Profile cover photo
Profile photo
Vladimir Galajda
95 followers
95 followers
About
Vladimir's posts

Post has attachment

Post has shared content
Tohle musím sdílet, pač ačkoliv s Anonymous nesypatuziji zcela, je to krásně výstižné:

"Vážená Česká televize, zdraví vás Anonymous.
Vážíme si vaší nabídky vyjádřit se k aktuálním otázkám v rámci pořadu Hyde Park.
Jsme však toho názoru, že není nikdo, kdo by byl oprávněn hovořit za hnutí Anonymous.
Nemáme vůdce, nemáme tiskové mluvčí. Nemáme programová prohlášení ani ideologické konference.
Naše operace vznikají spontánně a jejich úspěch či neúspěch záleží pouze na šíři konsenzu a participaci jednotlivých anonů. I kdyby ve vašem pořadu kdokoliv z nás promluvil-byl by to jen názor jednotlivce.
Hledáte li odpověď na otázku proč byl Internet v posledních dnech zasažen takovou mírou chaosu, hledejte ji u vašich zákonodárců. Internet se stal živoucím organismem a nelze jej regulovat či svazovat nedomyšlenými a tendenčními pseudozákony a už vůbec ne v zájmu jakékoliv korporace, vlády, ideologie nebo průmyslového odvětví. Je naší povinností vytvořit opozici vůči nezákonné oligarchii, která se snaží uchopit moc nad nezávislým Internetem a zneužít jej ve prospěch vlastních zisků a zájmů.
Za pojmy #ACTA #PIPA a #SOPA vidíme pouze snahu převzít kontrolu nad posledním svobodným místem lidské společnosti – Internetem. Uvědomme si, že například zavřením serveru Megaupload přišly spousty lidí o svá osobní data (faktury, disertační práce, osobní fotografie apod..) aniž by se dopustili čehokoliv nezákonného. Jak se mohou bránit? Kdo se postaví na jejich stranu?.
DDOS útoky považujeme za formu okupační stávky v kyberprostoru. Zatýkání a věznění anonů za účast na této formě protestů považujeme za zcela neadekvátní reakci ze strany moci, která není schopná reagovat na nové výzvy digitálního věku a prostředí Internetu absolutně nechápe. Nemůžeme těmto lidem dát schopnost jej ovládnout.

Chce li se bavit o této problematice na úrovni politické či právní – odkazujeme vás například na analýzu České pirátské strany: http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=33494 a pirátské hnutí obecně. Lze je víceméně považovat za politickou platformu názorů, jež spojují Anonymous po celém světě

Našim jediným cílem je svoboda informací…
Jsme lidé, jediný systém…
Jsme Anonymous.
Neodpouštíme.
Nezapomínáme.
Můžete nás očekávat.
Přidejte se k nám :D"

Post has attachment

Post has shared content
10 minut se Siri strávil Jason Snell z Macworldu

Post has shared content
Steve Jobs sice zemřel, ale jeho vize žije dál. Nejde ani tak o samotná zařízení, ale o to, že kreativita, odhodlanost a důraz na detail může vytvořit něco, co změní a zlepší život milionům lidí.

Asi největší inspirací je pro mě tato fotka z roku 1982, která přesně vystihuje to, co vám stačí, aby jste dokázali změnit svět.

“This was a very typical time. I was single. All you needed was a cup of tea, a light, and your stereo, you know, and that’s what I had.” —Steve Jobs
Photo

Post has shared content
If you need undeniable proof that Google Chrome graphics performance lags behind Safari on Mac OS X Lion, load this test in both browsers and weep. Google has completely dropped the performance ball...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has shared content
Chceš se podílet na smysluplném projektu? Do webového start-upu hledám zkušeného PHP programátora a grafika/kodéra (Full/Part Time). Napiš něco o sobě na karel.javurek@gmail.com
Wait while more posts are being loaded