Profile cover photo
Profile photo
Marek Adamczyk
22 followers -
Z zawodu jestem handlowcem, zajmuję się sprzedażą i propagowaniem nowoczesnych rozwiązań dla domu. Swoją wiedzą dzielę się na portalu m-ekspert.pl
Z zawodu jestem handlowcem, zajmuję się sprzedażą i propagowaniem nowoczesnych rozwiązań dla domu. Swoją wiedzą dzielę się na portalu m-ekspert.pl

22 followers
About
Posts

Post has attachment
Bardzo ciekawy artykuł, napiszcie co o tym sądzicie?
Add a comment...

Post has shared content
Polecamy!
W prawie każdym korzystającym ze studni domu konieczne staje się zamontowanie odpowiednich urządzeń. Przedstawiamy opis siedmiu przypadków i sposobów rozwiązania problemów z jakością wodyhttp://www.budujemydom.pl/woda-i-kanalizacja/20510-uzdatnianie-wody-ze-studni

#uzdatnianiewody
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Przez wzgląd na koszty i żywotność żarówki LED, warto zapoznać się z tym wpisem :-)
Diody LED śmiało konkurują z żarówkami i lampami fluorescencyjnymi w dziedzinie oświetlenia światła białego. Dziś najlepsze białe diody są nawet dziesięciokrotnie wydajniejsze niż standardowe żarówki. Wiele światowych koncernów zajmujących się oświetleniem prowadzi intensywne prace nad zwiększenie wydajności elementów LED.
 
W branży oświetleniowej liczy się nie tylko doskonałe światło, ale też zużycie energii, wysoka żywotność żarówki/lampy i wytrzymałość w trudnych warunkach pracy. Lampy LED nie emitują szkodliwego dla ludzi, światła ultrafioletowego, światło nie pulsuje, nie ma efektu stroboskopowego, zastosowanie elementów LED pozwala na dużą regulację koloru (temperatury) świecenia, co znacznie poprawia komfort pracy. Wszystkie wyżej wymienione cechy i zalety oświetlenia przy użyciu LED zapewniają nowy lepszy standard życia i pracy. Za jego pomocą możemy wyeliminować migające i uciążliwe świetlówki.
  Kilka informacji o lampach diodowych:

pozwalają zaoszczędzić do 80% energii elektrycznej 
świecą 100% strumieniem światła przez ok. 50,000h (10-12lat)
nie emitują szkodliwego promieniowania UV
nie nagrzewają się oraz nie emitują ciepła
pracują zasilane 180-230VAC lub 12-24VDC/idealne jako oświetlenie awaryjne
emitują stałe światło – brak efektu stroboskopowego
mają wskaźnik oddawania barw bliski 100%
występują w różnej emisji barwy światła
charakteryzują się bezgłośną pracą w każdych warunkach
z uwagi na zasadę działania łatwo można regulować natężenie światła
są odporne na wibracje i wstrząsy oświetlają zadaną z góry i stałą powierzchnię
 
 
Żywotność oświetlenia tradycyjnego wynosi średnio 8000-12000 godzin a oświetlenia LED średnio 50000-70000 godzin/10-15 lat/ tym samym, w okresie życia lampy LED musimy wymienić średnio 5 lamp tradycyjnych tj. 5x 30.00 zł – 150.00 zł koszt lamp tradycyjnych, plus koszty związane z wymianą.
Należy wziąć pod uwagę fakt, że uszkodzona lampa tradycyjna powinna być zutylizowana zgodnie z przepisami, ponieważ zawiera substancje szkodliwe, co też powoduje odpowiednie koszty, lampa LED jest urządzeniem elektronicznym, całkowicie naprawialnym. Można przyjąć, że wyeksploatowaną lampę LED, po 15 latach można wziąć na warsztat i całkowicie naprawić na kolejne 15 lat.
Wynika z tego jasno, że po 5 latach zwraca się inwestycja, a kolejne lata mamy światło po najniższej z możliwych cenie. Należy wziąć pod uwagę, że ceny energii będą rosły, więc bilans dodatkowo się poprawia. Ponadto należy zauważyć, że zmniejszają się nakłady na konserwacje, poprawia się jakość oświetlenia, zmniejszmy nakłady na przewody przy nowych inwestycjach
  Oszczędność
Zakładam, że oświetlenie uliczne działa średnio 10 godzin dziennie przez 365 dni w roku.
Daje to 3650 godzin świecenia rocznie, to oznacza 365KWh zużycia energii elektrycznej dla żarówki sodowej i 127,75KWh zużycia energii elektrycznej dla żarówki LED.
Zakładam dzisiejszą cenę energii elektrycznej 0.4zł/kWh, co daje nam odpowiednio 146.00 zł/rocznie za żarówkę sodową i 51.10 zł/rocznie za żarówkę LED.
Add a comment...

Post has attachment
Kuchnia to miejsce w którym lubimy spędzać czas. To od nas zależy jaka powinna być. Dlatego chciałbym przedstawić artykuł opisujący inspirujące pomysły na podłogę w kuchni, także te nowoczesne. Zapraszam do lektury ;-)
Add a comment...

Post has attachment
Bo nie ma lepszej muzyki na imprezę, przy tym, to nawet i ja umiem tańczyć :)
Add a comment...

Post has attachment
Najlepszy sposób na wnętrze marzeń?
Meble na wymiar - zaprojektowane z myślą właśnie o Tobie
Add a comment...

Post has attachment
Sprawiają, że czujemy się bezpiecznie we własnym domu. Warto bliżej się im przyjrzeć.
Add a comment...

Post has attachment
Walizka na narzędzia, czyli podstawa ekwipunku każdego majsterkowicza
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-08-25
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Wszyscy miłośnicy drewna powinni pamiętać o impregnacji
Add a comment...

Post has attachment
Temat zawsze na czasie - dodatkowa przestrzeń
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded