Profile cover photo
Profile photo
mdh Sp. z o.o.
4 followers
4 followers
About
Posts

Post has attachment
Wybór sprzętu jest ogromny, a ogrom ten wynika z różnorakich potrzeb osób starszych, chorych czy niepełnosprawnych. Czym charakteryzują się poszczególne kule, laski i balkoniki i w których sytuacjach przydają się najbardziej?

#sprzętrehabilitacyjny #balkonikirehabilitacyjne #wózkiinwalidzkie
Add a comment...

Post has attachment
Siedzący tryb życia jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. O ile jednak w życiu prywatnym możemy poczynić pewne zmiany, to już w sferze zawodowej nie jest to takie proste. Jakie dolegliwości dotykają najczęściej osoby pracujące przy biurku? W jaki sposób można je łagodzić? Jak ustrzec się poważniejszych chorób zawodowych w przyszłości? Na te pytania odpowiadamy na blogu.

#stabilizatornadgarstka #sprzętrehabilitacyjny
Add a comment...

Post has attachment
Chociaż coraz więcej Polaków ma wyższe wykształcenie i znacznie mniej pracuje w zawodach, w których to siła fizyczna jest priorytetem, nie oznacza to wcale, że nasze ciała czują się lepiej. Wiele godzin w pozycji siedzącej, praca w biurze, a nawet wieloletnia gra na instrumencie może być przyczyną nabytych schorzeń kręgosłupa. Dowiedz się więcej z naszego artykułu.

#gorsetyortopedyczne #kołnierzortopedyczny
Add a comment...

Post has attachment
Nerwiak Mortona powoduje ból, który porównywany bywa do ucisku powodowanego przez kamyk, który dostał się do buta. Skąd bierze się to schorzenie i jakie są metody jego leczenia?

#sprzętrehabilitacyjny
Add a comment...

Post has attachment
Co jeszcze sprawia, że chorujemy na osteoporozę? Dlaczego musimy ją leczyć, nawet kiedy nie odczuwamy bólu? O tej podstępnej, często bezobjawowo przebiegającej chorobie piszemy dziś na blogu.

#gorsetortopedyczny
Add a comment...

Post has attachment
Balkoniki (inaczej chodziki rehabilitacyjne) to aluminiowe konstrukcje, które wspomagają proces chodzenia, wstawania lub rehabilitacji osób starszych czy niepełnosprawnych. Ich podstawową zaletą jest to, że parametry i funkcjonalność balkoników można dopasowywać do osobistych potrzeb i preferencji pacjenta.

#sprzętrehabilitacyjnydladzieci #wózkiinwalidzkiedladzieci
Add a comment...

Post has attachment
Fizjoterapia i fizykoterapia przez pacjentów bywają bardzo często mylone i błędnie ze sobą utożsamiane. I chociaż wiele je łączy, bo jedna wywodzi się z drugiej, to równie dużo je dzieli. Jakie jest miejsce fizykoterapii we współczesnej fizjoterapii?

#wózkiinwalidzkie #pionizatory
Add a comment...

Post has attachment
Dzisiaj na blogu przedstawiamy kołnierz ortopedyczny Schantza – zapraszamy.

#kołnierzortopedyczny


Add a comment...

Post has attachment
Wałki do rolowania ciała po treningu zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród zawodowych sportowców i fizjoterapeutów, ale przede wszystkim wśród amatorów. Skuteczność rolowania mięśni jest potwierdzona, ale tylko w przypadku, gdy rolowanie wykonuje się prawidłowo. Jak się zatem rolować, by nie nabawić się kontuzji ani nie pogłębić tych już istniejących?

#stabilizatorkolana #ortezastawuskokowego
Czym jest foam rolling?
Czym jest foam rolling?
wprawiamywruch.pl
Add a comment...

Post has attachment
Mózgowe porażenie dziecięce to uszkodzenie trwałe i niepostępujące, ale dziecko stale się rozwija, wraz z wiekiem staje przed kolejnymi, coraz trudniejszymi wyzwaniami i na którymś etapie może przestać sobie z nimi radzić. To, czy zdobędzie umiejętność samodzielnego chodzenia, zależy od rodzaju porażenia i poziomu funkcjonowania dziecka w 5-stopniowej skali GMFCS.

#SprzętRehabilitacyjnyDlaDzieci #podpórki #ElektryczneWózkiInwalidzkie
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded