Profile cover photo
Profile photo
O Květušce a tesaříkovi
5 followers -
Kniha pro děti, Hmyzí říše, Příběhy malé Květušky, která se zmenšila do velikosti hmyzu.
Kniha pro děti, Hmyzí říše, Příběhy malé Květušky, která se zmenšila do velikosti hmyzu.

5 followers
About
Posts

Post has attachment
Spisovatelka Jitka Vítová se tentokrát k knihovně Újezd nad Lesy setkala s dětmi z mateřské školy. Děti se dozvěděly něco ze života hmyzu, ale také se setkaly s Kamarády z lesa, což jsou krásné knihy, které v názvu nesou vždy jedno ze známých přísloví. Kdo je Rochátko? Tak to děti odhalily velice rychle.
Photo

Post has attachment
Jak se Květuška dostala do velkého nebezpečí v říši hmyzu, přečetla žákům prvních tříd v ZŠ Průhonicích paní spisovatelka Jitka Vítová, autorka knih o Květušce. Paní spisovatelka seznámila děti nejenom se svými knihami. Děti se dozvěděly mnoho informací o hmyzu, masožravých rostlinách, ale také o práci spisovatele a postupu jak taková kniha vzniká.
Photo

Post has attachment
Paní spisovatelka Jitka Vítová představila dětem ze ZŠ Kbely svoji knihu "Květuška se vrací". Jedná se už o třetí pokračování kníže o Květušce a jejím dobrodružství v říši hmyzu.
Photo

Post has attachment
O co Květuška klopýtla? To se dozvěděly děti ze ZŠ Úvaly u Prahy z autorského čtení paní spisovatelky Jitky Vítové. #autorskéčtení
Photo

Post has attachment
Prvňáci ze ZŠ Satalice se dnes dozvěděli jak vznikala kniha paní spisovatelky Jitky Vítové "O Květušce a tesaříkovi". Prohlédli si knížky a také ilustrace, které se do knihy nedostaly. Stejně tak i motýl, který měl být namyšlený, ale tento vypadal spíše jako klaun. Co myslíte?
Photo

Post has attachment
Jak se stalo, že se paní Jitka Vítová stala spisovatelkou? Jak dlouho trvalo, než jí vyšla první kniha? To vše a mnohem více se děti dozví na besedách s paní autorkou.

Post has attachment
Tentokrát přijala paní Jitka Vítová návštěvu v knihovně v Hrádku u Rokycan. Čekaly na ní děti z místní Mateřské školy. Setkání to bylo velmi příjemné a děti se zapojily do práce. Paní spisovatelce ukazovaly, kterou maminku by vybraly jako ilustraci do knihy a zapamatovaly si i názvy hmyzu o němž vypráví příběhy o Květušce.
PhotoPhotoPhoto
01.09.16
3 Photos - View album

Post has attachment
Podpora čtenářství je jedním z důvodů, proč spisovatelka Jitka Vítová navštěvuje školy a knihovny. Beseda s dětmi je zajímavá jak pro posluchače, tak i pro paní autorku. Každé setkání s dětmi je pro ni velkou inspirací.

Post has attachment
Jako každý rok i letos navštívila několikrát paní spisovatelka Jitka Vítová Městskou knihovnu Mladá Boleslav. Tentokrát vyprávěla dětem nejenom o knihách o Květušce, ale i o své další knížce Život u rybníka. Na této knize dětem vysvětlila jak moc důležitá je práce grafika. Dobře a přehledně sestavená kniha je pro čtenáře lahůdkou.

Post has attachment
"Květuška se bála každého broučka i pavoučka. Jednou utíkala před broukem a zakopla o kouzelný pařez. Ten Květušku zmenšil do velikosti obávaného hmyzu a začíná velké dobrodružství v hmyzí říši." Vypráví na besedách s dětmi Jitka Vítová o svých knihách "O Květušce a tesaříkovi", Květuška hledá tesaříka".
Wait while more posts are being loaded