Profile cover photo
Profile photo
Rahpouyan Vesal
40 followers
40 followers
About
Posts

Post has attachment
بیانیه جنبش عدالتخواه درباره بسته‌شدن کانون رهپویان وصال شیراز
لغو یک کنسرت موسیقی صدای همه را در می‌آورد اما تعطیلی یک هیئت اهمیتی ندارد!
جنبش عدالتخواه درباره بسته‌شدن کانون رهپویان وصال شیراز در بیانیه‌ای آورده است: یکی از مصادیق عینی مشکلات فرهنگی شهر شیراز را می‌توان تعطیلی جلسات بزرگترین کانون فرهنگی و هیئت مذهبی جنوب کشور در شهر شیراز ذکر کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، کانون رهپویان وصال شیراز یکی از گروه‌های خودجوش فرهنگی و یکی از قطب‌های جناح مومن فرهنگی است که در سال 87 به دلیل بمب‌گذاری ضدانقلاب در آن و شهادت تعدادی از افراد اسمش سر زبان‌ها افتاد.
اینک این کانون به دلایل بعضا حقوقی و به گفته مدیر روابط عمومی کانون فرهنگی رهپویان وصال « مقابله یک جریان فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با این مجموعه» تعطیل شده است.
حال در پی بی توجهی مدیران و متولیان فرهنگی استان فارس و شیراز به عنوان سومین حرم اهل‌بیت(ع) به جناح مومن فرهنگی و تعطیل شدن کانون فرهنگی رهپویان وصال، مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز نامه ای سرگشاده خطاب به مدیران استان فارس و متولیان فرهنگی منتشر کرد که مشروح آن در زیر می آید:
مدیران محترم استان فارس و متولیان فرهنگی سومین حرم اهل‌بیت(ع)
سلام علیکم
آن چیزی که در حوزه فرهنگ تا به حال از مجموعه مسئولین مدیریت شهری دیده است ، نگاه درجه چندمی به مقوله فرهنگ اسلامی است. اهمیت ویژه به ساخت پل های چند طبقه ای که بعد از چند سال مشکل ترافیک را حل نکرده ، تجاری سازی و به تعبیری دبی سازی سومین حرم اهل‌بیت(ع) نمونه هایی است که اولویت های مسئولین امر را نمایان کرده است. متاسفانه آنگونه که باید به فرهنگ و احیای فرهنگ اسلامی در شهری که عنوان سومین حرم اهلبیت(ع) را یدک می کشد توجه نشده و همچنان طرح و برنامه ای مدون برای رشد و ارتقای آن در سطح شهر شاهد نیستیم.
چه بسیار نیروهای جوان مومن و انقلابی که در عرصه فرهنگی دست به کار شده اند ، اما هیچگونه حمایتی از طرف متولیان بی‌شمار و سازمان های عریض و طویل فرهنگی نشده اند و برای فعالیت های فرهنگی در بروکراسی خسته و تنبل سازمان ها و ادرات پاس کاری می شوند و راه به جایی نمی برند.
 رهبرمعظم انقلاب اسلامی در این باره می فرمایند:
"با توجه به رویش‌های معتنابه و جوشش‌های فراوان فعالیت‌های فرهنگی در سطوح مردمی، خصوصاً جوانان مؤمن و انقلابی، دستگاه‌های فرهنگی نظام و در رأس آنها شورای عالی انقلاب فرهنگی باید نقش حلقات مکمل و تسهیل‌گر و الهام‌بخش را در فعالیت‌های خودجوش و فراگیر مردمی عرصه‌ی فرهنگ برای خود قائل باشند و موانع را از سر راه آنها کنار بزنند." 26 /07/93
در کلام و سیره امام راحل نیز می توان به جایگاه و هدف والای حکومت اسلامی در به تعالی رساندن مردم پی برد. امام روح الله در جایی می فرمایند: "علاوه بر این‌که زندگی مادی شما را می‌خواهیم مرفه باشد، زندگی معنوی شما را هم می‌خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید." 11/12/57
سوال اینجاست که در بودجه های سالانه شهری چقدر به بالا بردن معنویت مردم و ارتقای فرهنگ اسلامی اهمیت داده می شود؟ متاسفانه دغدغه های فرهنگی رهبری در حوزه عمل از سوی مسئولان متولی جامعه پوشانیده نمی شود و شاهد مظلومیت این حوزه نسبت به بخش های دیگر هستیم.
یکی از مصادیق عینی مشکلات فرهنگی شهر را می توان تعطیلی جلسات بزرگترین کانون فرهنگی و هیئت مذهبی جنوب کشور در شهر شیراز ذکر کرد که متاسفانه با این سابقه طولانی هیچ کمک درخوری از سوی مسئولین شهری و فرهنگی را شاهد نیستیم.
مجموعه فرهنگی رهپویان وصال با 17 سال تلاش و پشتکار با تمام سنگ اندازی ها و موانع توانسته است قشر انبوهی از جوانان شهر را با هر تیپ و سلیقه ای زیر پرچم معنویت اسلامی جمع کند و برای احیای معنویت آنها مثمرثمر باشد. خدمات و اثرات فراوان فرهنگی کانون رهپویان وصال در سطح شهر اظهرمن الشمس و هیچ انسان سلیم العقلی نمی تواند آن را انکار کند، ولی آن چیزی که مایه تعجب و تاسف می باشد این است که هیچ اقدام عملی جدی از سوی مسئولین برای بازگشایی این مجموعه دیده نمی شود.
چگونه است که لغو یک کنسرت موسیقی صدای همه را در می آورد و همه ابراز مخالفت می کنند ولی تعطیل شدن این هیئت مذهبی اهمیت چندانی ندارد؟ بعد از این اتفاقی که برای این مجموعه پدید آمد و بی مهری مسئولین ، آیا جناح مومن فرهنگی در سطح شیراز دل سرد نمی شود؟ وقتی مجموعه ای به این بزرگی و سابقه به راحتی تعطیل می شود هیئت های کوچک چه امیدی می توانند داشته باشند؟ آیا کار فرهنگی این است که شعار هرساله را بنر کنید و سرتاسر شهر نصب کنید و یا میلیاردها تومان از بیت المال را برای یک همایش هزینه کنید؟ چرا در برابر فشارهای غیرقانونی و غیرمشروع اندک سیاسیون انحصارطلب که چشم دیدن یک مجموعه فرهنگی از جناح مومن و انقلابی را ندارند نمی ایستید و گاها تسلیم فشارها و مانع تراشی های این اقلیت می شوید؟
مسئولین محترم سومین حرم اهل‌بیت(ع)
ما دانشجویان عدالتخواه منتظر اقدام فوری و ریشه‌ای برای حل مشکل کانون فرهنگی رهپویان وصال و توجه در خور شان به جناح مومن فرهنگی در سومین حرم اهل‌بیت(ع) از سوی شما هستیم و در صورت بی توجهی اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
لازم به ذکر است که این مجموعه فرهنگی یک نهاد خودجوش و مستقل مردمی بوده و هر تدبیری که برای آینده این کانون فرهنگی اندیشیده می شود باید ضامن استقلال آن از هر شخص ، گروه و سازمانی باشد.
ومن الله توفیق
به امید ظهور عدالت گستر گیتی
مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز
http://www.farsnews.com/13940630000592
Add a comment...

بیانیه بسیجیان دانشگاه های ازاد شیراز ،سماو داریون :

ما هم رهپویانی هستیم

بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد شیراز ، سما و داریون در بیانیه ای با اشاره به مشکل پیش آمده کانون رهپویان وصال ، نسبت به حل هر چه سریعتر مشکل کانون رهپویان وصال شیراز توسط مسئولین اعلام موضع کردند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی غریو متن بیانیه به شرح زیر میباشد:

امسال سالیست که رهبر عزیزمان آرزوی بزرگشان را درعرصه ی نظام سازی در جمله ی «همدلی و همزبانی ، دولت و ملت»خلاصه نمودند، و بارها با بیان کلید واژه وحدت به عنوان تنها نسخه علاج کشور سعی در تحقق این هدف داشتند، حال انکه در شهر پر راز و رمز شیراز لاله زاری به وسعت یک ملت در قتلگاه ان 14نفر روییده است،میعادگاهی که با گذشت17سال همچون ریسمانی محکم محیای چنگ زدن سلیقه ها و طیفهای گوناگون جوانان سومین حرم اهلبیت گشته و ارزوی وصال را در ذهن میپروراند چراکه خداوند فرمود واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا ،اما افسوس که امروز عده ای با تبر درحال پاره کردن ریسمان الهی هستند و ناخواسته درفش اختلاف گشته اند و در پهنای وسیع لاله زاری که اجر ولایت پذیری ان چند نفر است به دنبال پاشیدن بذر نفاق اند اما بدانند که در این صورت انان مصداق بارز خسر الدنیا و الاخره هستند .

آنروز که با بکارگیری تجربیات قبلی اقدام به برگزاری مراسم اعتکافی بی سابقه در سراسر کشور با آن عظمت نمودند ، دیری نپایید صدور تقدیرنامه ها و پیام های تشکر از سوی مسئولین مشاهده شد،اما امروز که ورق برگشته مورد بی مهری قرار گرفته و از جا و مکانی که از سوی خیری خیراندیش که حق استفاده ی آن از سوی کارشناسان صاحب نظر اعلام و اثبات شده ،اخراج گردیدند و حتی زمانیکه به جهت جلوگیری از ایجاد حواشی قصد تعویض مکان را داشتند باز هم دست کم لطفی مسئولین بر سرشان نوازش شد و حق مسلم آنان را دریغ کردند .

این بار روی حرفمان با تمام مسئولانی است که از رسالت مسئولیت خود هیچ آگاهی ندارند و در مخالفت با جوانانی که هدفشان پیشرفت ،اقتدار و عزت نظام ،ایمان ،معنویت و تعظیم شعائر اسلام هستند شمشیر از رو بسته اند .

به راستی اگر شما در واقعا عاشورا حضور داشتید در کدام جناح مسلح می شدید؟ آیا مظلومیت اسلام و شیعه به حدی رسیده است که در کشوری اسلامی آن هم در سومین حرم اهل بیت (ع) عده ای از مسئولین شهر برای از هم پاشی کانونی با آن سابقه که هیئتی بی مثال در دل خود دارد سکوت یا سنگ اندازی میکنند؟ احتمالا جرم کسانی که میخواهند حماسه های از جنس عاشورایی این جوانان را تعطیل کننند کمتر از یزیدیانی نیست که نگذاشتند فریاد حق به گوش مردمان زمان حسین (ع) برسد .

شاید گفتن این جمله کمی تکراری باشد اما همه ی ما یقین داریم که اگر همین جوانان هیئتی و مذهبی نبودند این کرسی های مسئولیت به دستتان نمی رسید و ما خوب میدانیم همه ی اینها را مدیون نهضت خون سرخ جوانان هیئتی هستیم .

 حال در بین تمام سنگ اندازیهایی که شده جمله ای شنیدیم که قلبمان را می آزرد و خطاب به آنان که تب مسئولیت پذیری و قانونمداریشان این بار برای جوانان هیئت امام حسین (ع) است؛ اینان که چشم و گوش خود را بسته و مجوز قانونی ساخت هکتار هکتار ویلاهایی برای آقا زاده ها را میدهند ولیکن هنگامی که بخواهد چند درخت قطع شود تا کانونی برای جوانان حماسی و انقلابی برپا شود دلشان به درد می آید و به فکر منافع ملی می افتند ،نمی دانم چه به سرمان آمده که کانونی فرهنگی مذهبی را سد تفریحات جامعه میدانند در پایان اعلام میکنیم که ما هم رهپویانی هستیم و هشدار می دهیم که دست از مخالفت برداشته و زمینه گردهم آمدنشان را مهیا نمایید کما اینکه محرم نزدیک است و کل ارض کربلا،باشد که درماه حسین رویمان همرنگ لباسمان نشود.
 السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع)
 شورای تبیین مواضع حوزه بسیج داشجویی دانشگاه های آزاد اسلامی شیراز
ghariv.ir/fa/news/7660/ما-هم-رهپویانی-هستیم
Add a comment...

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز:

رهپویان وصال را رها نکنید

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز در نامه ای ضمن حمایت از کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز،نسبت به کم کاری مسئولان جهت برقراری دوباره این کانون واکنش نشان دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی غریو بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز در بیانه ای نسبت با اشاره به فضای فرهنگی موجود در کشور با ابراز ناخرسندی نوشت : در این روزهایی که در میان غوغاهای سیاسی چپ و راست مسائل فرهنگی که اصل و ریشه ی انقلاب هستند؛ درمیان بی توجهی مسئولین به حاشیه رانده شده اند هر روزه شاهد اتفاقات تلخ جدیدی درحوزه فرهنگی هستیم.
در این بیانیه آمده است : تعطیلی کانون رهپویان وصال درشیراز که به عنوان یکی از بزرگترین مراکز فرهنگی جذب جوانان به سمت معنویات درسطح کشور شناخته می شود، به دلیل کم کاری و کم لطفی مسئولین امر، رقم می خورد که این از تلخ ترین حوادث روزگار ماست که به طور حتم به عنوان نقطه ای تاریک در کارنامه مسئولان اهمال کار و درخاطر مردم شیراز ثبت خواهد شد.
در پایان این تشکل با حمایت از کانون رهپویان وصال در بیانیه خود تصریح کرد : از همین رو بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز حمایت خویش از این نهاد فرهنگی را اعلام می دارد و ازمسئولین مربوطه تقاضای پیگیری مجدانه مسئله را تا برپایی هرچه سریعتراین کانون دارد.
http://ghariv.ir/fa/news/7658/%D8%B1%D9%87%D9%BE%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D9%87%D8%A7-%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF
Add a comment...

در سومین حرم اهل بیت (س) بزرگترین هیئت مذهبی به دلیل نداشتن مکان تعطیل شد
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در سومین حرم اهل بیت (س) بزرگترین هیئت مذهبی به دلیل نداشتن مکان تعطیل شد.
مهندس رضا محمدیان عصر امروز در یکصد و پانزدهمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز به تعطیل شدن کانون فرهنگی رهپویان وصال اشاره کرد و اظهار داشت: هیئتی‌ها در حرم سوم اهل بیت (س) مظلوم هستند چرا که اگر یک سمینار موسیقی در این شهر تعطیل شود خیلی‌ها موضع می‌گیرند اما با وجود اینکه این مسئله از چندین ماه گذشته در شیراز اتفاق افتاده هیچ یک از مسئولان موضع‌گیری نکرده و اعتراض نمی‌کنند.
وی با اشاره به حمایت‌های شورا و شهرداری از این کانون بیان کرد: شهرداری شیراز با تصویب شورای شهر قطعه زمینی را با حفظ مالکیت خود به منظور حمایت از کانون فرهنگی رهپویان وصال به آنها اختصاص داد اما متأسفانه به دلیل فشارهای سیاسی پشت پرده، فرمانداری به صورتی این مصوبه شورا را تایید کرد که در عمل غیر اجرایی است.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه گفت: به این ترتیب واگذاری زمین واقع در بخشی از باغ جنت به این کانون لغو شد و بزرگترین هیئت مذهبی کشور به تعطیلی کشیده شد.
مهندس محمدیان همچنین از توهین به شیرازی‌ها در برنامه پربیننده خندوانه که هفته اخیر بر روی آنتن رفت انتقاد کرد و خاطرنشان کرد: این اتفاق نخستین بار نیست که در صدا و سیما رخ می‌دهد و باید با این اقدام برخورد شود.
وی اضافه کرد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باید اصول اخلاقی را رعایت کند نه اینکه برنامه‌ای را تولید کند که در آن نسبت به قومیت‌ها و شهرهای مختلف در قالب طنز توهین کند.
غلا‌م‌مهدی حقدل، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، نیز در اعتراض به توهین صورت گرفته در برنامه خندوانه بیان کرد: در دوران مبارزات انقلاب اسلامی در زمانی که بسیاری از مردم شهرهای کشور شاید بی‌تفاوت بودند در شیراز مردم به گونه‌ای اقدام کردند که منجر به برپایی حکومت نظامی شد.
وی تأکید کرد: شهر شیراز در دوران دفاع مقدس نیز با دو لشکر و چند تیپ حضور فعال داشت و نباید کسی به خود اجازه دهد به مردم فهیم این شهر توهین کند.
گفتنی است در این جلسه که با حضور علیرضا زینلی مدیر کل حج و زیارت استان برگزار شد مهندس رضا محمدیان خواستار همکاری حج و زیارت با شرکت‌های هواپیمایی شد و گفت: شهر شیراز به دلیل نداشتن پرواز مستقیم از کربلا و نجف بسیاری از عراقی‌ها را که به دلیل مسائل پزشکی و درمانی به ایران سفر می‌کنند از دست می‌دهد.
http://reza-mohammadian.ir/print/news/2043
Add a comment...

Post has attachment
جلسات کانون رهپویان شیراز برای دومین بار تعطیل شد
جلسات کانون رهپویان وصال شیراز برای دومین بار در چند ماه اخیر تعطیل شد. علت ماجرا نارضایتی وارثانِ واقف حسینیه اعلام شده اما دستگاه‌های مربوطه در این ماجرا حق را به حسینیه رهپویان می‌دهند. حجت‌الاسلام انجوی‌نژاد تمایل به ادامه برگزاری جلسات ندارد.
نسخه قابل چاپ
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شنبه هفته گذشته در حالی آخرین جلسه هفتگی کانون فرهنگی رهپویان وصال در حسینیه سیدالشهدا علیه السلام برگزار شد که این کانون با در پیش بودن ماه محرم، هیچ مکانی جهت برگزاری جلسات خود ندارد. پس از تعطیلی اردیبهشت ماه سال جاری این کانون به دلیل نارضایتی وارثان حسینیه، فرزند مرحوم جلایر؛ واقف حسینیه، در نامه‌ای اعلام کرد که تا زمان به بهره‌برداری رسیدن حسینیه جدید، کانون رهپویان وصال می‌تواند در حسینیه معراج شهدا فعالیت خود را ادامه دهد اما حدود یک ماه قبل با خلف وعده اعلام کرد که باید حسینیه معراج شهدا تخلیه شود و علاوه بر این اجازه ورود به حسینیه جدید را علیرغم هزینه های مردمی انجام شده، نداد.
مدیر روابط عمومی کانون فرهنگی رهپویان وصال در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم در تشریح اقدامات انجام شده برای بازپس گیری حسینیه جدید سید الشهدا گفت: «26 اردیبهشت‌ماه سال جاری همزمان با روز عید مبعث جلسه‌ای فنی، تخصصی و حقوقی با حضور یک هئیت بلندپایه از سازمان اوقاف کشور درخصوص مکان فعالیت کانون در اداره کل سازمان اوقاف استان فارس برگزار گردید که حاصل آن تصویب هشت مصوبه به نفع کانون بود.»
احد پاریابی افزود: «در بند دوم مصوبه آمده است که در وقفنامه مورخ هشتم مهرماه سال 1380 واقف تنها خود را به‌عنوان متولی معرفی نموده ولی بعد از خود تولیتی مشخص ننموده است، لذا تولیت بعد از واقف به‌عهده اداره اوقاف و امور خیریه استان می‌باشد. همچنین در بند پنجم مصوبه ذکر شده که براساس وقفنامه اولویت بهره برداری از حسینیه مذکور با کانون رهپویان وصال شیراز است.»

مقابله یک جریان خاص با کانون رهپویان وصال
معاون فرهنگی کانون رهپویان وصال از مقابله یک جریان فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با این مجموعه فرهنگی خبر داد که فعالیت آن‌ها در واقعه "بمب گذاری کانون رهپویان" و در "تعطیلی اخیر جلسات کانون" ظهور و شدت بیشتری داشته است.
وی خاطر نشان کرد: «از سال 76 که فعالیت کانون آغاز شد همواره با مخالفت ها و انتقادهایی روبه رو بوده که ما انتقادات را پذیرفته و سعی کرده ایم نقاط ضعف را برطرف کنیم ولی آنچه امروزه شاهد آن هستیم نه نقد بلکه بیشتر کوته فکری، بغض و حسادت یک جریان فکری است. اولین ظهور شدید این جریان، واقعه انفجار کانون در 24 فروردین ماه 87 توسط استکبار جهانی بود که منجر به شهادت 14 نفر و جانبازی 5 تا 70 درصد، 14 نفر دیگر شد.»
پاریابی با بیان این که هر موقع کانون با مشکلی روبه رو شده این جریان بر روی آن نقطه متمرکز شده، گفت: «23 روز پس از واقعه انفجار کانون و در حالی که شبکه بمب گذران تحت بازجویی و تعقیب بودند، این جریان از امام جمعه وقت، آیت الله حائری شیرازی در خواست کردند که حمایت و پشتیبانی خود را از کانون بردارد چرا که خود این مجموعه اقدام به بمب گذاری به قصد مطرح شدن کرده است. در مقابل آیت الله حائری شیرازی در خطبه های نماز جمعه مصادف با چهلم شهدای رهپویان وصال ضمن حمایت قاطعانه از کانون این اقدامات را «بی تقوایی» و  نشانه همراهی با دشمنان نظام دانستند.»


انفجار دوم در کانون رهیویان وصال
مدیر روابط عمومی کانون رهپویان وصال تعطیلی دوباره جلسات کانون را انفجاری دیگر خواند و با اشاره به حاشیه سازی جریان‌های مخالف خاطر نشان کرد: «در ظاهر ما با وارثان به دلیل نگاه های متفاوت به وقف، اختلاف داریم. البته اداره اوقاف استان و کشور نظر ما را تأیید کردند و حتی آیت الله مکارم شیرازی در این مورد فتوا دادند و نظر کانون را تأیید کردند و این در مجامع قضایی و اوقاف در حال پیگیری است ولی در واقع همین جریان مخالف به وارثان محترم مشاوره اشتباه می‌دهند که چون پدر شما واقف بوده است بنابراین اکنون شما متولی هستید درحالی که صراحت قانون اعلام می‌کند، اینگونه نیست.»
پاریابی با اشاره به پیگیری‌های چندماهه برای مکان یابی جدید کانون با همکاری شهرداری و شورای شهر شیراز و مخالفت جریان مذکور با زمین تخصیص داده شده به کانون در باغ جنت اظهار داشت: « عده‌ای با فضاسازی رسانه‌ای مسموم به دروغ اعلام کردند که در باغ جنت قرار است درختان قطع شود و یا مانع شادی مردم خواهند شد که به دلیل همین جوسازی‌ و حاشیه‌سازی‌ها از استقرار در این محل نیز منصرف شدیم. ما با جریانی طرف هستیم که می‌خواهند کانون را تعطیل کنند و یا حداقل آن را تعدیل کنند زیرا نمی‌توانند شاهد رشد کمی و کیفی آن باشند.»
وی افزود: «علیرغم اینکه سازمان اوقاف کاملاً حق را به کانون رهپویان وصال داده است اما به خاطر فضای غیراخلاقی ایجاد شده، حجت الاسلام انجوی نژاد حتی در صورت اعلام رضایت وراث حاضر به برگزاری جلسات در حسینیه مذکور نخواهد بود چراکه در فضایی غیراخلاقی نمی‌توان کار اخلاقی و فرهنگی انجام داد. در واقع ما هزینه استقلال و حریتی که از روز اول شکل‌گیری کانون به آن اعتقاد داشته‌ایم را پرداخت می‌کنیم و اگر کانون خود را به گروه، دسته، جناح یا حزبی وابسته می‌کرد، شاید هیچگاه چنین اتفاقی برایش نمی‌افتاد.»
هدیه دانش آموز شیرازی به کانون رهپویان وصال
در پی درخواست کمک های مردمی توسط کانون رهپویان وصال و در میان بی مهرهای صورت گرفته، یک دانش آموز دختر مدارس شیراز به این کانون، هدیه‌ای تقدیم کرده است. مدیر روابط عمومی کانون رهپویان وصال با اعلام دریافت این مجموعه زیورآلات گفت: « خانم ف.ح با مراجعه به کانون رهپویان وصال، زیور آلات خود را جهت ساخت مرکز فرهنگی جدید این کانون هدیه کرد و در واقع عشق و علاقه خود را به برگزاری جلسات ذکر و تکریم اهل بیت(صلوات الله علیهم اجمعین) ابراز کرد.» وی به خاطر محفوظ ماندن اجر معنوی عمل خویش، حاضر به مصاحبه و اعلام نامش نشد.

مطالبه فرهنگی از مسئولان و علمای سومین حرم اهل بیت علیه السلام
پاریابی با اشاره به همدلی ایجاد شده میان اعضای کانون گفت: «زمان انفجار یک همدلی و وحدت خاصی بین بچه ها ایجاد شد که ما در این انفجار دوم که انفجار فرهنگی است دوباره شاهد آن فضای معنوی و همدلی هستیم. با این حال ممکن است با تعطیلی کانون در یک سکوت رسانه ای صدمات بیشتری ببینیم. مطالبه فرهنگی ما از مسئولان و علمای سومین حرم اهل بیت علیهم السلام اقدام جدی و بدون حاشیه برای استقرار و استمرار جلسات کانون است. از دوستان و اعضای کانون نیز می خواهیم علاوه بر کمک معنوی و دعای خیر، مطالبه گر حقوق فرهنگی خود در سومین حرم اهل بیت علیهم السلام باشند.»
وی با یادآوری اینکه کانون رهپویان وصال بزرگترین اعتکاف در سطح کشور را برگزار می‌کند، خاطرنشان کرد: «فعالیت‌های کانون به لطف خدا و اهل بیت(ع) و به برکت خون شهدا طی مدت 17 سال فعالیت، بسیار چشمگیر بوده به طوری که کانون دارای بیش از 50 هزار عضو و شاهد حضور چند هزار نفری جوانان در جلسات هفتگی است. سفر زیارتی مشهد مقدس کانون نیز سالی دوبار با ظرفیت 50 دستگاه اتوبوس انجام می‌شود. همچنین این کانون فعالیت گسترده ای در فضای مجازی دارد.»
فعالیت های کانون فرهنگی رهپویان وصال از سال 76 با مدیریت حجت الاسلام انجوی نژاد در نمازخانه بیمارستان نمازی شیراز آغاز شد که به دلیل فضای محدود و استقبال زیاد، مکان جلسات به مدت دو سال به مسجد خیرات انتقال یافت.  افزوده شدن مخاطبان و فعالان این کانون سبب شد، علاوه بر شبستان و حیاط مسجد، خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف نیز در جلسات هفتگی و مناسبت‌ها مورد استفاده قرار گیرد، تا جایی که به گفته مسئولان این کانون بیم ایجاد مزاحمت برای همسایگان می‌رفت، ولی به دلیل عدم وجود مکان بزرگ‌تر، یک سال دیگر برای این کانون به این شکل در مسجد خیرات سپری می‌شود.
سرانجام مرحوم جواد جلایر با اهداء زمینی به مساحت 3000 متر مربع به منظور ساخت حسینیه ای مزین به نام سید الشهدا (علیه السلام) به صورت وقف، گام مهمی در جهت حل مشکل مکان برمی‌دارد. در 14 شهریور امسال بنا به درخواست فرزندان مرحوم جلایر و اعلام نارضایتی، فعالیت کانون در این حسینیه متوقف شد.
http://www.tasnimnews.com/home/single/859565
Add a comment...

مسایل حاشیه ای کانون رهپویان وصال شیراز رفع شود
شیراز- ایرنا- رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس با اشاره به مشکل حسینیه وقفی کانون رهپویان وصال شیراز گفت: مسایل حاشیه ای این کانون باید هر چه سریع تر برطرف شود تا فعالیت های این کانون بر مسایل محوری فرهنگی و مذهبی متمرکز شود.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام امین رصاف عصر دوشنبه در جمع تشکل دانشجویی رهپویان وصال شیراز بیان کرد: بدون کار کارشناسی و بررسی های اجمالی نمی توان قولی برای رفع مشکلات داد و این درحالی است که این گونه مشکلات در مکان ها و تشکل های دیگر مذهبی و فرهنگی نیز وجود دارد.
وی افزود: کانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال شیراز یکی از بزرگترین و موفق ترین کانون ها در کشور است که با وجود برخورداری از اعضای فراوان به ویژه جوانان، باید به فعالیت خود به طور مستمر ادامه دهد.
رصاف اظهارداشت: نباید با این اتفاق پیش آمده برای حسینیه کانون رهپویان وصال شیراز لفظ تعطیلی برای جلسات هفتگی این کانون به کار برده شود بلکه مردم باید همواره امید به برقراری مجدد جلسات این کانون امیدوار باشند.
وی اضافه کرد: باید مساله پیش آمده بین خانواده واقف و کانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال شیراز با جدیت و حساسیت دنبال شود تا هر چه سریع تر مشکل این کانون رفع شود.
او ادامه داد: کار فرهنگی همواره در زمان های مختلف با مشکلات و مسایل ویژه ای روبرو بوده است و نباید این مشکلات مسئولان را دلسرد و ناامید کند.
در این جمع حدود 30 نفر از اعضای تشکل های دانشجویی وصال شیراز حضور داشتند و دیدگاه ها و راهکارهای خود در موضوع حسینیه سیدالشهدای کانون رهپویان وصال شیراز را بیان کردند.
در این جلسه، حجت الاسلام رصاف در کمپین رهپویان وصال شیراز عضو و با نماد این کمپین عکس گرفت.
کانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال شیراز فعالیت خودرا از سال 78 در شهر شیراز آغاز کرد و جلسات خود را به صورت هفتگی و در روزهای شنبه در شهر شیراز برپا می کرد که جلسات هفتگی این کانون با استقبال بی نظیر مردم و جوانان روبرو می شد به طوری که در جلسات هفتگی این کانون بیش از هفت هزار نفر از مردم و عمدتا جوانان و نوجوانان شرکت می کردند.
کانون رهپویان وصال شیراز تا امروز بیش از 50 هزار نفر عضو فعال دارد.
این کانون به دلیل نفوذ برنامه های فرهنگی و مذهبی در بین مردم و جوانان شهر شیراز، در 24 فروردین ماه 87 با یک حادثه بمب گذاری روبرو شد که در این حادثه که در بین مراسم معنوی این کانون برگزار شد، 14 نفر از جوانان و نوجوانان عضو این کانون به درجه رفیع شهادت نایل شدند.
کانون فرهنگی رهپویان وصال 21 اردیبهشت 94 با صدور اطلاعیه ای خبر تعطیلی جلسات هفتگی این هیات مذهبی را در محل حسینیه شهدا (ع) این کانون اعلام کرد.
یکی ازمسوولان کانون فرهنگی رهپویان وصال شیرازروز 21 اردیبهشت جاری ،علت تعطیلی جلسات هفتگی این کانون راوجود پاره ای از اختلافات با اداره اوقاف و امور خیریه در مورد تولیت حسینه سیدالشهدا (ع) عنوان کرده بود.
حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد مسئولیت کانون رهپویان وصال شیراز را بر عهده دارد.
برای دومین بار متوالی به علت آنچه مشکلات مکانی کانون نامیده شد تعطیلی جلسات آن در شهریورماه جاری نیز از سوی روابط عمومی این کانون نیز اعلام شد.
Add a comment...

جلسات کانون رهپویان وصال شیراز دوباره تعطیل شد
شیراز- ایرنا- جلسات کانون رهپویان وصال شیراز برای دومین بار متوالی در سالجاری به علت آنچه مشکلات وقفی مکان این حسینیه نامیده شد ، نیز تعطیل شده است .
مسوول روابط عمومی کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز عصر یکشنبه با تائید این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه گروهی رشد و گسترش این کانون را بر نمی تابند و به خانواده واقف زمین حسینیه این کانون، مشاوره های اشتباه می دهند.
احد پاریابی افزود: در موضوع تخلیه حسینیه سید الشهدای کانون رهپویان وصال شیراز، افرادی هستند که به خانواده واقف مشاوره های اشتباه می دهند لذا کانون رهپویان وصال در این جریان ها خود را در مقابل خانواده جلایر(واقف) نمی داند.
وی گفت: در دفعه قبل (22اردیبهشت ماه امسال)جلسات هفتگی کانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال شیراز چند روزی تعطیل شده بود که مشکلات وقفی این حسینیه با واسطه گری هیاتی از سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و خانواده واقف برطرف و جلسات این کانون فرهنگی مجددا برقرار شد.
پاریابی اظهارداشت: در جلسه بررسی مشکلات حسینیه سید الشهدای این کانون توسط کارشناسان سازمان اوقاف و امور خیریه کشور هشت مصوبه تدوین شد که در نهایت رای صادره به نفع کانون رهپویان وصال صادر شد.
وی اضافه کرد: بر اساس این مصوبه قرار شد حسینیه جدیدی در همان محل به این کانون اختصاص داده شود و جلسات هفتگی این کانون به صورت موقت در حسینیه جدید برگزار شود که بعد از مدتی دوباره خانواده واقف(جلایر) درهای حسینیه جدید نیز به روی این کانون بسته و فقل زدند.
او با بیان اینکه بر اساس اسناد کسی که واقف است نمی تواند بعد از وقف، وقف نامه جدیدی را اعلام کند ادامه داد: بعد از این اتفاق خانواده جلایر(واقف) در نامه ای رسمی به کانون اعلام کردند که تا زمان بهره برداری و ساخت حسینیه جدید در مکان قبلی بمانید و جلسات را برگزار کنید اما با وجود نیمه تمام بودن ساختمان حسینیه جدید و برخلاف وعده های خود به ما حکم بر تخلیه حسینیه قدیمی این کانون دادند.
پاریابی عنوان داشت: ما نیز در تاریخ 15 شهریورماه جاری حسینیه جدید را تخلیه کردیم و به دلیل اخلاقی در این مبحث تا اطلاع ثانوی جلسات این کانون برغم رضایت و عدم رضایت خانواده واقف دیگر در مکان قبلی حسینیه رهپویان وصال برگزار نمی شود.
وی گفت: بحث اختصاص زمین در باغ جنت شیراز به این کانون برای انجام فعالیت های فرهنگی و مذهبی هم اعلام شد اما در این طرح نیز شاهد سیاه نمایی و فضاسازی اشتباه و با غرض برخی از افراد بودیم که حجت الاسلام انجوی نژاد رئیس کانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال نیز به دلیل ایجاد حواشی از این طرح گذشت کردند.
مسئول روابط عمومی کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز افزود: هم اکنون تمام تلاش ما در کانون رهپویان وصال شیراز پیدا کردن فضایی به دور از حاشیه در شیراز برای انجام کارهای فرهنگی و مذهبی هستیم که متاسفانه این اتفاق در آستانه ماه محرم برای کانون رهپویان وصال شیراز رخ داد که امروز مهمترین دغدغه ما در این کانون برگزاری محافل اهل بیت(ع) متناسب با شان و جایگاه متناسب آنهاست.
او بیان کرد: کانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال شیراز فعالیت خودرا از سال 78 در شهر شیراز آغاز کرد و جلسات خود را به صورت هفتگی و در روزهای شنبه در شهر شیراز برپا می کرد که جلسات هفتگی این کانون با استقبال بی نظیر مردم و جوانان روبرو می شد به طوری که در جلسات هفتگی این کانون بیش از هفت هزار نفر از مردم و عمدتا جوانان و نوجوانان شرکت می کردند.
پاریابی با بیان اینکه کانون رهپویان وصال شیراز تا امروز بیش از 50 هزار نفر عضو فعال دارد که بزرگترین کاروان راهیان نور، مشهد مقدس و اعتکاف را در کشور به خود اختصاص داده است اظهارداشت: این کانون به دلیل نفوذ برنامه های فرهنگی و مذهبی در بین مردم و جوانان شهر شیراز، در 24 فروردین ماه 87 با یک حادثه بمب گذاری روبرو شد که در این حادثه که در بین مراسم معنوی این کانون برگزار شد، 14 نفر از جوانان و نوجوانان عضو این کانون به درجه رفیع شهادت نایل شدند.
کانون فرهنگی رهپویان وصال 21 اردیبهشت 94 با صدور اطلاعیه ای خبر تعطیلی جلسات هفتگی این هیات مذهبی را در محل حسینیه شهدا (ع) این کانون اعلام کرد.
یکی ازمسوولان کانون فرهنگی رهپویان وصال شیرازروز 21 اردیبهشت جاری ،علت تعطیلی جلسات هفتگی این کانون راوجود پاره ای از اختلافات با اداره اوقاف و امور خیریه در مورد تولیت حسینه سیدالشهدا (ع) عنوان کرده بود.
حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد مسئولیت کانون رهپویان وصال شیراز را بر عهده دارد
http://www.irna.ir/fa/news/81758422/
Add a comment...

Post has attachment
دبیر تشکل دانشجویی کانون رهپویان وصال شیراز:
کانون رهپویان وصال شیراز همچنان در بلاتکلیفی مکان به‌سر می‌برد
دبیر تشکل دانشجویی کانون رهپویان وصال شیراز گفت: ۱۴ شهریورماه جاری پایان مهلت حضور کانون رهپویان وصال در حسینیه سیدالشهدا (ع) اعلام شده است که همچنان در این زمینه بلاتکلیف هستیم.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، علی نوروزی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران که با حضور اعضای این کانون در دفتر نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز صورت گرفت اظهار داشت: درعین‌حال فعالیت‌های گسترده کانون رهپویان وصال و وابستگی جوانان استان فارس به این مجموعه و قطب فرهنگی بودن در جنوب کشور، تاکنون برای فراهم کردن مکانی ثابت و دور از حاشیه و حرف‌وحدیث برای استقرار این مرکز فرهنگی اقدامی صورت نگرفته است.
وی با اشاره به اینکه این مجموعه‌ای باغیرت دینی و کار جهادی در خط مقدم جبهه‌های فرهنگی حضور داشته و برای پیشرفت جوانان جامعه و جریان‌های مومن و انقلابی هیچ دریغی نکرده است، افزود: باعث تأسف است که قطب فرهنگی جنوب کشور درگیر مسائل حاشیه‌ای و به‌دور از فعالیت‌های اصلی خود شده که این مشکلات نیز باعث عدم پیشرفت فعالیت‌ها خواهد شد.
دبیر تشکل دانشجویی کانون رهپویان وصال شیراز خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که 14 نفر از بهترین و پاک‌ترین جوانان و دوستان در این کانون براثر یک واقعه تروریستی به شهادت رسیده‌اند.
نوروزی تصریح کرد: کانون فرهنگی رهپویان وصال در طول سال‌های گذشته نقش محوری در‌ تر بیت بخش قابل‌توجهی از جوانان این شهر و استان را داشته و همواره جلسه‌های این کانون نقطه امید بسیاری از جوانان بوده است.
دبیر تشکل دانشجویی رهپویان وصال با تأکید بر اینکه برخی از مسئولان و دیگر افراد از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و خودشان باعث اختلاف شده‌اند، بیان داشت: با توجه به نزدیک شدن به‌روز عرفه و برگزاری بزرگ‌ترین آئین هرساله توسط مجموعه رهپویان مسئولان برای بهبود مشکل مکان این جوانان و ادامه فعالیت آنان دست‌به‌کار شوند.
نوروزی اضافه کرد: از مسئولان درخواست می‌شود برای نشر معارف اسلامی و جذب جوانان شایسته حمایت معنوی خود را از کانون رهپویان وصال شیراز دریغ نکنند.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940623001228
Add a comment...

Post has attachment
کار در خصوص رهپویان وصال با حساسیت دنبال می شود
خبرگزاری شبستان: رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه نماینده رهبری معظم نسبت به مجموعه رهپویان وصال از گذشته تاکنون حساس بودند، گفت: بارها در خصوص رهپویان جلسه گرفته شده است و با حساسیت کار دنبال شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز،‌ حجت الاسلام محمدامین رصاف، رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس امروز (23شهریور) در جمع تشکل دانشجویی رهپویان وصال شیراز با اشاره به اینکه نماینده رهبری معظم نسبت به مجموعه رهپویان وصال از گذشته تاکنون حساس بودند، گفت: بارها در خصوص رهپویان جلسه گرفته شده است و با حساسیت کار دنبال شده است.
 
وی با یادآوری این مطلب که در اصل اینکه باید به فعالیت خودش ادامه دهد حرفی در آن نیست، اظهار داشت: طرف مسائل حاشیه ای نیستیم و دغدغه ما فعالیت این کانون است.
 
حجت الاسلام رصاف با اشاره به اینکه مسئولین قصد همکاری دارند اما باید مسائل با بررسی و مطالعه پیش رفت، تاکید کرد: اکثر فضاها همین مشکل را دارند، درون مساجد نیز جوانان با هیئت امنا مشکل دارند و جایی که هیچ مسئله ای نداشته باشد نیست به این راحتی نمی توان قول داد.
 
رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس با تاکید بر اینکه کار فرهنگی هیچ وقت در زمین صاف پیش نرفته وهمواره  با دست اندازها کار پیش رفته است، تصریح کرد: این در تقدیر کارهای فرهنگی است.
 
وی با اشاره به اینکه خوشحالیم که افراد برای دین خودشان می جنگند و ناراحتیم که با مشکل مواجه شده است، اظهار داشت: با تعبیر تعطیلی مجلس موافق نیستم حالا یک 2 جلسه کم شده نباید این تعبیر بکار برد.
 
حجت الاسلام رصاف با تاکید بر اینکه این استقامت شما باعث می شود وعده الهی برسد و تحقق یابد، افزود: این راه و جبهه فرهنگی ادامه خواهیم داد چرا که ما نیز خودمان را ترکش خورده جبهه فرهنگی می دانیم.
http://shabestan.ir/detail/news/486154
Photo
Add a comment...

Post has attachment
كانون رهپويان وصال شيراز تعطيل شد
كانون رهپويان وصال شيراز كه بزرگ ترين مراسم اعتكاف كشور را در شيراز برگزار مي كرد و يكي از فعال ترين مجموعه هاي مذهبي فرهنگي كشور محسوب مي شد، به علت نداشتن مكان مناسب تعطيل شد.به گزارش «خبرجنوب»، مسئول واحد دانشجويي اين كانون در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: متاسفانه هيچ يك از مسئولان به خود جرات حمايت از كانون را نمي دهند و از مدتي قبل كه قرار شد كانون در اختيار ورثه اين محل قرار گيرد، مقرر گرديد قطعه زميني در باغ جنت در اختيار اعضا قرار گيرد كه به علت كارشكني ها، اين امر محقق نشد.علي كشاورز ادامه داد: كانون رهپويان وصال خاري به چشم دشمنان است و متاسفانه آن طور كه بايد و شايد مسئولين به فكر امور خطير اين كانون كه 30 هزار نفر عاشقان انقلاب را دور هم جمع كرده و در پي تحقق مطالبات، منويات و رهنمودهاي مقام معظم رهبري است، نيستند.وي با بيان اين كه حكم تخليه كانون از محل حسينيه قطعي است و اين امر به تعطيلي كامل كانون رهپويان وصال انجاميده خاطرنشان كرد: هم اكنون 80 درصد وسايل كانون به انبارهايي در سطح شهر شيراز منتقل شد و طي يكي دو روز آينده اين محل تخليه كامل مي شود.در همين رابطه خبرنگار ما با تني چند از اعضای كانون رهپويان وصال در رابطه با تخليه محل وعظ هفتگي حجت الاسلام سيد محمد انجوي نژاد به گفت و گو پرداخت.
اين جمع از روزنامه «خبرجنوب» خواستند به عنوان زبان گوياي جامعه از مسئولين سوال كنند چرا بايد بزرگ ترين كانون مذهبي و فرهنگي كشور به يك باره به محاق تعطيلي بيفتد و هيچ كس پاسخگو نباشد!
http://rooznamekhabar.ir/news.php?id=3233
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded