Profile cover photo
Profile photo
mdh Sp. z o.o.
4 followers
4 followers
About
Posts

Post has attachment
Chociaż coraz więcej Polaków ma wyższe wykształcenie i znacznie mniej pracuje w zawodach, w których to siła fizyczna jest priorytetem, nie oznacza to wcale, że nasze ciała czują się lepiej. Wiele godzin w pozycji siedzącej, praca w biurze, a nawet wieloletnia gra na instrumencie może być przyczyną nabytych schorzeń kręgosłupa. Dowiedz się więcej z naszego artykułu.

#gorsetyortopedyczne #kołnierzortopedyczny

Post has attachment
Nerwiak Mortona powoduje ból, który porównywany bywa do ucisku powodowanego przez kamyk, który dostał się do buta. Skąd bierze się to schorzenie i jakie są metody jego leczenia?

#sprzętrehabilitacyjny

Post has attachment
Co jeszcze sprawia, że chorujemy na osteoporozę? Dlaczego musimy ją leczyć, nawet kiedy nie odczuwamy bólu? O tej podstępnej, często bezobjawowo przebiegającej chorobie piszemy dziś na blogu.

#gorsetortopedyczny

Post has attachment
Balkoniki (inaczej chodziki rehabilitacyjne) to aluminiowe konstrukcje, które wspomagają proces chodzenia, wstawania lub rehabilitacji osób starszych czy niepełnosprawnych. Ich podstawową zaletą jest to, że parametry i funkcjonalność balkoników można dopasowywać do osobistych potrzeb i preferencji pacjenta.

#sprzętrehabilitacyjnydladzieci #wózkiinwalidzkiedladzieci

Post has attachment
Fizjoterapia i fizykoterapia przez pacjentów bywają bardzo często mylone i błędnie ze sobą utożsamiane. I chociaż wiele je łączy, bo jedna wywodzi się z drugiej, to równie dużo je dzieli. Jakie jest miejsce fizykoterapii we współczesnej fizjoterapii?

#wózkiinwalidzkie #pionizatory

Post has attachment
Dzisiaj na blogu przedstawiamy kołnierz ortopedyczny Schantza – zapraszamy.

#kołnierzortopedyczny


Post has attachment
Wałki do rolowania ciała po treningu zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród zawodowych sportowców i fizjoterapeutów, ale przede wszystkim wśród amatorów. Skuteczność rolowania mięśni jest potwierdzona, ale tylko w przypadku, gdy rolowanie wykonuje się prawidłowo. Jak się zatem rolować, by nie nabawić się kontuzji ani nie pogłębić tych już istniejących?

#stabilizatorkolana #ortezastawuskokowego

Post has attachment
Mózgowe porażenie dziecięce to uszkodzenie trwałe i niepostępujące, ale dziecko stale się rozwija, wraz z wiekiem staje przed kolejnymi, coraz trudniejszymi wyzwaniami i na którymś etapie może przestać sobie z nimi radzić. To, czy zdobędzie umiejętność samodzielnego chodzenia, zależy od rodzaju porażenia i poziomu funkcjonowania dziecka w 5-stopniowej skali GMFCS.

#SprzętRehabilitacyjnyDlaDzieci #podpórki #ElektryczneWózkiInwalidzkie

Post has attachment
Osoba niepełnosprawna, która planuje uruchomienie działalności gospodarczej, może uzyskać ze środków PFRON dotację na ten cel. Maksymalna wysokość wsparcia to nawet 60 tys. złotych.

Post has attachment
Foteliki rehabilitacyjne umożliwiają także zabawę jak i edukację. Dzięki ich funkcjonalności i łatwości użycia możliwe jest stosowanie ich w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz domach.

#SprzetRehabilitacyjnyDlaDzieci
Wait while more posts are being loaded