Profile cover photo
Profile photo
Jacek Rymski
300 followers -
“Don't throw away the old bucket until you know whether the new one holds water”
“Don't throw away the old bucket until you know whether the new one holds water”

300 followers
About
Posts

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
A tak powstają nowe portale na #Interitus
Photo

OK, to ja może rzucę coś, czym będzie można zająć 'gorące głowy'. :)

Pojawił się nowy Ingress Report. Dość chaotyczny. Plus słychać wyraźnie wiadomość nadawaną alfabetem Morse'a (w dwóch częściach).
Nie mam żadnych zdolności w odczytywaniu go ze słuchu, ale wrzucenie do Audacity pozwoliło mi odczytać kod (przepraszam, ale formatowanie G+ całkowicie rozwala jakikolwiek morse code :( ). Generalnie ukryta wiadomość brzmi:

9AR/URGENT/INTEL/T2/ALL/AGENTS/BE/ADVISED/AR/ANOMALY/TNAM/THRESHOLD/C7T/CRITICAL/3A

Po wycięciu 'śmieci' zostaje nam wiadomość:

Urgent intel. All agents be advised. Anomaly threshold critical.

A co ze śmieciami?

9ar t2 ar tnam c7t 3a

Podobne do passcode, ale wpisanie wszystkiego po kolei nie działa. Jednak dwa człony w środku (artnam) to po prostu słowo 'mantra' zapisane od tyłu. Teraz złożenie wszystkiego do kupy daje nam:

9art2mantrac7t3a 

Niestety, nie wiem, co było nagrodą, bo "Passcode already redeemed".

Także może kogoś zainteresuje taka zabawa i zamiast ciosać kołki na głowach zrobimy sobie passcode hunting? :)

Post has attachment
Nowy Ingress Report z lokalnym smaczkiem. :)

(Mniej spostrzegawczym polecam zwrócić uwagę na pasek z wiadomościami koło 3:35)

To znowu ja. ;)

Nowy wątek, żeby trochę usystematyzować grupę i parę innych rzeczy.
1. Kim jest +CichoCiemny Typ? Jest jedynym moderatorem, co trochę utrudnia robienie porządków. Wyjścia są dwa - albo się ujawni i mianuje kogoś, kto tu będzie 'sprzątał' (prostsze aczkolwiek niekoniecznie możliwe) albo, jak już zaproponowano, stworzymy nową grupę, gdzie podzielimy się obowiązkami po równo.

2. Temat kontrowersyjny - portale. Idealny byłby osobny dział, gdzie byśmy takie rzeczy zgłaszali i najprostsza zasada - propozycja (jedna per post plus ew. dowód w postaci np. zdjęcia) i plus do wpisu jako OK albo komentarz z uzasadnieniem, dlaczego nie. Tylko każdy by się musiał powstrzymać od niemerytorycznych komentarzy i wyrzucania drugiej grupie "a bo wyście to…". No ale patrz pkt. 1. :(
Innym wyjściem jest stworzenie formularza. A w sumie dwóch - jeden, gdzie zgłaszamy propozycje do weryfikacji, drugi - pobiera dane z pierwszego i umożliwia głosowanie. Nie wiem, czy takie coś jest możliwe do zrealizowania w Google Docs (a sprawdzić mógłym dopiero wieczorem), może ktoś się wypowie.

Poza tym miło by było, gdybyśmy nie patrzyli na siebie nawzajem w stylu "o, to ten co mi portal zawinął". Rozruszajmy trochę to miejsce, grajmy razem itd. Są miasta, które to potrafią więc dlaczego tu miałoby się nie udać.

Propozycje portali do zgłoszenia.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami (oficjalnych nie było, więc niech to będzie przyczynkiem do "regulaminowej" drogi) chciałbym wystosować dwie propozycje (przynajmniej w tym momencie) :

1. Mobil(n)e muzeum powstania - lokacja: przystanek PST Dworzec Zachodni. Uzasadnienie: tymczasowa instalacja z okazji obchodów rocznicy, obecnie usunięta. Portal fizycznie nie istnieje.

2. W świetle jesiennego słońca - lokacja: park Wilsona. Uzasadnienie: zdjęcie z Panoramio, przestawia zachód słońca w parku. Na pierwszym planie element będący tak naprawdę innym portalem (Pylon 4, czy jakoś tak). Wiem, że istnieje od samego początku i pewnie wielu z Was ma sentyment, ale przy tej liczbie portali w okolicy można spokojnie wyczyścić i zgłosić jako duplikat.

Zaznaczam, że nie dlatego, że zielone, ale akurat te dziś mi się rzuciły w oczy. Inne będę starał się zgłaszać w miarę zauważenia.

Jeśli są wątpliwości, ktoś ma inne zdanie itd. - zapraszam do dyskusji.

Wpadł mi pewien pomysł do głowy, ale nie wiem, czy da radę. Podczas Magnusa w Warszawie udało mi się zrobić crosslink, ale tam wszyscy linkowali na potęgę.
I tu prośba - jak chodzicie w większej grupie spróbujcie przetestować, czy stworzenie crosslinku jest nadal możliwe. Oba linki muszą wyjść z portali dokładnie w tym samym czasie.
Wiem, że dużo tu zależy od łącza, lagów itp. Chodzi o sam fakt stwierdzenia, czy ten błąd nadal istnieje.

Post has attachment
Zaiste, potężny bonus. 15 sekund dłużej trwało (yay,animacje!) a jedno rezo więcej. 😡
Photo

Przepraszam, ale czy ktoś ostatnio nie rozrzucał kluczy z wysp? Bo albo niechcący zabrałem albo taaaaka impreza była, bo nie kojarzę pobytu w Londynie w ciągu ostatniego pół roku. XD
Wait while more posts are being loaded