Profile cover photo
Profile photo
Maaniya website
About
Posts

Post has attachment
هتل قدیم رامسر کجاست؟

1397/5/2

در ایام قدیم و حتی امروزه این هتل نماد رامسر بوده است.هتل قدیم در دوران رضا شاه ساخته شده است.این هتل ثبت آثار ملی شده و این امکان وجود دارد که تبدیل به موزه شود.هتل قدیم هم اکنون در کنار هتل جدید(هتل آزادی) فعال است و طرافداران بسیاری دارد.اگر در این هتل اقامت کنید شما را به ایام قدیم می برد، زیرا معماری و طراحی سنتی این هتل دست نخورده باقی مانده است. هتل قدیم رامسر در گذر زمان دست خوش تغییراتی شده تا بتوانند شرایط مناسبی برای گردشگران ایرانی و خارجی فراهم کند.

ساخت هتل قدیم 3 سال به طول انجامید. عمده طراحی داخلی و خارجی این هتل به دستان اروپاییان انجام شده است. گفته شده که در ساخت هتل قدیم رامسر از آهن استفاده نشده است.رامسر به قدری زیبا بود که حتی قبل از انقلاب هم مورد توجه رضا شاه و درباریان بود.در آن ایام به سبب اینکه اطرافیان رضا شاه به وفور به خارج از ایران از جمله اروپا سفر می کردند این باعث شده بود که هر بار که از خارج بر می گشتند می خواستند چیز های که در خارج از ایران بود را به داخل کشور بیاورند یا مدل مشابه ایرانی آن را ایجاد کنند.هتل قدیم رامسر طبق راویان تاریخ بدست مهندس قریبیان ساخته شده است.اکثرا معماری های آن زمان یا کاملا بدست غربی ها ساخته شده بود و یا اینکه با هنر ایرانی تلفیق شده بودند. مهندس قریبیان نیز از ارمنی های مقیم آلمان به شمار می رفت....


ادامه این مقاله در لینک زیر بخوانید....
Add a comment...

Post has attachment
قلعه مارکوه در کتالم رامسر

1397/4/30

بار دیگر در وبلاگ مانیا می خواهیم یکی دیگر از جاذبه های گردشگری رامسر را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید:امروز می خواهیم یکی از جاذبه های تاریخی رامسر یعنی قلعه مارکوه را مورد بررسی قرار دهیم. شاید اگر زیاد به شمال و شهر رامسر سفر کنید بعد از مدتی جاذبه های این شهر برای شما تکراری شود و به سراغ جاذبه هایی بروید که کمتر مشهور هستند. قلعه تاریخی مارکوه در حومه رامسر یعنی منطقه کتالم قرار دارد.قلعه مارکوه رامسر در سال 79 توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ثبت آثار ملی شده است.

این قلعه بر روی یک کوه قرار گرفته دارد و نام خودش را نیز این کوه به ارث برده است. درباره نام این کوه ابهامات زیادی وجود دارد؛ یکسری وجود مار های فراوان در کوه را علت این نام گذاری آن می دانند.افراد دیگری می گویند به علت حضور قوم مادها در حوالی این کوه چنین نامی برای آن نهاده اند و برخی دیگر معتقدند منظور از مار، مادر است زیرا در گویش محلی منطقه مادر را "مار" خطاب می کنند.....

برای رسیدن به قلعه مارکوه باید به کتالم بروید و بعد از طی مسافتی به ورودی مارکوه می رسید که پیاده روی جذابی نیز دارد. برای دیدن این قلعه تاریخی می بایست حدودا 300 پله را طی کنید.در این مسیر انواع پوشش گیاهی وجود دارد از جمله شمشاد، آلو های جنگلی، ازگیل و... که لذت این مسیر را دو چندان می کند. بعد از رسیدن به قلعه، رامسر زیر پای شما قرار دارد و به راحتی می توانید نمایی زیبا از دریا و جنگل را مشاهد کنید و از آن لذت ببرید.قلعه مارکوه در گذر زمان تخریب شده است و از آن قلعه فقط دو برجک نگهبانی مانده است.در این قلعه برای 100 سرباز جا وجود داشته است. و جنس آن از سنگ، ساروج و گچ است.


ادامه مطلب را در لینک زیر بخوانید....
Add a comment...

Post has attachment
رامسر شهری که جاذبه های طبیعی اش تمامی ندارد! این بار می خواهیم مکانی را به شما معرفی کنیم که ملقب به دالان بهشت است. دالان بهشت رامسر همان جنگل دالخانی می باشد. این جنگل شاید از جاذبه های تراز اول رامسر نباشد اما برای دوست داران طبیعت و جنگل از اهمیت زیادی برخودار است.شاید خیلی از بومیان منطقه از این جنگل در روز طبیعت استفاده کنند ولی اغلب گردشگران در تمامی فصول سال از این جنگل بکر بهره می برند.جنگل دالخانی با داشتن پوشش گیاهی خاص از شهرت خاصی برخودار می باشد.برای رسیدن به این جنگل باید به استان مازندران سفر کنید، بعد از آن به عروس شهر های شمالی بروید و بعد از رسیدن به رامسر به جاده هریس در 8 کیلومتری جاده رامسر-تنکابن بروید.این جنگل مکان بسیار خوبی برای علاقه مندان به پیادروی در جنگل است اما حتما پیشنهاد می شود در این مسیر یک راهنما داشته باشید. یک راهنمای بومی می تواند از سختی مسیر و خطرات جنگل بکاهد.
ادامه مطلی در لینک زیر...
Add a comment...

Post has attachment
رستوران خاور خانوم در چابکسر

1397/4/22

بار دیگر در بخش شکم گردی وبلاگ مانیا می خواهیم معروف ترین رستوران شمال کشور را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید:بدون شک در سفر به شمال ایران نمی توان از دستپخت کد بانوهای شمالی گذشت! مخصوصا اگر در استان سر سبز گیلان باشید.رستوران خاور خانوم یا خاله خاور در شهر چابکسر قرار دارد. پس از رسیدن به چابکسر باید به منطقه توریستی سرولات بروید و پس از آن با طی مسافتی حدودا 3.5 کیلومتر به روستای لیمه سرا می رسید که این رستوران در این روستا قرار دارد.

پس از رسیدن به این روستا در تمامی ایام مخصوصا آخر هفته و تعطیلات با ترافیک و شلوغی ای مواجه می شوید که اصلا نشانی از یک روستا ندارد!


ادمه این مقاله در لینک زیر ببینید....
Add a comment...

Post has attachment
کمتر ییلاقی را می توان در شمال یافت که بکر و زیبا نباشد! گرسماسر نیز از این قاعده مستثنی نیست.ییلاق گرسماسر واقع در شهر زیبای رامسر ، در فاصله 60 کیلومتری از شهر قرار دارد که طی کردن این مسافت با ماشین حدودا 2 ساعت زمان می برد.

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و آلودگی شهرها، ییلاقات نیز پر جمعیت شده اند و ویلا سازی در این ییلاقات نیز زیاد شده است که این امر موجب شده که برخی از این ییلاقات از حال و هوای روستایی خود خارج شوند.اما ییلاق گرسماسر رامسر هنوز حال هوای روستایی و بکر خود را حفظ کرده است.


ادامه در لینک زیر....
Add a comment...

Post has attachment
وبسایت املاک مانیا
www.maaniya.com
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded