کنند.
از آن شب در تاریخ ۱۵ آگوست ۱۹۷۷، دانشمندان در این فکر هستند که آیا این سیگنال، دلیلی بر وجود حیات پیشرفته‌ی فرازمینی در یکی از سه منظومه‌ی ستاره‌ای Chi Sagittarii در صورت فلکی Sagittarius است یا آنکه صرفا تداخل ایجاد شده توسط یکی از شهاب‌های در حال عبور بوده است.
در طی ۱۰ سال گذشته، دو شهاب شناسایی شده‌اند که می‌توانند دلیل سیگنال دریافتی در ۱۹۷۷ باشند و در مدار دور Chi Sagittarii می‌چرخند. اولین شهاب در سال ۲۰۱۷ به دور این منظومه خواهد چرخید و دومین شهاب نیز در سال بعد عبور خواهد کرد. آنتونیو پاریس از دانشگاه سنت پترزبورگ امیدوار است که با ساخت آنتن رادیویی خود و بررسی این واقعه در زمان مناسب و در نهایت شبیه‌سازی اتفاقات سال ۱۹۷۷، معمای پیام Wow را حل کند.


 ·  Translate
1
Add a comment...
 
برخی از زیباترین تصاویر ناسا توسط یک موسیقیدان روسی تولید شده‌اند! | وب گردی | http://webgardee.ir/?p=31924

مجله خبری وب گردی webgardee.ir


چند روز پیش ناسا تصویری از مشتری که توسط فضاپیمای جونو تهیه شده بود را منتشر کرد. این تصویر توسط موسیقیدان روسی به نام Roman Tkachenko پردازش شده بود. شخصی که بخشی از وقتش را صرف تصاویر ناسا کرده و با گرفتن داده‌های خام از ماموریت‌های مختلف، آنها را به تصاویر زیبایی که ما می‌بینیم تبدیل می‌کند.

فضاپیمای جونو از ابتدای تابستان امسال، مشغول بررسی جو و مگنتوسفر سیاره مشتری است. جونو حین چرخش در اطراف مشتری تصاویر بسیار زیبایی نیز از آن تهیه می‌کند.

یکی از تصاویر ناسا از سیاره مشتری که توسط تلسکوپ فضایی جونو تهیه شده است.


Tkachenko می‌گوید که از کودکی شیفته آسمان بوده و دیدن دنباله‌دارهایی چون Hyakutake و Hale-Bopp از جمله تاثیرگذارترین تجربه‌های زندگی‌اش محسوب می‌شوند. پس از آن با جدیت بیشتری و با تلسکوپ ۶۵ میلی‌متری خودش به کاوش در دنیای ستارگان و سیارات می‌پردازد.

از زمان رسیدن جونو به مشتری، Tkachenko سرگرم تولید تصاویر زیبایی از این غول گازی بوده است.Tkachenko کار پردازش عکس را با ماموریت فضاپیمای افق‌های نو آغاز کرد. تصاویری که پلوتو و قمرش، چارون را در کنار هم نشان می‌دادند. علاوه بر این، وی تجربه کار با تصاویر ارسالی ماموریت کاسینی از زحل و مریخ را در کارنامه خود دارد.

چند ماه پیش، Tkachenko عکسی مقایسه‌ای از دو مرحله قبل و بعد از پردازش تصویر را منتشر کرد که در زیر می‌بینید:تصویر سمت چپ، حاصل ترکیب ۴۰ عکس خام در سه فیلتر قرمز، سبز و آبی است. در حالی که سمت راست همان تصویر را بعد از پردازش و برجسته کردن جزییات و کنتراست بیشتر، نشان می‌دهد.

Tkachenko این کار را به صورت دستی انجام می‌دهد. به این صورت که تصاویر خامی که در فیلترهای مختلف، توسط یک تلسکوپ فضایی گرفته می‌شود را با هم ترکیب می‌کند. سپس با استفاده از فتوشاپ روی نمایش بهتر جزییات تصویر کار می‌کند. ادامه کار شامل تصحیح رنگی، بهبود شارپنس و تصحیح عمق رنگ‌هاست.

Tkachenkoبر روی تصاویر زیادی از ناسا کار کرده و به گفته خودش تصاویر مختلف نیاز به نوع کار و ابزار متفاوت در پردازش تصویر دارند. تهیه چند کلیپ تصویری نیز از جمله کارهای این علاقه‌مند به نجوم روسی است.


 ·  Translate
1
Add a comment...
 
همکاری نیسان و ناسا در زمینه کنترل خودروهای خودران | وب گردی | http://webgardee.ir/?p=31772

مجله خبری وب گردی webgardee.ir

همکاری نیسان و ناسا در پاسخ به چالش اخیر خودروهای خودران نیسان صورت گرفته است. نیاز نیسان برای استفاده از فناوری بکار رفته در مریخ نورد ناسا، در نهایت زمینه همکاری بین این دو شرکت را فراهم آورد. شرکت نیسان با بکارگیری از فناوری ناسا در مریخ نوردهای خود، درصدد کنترل ناوگان خودروهای خودران در زمان مواجهه با شرایط غیر منتظره است.
فناوری جدید که حرکت نرم خودکار (SAM) نام گذاری شده و در نمایشگاه CES 2017 نیز حضور داشت، مورد توجه نیسان قرار گرفته است. نیسان عقیده دارد که فناوری یاد شده راهکاری مطمئن برای زمانی است که خودروهای این شرکت قادر به مدیریت شرایط غیرمنتظره نبوده و نمی توانند تصمیمات درست را اتخاذ کنند. همکاری نیسان و ناسا پاسخی به این چالش است.
همکاری نیسان و ناسا امکان اتخاذ تصمیم درست را به خوردوهای نیسان می دهد
هر چند بسیاری از سیستم های کنترلی خودروهای خودران قابلیت های بسیار بالایی از خود نشان می دهند، اما چالش مربوط به ناتوانی آنها در برخورد با شرایط غیر منتظره هنوز حل نشده است. در واقع خودروهای خودران نیسان در مواردی قادر به انجام برآوردهای صحیح از موقعیت های تعریف نشده نیستند و لذا ممکن است تصمیمات غلط اتخاذ کنند، اما فناوری جدید پیشرفته ناسا این امکان را در اختیار نیسان قرار می دهد.
نیسان برای روشن شدن مطلب مثال هایی را مطرح می کند؛ به طور مثال خودرو این شرکت ممکن است در زمان برخورد با پلیسی که در حال تکان دادن دست خود به منظور نشان دادن وقوع تصادف است نتواند منظور پلیس را تشخیص دهد.
اما نکته جالب اینجاست که فراگیری شرایط غیرمنتظره تنها به یک خودرو محدود نمی شود و آنچه که هر یک از آنها تجربه می کنند در کل سیستم خودروهای دیگر اعمال می شود و از تجریه مشترک یکدیگر استفاده خواهند کرد.
سیستم SAM از دستاوردهای VERVE متعلق به ناساست که برای نظارت بر حرکت رباتهای بین سیاره ای مانند مریخ نورد ناسا طراحی شده است. دانشمندان ناسا با استفاده از این سیستم قادر هستند راههای امن رانندگی را در سایر سیارات پیدا کنند.


فروشگاه اینترنتی جانبی کاملترین مجموعه لوازم جانبی موبایل در ایران ، حامی وب گردی در پوشش خبری نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۷ (CES 2017)

 ·  Translate
1
Add a comment...
 
نظریه یک فیریکدان برجسته: جهان هستی یک دنیای شبیه سازی شده است! | وب گردی | http://webgardee.ir/?p=30855

مجله خبری وب گردی webgardee.ir

هرچند تایسون، تنها فردی نیست که به این قضیه معتقد است و اگر از بسیاری از فیزیکدانان این سوال را بکنید، جواب آن‌ها بر حسب احتمال بوده و این نظر را رد نمی‌کنند. شاید هر چیزی که در حال اتفاق است، تنها یک دنیای شبیه سازی شده باشد که توسط یک کامپیوتر و فردی بسیار هوشمند‌تر، با توانایی‌های بیشتر از انسان مدیریت می‌شود.

نیل دگراس تایسون (Neil deGrasse Tyson)، یک فیزیکدان برجسته آمریکایی است که همواره صحبت‌های او، جزو جنجالی‌ترین و داغ‌ترین مباحث این حوزه است. حال اون در تازه‌ترین اظهار نظر خود اینگونه عنوان می‌کند، شانس این که جهان هستی یک دنیای شبیه سازی شده باشد بسیار زیاد است و احتمال دارد که سال‌های گذشته از عمر ما تنها یک رویا بوده باشند.

اوایل سال جاری و طی برگزاری یادبود ایزاک آسیموف (نویسنده آمریکایی روسی تبار مباحث علمی) در موزه تاریخ طبیعی آمریکا، نسبت به سوال مطرح شده «آیا جهان هستی به معنای واقعی یک دنیای شبیه سازی شده است یا خیر؟» کارشناسان حاضر مباحثی را مطرح کرده‌اند که کمی بحث در مورد آنها خالی از لطف نخواهد بود. سوالاتی نظیر این که شما قطعا می‌خواهید واقعی باشید و یا خیر، می‌تواند در جواب به خود چنین سوالی بسیار تاثیر گذار باشد. هرچند در این بین، بسیاری از دانشمندان مخالف این عقیده هستند.

به طور مثال، فیزیکدان لیسا راندال (Lisa Randall)، یکی از اساتید حاضر در این مراسم عنوان کرده است که به اعتقاد وی، احتمال واقعی نبودن جهان هستی بسیار کم و تقریبا صفر است. این پاسخ رضایت بخشی برای افرادی است که دوست ندارند تنها یک نقش شبیه سازی شده را در دنیا ایفا کنند و می‌خواهند همه چیز واقعی باشد.

یادبود ایزاک آسیموف – دگراس در وسط تصویر قرار دارد
در سمتی دیگر، اخترفیزیکدان مطرح جهان، نیل دگراس تایسون در حالی که همه چیز را بر مبنای احتمال می‌داند، اما به عقیده وی احتمال شبیه سازی بودن تمام جهان به مراتب بیشتر از نبودن آن است.

سوالی که بخواهیم بدانیم آیا این جهان هستی واقعی است، قبل از آن که دکارت بیانیه مشهور خود تحت عنوان «فکر می‌کنم، پس وجود دارم» را مطرح کند، بسیار آزاردهنده بود. دقیقا همین سوال بار دیگر در فیلم های مدرن علمی تخیلی نظیر «کاتریکس» و «اگزیستنس» اثر دیوید کراننبرگ نیز تکرار شده است. اما اغلب فیزیکدانان و فلاسفه تایید می‌کنند، این تقریبا غیر ممکن است بخواهیم به صورت قطعی اثبات کنیم که ما در یک دنیای شبیه سازی شده زندگی نمی‌کنیم و جهان ما واقعی است. با این حال تایسون این را تایید می‌کند، اما می‌گوید که نباید شگفت زده شویم اگر ما شخصی را پیدا کردیم که جهان ما را مدیریت می‌کند.یکی از اصلی‌ترین استدلال‌هایی که فیزیکدانان از آن جهت صحبت درباره «فرضیه شبیه سازی» استفاده می‌کنند، این است که اگر ما بتوانیم اثبات کنیم، جهان هستی یک دنیای شبیه سازی شده است؛ اگر ما بتوانیم تمام قوانینی که همه چیز چگونه کار می‌کنند را پیدا کنیم (البته فیزیکدانان سخت مشغول کار در این مورد هستند)، باعث می‌شود باورپذیری شبیه سازی بودن جهان شدت یابد.
هنوز هیچ چیزی در خصوص زندگی ما در یک دنیای شبیه سازی شده قطعی نیست
در حال حاضر، ما قادر به کشف اینکه جهان چگونه شبیه سازی شده، نیستیم؛ اما این چندان سخت هم نیست تصور کنیم، خالقی به مراتب هوشمندتر از ما سازنده‌ی ما باشد. تایسون به این قضیه نیز اشاره می‌کند که، ما انسان‌ها همیشه خودمان را به عنوان هوشمندترین موجودات زنده  می‌دانیم و از دیگر گونه‌هایی نظیر شامپانزه که نزدیک به ۹۹ درصد دی ان ای ما را در خود می‌بینند به مراتب هوشمندانه‌تر زندگی می‌کنیم؛ اما تایسون با استفاده از یک آزمایش ذهنی این تصور را دارد ممکن است، زندگی هوشمندانه‌تری از ما (به طور مثال مقایسه زندگی سگ‌ها در برابر ما) وجود داشته باشد.
منبع :businessinsider
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
مجازات توهین به افراد در شبکه‌های اجتماعی در قانون مجازات اسلامی چیست؟ | وب گردی | http://webgardee.ir/?p=31971

مجله خبری وب گردی webgardee.ir
متاسفانه دیدن کامنت ها و پست های هتاکی و خشونت کلامی کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی تبدیل به یک موضوع عادی شده است که گاه و بیگاه جنجال هایی را می آفریند، اما آیا می دانستید که مجازات این عمل برای مرتکبین به این عمل در قانون مجازات اسلامی چیست؟ ، بدون شک می توان گفت که کمتر کسی  قربانی آسیب های روانی از جمله خشونت های کلامی و یا توهین به وسیله ی الفاظ رکیک در فضای مجازی نشده است، این حملات می تواند به کار بردن الفاظ رکیک و توهین‌آمیز به صورت خصوصی تا درج کامنت های عمومی در فضای مجازی و یا شبکه‌های اجتماعی  باشد که از نمونه ناهنجاری‌هایی به شمار می‌رود که اخلاق را در فضاهای اینچنینی به چالش می‌کشد. اما بسیاری از اشخاص از  مجازات‌هایی که در قالب قانون مجازات اسلامی و جرایم رایانه‌ای برای چنین ناهنجاری‌هایی در نظر گرفته شده است، ناآگاهند.محرم مجیدی وکیل پایه یک دادگستری در خصوص مجازات تعریف شده برای این ناهنجاریِ رفتاری و یا به تعبیری کلامی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، اظهار داشت: توهین به افراد به واسطه هر وسیله، ابزار و یا تجهیزاتِ ارتباطی بر اساس ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب می‌شود. مجیدی افزود: به واقع، قانونگذار در این خصوص جرم انگاری کرده و به تبع هر فردی که مرتکب این جرم بشود بر مبنای این قانون، به ” ۵۰ هزار تا یک میلیون تومان جزای نقدی و یا تحمل تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.” وی همچنین در ادامه بیان کرد: از سوی دیگر ماده ۱۶جرایم رایانه‌ای نیز برای این فعل، مجازات‌هایی را تعریف و پیش‌بینی کرده که پس از احراز جرمِ فرد متشاکی، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال و یا جزای نقدی از ۵ میلیون تا ۴۰ میلیون ریال و یا هر دو توأمان با یکدیگر محکوم خواهد شد. مجیدی در ادامه گفت : در مباحث حقوقی، مواردی وجود دارد که از آن تحت عنوان عام و خاص یاد می‌شود. این وکیل پایه یک دادگستری در ادامه ی اظهاراتش گفت: در چنین مواقعی، آخرین قانون وضع و تعریف شده در خصوص موارد اینچنینی لحاظ می‌شود و به واقع به استناد اصول فقهی، در ماده ۱۶ جرایم رایانه‌ای، مجازاتِ چنین هتک حرمت‌هایی تشدید شده است. مجیدی گفت: یکی دیگر از موارد قابل توجه در خصوص این جرایم، به محل طرح دعوا باز می‌گردد که نص صریح قانونی در این خصوص وجود ندارد. وی افزود: البته در خصوص مزاحمت‌های تلفنی، فرد شاکی قادر است از محل سکونت خویش که به نوعی در آن مورد توهین قرار گرفته، طرح شکایت و دادخواهی کند. مجیدی در این مورد تصریح کرد: به عنوان مثال، اگر شخصی از شهرستان ساری به ایجاد مزاحمت تلفنی برای فردی در کرج مبادرت ورزد، فرد شاکی قادر خواهد بود در دادسرای عمومی محل سکونت خویش(کرج) اقدام به طرح شکایت و دعوا کند. محرم مجیدی در پایان یادآور شد: ذکر این نکته ضروری است که توهین و هتک حرمت افراد از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی توسط هر گونه ابزار و تجهیزاتی جرم است و در صورت دادخواهی متشاکی، پیگیری قضایی آن امکان‌پذیر خواهد بود. 
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
سردکن صندلی؛ ابزاری جدید برای خنک کردن صندلی خودرو | وب گردی | http://webgardee.ir/?p=31947

مجله خبری وب گردی webgardee.ir
[ad_1]

Toggle navigation تازه ها اختراعات و ابداعات امنیت اپل بازی داخلی روباتیک سازمان ها و شرکت ها سخت افزار صنعت خورو نرم افزار کامپیوتر صوت و تصویر فناوری های پوشیدنی فیزیک ماشین آلات اداری مایکروسافت محیط زیست موبایل و تبلت نانو تکنولوژی نجوم نرم افزار هنر و تکنولوژی هوافضا وب و اینترنت پزشکی گجت ها و لوازم جانبی گوگل استارت آپ ها تجارت الکترونیک شبکه های اجتماعی طراحی و برنامه نویسی سایت وب سایت ها بازی موبایل بازی های رایانه ای کنسول دسکتاپ لپ تاپ نرم افزار موبایل نقد و بررسی اپل بازی های کامپیوتری خودرو دوربین ها سامسونگ سخت افزار فناوری های پوشیدنی لوازم جانبی ماشین آلات اداری مایکروسافت موبایل و تبلت نمایشگرها نرم افزارها گوگل آموزش اپلیکیشن ها موبایل و تبلت نرم افزار وب و اینترنت کامپیوتر کلیک تی وی وب و اینترنت بازی هنر دیجیتال موبایل و تبلت لپ تاپ خودرو هوافضا پزشکی نرم افزار صوت و تصویر شبکه های اجتماعی سردکن صندلی؛ ابزاری جدید برای خنک کردن صندلی خودرو ۲۷ دی, ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه در روزهای گرم تابستانی که خودرو و صندلی های آن فوق العاده داغ می شود، رانندگی را ناخوشایند و در مواقعی حتی طاقت فرسا می کند. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه هستید می توانید از سردکن صندلی برای خودرو خود استفاده کنید.

[ad_2]

Source link 
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
کشف گل خشک شده در مریخ توسط مریخ‌ پیمای کیوریاسیتی | وب گردی | http://webgardee.ir/?p=31938

مجله خبری وب گردی webgardee.irارسال شده توسط: پوریا علایی

۲۹ دی ۹۵ ساعت ۱۶:۱۸مریخ‌ پیمای کیوریاسیتی با احتساب امسال، چهار سال است که در حال گشت و گذار در مریخ و کشف تاریخچه‌ی این سیاره‌ی سرخ است. این مریخ‌ پیما در سال ۲۰۱۶ موفق شد رودهایی را کشف کند که از تبخیر دریاچه‌ها و منابع مواد معدنی به وجود آمده‌اند و نشان می‌دهند که اتمسفر مریخ در گذشته دارای اکسیژن بوده است. اکنون این مریخ‌پیما سال ۲۰۱۷ را با کشف جدیدی آغاز کرده؛ سنگ‌هایی که دارای خطوط برجسته‌ی به هم پیوسته هستند که به احتمال زیاد، ترک‌های ناشی از وجود گل خشک شده در مریخ باشند.
در صورتی که این فرض درست باشد، این اولین باری است که کیوریاسیتی توانسته وجود گل در مریخ را تأیید کند. ناسا در وبلاگ خود بیان کرده که این سنگ‌ها در حدود ۳ میلیارد سال پیش شکل گرفته‌اند، توسط رسوبات دفن شدند و به شکل سنگ‌های لایه لایه درآمدند. به مرور زمان و فرسایش از طریق باد، این تکه‌ها آشکار شده‌اند که در منطقه‌ای به نام Old Soaker در پایین کوه Mount Sharp قرار دارند.
سایر شواهد موجود در این منطقه شامل یک الگو به شکل لایه‌های مورب است که می‌تواند در جاهایی شکل بگیرد که آب به طور مداوم جریان داشته است، مانند نزدیکی یک دریاچه. البته این احتمال نیز وجود دارد که این الگو به دلیل فرسایش باد در یک دوره‌ی خشک‌سالی ایجاد شده باشد. در هر صورت، وجود گل خشک شده در مریخ می‌تواند در اثبات نظریه‌های وجود رودخانه‌های بزرگ در گذشته‌ی این سیاره بسیار کمک کند، اما در حال حاضر باید منتظر اعلام نتایج دقیق‌تر توسط تیم کیوریاسیتی باشیم.حیات فرازمینی کره مریخ کشف آب در مریخ گل خشک شده در مریخ مریخ پیمای Curiosity وجود آب در مریخ
۱۳۹۵-۱۰-۲۹

 ·  Translate
1
Add a comment...
 
“سیاره نهم” شاید در ابتدا یک سیاره‌ی تنها بوده است | وب گردی | http://webgardee.ir/?p=31932

مجله خبری وب گردی webgardee.ir

سیاره نهم از آنچه که ستاره‌شناسان فکر می‌کردند مرموزتر است. این سیاره‌ی تقریبا ناشناخته که به عقیده‌ی دانشمندان در خارج از مدار پلوتو قرار دارد، می‌تواند یک “سیاره‌ی تنها” باشد که در زمانی نامشخص از گذشته، توسط منظومه‌ی ما به دام افتاده است.
سیاره‌ی تنها به سیاره‌ای گفته می‌شود که به هیچ منظومه‌ای تعلق ندارد و در فضا به تنهایی سفر می‌کند. جیمز وسپر، یکی از محققان ارشد دانشگاه نیو مکزیکو، در ۲۲۹اُمین کنفرانس جامعه‌ی اخترشناسی آمریکا در تکزاس بیان می‌کند که چنین فرضیه‌ای “بسیار محتمل” است. وسپر و استاد راهنمای او، پروفسور پاول میسون، ۱۵۶ مورد از برخوردهای منظومه‌ی شمسی با سیاره‌های تنها در اندازه و مدارهای مختلف را شبیه سازی کردند.
البته این قبیل برخوردها به هیچ عنوان نادر نیستند؛ بنابر برخی تحقیقات، تعداد سیاره‌های تنها در کهکشان راه شیری بسیار بیشتر از سیاره‌هایی است که در درون منظومه‌ها قرار دارند.
بنابر شبیه‌سازی‌های انجام شده، در ۶۰ درصد موارد سیاره‌ی تنهایی که نزدیک منظومه می‌شود، بدون هیچ مشکلی از آن طرف منظومه خارج می‌شود و یک دید و بازدید ساده رخ می‌دهد. اما در ۱۰ درصد موارد، سیاره‌ی تنها در زمان گذر از داخل منظومه، یکی از سیاره‌ها را نیز با خودش از منظومه خارج می‌کند.

در ۳۰ درصد باقیمانده نیز سیاره‌ی تنها به دام منظومه می‌افتد و در مدار آن قرار می‌گیرد. حال این اتفاق ممکن است به شکل مسالمت آمیز و بدون برخورد با سیاره‌های فعلی منظومه رخ دهد یا اینکه سیاره‌ی تنها با سیاره‌ی دیگری برخورد کرده و آن را از منظومه به بیرون پرتاب کند و خودش در جای آن قرار بگیرد. چنین اتفاق نادری، بستگی به خصوصیت‌های سیاره‌ی تنها دارد.
همچنین محققان با کمک این شبیه‌سازی‌ها متوجه شدند که سیاره‌های تنهایی که تاکنون با منظومه‌ی ما برخورد داشته‌اند، هرگز بزرگتر از نپتون نبوده‌اند. در صورتی که چنین سیاره‌ی تنهای بزرگی با منظومه‌ی ما برخورد می‌کرد، می‌توانست نظم مدارهای داخلی را به مقدار زیادی تغییر دهد اما امروزه می‌بینیم که سیاره‌های درونی منظومه‌ی ما در مدارهای نسبتا نزدیکی قرار گرفته‌اند.
دانشمندان چنین تخمین می‌زنند که سیاره نهم در حدود ۱۰ برابر جرم بیشتری نسبت به زمین داشته باشد. وجود سیاره نهم برای بار اول در اکتبر ۲۰۱۴ به شکل جدی توسط فضانوردان اسکات شپرد و چادویک تروجیلو بیان شد. به گفته‌ی این دو فضانورد، تأثیرات جاذبه‌ای یک سیاره‌ی بزرگ ناشناخته در مدار بیرونی منظومه‌ی شمسی می‌تواند دلیل چرخش‌های مداری عجیب تعدادی از سیارک‌ها مانند سیارک Sedna را توضیح دهد.
سیاره نهم در چه فاصله‌ای از زمین قرار گرفته؟
در ژانویه‌ی ۲۰۱۶، فضانوردان کنستانتین باتیگین و مایک براون از سازمان تکنولوژی کالیفرنیا موفق شدند تا شواهد بیشتری از وجود چنین سیاره‌ای در مدار تعدادی دیگر از سیارک‌های خارج منظومه شمسی پیدا کنند. آن ها این سیاره را سیاره نهم نامیدند و تخمین زدند که مدار بیضی شکل آن تقریبا ۱۰۰۰ واحد نجومی (AU) از خورشید فاصله دارد.
برای آنکه این فاصله را بهتر متوجه شوید باید بدانید که ۱ واحد نجومی برابر است با فاصله‌ی زمین تا خورشید؛ یعنی حدود ۱۵۰ میلیون کیلومتر. نپتون تقریبا ۳۰ واحد نجومی با خورشید فاصله دارد و پلوتو هم هرگز بیشتر از ۴۹ واحد از خورشید دور نمی‌شود. حال می‌توانید تصور کنید که سیاره‌ای در فاصله‌ی ۱۰۰۰ AU از خورشید چقدر دور خواهد بود.
با وجود آنکه مدار تخمینی برای سیاره نهم با مشخصات یک سیاره‌ی تنها همخوانی دارد اما به گفته‌ی وسپر، شبیه‌سازی‌های جدید در رابطه با تاریخچه و نحوه‌ی شکل‌گیری این سیاره اطلاعاتی را به دست نمی‌دهند.

وجود این سیاره هنوز به طور قطعی تأیید نشده است اما به گفته‌ی براون، احتمالا در سال ۲۰۱۷ نتیجه‌ی قطعی درباره‌ی سرنوشت این سیاره را خواهیم فهمید. در این میان، برخی از دیگر تحقیقات، احتمال وجود چنین سیاره‌ای را ضعیف می‌دانند و ادعا می‌کنند که این سیاره یکی از اعضای اصلی منظومه بوده است یا آنکه در حین یکی از برخوردهای نزدیک منظومه‌ای در گذشته، خورشید ما با قدرت جاذبه‌ی خود این سیاره را به درون منظومه‌اش کشیده است. به هر حال می‌بایست کمی بیشتر منتظر بمانیم تا هویت واقعی سیاره نهم آشکار شود.


 ·  Translate
1
Add a comment...
 
شی ناشناس پرنده در آسمان تهران ؛ آیا پهپاد ساقط شده است؟ | وب گردی | http://webgardee.ir/?p=31917

مجله خبری وب گردی webgardee.ir

دقایقی پیش شهروندان ساکن مناطق مرکزی تهران متوجه پرواز یک شی ناشناس پرنده در آسمان این منطقه شدند که بلافاصله با واکنش پدافند ارتش مواجه شد. گفته شده که شی ناشناس پرنده در آسمان تهران یک پهپاد بوده است.
بر همین اساس گزارش های متعددی از پرواز این شی ناشناس پرنده در آسمان تهران منتشر شده و هنوز دقیقا ماهیت آن مشخص نشده است. طبق گزارش های دریافتی، این پرنده یک پهپاد (کوادکوپتر) اعلام شده که وارد منطقه پرواز ممنون شده است؛ به همین جهت سامانه پدافندی نیز واکنش نشان داده و به سمت آن شکلیک کرده است.
با این حال آنچه که عجیب و سوال برانگیز به نظر می رسد، تناقضات موجود در گزارش های رسمی مقامات از این رویداد است؛ برخی عقیده دارند شی ناشناس پرنده در آسمان تهران منهدم شده و برخی دیگر اعلام کرده اند که از منطقه خارج شده است.
یک مقام مسئول در قرارگاه پدافند هوایی ارتش گفت:
🔸عصر امروز یک فروند کوادکوپتر در حال نزدیک‌شدن به منطقه پرواز ممنوع در تهران از منطقه میدان ولیعصر بوده که شناسایی شد.
🔸این کواکوپتر، مشخص نیست که متعلق به چه کسی بوده اما به دلیل نزدیک شدن به منطقه پرواز ممنوع، با هوشیاری به موقع قرارگاه پدافند هوایی ارتش، هدف قرار گرفت.
🔸 این کوادکوپتر، پس آغاز شلیک‌ها به سوی پرنده، تغییر مسیر داده و منطقه را ترک کرده است.
معاون فرماندار:
🔸پدافند دانشگاه، پهپاد را ساقط کرد.
معاون قرارگاه خاتم الانبیا:
🔸با شلیک ضدهوایی، پهپاد از منطقه خارج شد.
با این اوصاف ، بسیار عجیب است که چگونه یک پرنده ناشناس میتواند وارد منطقه پرواز ممنوع در آسمان پایتخت شده و به راحتی بگریزد ؟!

بر اساس خبرهای دریافتی، دقایقی بعد از شلیک ضدهوایی به سمت شی ناشناس پرنده در آسمان تهران، هواپیماهای جنگنده نیز به منظور صیانت از آسمان پایتخت به گشت زنی مشغول شدند. در ادامه شما را به دیدن ویدیوهایی از این رویداد دعوت میکنیم :
 
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
ترسناک‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷ | وب گردی | http://webgardee.ir/?p=31687

مجله خبری وب گردی webgardee.ir

فیلم‌های ترسناک از محبوب‌ترین ژانر‌های سینمایی هستند. در این مطلب پانزده فیلم از معروف‌ترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۱۷ را معرفی می‌کنیم.

The Bye Bye Man
سیزدهم ژانویه

 

داستان این فیلم در مورد سه دانشجوی جوان است که به خانه‌ای قدیمی اسباب کشی کرده و ناآگاهانه موجودی شیطانی را در آن بیدار می‌کنند. فِی دانِوی در این فیلم ایفای نقش می‌کند.

 
Split
بیستم ژانویه

 

این فیلم ترسناک به نویسندگی و کارگردانی ام.نایت شیاملن داستان آدم‌ربایی(با بازی جیمز مک‌آووی) را نقل می‌کند که از بیماری روانی و هویت‌های چندگانه رنج می‌برد. بیست و سه شخصیت مجزا دارد و سه دختر دبیرستانی را می‌دزدد. از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به آنیا تیلور-جوی، بتی باکلی و جسیکا سولا اشاره کرد.

 
Rings
سوم فوریه

 

سومین فسمت از مجموعه فیلم‌های استودیو پارامونت که مانند حلقه(۲۰۰۲) و حلقه دو(۲۰۰۵) همچنان داستان فیلم ویدیوی نفرین شده‌ی را دنبال می‌کند. در سوم قسمت از این مجموعه پرطرفدار جانی گالکی، ایمی تیگاردن، وینسنت دونوفریو و لورا ویگینز بازی می‌کنند.

 
A Cure for Wellness
هفدهم فوریه

 

دِین دِهان در این فیلم که در ژانر ترسناک روانشناختی قرار می‌گیرد بازی می‌کند. کارمندی را به اروپا می‌فرستند تا رییسش را از مجموعه آب‌درمانی نجات دهد و در این حین می‌فهمد که این مجموعه بسیار مقاصد شوم‌تری دارد. این اولین فیلم گور وربینسکی بعد از ساخت حلقه در سال ۲۰۰۲ است.

 
Patient Zero
هفدهم فوریه

 

مت اسمیت در نقش مردی بازی می‌کند که می‌تواند با موجودات زامبی مانندی که زمین را گرفته‌اند، ارتباط برقرار کند. او به دنبال علاجی برای این ویروس به دنبال اولین مریض می‌گردد(با بازی استنلی توچی) که بنا به دلایلی نشانه‌های بیماری را از خود نشان نمی‌دهد. کارگردانی این فیلم را استفن روزوویتسکی برعهده دارد و ناتالی دورمر، کلایو استندن و جان بردلی از دیگر بازیگران آن هستند.

 
Get Out
بیست و چهارم فوریه

 

مرد سیاه پوست جوانی به ملاقات خانواده نامزد سفیدپوستش می‌رود اما پرده از برنامه شوم نژادپرستانه‌ای برمی‌دارد. دنیل کالویا و آلیسون ویلیامز در این فیلم بازی می‌کند و جوردن پیل کارگردانی آن را بر عهده دارد.

 
Raw
دهم مارس

 

این فیلم فرانسوی داستان دانشجوی جوان گیاه‌خواری است که کم کم به یک آدم‌خوار تبدیل می‌شود. کارگردانی آن را جولیا دوکورنو برعهده داشته است.

 
The Belko Experiment
هفدهم مارس

 

۸۳ آمریکایی در برجی در کلمبیا گیر می‌افتند و درگیر آزمایشی شیطانی می‌شوند که از آن‌ها می‌خواهد سه نفر از همکاران خود را بکشند وگرنه شش نفر از آن‌ها کشته خواهند شد. جیمز گان کارگردان فیلم محبوب نگهبانان کهکشان فیلم‌نامه این فیلم را نوشته است و گرگ مک‌لین آن را کارگردانی می‌کند.

 
Sleight
هفتم آوریل

 

شعبده‌باز خیابانی جوانی بعد از مرگ مادرش نگهداری از خواهر کوچکش را بر عهده می‌گیرد و برای تأمین خرج زندگی به کارهای غیر قانونی روی می‌آورد. اما به دردسر می‌افتد و خواهر کوچکش را می‌ربایند. جیکوب لاتیمور و داله هیل از بازیگران این فیلم هستند.

 
Amityville: The Awakening
سی‌ام ژوئن

 

بلا تورن و جنیفر جیسن از بازیگران چهاردهمین فیلم از این مجموعه کلاسیک ترسناک هستند. دختر جوانی همراه مادرش و برادر کوچکترش که به کما رفته، به خانه جدیدی نقل مکان می کنند. اما ناگهان برادرش به صورت معجزه‌ه آسایی خوب می‌شود و اتفاقات عجیبی روی می‌دهند.

 
Annabelle 2
یازدهم آگوست

 

قسمت دوم فیلم پرطرفدار آنابل که در سال ۲۰۱۴ اکران شد. عروسک‌سازی به همراه همسرش که فرزند خود را بیست سال پیش از دست داده‌اند پرستار و گروهی یتیم را به خانه‌شان می‌آورند. میراندا اوتو از بازیگران این فیلم است.

 
Cadaver
بیست و پنجم آگوست

 

شِی میچل در نقش پلیس معتاد سابق، در سردخانه بیمارستانی که در آن اعتیاد را ترک کرده مشغول کار می‌شود. اما کمی بعد جسدی مثله شده را به سردخانه می‌آورند و او با وجودی شیطانی رو به رو می‌شود.

 
Polaroid
بیست و پنجم آگوست

 

دو زن دوربین پولارویدی پیدا می‌کنند که گذشته ترسناکی را دارد. لارس کلوبرگ این را بر پایه فیلم کوتاهش ساخته و کارگردانی می‌کند.

 
It
هشتم سپتامبر

 

این فیلم دو قسمتی بر اساس کتابی به همین نام نوشته نویسنده مشهور ژانر ترسناک استفن کینگ ساخته شده است. گروهی نوجوان که با موجود شیطانی می‌جنگند و پیروز می‌شوند اما این موجود سال‌ها بعد باز می‌گردد، در حالی که آن نوجوانان که حالا بزرگسال هستد، هیچ خاطره‌ای از او ندارند.

 
Flatliners
بیست و نهم سپتامبر

 

گروهی دانشجوی پزشکی آزمایش‌های خطرناکی را انجام می‌دهند تا در مورد زندگی پس از مرگ اطلاعاتی بدست آورند، اما این آزمایش‌ها نتایج وحشتناکی دارد. این فیلم بار اول در دهه نود و با بازی جولیا رابرتز و کوین بیکن ساخته شد. در نسخه جدید دیگو لونا، نینا دوبرِو و الن پیج حضور دارند.

 
Friday the 13th
سیزدهم اکتبر

 

بازسازی از فیلم کلاسیک ترسناک که شخصیت اصلی آن که قاتلی با ماسک هاکی است فراموش نشدنی است. در این فیلم جدید ما بالاخره ما پاسخ این سوال که چرا اسلشر را نمی‌توان کشت، خواهیم گرفت.

 

 
Insidious: Chapter 4
بیستم اکتبر

 

چهارمین فیلم از مجموعه فیلم‌های موفق استودیو یونیورسال که داستان آن در مورد پسر کوچکی است که توسط شیاطین تسخیر شده و واسطه‌ای به او کمک می‌کند.

 
۲۰۱۷ Cloverfield Movie
بیست و هفتم اکتبر

 

جزییات جدید این فیلم هنوز مشخص نیست اما در آن دیوید اویلوو، کدیس اودود و بسیاری دیگرد بازی می‌کنند. بعد از اینکه کره زمین در نتیجه آزمایشی ناپدید می‌شود، گروهی از فضانوردان ایستگاه فضایی، با دیگر بازماندگانی از زمین رو به رو می‌شوند.

 
Saw: Legacy
بیست و هفتم اکتبر

 

هفتمین فیلم از مجموعه فیلم‌های اره که این بار هم قاتلی زنجیره‌ای به نام جیگساو افراد را مجبور می‌کند تا پازل‌های ترسناکی را حل کنند. این بار اما داستان و کاراکترهای جدیدی را می‌بینیم.

 
He’s Out There
اول دسامبر

 

مادری به همراه دختراش به تعطیلات می‌روند اما در نقشه شوم یک بیمار روانی گرفتار می‌شوند. دنیس ایلیادس این فیلم را کارگردانی می‌کند.

 

 

 

منبع: manbaitem
 ·  Translate
1
Add a comment...
Work
Employment
  • ghco
    News Magazine
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
iran
Story
Tagline
مجله خبری وب گردی
Education
  • tabatabei
Basic Information
Relationship
Married
webgardee_ir سایت وب گردی's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
WP Social Networks Auto Poster v.3.4.12 - Download Full And Free Scripts
scripts.izviet.net

Nulled from a latest clean version (downloaded from devs) by me personally. Sales page: http://www.nextscripts.com/social-networks-auto-post

Social Network Auto Poster Pro v3.4.18 Download
nulledlab.com

NextScripts Social Network Auto Poster Pro v3.4.18 Free Download, Social Networking Wordpress Plugins, Download NextScripts Social Network A