Profile cover photo
Profile photo
Juraj Lörinc
227 followers -
Мы живем и работаем под девизом: "Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody."
Мы живем и работаем под девизом: "Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody."

227 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Drsní transportéri v SME.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ajhľa, tam som bol. Je príznačné, že všetko, čo sa týka Kabinetu pomalosti, ide pomaly.
Add a comment...

Post has attachment
Občas to na TripAdvisore zaškrípe a je to humor. Vypeckovať neexistujúcu reštauráciu až na špičku v Londýne, aj to ide. A dokonca si to hostia potom užili. Tak čo?
Add a comment...

Post has attachment
Rozhovor so šéfom advokátskej komory. Vyboldované je hláška týždňa...

Otázka: Nie je to aj o etickom nastavení advokáta, aby si nevypýtal sumu, o ktorej musí vedieť, že je prehnaná?

Odpoveď Boreca: Advokát nie je z hľadiska výšky odmeny limitovaný. Musí len dodržať zákon, a to sa stalo. Poviem však za seba. Osobne mám v sebe určité mechanizmy, ktoré by sa dali nazvať etickými pravidlami, a ja by som tak nepostupoval.
Add a comment...

Post has attachment
S boxom sekol 2x. Raz zo zlých dôvodov. Druhý raz z dobrých. Bolo to nanič obidva razy, skrátka potrebuje bojovať.

(via http://mono.sk)
Add a comment...

Post has attachment
Veľmi zaujímavý článok o Botoxe. Je to jed ... a baby si ho nechajú napichať pre krásu ... hmmm?
Add a comment...

Post has attachment
Kusý to dáva. Najskôr povie, že ĽSNS je OK, potom sa ospravedlňuje, že "nie je veľmi dobrý rečník a v diskusii sa mu podaril brept, ktorý ho mrzí". Pripomenulo mi to výpoveď svedka Klobučníka pred súdom v Alici v krajine zázrakov:

"Na to sa už nepamätám," povedal Klobučník.
"Rozpamätaj sa," prikázal mu Kráľ, "inak ťa dám popraviť."
Nešťastný Klobučník pustil na zem šálku čaju i maslový chlieb a klesol na kolená: "Ja som taký úbohý človek, Vaša Výsosť -" začal.
"Najmä úbohý rečník," povedal Kráľ.
Akési morča skríklo Sláva mu!, ale také prejavy súdni zriadenci ihneď eliminovali.
(Keďže je to dosť nezvyčajné slovo, vysvetlím vám, čo urobili. Mali plátenné vrece, ktoré sa zaväzovalo na motúzik. Morča doň strčili dolu hlavou, a potom si naň sadli.)
Add a comment...

Tak český volebný víťaz A. Babiš priznal farbu: koalícia je samozrejme problém. Hláška - mečiarovka.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Finále MCF 2017

Na chvíľu som sa zase zašil do kože porotcu literárnej súťaže. Ako milión, tisíc alebo sto iných Slovákov som hlasoval za jednu z piatich finálových poviedok Martinus Ceny Fantázie 2017. A čo si o nich myslím? Predovšetkým sa mi zdá v porovnaní s rokom 2015, keď som naposledy hodnotil, že kvalita finálových poviedok klesla. Vtedy som bol spokojný s celu päticou, dnes sa neviem rozhodnúť o tom, že ktorá si vôbec môj hlas zaslúži… :(

Michal Brat: Forrest (sci-fi)
Nefunguje to. Nápad so ziskom času na pozorovania použitím jedného svetelného dňa je fajn, ale zvyšok skrátka moc nefunguje. Zem by si nenechala ukradnúť drahé pozorovacie satelity, priblíženie by trvalo oveľa dlhšie než ten krátky čas a samotné zamiešanie Forresta mi prišlo veľmi násilné.

Filip Brišš: Sarah (sci-fi)
Krátke. Žeby AI? Zo ženskej podoby Jandera Paneela sa dalo vyťažiť viac. A prečo práve knihy nie? Nakoniec, prečo je láska medzi človekom a strojom stále tak čudne vnímaná? Keď v dnešnej dobe už kadekto obcuje len so svojím mobilom...

Róbert Hric: Koniec sveta príde skôr (fantasy)
Dlho mi trvalo, kým som sa prehrýzol začiatkom. V podobných prípadoch mi prebleskne hlavou, že čo by som urobil v prípade, že by som na ten istý text narazil niekde náhodne, nie v súťaži. Asi by som ho odložil a nikdy by som sa nedostal do stredu, keď sa rozbehne, nieto ešte na koniec, kde je nejaká pointa. Nejak mi tam nepasoval pojem voodoo, ale ináč bola atmosféra vykreslená dobre.

Anna Olejárová: Preplatok (sci-fi/horor)
Označiť tento text za horor, to chce slušnú dávku ohýbania pojmov. Mne skôr pripadá ako masakralitka z kulhánkovskej tradície, takže som sa nebál ani chvíľočku, skôr smial. Je dosť ukotvené v čase a priestore, Francúzi by nechápali a ktovie, čo naše deti za pätnásť rokov.

Martin Petro: Muž, ktorý vymyslel farbu (sci-fi)
Sorry, ale ani toto nefunguje. Farba má 50 rokov, ale 90-ročný Mega žijúci utiahnuto má 17-ročnú dcéru, ktorú mal so ženou, ktorá zomrela a dal to v podstate v úplnej anonymite, tak to je také realistické... efektom mi prišiel na um Parfum Patricka Süskinda, najmä davové šialenstvo v tranze, či už ho spôsobuje vizuálny alebo pachový vnem.

Tak teda ten Hric…
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded