Profile

Cover photo
Khaneh Amn
Works at تهران
174 followers|26,275 views
AboutPostsPhotosYouTube+1's

Stream

Khaneh Amn

Shared publicly  - 
 
 
«ننه حسن» هنوز رویاهایش را نقاشی می‌کند

اوایل با یک مداد مشکی ساده رویاهای رنگین و پرنقش و نگار خود را روی کاغذ می‌آورد، اما پس از این‌که پسر گرافیست‌اش او را با دنیای بوم و رنگ و اکریلیک آشنا کرد رویاهای او هم رنگ گرفت.

به گزارش ایسنا، منور رمضانی در سال ۱۳۱۶ در خانواده‌ای متولد شد که دختران از دوران کودکی در مقابل می‌نشستند و با طرح و رنگ‌های دنیای پرنقش ‌و نگار فرش آشنا می‌شدند و هر کدام از دخترها که هوش و استعدادی در این زمینه داشت بعد از مدتی می‌توانست استادکار شده و خودش نقشه بکشد و ترکیب رنگ‌ها را قلم بزند.

منور هم از همان کودکی با نقشه و فرش و قالی خو گرفت و بعدها وقتی پای نقشه کشیدن قالی می‌نشست کم‌کم غرق در داستان‌هایی می‌شد که مادر شب‌های سرد زمستان و زیر کرسی داغ، در گوشش آرام‌آرام نجوا می‌کرد تا منور بخوابد. قصه شاه و گدا، قصه شاه‌پریان، قصه گله‌ای که از دست گرگ فرار کرد و ... تا به خودش می‌آمد همه این‌ها را روی کاغذ خلق کرده بود.

حسن رجبی با بیان اینکه مادرش از سال ۸۷ به‌ صورت مداوم و جدی فعالیت نقاشی خود را شروع کرده است، گفت: «وقتی علاقه و استعداد مادرم را در نقاشی دیدم او را با فن‌های این هنر تا حدی که امکان داشت آشنا کردم تا این نقش و نگارها بر اساس اصول هنری و طراحی باشد و مادرم خیلی زود همه آن‌ها را فرا گرفت و استعدادش هم در رنگ‌شناسی و ترکیب رنگ عالی بود و این امر روند یادگیری را بسیار تسریع می‌کرد.»

وی تصریح کرد: «در سال ۸۸ برخی از آثار مادرم را به جشنواره دوسالانه نقاشی ملی ایران فرستادم که پذیرفته شد و در سال ۹۲ نیز در خانه هنرمندان تهران و در سال ۹۳ نیز نمایشگاهی در لس‌آنجلس با آثار مادرم نمایشگاهی بر پا کردیم.»

اینک نه ‌تنها در قیدار، شهر زادگاه این بانوی هنرمند بلکه در بین همه اهالی هنر به ‌ویژه در عرصه نقاشی همه منور رمضانی را با نام «ننه حسن» می‌شناسند، وقتی دلیل این نام‌گذاری را از پسرش جویا شدم، گفت: «قرار بود سال ۸۸ در تهران نمایشگاهی با آثار من و مادرم برگزار شود و از آنجا که من او را ننه خطاب می‌کنم بچه‌ها می‌گفتند نقاشی‌های حسن و نقاشی‌های ننه که کم‌کم از آنجا عنوان "ننه حسن" ورد زبان بچه‌ها شد و چون یک لحن صمیمی بود دوستان ترجیح دادند مادرم را با این عنوان خطاب کنند.»
 ·  Translate
View original post
2
Add a comment...

Khaneh Amn

Shared publicly  - 
 
 
اجرای تفکیک جنسیتی در صداوسیما آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایلنا، نرگس آبروانی (معاون صدای سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران) به تازگی بخش‌نامه‌ای مبنی بر آغاز طرح تفکیک جنسیتی به مدیران شبکه‌های صدا ابلاغ کرده است.

مسئولان شبکه‌های مختلف رادیو ازجمله رادیو ورزش، اقتصاد و جوان نیز براساس دستور صادر شده کار را آغاز کرده‌اند و به این ترتیب تمام اتاق‌هایی که مسئولیت مدیریت آنها با آقایان بوده؛ از کارمند و منشی خانم تخلیه شده است.

سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پس از خداحافظی عزت‌لله ضرغامی از ریاست این سازمان و معرفی محمد سرافراز به عنوان رئیس جدید در پانزدهم آبان ۱۳۹۳ دستخوش تحولات اساسی شد. به این ترتیب که نیروهای غیررسمی – برنامه‌ای و حق‌الزحمه‌ای - سازمان آرام آرام اخراج شدند و برنامه‌های تولیدی و غیرزنده به‌طور جدی در دستور کار قرار گرفتند.

ترکیب و حذف شبکه‌های رادیویی ازجمله رادیو دانش،‌ کتاب، فصلی، صدای آشنا (شامل سه شبکه ۲۴ ساعته)، رادیو خانواده و رادیو گلچین ازجمله تغییرات بخش صدای سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در این مدت محسوب می‌شود.

طرح تفکیک جنسیتی ارگان‌ها و سازمان‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مطرح بوده اما گاه به سبب نگرش‌های متفاوت در اداره نهادهای عمومی دستخوش نوسان‌هایی شده است.

این طرح توسط مسئولان صاحب نفوذ در دولت‌ گذشته مطرح شد و بارها از طریق تریبون‌های رسمی بر ضرورت تسریع در تفکیک جنسیتی تاکید شد.
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Khaneh Amn

Shared publicly  - 
 
 
ورود #زنان به خیابان‌های منتهی به ورزشگاه هم ممنوع است!

#والیبال‬  
  #زنان_ورزشگاه  
#استادیوم  
 ·  Translate
1 comment on original post
2
1
Add a comment...

Khaneh Amn

Shared publicly  - 
 
 
تصاویری از مراسم تحلیف زنان قاضی در افغانستان

http://bit.ly/1GTd2ps
 ·  Translate
View original post
3
Add a comment...

Khaneh Amn

Shared publicly  - 
 
 
تجمع اعتراضی انصار حزب‌الله نسبت به حضور زنان در ورزشگاه‌ها

#زنان_ورزشگاه  
#استادیوم  
#FIVBWorldLeague  
#WorldLeague2015  
عکس: امید وهاب‌زاده - خبرگزاری فارس
 ·  Translate
1 comment on original post
1
Add a comment...

Khaneh Amn

Shared publicly  - 
 
اسید ابزار مجرمانه دم‌دستی شده است/ ۳۰۰ مورد اسیدپاشی در یک سال
 ·  Translate
 
۳۰۰ مورد اسیدپاشی در یک سال

خانه امن - خبر کوتاه است: مادر و دختر کوه‌دشتی قربانی اسیدپاشی شدند .این روز ها آنقدر خبر اسیدپاشی تکراری شده که گویا مثل قبل دل جامعه و مسئولان را نمی سوزاند.

امروز مادر و دختر در لرستان ، ۱۷ خرداد یک دختر در تهران و سال قبل چند دختر در اصفهان .
«زن جوان لرستانی علاوه بر این‌که مورد ضرب و شتم قرار گرفته در اثر اسیدپاشی از ناحیه صورت دچار جراحت شده اما بنا بر نظر اولیه پزشکان، بینایی وی دچار مشکل جدی نشده است.»این را مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان به ایرنا گفته است.

هوشنگ بادپی گفته: «کودک هشت‌ساله این زن از ناحیه دست و پا دچار سوختگی شده که پس از اقدامات اولیه در بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد، برای ادامه درمان به بیمارستان شهید مطهری تهران اعزام شدند.»

برخی منابع محلی کوه‌دشت که این خبر را اعلام کرده‌اند نوشته اند، برادر شوهر دچار بیماری روحی روانی بوده و به برادرزاده هشت‌ساله خود اسیدپاشی کرده و زمانی که مادر کودک برای دفاع از فرزند خود اقدام کرده علاوه بر ضرب‌و‌شتم مادر، به صورت وی نیز اسید پاشیده است.

نیمه های خرداد ماه امسال هم یک مورد اسیدپاشی بر روی زن ۳۷ ساله در تهران گزارش شد .
شنیده‌ها حکایت از یک اختلاف خانوادگی داشت ، که به اسید پاشی ختم شد .

این اولین اسید پاشی در ایران نیست و قطعا آخرین نیز نخواهد بود همانطور که سال پیش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت: متاسفانه هر ماه در نقاط مختلف کشور سوختگی با اسید به علل مختلف شغلی یا دعواهای خانگی یا شخصی بوقوع می پیوندد.

سید حسن هاشمی گفته بود: اسید پاشی از جمله معقولات اجتماعی است که نپرداختن به آن موجب تشویق به ارتکاب این عمل می شود.

۳۰۰ اسید پاشی در یک سال

آمار اسید پاشی آنقدر بالا رفته که صدایش از مجلس شورای اسلامی ایران هم بیرون آمد ، سه شنبه ای که گذشت ابولفضل ابوترابی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از ۳۰۰ مورد اسید پاشی در سالی که گذشت خبر داد .

وی گفت: در مجازات اسیدپاشی کاستی دیده نمی شود، منتهی افزایش اختلافات عاطفی به این جرم دامن زده و در حقیقت معضل فرهنگی سبب افزایش این جرم شده است.

ابوترابی در خصوص مجازات اسیدپاشی در کشور، گفت: مجازات اسید پاشی اگر از باب ضربه به نظام و محاربه باشد اعدام است اما اسیدپاشی به سایر دلایل حکم قصاص، دیه و حبس دارد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عنوان مجازات و میزان مجازات خود بازدارنده است، تصریح کرد: اما اینکه چرا در سال های اخیر اسیدپاشی رواج یافته، به دلیل مباحث تبلیغاتی و پرداختن بیش از اندازه رسانه ها به موضوع اسیدپاشی است.

اسید ابزار مجرمانه دم دستی شده است

وی با بیان اینکه در تمامی کشورها جرایمی همچون اسیدپاشی رخ می‌دهد، گفت: کشور انگلیس در صدر میزان اسیدپاشی و با آماری بالغ بر ۳۰۰ مورد در سال است، در کشور ما نیز ۳۰۰ مورد در سال اعم از اسیدپاشی‌های مختصر و جزئی تا موارد عمقی و جانسوز را شامل می شود، متاسفانه امروز اسید مانند چاقو شده است و هماهنگونه که بزهکاران از چاقو برای ضربه زدن به مال و جسم افراد استفاده می کنند، اسید ابزار مجرمانه دم دستی شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: در میزان مجازات اسیدپاشی کاستی دیده نمی شود، منتهی افزایش اختلافات عاطفی به این جرم دامن زده و در حقیقت معضل فرهنگی سبب افزایش این جرم شده است.

وی با بیان اینکه نیازی به ارایه لایحه‌ای برای افزایش مجازات اسید پاشی نیست، گفت: رسانه ها لازم است تا در این زمینه کمک کرده و بدون دلیل تشویش در اذهان عمومی ایجاد نکنند، بلکه با ابلاغ شیوه های زندگی ایرانی –اسلامی سعی در کاهش این جرم کنند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه‌ای کردن اسیدپاشی اصفهان در راستای آگاه سازی مردم نبود، گفت: در خصوص اسید پاشی اصفهان در سال گذشته حتی تعدادی از رسانه های غربی موضوع را مدیریت کردند تا ایجاد نگرانی کند، در حقیقت شواهد و قراین نشان می دهد موضوع اسیدپاشی اصفهان را سیاسی کردند.

لازم به ذکر است، شهیندخت مولاوردی از ارائه لایحه تشدید مجازات اسیدپاشی از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به دولت خبر داده است.
 ·  Translate
1 comment on original post
1
Add a comment...

Khaneh Amn

Shared publicly  - 
 
 
بدری تیمورتاش، از اولین دندان‌پزشکان زن ایران
تیمورتاش از جمله اولین دندان‌پزشکان زن ایرانی بود که در سال ۱۲۹۰ و در خانواده‌ای از ملاکان بزرگ خراسان متولد شد. برادر او عبدالحسین تیمورتاش نیز وزیر دربار پهلوی بود که بعدها توسط رضا‌شاه کشته شد.
بدری در مدرسه ژاندارک تهران تحصیل کرد و سپس راهی اروپا شد و به تحصیل دندان‌پزشکی در فرانسه و بلژیک پرداخت.
بعد از اتمام تحصیل به ایران بازگشت و در مشهد، کلینیک دندان‌پزشکی تاسیس کرد. او همچنین یکی از پایه‌گذاران دانشکده دندان‌پزشکی تهران و دانشکده دندان‌پزشکی مشهد بود.
خدمات او به علم دندان‌پزشکی و ترغیب زنان به ادامه تحصیل در این رشته بسیار چشم‌گیر بود.
بدری تیمورتاش در سال ۱۳۶۸ دار فانی را وداع گفت.
 ·  Translate
1 comment on original post
2
Add a comment...

Khaneh Amn

Shared publicly  - 
 
 
تعهدات نامزدها در صورت فوت یکی از آن‌ها
www.khanehamn.org/archives/7747

نامزدها تعهدی به ازدواج با یکدیگر ندارند و هر یک می‌تواند، هرگاه بخواهد نامزدی را به هم بزند. ولی تعهدات آن‌ها در زمینه استرداد هدایا در صورت فوت متفاوت است.

 پرسش: دخترم اخیرا در تصادف فوت شده و اینک نامزد او هدایائی را که به دخترم داده از ما مطالبه می کند. نمی توانیم جواهرات اهدائی و چند کالای دیگر را پیدا کنیم. به دادگاه مراجعه کرده و می خواهد ما را به استرداد جواهرات یا قیمت آنها محکوم کند. چه کنیم؟

پاسخ: در فرض فوت یکی از نامزدها اگر عین هدایا در دسترس نباشد، قیمت آن قابل مطالبه نیست. ماده ۱۰۳۸ قانون مدنی، تاکید دارد بر این که اگر وصلت منظور در اثر فوت یکی از نامزدها به هم بخورد ، رجوع به قیمت، منتفی است . البته اگر سندی در دست باشد که نشان می دهد شما هدایا را دریافت کرده و رسید داده اید، موضوع شکل دیگری به خود می گیرد و دادگاه به دقت پیرامون چگونگی تلف شدن هدایا رسیدگی می کند.

بنابراین فقط در صورتی که هدایا به موجب سند عادی یا رسمی از طرف دخترتان یا نامزد او به شما سپرده شده، باید پاسخگو بشوید. در غیر این صورت مسئولیتی ندارید. دخترتان انسان مستقلی بوده و شما را به جای او وادار به پرداخت قیمت نمی کنند.
 ·  Translate
1 comment on original post
2
Add a comment...

Khaneh Amn

Shared publicly  - 
 
 
فرزندان بازمانده از صیغه و مشکلات ارثی آن‌ها

پرسش: هرگز پدرم را ندیده ام و نخواسته ام ببینم. به این علت که او مادرم را سال ها پیش صیغه کرده و پس از پایان مدت، غیب اش زده و مادرم به تنهائی من را بزرگ کرده و برایم شناسنامه ای گرفته که جای پدر در شناسنامه خالی است. حال اطلاع پیدا کرده ام که پدرم درگذشته و از خود ارث قابل توجهی به جا گذاشته و فرزندان دیگرش در حال انجام تشریفات ارث بری از او هستند. آیا راه قانونی وجود دارد که من هم در لیست وراث قرار بگیرم.

پاسخ: قط فرزندان حاصل از رابطه جنسی حلال از پدر ارث می برند. رابطه جنسی پدر و مادر شما شرعی بوده و اگر مدارک کافی داشته باشید می توانید اولا رابطه زوجیت پدر و مادرتان را ثابت کنید و ثانیا نسب خودتان را.

پرسش: مشکل این است که مادرم فاقد مدرک از این زوجیت است. یک سند عادی در دست داشته که آن را هم گویا پدرم با خود برده است. عقد موقت شان هم ثبت رسمی نشده است. بنابراین دستم خالی است.

پاسخ: آیا مادرتان در حیات است؟

 -  بله، کاری از دستش ساخته نیست.

پاسخ: به نظر می رسد اهمال کرده اید و باید وکیل می گرفتید و زودتر از این دنبال اثبات رابطه زوجیت و نسب می رفتید.

پرسش: منظورتان این است که کار از کار گذشته و دیگر نمی شود حقوق ارثی ام را مطالبه کنم؟

پاسخ: می شود. ولی آسان نیست. باید وارد میدانی از حق خواهی بشوید که دوندگی آن زیاد است.

پرسش: مثلا از کجا شروع کنم؟

پاسخ: باید بتوانید در محضر دادگاه دو موضوع را به اثبات برسانید. یکی این که فرزند آن مرد در گذشته هستید. یعنی نسب را ثابت کنید. دیگر این که ثابت کنید حلال زاده هستید. یعنی پدر و مادر شما با یکدیگر رابطه جنسی خارج از ازدواج نداشته اند و رابطه شان بر اساس عقد شرعی دائم یا موقت بوده است و شما در همان مقطع زمانی در بطن مادرتان به وجود آمده اید.

پرسش: نسب را چگونه می شود ثابت کرد؟

پاسخ: خوشبختانه با آزمایش های پزشکی DNA   ، نسب را آسان می توان ثابت کرد. اما قوانین ایران به اثبات نسب برای برخورداری از ارث قناعت نمی کند. در شرع اسلام فرزندی که از رابطه مشروع به وجود نیامده از پدر ارث نمی برد. بنابراین باید رابطه زوجیت مادر و پدرتان را نیز در زمانی که نطفه شما در بطن مادر منعقد شده، ثابت کنید.

پرسش: با کدام مدرک. دست مادرم خالی است.

پاسخ: موضوع در این خصوص پیچیده است. باید مدارک لازم را که بتواند جایگزین مدرک عقد شرعی بشود پیدا کنید.

پرسش: لطفا بیشتر توضیح دهید

پاسخ: آیا مادر رسیدی و مدرکی دارد که نشان بدهد در زمانی که مدعی است به عقد موقت پدرتان در آمده از سوی پدر پولی به او پرداخت شده باشد تا آن را در جای مدرکی دال بر پرداخت مهریه مادر ارائه کنید؟

پرسش: از قرار یک کاغذی دارد که نشان می دهد از او پول دریافت کرده است.

پاسخ: خوب است ولی کافی نیست. آیا آدرسی در دست هست که نشان می دهد آن دو مدتی با هم در یک خانه و یک مسکن زندگی کرده اند؟

پرسش: یک اجاره نامه دست نویس وجود دارد که در آن مادرم مستاجر است. و پس از عقد موقت، پدرم به او در همان مکان ملحق شده و بعد از دوماه که مدت صیغه بوده غیب شده. آن وقت من در شکم مادرم بوده ام.

پاسخ: آیا کسانی را می شناسید که از هم خانه بودن پدر و مادرتان در همان تاریخ خبر داشته باشند و به آن شهادت بدهند؟

پرسش: صاحبخانه و کسبه محل و بیشتر همسایه ها که می دانستند مادرم با صیغه زندگی خود را در شهرستان قم می گذراند، فوت کرده اند. گویا برخی زنده اند و مادرم با آن ها آشناست.

پاسخ: خیلی مفید است. مادرتان از همین افراد به قید قسم بخواهد تا کتبا شهادت بدهند که آنها مدت دو ماه در فلان تاریخ در همان آدرس با یکدیگر مثل زن و شوهر زندگی می کرده اند. دیگرانی هم که از این موضوع خبر دارند اگر شهادت بدهند، ادعای شما و مادرتان تقویت می شود.

پرسش: آیا این گونه افراد هم در دسترس هستند؟

پاسخ: بله هستند. شوهر خاله ام هنوز زنده است و از موضوع خبر دارد. ولی عاقد خیلی وقت است فوت شده. وقتی هم زنده بود و مادرم نزد او رفت، حاضر نشد بنویسد که خودش عقد شرعی صیغه دو ماهه را جاری کرده است. گویا پدرم دم او را دیده بود. مادرم هم دیگر دنبال نکرده و از خانواده پدرم ترسیده است.

پرسش: حال اگر بتوانم نسب را ثابت کنم با استفاده از آزمایش پزشکی DNA ، اما نتوانم رابطه زوجیت پدر و مادرم را ثابت کنم، فایده ای دارد؟

پاسخ: در صورت اثبات نسب، آن مرحوم می شود پدر عرفی شما، ولی نه پدر شرعی. تمام آثار پدر و فرزندی قابل قبول می شود، غیر از حق شما برای ارث بردن ( توارث ). در هر حال خوب است مدارک را جمع آوری و ضمن اثبات نسب، با همکاری مادرتان، رابطه شرعی زوجیت را هم ثابت کنید. تا سهم الارث نصیب تان شود. اگر میراث به جا مانده قابل توجه است حتما با استفاده از وکیل مدافع وارد دعوی بشوید.

پرسش: اگر هر دو موضوع را ثابت کنیم، نام پدر به شناسنامه ام افزوده می شود و همچنین  تاریخ زوجیت پدر و مادرم؟

پاسخ: البته. در آن صورت این حق قانونی شماست و دادگاه به ثبت احوال دستور لازم را صادر می کند.
 ·  Translate
1 comment on original post
1
Add a comment...

Khaneh Amn

Shared publicly  - 
 
 
مکان‌هایی در جهان که زنان اجازه حضور ندارند

ورود ممنوع! این عبارت در بسیاری از نقاط شهری و مکان‌های عمومی وجود دارد و بالطبع همه ما با آن روبه‌رو شده‌ایم، اما ماجرا وقتی جنجالی می‌شود که در قرن ۲۱، امکان ورود به مکان‌های خاصی برای اقلیت‌های قومی، فرهنگی، نژادی یا حتی جنسیتی ممنوع می‌شود.
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Khaneh Amn

Shared publicly  - 
 
 
لیلا عراقیان، معمار جوان پل طبیعت

لیلا عراقیان، مهندس و معمار جوان، زاده سال ۱۳۶۳ است. این روزها نام او با «پل طبیعت» تهران گره خورده است. او دانش‌آموخته رشته معماری از دانشگاه بهشتی و کارشناسی‌ارشد از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا است. لیلا در سال ۱۳۸۷ در مسابقه طراحی پل طبیعت شرکت کرد و طر‌ح‌اش برگزیده شد.

او در رابطه با شرکت‌اش در مسابقه طراحی پل طبیعت به روزنامه شرق می‌گوید: «راستش در ابتدا که بحث مسابقه مطرح شد، به خودم گفتم: "دلت خوش است. این همه مهندس بزرگ. امکان ندارد طرح من برگزیده شود." مهندس بهزادی گفت آن‌ها آدم‌های منصفی هستند و اگر کار خوب بدهیم، می‌پذیرند. ولی ته دلم راضی نبود و فکر می‌کردم دارم طرحی را می‌کشم که قرار است روی کاغذ بماند. برای همین تصمیم گرفتم. یک چیز هیجان‌انگیز و جالب طراحی کنم که چیز خوبی روی کاغذ باقی بماند. وقتی برنده شدم، داشتم در کانادا فوق‌لیسانس می‌خواندم. مرخصی گرفتم و برگشتم ایران تا پای کار باشم.»

پل طبیعت سه طبقه پیاده‌رو است که در عباس‌آباد تهران قرار دارد و به نمادی از شهر تهران مبدل شده است. این پل در سال ۱۳۹۲ به‌عنوان سازه برتر فولادی ایران شناخته شد و در سال ۱۳۹۳ در زمره شش پل برتر ایران قرار گرفت.

هم‌چنین پل طبیعت در سال ۲۰۱۵ انتخاب اول مردم و جزء پنج انتخاب برتر ۳۰۰ معمار برجسته جهان در مسابقه معماری نیویورک (A+ (architizer awards شد.
 ·  Translate
View original post
2
Add a comment...
Story
Introduction
سکوت را بشکنید. مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان به افرادی که قربانی خشونت هستند. 
Free legal consultation for victims of domestic violence.
Basic Information
Gender
Decline to State
Work
Employment
  • تهران
    present
Links
YouTube
Contributor to
Khaneh Amn's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.