Profile cover photo
Profile photo
Antsla Gümnaasium
16 followers
16 followers
About
Posts

Post has attachment
Meil olid külas noored vabatahtlikud Anna (Saksamaalt) ja Katharina (Austriast), kes ilmestasid põhikooli saksa ja inglise keele tunde. Tund algas võõrkeeles enese tutvustamisega ja jätkati keelemängudega, kus oli võõrkeelse suhtlemise kõrval ka palju liikumist.
Add a comment...

Post has attachment
Täna näitasid kolmandikud, kui hästi nad inglise keele tundides õpitu on meelde jätnud. Aga seda mitte klassipingis istudes, vaid liikudes, sest kõik kaheksa ülesannet asusid erinevates kohtades. Kõigepealt oli vaja pärlikaardi abil vastav ülesanne leida ning seejärel koos paarilisega lahendada. Ülesanded pakkusid parajalt nuputamist ja kõik olid usinalt tööhoos.
Add a comment...

Post has attachment
18.10.2018 käisid 4.a ja 4.b klasside õpilased õppereisil Tõravere Observatooriumis ja Tartus.
Kuna loodusõpetuse 4. klassi ainekavas on esimeseks teemaks "Kosmos" ja me läbisime just vastava teema, läksime oma teadmisi kinnistama Tartumaale Tõravere Observatooriumisse. Peale loodusõpetuse, matemaatika ja eesti keele lõimingutundi sõitsime Tartusse, kus vaatasime lasteooperit.
"Guugelmuugelpunktkomm" on lugu sellest, mis hakkab juhtuma, kui mobiili välja lülitad!
Õpetajad Maris Hanimägi ja Ülle Anier rõõmustasid väga nähes laste rõõmu.
Add a comment...

Post has attachment
Mõnikord võib loodusõpetust õppida ka põrandal maas olles.
4. klasside õpilased proovisid õppimist kolmelt erinevalt tasandilt.
Kuidas saab tööd teha tunnis nii, et mõnikord istud pingis ja uurid atlast, siis kõnnid ringi ja näitad sõbrale, kus asuvad Eestimaal kummalised kohanimed ja kolmanda variandina oled põrandal ja püüad koos sõpradega Eestimaad kokku manna. Igal sammul on oluline koostöö ja teistega arvestamine!
Tund oli aktiivne ja lapsed suutsid leida vajaliku info ning KiVa tunnist omandatud koostööoskus sai ka järele proovitud ning kõik toimis 100%.
Add a comment...

Post has attachment
17. oktoobri kuldsel sügishommikul seadsid esimesed klassid end õppematkale Ähijärve metsa. Eesmärgiks oli klassiruumis õpitud teadmiste paikapidavust kontrollida ning üle korrata õpikutarkused. Matkajuhtideks olid meile Helen Kivisild ja Margit Turb. Lapsed said ka oma esimesed matkatarkused - kes on retke juht, kuidas võimalikult palju tähele panna ja märgata, kuidas märgata märkamatut, miks on vaja oma varustus panna seljakotti, kuidas liikuda looduses ohutult, kuidas arvestada kaaslastega. Koos matkajuhiga leiti üles sügise tunnused, korrati taime osasid, õpitud puude nimetusi ning sobitati puulehed õige puuga. Aasalt leiti isegi veel mõned õitsvad taimed. Huvitav oli võrrelda ristikunutti, mis veel õitses ja millel olid juba õite asemel seemned.
Põnevate õueülesannete sisse oli matkajuhtidel oskuslikult ära peidetud kõik ainetunnid. Loodusalaseid teadmisi korrates lapsed märkamatult lugesid ja loendasid, jutustasid, arvutasid, joonistasid, meisterdasid, mängisid ja loomulikult tehti seda kõike läbi aktiivse liikumise. Ka lõunasöök maitses värskes õhus eriliselt. Oli tore õues õppimise päev!
Add a comment...

Post has attachment
Aktiivsed ainetunnid-3.a klassi matemaatika tund
Antsla Gümnaasium
Antsla Gümnaasium
facebook.com
Add a comment...

Post has attachment
Kuldne sügispäev Taevaskojas

15. oktoobri lõunast alates jätkasid 6.a ja 6.b õpilased koolipäeva Taevaskoja matkarajal. RMK Kiidjärve Külastuskeskuse matkajuhid Epp ja Kati rääkisid huvitavaid legende ja tähelepanekuid Savimäest, Neitsikojast, allikakoobastest, kultuskividest, filmi "Viimne reliikvia" võtetest. Kõigil oli võimalus juua karget kuuekraadilist allikavett, hingata erakordselt puhast õhku, mille kinnitajaks olid rippuvad habesamblikud. Matkarajal nauditi Väikese ja Suure Taevaskoja ilu: erakordselt värvikirev sügisene mets kuldses päikeses. Tore liikumist täis koolipäev lõppes salasoovi või rahvatarkuse proovimisega.
Klassijuhatajad Monica ja Iri tänavad tublisid matkasaatjaid: Maarja, Elena ja Kristeli ema.
Antsla Gümnaasium
Antsla Gümnaasium
facebook.com
Add a comment...

Post has attachment
Looduslikest materjalidest tööd on valminud 2.a klassi tööõpetuse tundide raamides. Huvitav on leida meisterdamiseks vahendeid meid ümbritsevast loodusest ning anda fantaasia abil neile uus elu.
Õpilase mõtlemise ja tegevuse paindlikkus võimaldab näha asju erineva nurga alt.
Add a comment...

Post has attachment
4.a ja 4.b klasside õpilased, õpetajad ja lapsevanemad pidasid ühise klassiõhtu Antsla terviserajal. Üritus algas Aarete jahiga, kus aardeks oli rajalt korjatud tarkus. Aarete jahi korraldas lapsevanem Helen Kivisild. Õppisid nii lapsed kui ka täiskasvanud.
Seejärel mängiti ühismänge, võisteldi, söödi ja tunti mõnu võrratust sügisest.
Add a comment...

Post has attachment
3.a ja 3.b klassi matkasellid Luhasoos.

Matkasellid Luhasoos
reede hommikul on hoos.
Lookleb laudtee pikk ja sile,
huulile meil kipub vile.
Mättal punab jõhvikas,
ei sest loobu ükski laps.
Veel kukemari, kanarbik,
üks linnuke teeb tik-tik-tik.
Kohe peame lõunapausi,
maitsen laukavett veel kausist.
Jätkame nüüd matkarada,
veel palju kuulda-näha vaja.
Lõpuks läbi matkaring,
kõigil puhanud on hing.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded