Profile cover photo
Profile photo
Doğrucan Mobilya
9 followers
9 followers
About
Posts

Post has attachment
9 Eylül 1922 sabahı Ahmet Zeki Bey komutasındaki 2. Süvari Fırkası, ardından Mürsel Paşa komutasındaki 1. Süvari Fırkası birlikleri İzmir şehrine girdi. Ardından 5. Süvari Kolordusu Komutanı Mirliva Fahrettin Paşa, komutasındaki birliklerle saat 10.00'da İzmir'e girdi. Yeniden Türk bayrağı Hükûmet Konağı ve Kadifekale'ye çekildi.

[ New York Times, 10.09.1922 tarihli makale ]
Photo

Post has attachment
Evinizin hangi odası için mobilya alacak olursanız olun, fazladan ödeme yapmamak için mutlaka kampanyaları takip etmelisiniz. Az sayıda ya da sadece bir grup mobilya alacaklar için belirli ürünler üzerinde yapılan indirimler yardımcı olacaktır. Örneğin; koltuk takımına ihtiyacınız varsa TV ünitesini de takımınızla birlikte almak size daha avantajlı fiyatlar sağlayabilir. Hem koltuk takımınızı hem de TV ünitenizi çok daha ucuz fiyatlarla yenilemiş olursunuz.

Yeni evlenecek ya da evini yenileyecekler için ise fiyat konusunda en fazla yardımcı olacak kampanyalar, düğün paketleridir. Yemek odası, yatak odası ve salon ya da oturma odası takımını bir arada alabilmenizi sağlayan kampanyalı düğün paketleri sayesinde fazla zaman harcamadan, bütçenizi aşmayacak bir alışveriş yapabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda farklı ürün grupları içeren paketler arasından seçim yapabilirsiniz. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi gereksinimlere de cevap veren beyaz eşyalı paketler ile kolay ve hesaplı alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz.

Uygun fiyatları ve her türlü alıcıya hitap edebilen kampanyalı ürünleri ile Doğrucan Mobilya da Aydın mağazasında hizmet vermektedir. Doğrucan Mobilya'nın mobilya gruplarındaki indirimlerinden ve kampanyalı paketlerinden yararlanmak için Doğrucan Mobilya Aydın mağazasına gelebilirsiniz.

Post has attachment
Mobilya insanların gündelik yaşamını kolaylaştıran eşyalardır. Modern insan, evler, işyerleri, hastaneler, oteller kısacası bulunduğu tüm mekânlarda mobilyasız bir yaşam düşünemez. Fakat hala dünyada bazı topluluklar mobilyalara gereksinim duymadan yaşamlarını sürdürebilmektedir. Mobilyanın tarihi 5000 yıl öncesine kadar gitmesine rağmen, toplumun sıradan kesiminin mobilya ile tanışması yalnızca 200 yıl kadar öncesine dayanmaktadır. Mobilya temel insan ihtiyaçlarından birisi olmamasına karşın bulunduğu yerlerde insanlar açısından hep büyük bir önem arz etmiştir.

Mobilyalar gündelik hayatta pratik yararlar sağlar. Eşyalarımızı dolaba koyar, yemekleri masada yer, yataklar ve bazalar üzerinde uyur, koltuklarda otururuz. Bu eşyaların pratik görevleri dışında üstlendiği farklı misyonları da vardır. Örnek olarak kişilerin özel alanlarını belirleyebilirler, basit bir tabure dahi üzerinde oturan kimsenin o konumdaki hak sahipliğini başkalarına iletmesini sağlar. İşyerleri ya da evlerde bazı mobilyalar özel bir kişinin konumuna aittir ve başkaları onlardan faydalanamaz, örneğin bir patron koltuğu ya da çalışma masası.

Post has attachment
Outlet mobilya modellerimize göz atın. İnanılmaz fiyat avantajlarıyla sunulan outlet modellerimiz hakkında mağazalarımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Koltuk takımından tv ünitesine, yatak odası takımından yemek odası takımına, birçok kategoride yüksek indirim oranlarıyla satışa sunulan outlet mobilya modellerimiz sizleri bekliyor.

Post has attachment
Ev dekorasyonu yapacak olup vitrinlerde aynı model mobilyaları görmekten sıkılmış olanları yeni bir trendin yükselişinden haberdar etmekte fayda var. Son zamanlarda pek çok farklı uygulamalarını gördüğümüz Country tarzı, gün geçtikçe daha fazla kişinin ilgisini çekiyor. Tasarım konusunda işleri oldukça kolaylaştıran Country mobilyalar çeşitli stiller ortaya çıkarma imkânı da sunuyor.

Fransız güpürlerinden İngiliz esintilerine ve yöresel dokunuşlara kadar birçok motifi barındıran Country akımı farklı kişiliklere hitap ediyor. Natürel, pastel renkleriyle kendini gösteren mobilyalardan ve aksesuarlardan oluşuyor. Country, huzurlu, sıcak ve yumuşak görünümlü bir ortam oluşturmak için kullanılabilecek en doğru tarzdır. Kır evi dekorasyonu gibi görünse de sadelikten ve zariflikten yana olan bütün tasarımlara uyarlanabilir.

Country tarzında çoğunlukla toprak renkleri, kırmızı, mavi, yeşil ve beyazın pastel tonları kullanılır. Koltuklar ve yataklar, geniş ve rahat ettirecek şekilde tasarlanmıştır. Diğer mobilyalarda fazlaca ahşap kullanımı dikkat çeker. Ahşap mobilyalara doğallığından uzaklaşmadan şekil verilir ve açık renkler uygulanır.

Evinizin ve odalarınızın büyüklüğünden bağımsız olarak tercih edebileceğiniz ender bir tarzdır Country. Küçük boyutlu odalarda açık renkli mobilyalar ile iç açıcı bir hava yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda odanız daha geniş görünecektir. Bunun yanında büyük odalarınızı ve salonlarınızı da rahatlıkla pudra ve gül renkleriyle buluşturarak zarafeti ve şıklığı yakalayabilirsiniz.

Evin gösterişini ve stilini en çok ortaya çıkaran oturma odaları ve salonlarda Country stilini benimseyerek otantik ve bir o kadar şık dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Bu alanlarda en önemli dekorasyon objesi olan koltuk takımlarında yuvarlak ve kıvrımlı detayları olan modeller seçilebilir. Eskitme bir ahşap sehpa koltuklarınızı tamamlayacaktır. Salonunuz için alanınız elverişli olduğu takdirde mat renkli vintage vitrinler ve konsollarla süslemeler yapabilirsiniz. Natürel renkli abajurlar, ekose desenli yastıklar, porselen duvar süsleri ve canlı çiçeklerle doldurulmuş vazolar gibi dekoratif aksesuarlar odanızın görüntüsüne zenginlik katacaktır. Aksesuar seçimlerinde metal görüntülerden uzak durmak gerekir. Bununla birlikte odada bulunan teknolojik gereçlerin ön planda olması evin duru havasını bozacağı için göze batmayacak şekilde yerleştirilmeleri gerekir.

Post has attachment
Ne çeşit bir TV ünitesi eviniz için doğru seçim olur diye düşünüyorsanız, öncelikle ünitenizi hangi odada kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Geniş bir salonda kullanmayı planlıyorsanız büyük ebatlı, bol çekmeceli ve dolaplı modeller seçerek hem şık bir görüntü oluşturabilir hem de içinde küçük eşyalarınızı muhafaza edebilirsiniz. Ayrılan alanın boyutları uygunsa salonu boğucu hale getirmeden, TV ünitenize birkaç raf ekleyerek kitaplarınız, çerçeveleriniz ve diğer aksesuarlarınız için bir vitrin ortaya çıkarmanız mümkün.
TV ünitesini oturma odasına konumlandırmak isteyenler için öncelikle açık renkli ürünler tavsiye edilir. Tozu belli etmeyeceği için sizi her gün temizleme sorunundan kurtarır. Bunun yanında açık renkler odayı aydınlık, havadar ve geniş gösterir. Odada yer sıkıntısı var ise dolapsız, dar kesimli kasa yapısına sahip bir mobilyayı küçük raflarla kombinleyebilirsiniz. Özellikle klasik tarzı benimsemiş evlerde camsız, ahşap tonlarında, minyon sehpalı bir TV ünitesi, genel havayı bozmadan ortama uyum sağlar.
TV ünitesi almaya karar verdiğinizde televizyon ve ona bağlı diğer ekipmanların kaplayacağı alanı göz önünde bulundurmanız gerekir. Televizyonu duvara ya da masaya sabitlemek için gerekli aparatları bulunduran ve çekmece, dolap, raf gibi bölümleriyle odadaki dağınıklığı toparlayacak bir takım, oda düzenini ve görselliğini korumak adına avantajlı bir tercihtir. İşinizi daha da kolaylaştırmak için sabit uydu alıcısı, ses sistemi ve DVD player içeren TV ünitelerine göz atmanızı öneririz.

Post has attachment
Eviniz için yeni bir mobilya alırken dikkat ettiğiniz ve özen gösterdiğiniz birçok husus vardır. Alınacak mobilyalar evin/odanın ölçülerine denk gelecek mi, evdeki diğer mobilyalarla bütünlük sağlayacak mı, tarzımıza uyacak mı gibi sorular en önemli mesele gibi görünse de çocuklu aileler için durum farklıdır. Eğer çocuğunuz ya da çocuklarınız varsa ve evinizdeki eşyaları yenilemeyi düşünüyorsanız, kendinizin ve evinizin ihtiyaçları dışında çocukların varlığını da göz önünde bulundurarak seçimler yapmanız gerekecektir.

Çocuklar için tehlike oluşturmayan, hareket alanlarının kısıtlanmadığı bir evin tasarımında ilk düşünülmesi gereken, seçilecek mobilyaların aile/çocuk sağlığına olan etkileridir. Özellikle ahşap mobilyalarda kullanılan tutkal, cila, vernik gibi malzemelerin içerisinde insan sağlığını tehdit eden, kanserojen madde olarak nitelendirilen formaldehit bulunduğunu haberlerden ve sosyal medyadan takip ediyoruz. Malzemelerin içeriklerini ve hangi oranlarda kullanıldığını bilemeyeceğimiz için satıcıya mutlaka mobilyanın E1 ya da E0 belgesinin olup olmadığını sormayı ihmal etmeyiniz. Sağlık açısından tescillenmiş ürünler almaya özen göstererek ailenizin sağlığını korumaya yardımcı olabilirsiniz.

Post has attachment
Doğrucan'dan peşinatsız, kefilsiz, senetsiz, 36 ay vadeyle mobilya sahibi olma imkanı.

Post has attachment
Mobilya almak isteyenler için en büyük sorun seçimlerine nasıl ve nereden bakarak karar verecekleridir. Günümüzde her ne kadar internet alışverişi çok gelişmiş olsa da uzun süre kullanılması planlanan mobilyalarda, görerek ve dokunarak alma isteğinden vazgeçmiş değiliz. Mobilyaların boyutlarını, sağlamlığını ve rahatlığını test ederek almak güvenli bir alışveriş hissi verir. Bu durumda bütün isteklere ve ihtiyaçlara cevap verecek mağaza arayışına girmek kaçınılmazdır.

Post has attachment
Doğrucan Mobilya 41 Parça Çeyiz Seti
Wait while more posts are being loaded