Profile cover photo
Profile photo
safir sky
7 followers -
safirsky
safirsky

7 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
کاربردهای سقف کشسان

منازل: اوج طراحی های محیطی را می توان در منازل یافت. انسان ها همیشه تلاش می کنند محیط زندگی خود را زیبا جلوه دهند. در میان پوشش کف و دیوارها همواره مورد توجه آنها بوده اما این به تنهایی کافی نیست. استفاده از یک سقف ساده در کنار کفپوش های زیبا و دیوارپوش های خیره کننده یک جلوه آشفته و ناهماهنگ را ایجاد می کند. همچنین گاهی استفاده از سقف های گچ کاری شده هزینه های زیادی به دوش افراد می گذارد. در میان سقف های کشسان راه حل خوبی برای زیباسازی محیط همراه با قیمت مقرون به صرفه هستند.
امکان هرگونه نورپردازی( برای مطالعه سیستم نور پردازی سقف باریسول به این صفحه مراجعه کنید)، طرح و رنگ های متنوع، قابلیت چاپ تصاویر مورد علاقه مشتریان همگی موجب می شوند تا آسمان مجازی محبوبیت زیادی داشته باشند. همچنین تمام سیستم هایی که بر روی سقف های معمولی نصب می شوند مانند لوسترها، اسپیکرها، سنسورها، فن ها و پنکه و آب پاش های آتشنشانی همگی بر روی سقف های کشسان نیز قابل اجزا هستند(شیوه نصب آسمان مجازی در این صفحه قرار دارد) .

سقف های کشسان به دلیل سبکی در کاهش وزن ساختمان ها تاثیر زیادی دارند و خطرات ریزش آوار را در هنگام زمین لرزه کاهش می دهند.

بیمارستان ها: به دلیل مقاومت سقف های کشسان در برابر آب، کلر، بخارهای گازهایی مانند فرمال، اتر و تری کلرواتیلن می توان از آنها به راحتی در محیط های بهداشتی و درمانی مانند بیمارستان ها و آزمایشگاه ها استفاده کرد. همچنین آنتی باکتریال بودن این سقف ها مزیت دیگری است که آنها را برای مکان هایی مانند اتاق های عمل مناسب کرده است.
عامل دیگری که باعث استفاده از سقف باریسول در بیمارستان ها می شود بحثی روانشناسی است. افرادی که به بیمارستان مراجعه می کنند معمولا به دلیل بیماری خود یا نزدیکانشان دچار استرس و نگرانی هستند. سقف های کشسان با نورپردازی آرام و دلنشین به همراه تصاویر ارامش بخشی که بر روی خود دارند می توانند کمی از این تشویش بکاهند. مشکل زمانی بیشتر نمایان می شود که افراد در طی پروسه درمانی مانند عکس برداری یا سی تی اسکن ترس زیادی از خود بروز می دهند. معمولا اگر در این بخش ها از سقف هایی با تصاویر آسمان و یا درخت استفاده شود این ترس جای خود را به کنجکاوی می دهد و ذهن و چشم افراد را به خود مشغول می کند. در بیمارستان هایی که اتاق مخصوص کودکان دارند نیز اجرای تصاویر کودکانه بر روی این سقف ها که با تخیل خردسالان آمیخته باشد نقش زیادی در آرامش آنها خواهد داشت.

استخرها: شنا در آب و شنیدن صدای آن علاوه بر کاهش دردهای مفصلی به انسان ها آرامش می دهد. معمولا افراد دوست دارند چیزهایی که به آنها علاقه دارند اما در رابطه با آنها تجربه اش ای ندارند را تصور کنند. در واقع شنا در استخر ها به نوعی یک تجربه مجازی از شنا در دریای آزاد را به انسان ها می دهد. حال تصور کنید که در هنگام شنا در یک استخر تصویر بالای سر شما آسمان آبی و یا پر ستاره باشد. مطمئنا تصور لذت بخشیست! سقف های کشسان این تصور را برای شما به واقعیت تبدیل می کنند. استفاده از سقف های پرینتی با تصاویر آسمان و یا سقف هایی با نورپردازی فیبر نوری دقیقا نقش یک آسمان واقعی را برای شما ایفا می کند و موجب آرامش بیشتر می شود. علاوه بر این، صاحبان استخرهای سرپوشیده نیز از اجرای این سقف ها راضی خواهند بود زیرا مشتریانشان میل دارند زمان بیشتری را در آب بگذرانند.
نمایشگاه های ماشین و سالن های همایش: این مکان ها معمولا نیاز به نور زیادی دارند. به این منظور می توان از سقف های ترنسلوسید با نورپردازی LED و یا لامپ های CMD استفاده کرد. این نورپردازی موجب ایجاد یک روشنایی یک دست در تمام نقاط می شود
شهربازی های سرپوشیده و مجتمع های تجاری: انسان ها معمولا در هتگام خرید نشاط و هیجان زیادی دارند. اگر بتوان به لحاظ روانی این نشاط را در افراد حفظ کرد می توان امیدوار بود که تا جایی که جیبشان اجازه دهد به خرید ادامه دهند. اجرای موسیقی و یا پوشش کف و دیوار مناسب تنها بخشی از تلاشی است که می توانید برای اینکار انجام دهید. نورپردازی رنگارنگ با استفاده از سقف های کشسان می تواند این تلاش را کامل کند و مشتریان و بازدیدکنندگان را حسابی به خود مشغول نگاه دارد و خستگی را از آنها گرفته و در آنها نشاط ایجاد کند. در اجرای سقف های کشسان باریسول هیچ محدودیتی ندارید و می توانید هر طرحی را خواه طبیعی و خواه تخیلی را پیاده سازی کنید.
اتاق خواب ها: ما معمولا در اتاق های خود به دنبال آرامش هستیم، در واقع هر زمان هم از تشویش و استرس فرار می کنیم برای تنها بودن معمولا به اتاق های خود پناه می بریم و احتمالا هیچ چیز به اندازه یک سقف با آسمانی پر ستاره اتاق شما را زیبا و آرامشبخش نمی کند. انگار که اصلا سقفی در بالای سر خود ندارید. هنگامی که سقف های کشسان با نورپردازی فیبرهای نوری در یک اتاق خواب اجرا شود طرحی شبیه به یک کهکشان را در بالای سر خود خواهید دید. به نظر می رسد اگر از این تخیلات در اجرای سقف اتاق خود استفاده کنید دیگر از آن خارج نخواهید شد!
http://safirsky.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C/
Add a comment...

Post has attachment
سقف کشسان

در گذشته نه چندان دور معماران و کارشناسان برای طراحی فضای داخلی ساختمان ها تنها به نمای کف و نهایتا دیوارها توجه می کردند و از قابلیت فراوان سقف ساختمان ها برای ایجاد نمای بهتر غافل شده بودند. تزئینات سقف ها تنها به گچ بری های سنتی و مدرن خلاصه می شد. این موضوع در فضاهای غیر مسکونی مانند ادارات و اماکن عمومی مثل بیمارستان ها، تالارها و هتل ها به معضل بزرگتری تبدیل شده بود.از طرفی در این فضاها به منظور استفاده هرچه بیشتر از محیط، محل عبور تاسیسات ساختمانی به سقف ها انتقال داده می شد و از سوی دیگر وجود سقف های ثابت خود مشکلی برای تعمیرات و بازرسی تکنسین ها محسوب می شد. علاوه بر این در چینن اماکنی به دلیل وسعت زیاد زیربنا، ایجاد سقف های ثابت با تزئینات زیبا هزینه زیادی را بر دوش مدیران قرار می داد و استفاده از سقف های کاذب معمولی و مربعی شکل نیز ظاهری یکنواخت و گاه خسته کننده به محیط می داد. عوامل متعدد دیگری مانند سرعت اجرا و استحکام سقف ها نیز از چالش های پیش رو برای ساختمان سازها به حساب می آمدند. بنابراین متخصصان به فکر طراحی و ساخت سقف های کاذبی افتادند که در عین داشتن ویژگی نمونه های سنتی پیشین از زیبایی بیشتری برخوردار باشد و موفق شدند تا محصولی به نام سقف کشسان را به بازار عرضه کنند.

خواص آسمان مجازی

ماده اولیه سقف های کشسان از pvc تشکیل می شود. این سقف ها ضخامت اندکی دارد و درنتیجه انتظار می رود که وزن بسیار کمی داشته باشند. بنابراین استفاده از آسمان مجازی در کاهش وزن ساختمان ها تاثیر بسیاری دارد(برای مطالعه ویژگی آسمان مجازی به این برگه مراجعه کنید). همچنین سقف باریسول به دلیل ترکیب با مواد شیمیایی دیگر در برابر حرارت نیز مقاومت خوبی دارد و نسبت به طرح های چوبی به کار رفته در نمای داخلی ساختمان ها ایمنی بیشتری را برای ساکنین فراهم می کند.
سقف های کشسان مطابق نامشان خاصیت ارتجاعی دارند و در اثر کشش و فشار پاره نمی شوند. این سقف ها پس از برداشته شدن فشار از روی آنها به حالت اولیه خود باز می گردند. برای نصب این سقف ها نیازی به استفاده از ملات نیست. در نتیجه می توان انتظار داشت که نصب آنها با سرعت بسیار بالایی انجام شود. برای اجرای سقف های کشسان تنها کافیست تمام محیط سقف به وسیله سازه های نازک فلزی ریل گذاری شود. سپس اضلاع این سقف ها در درون این ریل ها جاسازی شده و سپس با استفاده از دمنده های حراری بزرگ چروک های آنها صاف می شود(انواع سقف باریسول در این برگه قرار دارد).
علاوه بر نصب آسان و سریع یکی از ویژگی های مهم سقف های کشسان زیبایی منحصر به فرد آنهاست که تنها به ترکیب با نور پردازی خلاصه نمی شود. سقف های کشسان می توانند بدون نورپردازی نصب شوند. این سقف ها در رنگ بندی های مختلف و به صورت مات و شفاف تولید می شوند. در هنگام نصب، تاسیسات نورپردازی و سیم کشی آنها در پشت سقف کشسان قرار می گیرد که به راحتی با برداشته شدن سقف امکان بازبینی و تعمیرات آنها فراهم می شود. نورپردازی در سقف های کشسان هم با استفاده از چراغ های هالوژن و LED و هم با استفاده از لامپ های RGB و مهتابی های SMD به صورت پنهان در پشت سقف انجام می شود. استفاده از کریستال های سواروسکی موجب ایجاد نمایی مانند آسمان شب در سقف ها می شود و معمولا این کریستال های کوچک را با سقف های مات و تیره رنگ به کار می برند(برای مطالعه انواع و نحوه نور پردازی سقف کشسان به این سفحه مراجعه کنید).
شاید همواره دوست داشته باشید تا در نمای سقف اتاق یا بخشی از منزل خود یک تصویر واقعی از طبیعت را داشته باشید و دقایقی به آن خیره شوید. سقف های کشسان این آرزو را برای شما محقق کرده اند. امروزه امکان اجرای تصاویر مختلف با تنوع رنگ بالا بر روی سقف های کشسان وجود دارد. معمولا بر روی آنها تصویری از آسمان و یا نمای از شاخ و برگ درختان اجرا می شود.
نورپردازی متنوع سقف های کشسان موجب شده تا برای فضاهای مختلف مسکونی و غیرمسکونی مناسب باشند. در برخی از فضاها مانند ادارات و سالن های اجتماعات نورپردازی باید به گونه ای باشد تا موجب برهم خوردن تمرکز حضار نشود اما در مقابل در فضاهای مسکونی، رستوران ها و هتل ها سقف ها باید دارای نورپردازی خیره کننده باشند تا توجه افراد را به خود جلب کنند. سقف های کشسان تمام این نیازها را به خوبی پاسخ می دهند.
http://safirsky.com/%D8%B3%D9%82%D9%81-%DA%A9%D8%B4%D8%B3%D8%A7%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/
Add a comment...

Post has attachment
از زیبایی های جهان می توان طبیعت و عناصرش را در صدر قرار داد و به آن ها جایگاه ویژه ای بخشید. همه ماها هر از گاهی از زندگی های شلوغ شهری دور می شویم و به دامان طبیعت پناه می بریم، هدف از پناه بردن به دامان طبیعت و تماشای عناصر طبیعی لذت و آرامش خاصی است که برای مخاطبان به دنبال دارد. ساعت ها خیره شدن به آسمان آبی و دیدن هوایی پاک ، انرژی مثبت و آرامش خاصی را در روح و روان انسان ایجاد می کند. رنگ های مختلف در فضای آزاد روحیه انسان را شاد و خوشحال می کند. در دل طبیعت می توان رنگ سبز، قرمز، نارنجی، آبی، زرد، بنفش و…را به چشم دید و لذت کافی را برد.

همین امر نیز موجب الهام گرفتن برخی از طراحان داخلی از طبیعت و عناصرش شده است. امروزه محدودیت زمانی و مکانی باعث شده تا افراد کمتر به طبیعت و فضای طبیعی دسترسی پیدا کنند. به همین دلایل خانه و مکان هایی که ساعت ها عمر خود را در آن ها می گذرانیم را می توان تنها مکان دسترسی به آرامش دانست. در راستای رسیدن به آرامش در مکانی خاص دکوراسیون داخلی اصلی ترین ملاک و راه است. طراحی مناسب خانه و مکان مدنظرتان می تواند آن را به محیطی ایده آل و آرامش بخش برای افراد تبدیل کند. با پیشرفت صنعت ساختمان سازی و حوزه های مختلف در این امر طراحی داخلی نیز گسترش فراوانی داشته و مصالح نوین و به روزی به بازار دکوراسیون آمده اند. ازجمله این مصالح می توان سقف کشسان را معرفی نمود که امروزه از پرطرفدارترین های طراحی داخلی به شمار می روند و در ایران نیز جایگاه بهتری برای خود پیداکرده است.

سقف های کسشانی که زیبایی و آرامش را به مخاطب القا می کنند!

سقف های کسشان در طرح ها و رنگ ها ی مختلف تولید و به بازار عرضه می گردند. طرح هایی که همگی از طبیعت منشا گرفته اند. آسمان مجازی که نمادی از آسمانی آبی و هوای پاک را در مکان های مختلف و بسته به نمایش در می آورد. آسمان مجازی به وسیله تایل های طراحی شده اش نسبت به سقف اصلی پایین تر قرار می گیرد. با تعبیه لامپ های ال ای دی در داخل سقف کشسان و نور پردازی آن این محصول نمایی نزدیک به واقعیت برای مخاطب شکل می دهد. اولین مکان آرامش ما می تواند خانه و بعد از آن دومین محلی که ساعت زیادی از عمر ما در آن می گذرد محل کار ما است که نیاز به فضاسازی مناسب دارد. به کار بردن چنین فرایندی به طبع نتیجه ای مثبت برای شرکت خواهد داشت چرا که روند کار را بالا می برد و به فضا انرژی می دهد. در فضای با نشاط نیز کارایی چندین برابر بیشتر از سایر فضاها است.
خواص درمانی آسمان مجازی

به کارگیری آسمان مجازی تنها موجب شیک بودن و زیبایی محل زندگی وکاری تان می شود، بلکه از نظر روانی و روحی نیز تاثیر خوبی در شما ایجاد خواهد کرد.

از جمله خواص درمانی کی می توان با نگاه و استفاده از آسمان مجازی در طراحی داخلی به آن رسید شامل موارد زیر است؛

۱_تبدیل محیط کسل کننده به مکانی آرامش بخش و لذت بخش

۲_کاهش استرس و فشار های روانی

۳_دریافت انرژی مثبت و نشاط و درنتیجه روحیه ادامه کار

۴_بالا بردن صبر در افراد و جلوگیری از خشونت

*رنگ آبی آسمانی از آرامش بخش ترین رنگ ها به شمار می روند.

مزایا و ویژگی های مثبت آسمان مجازی

_تسریع در نصب

_ضد آب بودن

_قابلیت شست و شو

_بادوام و دارای عمر طولانی

_بدون تخریب یا عملیات بنایی خاص

_امکان نصب بر روی انواع مختلف سقف کاذب

_نداشتن محدودیت در طرح و شکل و اندازه

علاوه بر خانه ها در چه محیط هایی می توان از آسمان مجازی استفاده کرد؟

_ساختمان های اداری، دفتر ها و شرکت های کاری

_بیمارستان ها، مطب پزشکی و دندانپزشکی، آزمایشگاه ها

_سالن های اجتماعات، آمفی تئاتر ها

_لابی هتل ها و اتاق های هتل

_ورودی ساختمان های مسکونی

_فضاهای داخلی خانه ها

_ورزشگاه ها، استخر ها و…

_کابین های آسانسور و تونل آن

طرح های آسمان مجازی شامل آسمان آبی با ابر و ساده، کهکشان و… می تواند تولید و عرضه بازار گردد.

جهت مشاوره فنی با تیم سفیر اسکای در ارتباط باشید.
http://safirsky.com/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C/
Add a comment...

Post has attachment
امروزه سقف های کاذب تصویردار یا به عبارتی آسمان مجازی ایده ای نو و خلاق در عرصه دکوراسیون داخلی و معماری به شمار می آیند. سقف های کاذبی که نمادی از طبیعت و عناصر آن را در گوشه ای از خانه شما به نمایش در آورده و آرامش را به شما هدیه می دهند. از مزایای آسمان مجازی می توان برگشت به طبیعت جهت رسیدن به آرامش درونی را دانست که خواص درمانی زیادی را برای کاربران دارد. از دیگر ویژگی ها و مزایای آسمان مجازی نحوه ساخت آن می باشد که تنوع و زیبایی را برای شما ممکن می سازد. به طوری که سقف کشسان به دو دسته متحرک و ثابت تقسیم می شود. بر همین اساس نیز سقف متحرک با توجه به نوع تایلی که در آن استفاده می شود به دو نوع سقف کلیک و شبکه ای دسته بندی می شود. نحوه ساختار سقف کشسان طوری است که می توان سقف هایی با شکل و فرم دلخواه ایجاد کرد . با این ویژگی حتی می توان شکل های حجمی و سه بعدی به وجود آورد. هم چنین امکان چاپ تصاویر با بالاترین کیفیت بر روی پارچه سقف کشسان از مزایای مهم آن به شمار می رود. شما می توانید از میان ۱۵۰ نوع رنگ و پس زمینه با انواع جنس پارچه شفاف،براق،مات و… سقف دلخواه خود را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب نوع پارچه و رنگ آن می توان تصویر دلخواه خود را به نصابان داد و توسط افرادی حرفه ای نصب گردد. تایل های آسمان مجازی به صورت شبکه بندی در کنار هم قرار می گیرند و سطحی یکسان و منظم را شکل می دهند.
آسمان مجازی نیز به همان سقف کاذب های مشبک کناف با تصاویر طبیعت و آسمان گفته می شود. یک آسمان مجازی خوب با امکان نورپردازی فوق العاده منظره ای زیبا و دل نشین را برای خانه و سقف آن ایجاد می کند. ساختار سقف های کاذب تصویردار به گونه ای است که با استفاده از لامپ های LED یا فلورنست می توان نوری مناسب در سقف خانه خود ایجاد کرد. آسمان مجازی بخاطر زیبایی بی نظیری که در سقف مکان ها ایجاد می کند گزینه خوبی جهت استفاده در لابی هتل ها،بیمارستان ها،استخر ها،رستوران ها،مجتمع های مسکونی و… هستند. مزیت آسمان مجازی برای این اماکن علاوه بر زیبایی کاهش استرس و اضطراب نیز است . تجربه نشان داده است که نگاه مستقیم به عناصر طبیعت موجب تسکین روح و آرامش درونی در افراد می گردد که این امر در مکان هایی مثل بیمارستان ها و مراکز درمانی تاثیر خوبی در روند بهبود بیماران خواهد داشت.
از مزایای آسمان مجازی به قابلیت شست و شوی آن می توان اشاره نمود . تصاویر به کار رفته در آسمان های مجازی با دستگاه مخصوصی چاپ می شوند که کیفیت آن را بالا می برد و دسترسی به فضای پشت سقف کاذب تصویردار را ممکن می سازد.

مزایای آسمان مجازی

به طور کلی می توان موارد زیر را از مزایای اصلی آسمان مجازی بر شمرد که عبارتند از:
۱_قابلیت جابه جایی سقف کاذب
۲_ امکان تعمیر در سقف و رفع مشکل آن با دسترسی آسان به فضای پشت سقف کاذب
۳_سبک وزن و امکان حملی آسان
۴_قابلیت نصبی آسان و سریع
۵_مرغون به صرفه و اقتصادی بودن آسمان مجازی
۶_ایجاد آرامش درونی
۷_دارای خواص درمانی گوناگون و مهم
۸_ضدآب بودن
۹_ضد گرد و غبار
۱۰_خاصیت آنتی باکتریال
۱۱_قابلیت کشسانی
۱۲_قابلیت ترکیب با کناف
۱۳_ضد اشتعال (شعله ور نمی شود.)
۱۴_عدم ایجاد بار اضافی بر سقف ساختمان به دلیل سبک وزن بودن
۱۵_ تنوع در رنگ و نوع پارچه
و چندین مزیت دیگر که می توان برای آسمان مجازی با توجه نوع آن در نظر گرفت و از آن بهره برد.

طبق تحقیقات انجام گرفته در محیط هایی که در آن از عشق به طبیعت کمک گرفته شده عملکرد انسان بسیار رضایت بخش و موثر است. با کمتر شدن مرز بین ساختمان و فضای درونی خانه یا محل کار شما نوعی آرامش روحی مطلق به وجود می آید که موجب کاهش استرس،اضطراب می شود و همین امر کارایی و توانایی انسان را افزایش داده و نتایج بهتری را برای کار وی پدید می آورد. آرامشی که مسلما نقش مثبتی را ایفا خواهد کرد.

http://safirsky.com/%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C/
Add a comment...

Post has attachment
انواع نور پردازی در اسمان مجازی

سیستم نورپردازی سقف کشسان جز جدایی ناپذیر سقف باریسول است. تقریبا هرجایی که سقف باریسول نصب می شود نورپردازی مناسب با فضای موجود نیز در آن نصب می شود. این نورپردازی نیز مانند شیوه نصب سقف باریسول دارای تنوع و انعطاف زیادی است و تقریبا با هر دکوراسیون و سلیقه ای همخوانی دارد. از پر کاربردترین سیستم های نور پردازی می توان موارد زیر را نام برد

کریستال های سواروسکی: این کریستال ها به دلیل جذابیتی که هم در نمای روز و هم در نمای شب ایجاد می کنند طرفداران زیادی دارند. کریستال های سواروسکی افکت هایی مانند ستاره 8 پر ایجاد می کنند. شاید تنوع رنگ این کریستال ها در مقایسه با سیستم های نورپردازی دیگر مانند لامپ ها RGB چندان زیاد نباشد اما به دلیل افکت های خیره کننده ای که ایجاد می کنند تقریبا با هر مدل دکوراسیون داخلی کف و دیوار همخوانی دارند. همچنین از ترکیب این کریستال ها با سقف کشسان مات می توان یک آسمان مجازی شب نما ایجاد کرد که کریستال ها در حکم ستاره ها می درخشند. این شیوه نور پردازی تقریبا در هر مکانی قابل اجرا است، از اتاق خواب کودکان تا پذیرایی خانه ها، از استخر ها تا رستوران ها و کافه ها و از هتل های مجلل تا بیمارستان های مخصوص کودکان و نوزادان همگی قابلیت اجرای کریستال های سواروسکی را دارند. این کریستال های کوچک در روی سقف های باریسول نصب می شود و در برابر رطوبت مقاومند. همچنین گرمای بسیار کمی تولید می کنند و در صورت استفاده به تعداد زیاد از آنها نیازی به سیستم خنک کننده وجود ندارد. علاوه براین به دلیل مصرف برق پایین و طول عمر بالا به لحاظ اقتصادی کاملا به صرفه هستند.
لامپ های RGB: در بعضی از اماکن مانند سالن های انتظار و کنفرانس، ادارات، آتلیه ها و گالری های هنری به دلایل مختلف از جمله برهم نخوردن تمرکز افراد نورپردازی باید ملایم و یکنواخت اجرا شود. در بیشتر این موارد از سقف های باریسول ساده به همراه لامپ های RGB استفاده می کنند. این لامپ ها برخلاف کریستال های سواروسکی از پشت سقف های باریسول قرار می گیرند و به طور مستقیم دیده نمی شوند. به دلیل تنوع رنگ بالای لامپ های RGB معمولا از سقف های سفید رنگ در این سیستم نورپردازی استفاده می شود. همچنین علی رغم اینکه لامپ های RGB در پشت سقف های باریسول قرار می گیرند اما نیاز به فضای زیادی ندارند و برای سقف هایی که با سقف اصلی فاصله چندانی ندارند کاملا مناسب است.
مهتابی های SMD: این مهتابی ها همچون لامپ های RGB نور رسانی یکنواختی دارند اما در مقایسه با آنها نور بیشتری تولید می کنند. در نتیجه برای فضاهایی که ارتفاع سقف کمی زیاد است و یا به نور زیادی نیاز دارند گزینه مناسب تری به نظر می رسند. بیمارستان ها، سالن های همایش بزرگ و نمایشگاه های ماشین از جمله این مکان ها هستند. مهتابی های SMD نیز در پشت سقف های باریسول کار گذاشته می شوند و به دلیل محدودیت در تنوع رنگ در صورتی که نیاز به تولید نور رنگی باشد باید به جای سقف های باریسول سفید از نمونه های رنگی استفاده نمود. همچنین به دلیل نورپردازی یکنواخت این لامپها، از آنها در سقف های کشسان آسمان مجازی نیز استفاده می شود.
فیبرهای نوری: فیبر های نوری معمولا به عنوان یک سیستم روشنایی به کار برده نمی شوند. بلکه استفاده از آنها بیشتر جنبه تزئینی و زیباسازی دارد. معمولا به دلیل نور نقطه ای تولید شده توسط فیبرهای نوری از ترکیب آنها با کریستال های سواروسکی سقف های شب نما ایجاد می کنند. همچنین می توان سقف هایی با دو نمای شب و روز را ایجاد کرد که ایجاد نمای شب بر عهده فیبرهای نوری و نمای روز نیز بر عهده سایر سیستم های نورپردازی است. در مقایسه با نور ستاره مانند ایجاد شده توسط کریستال های سواروسکی، فیبرهای نوری افکت های بسیار ریزتری تولید می کنند اما به دلیل استفاده از تعداد بالایی از آنها جلوه ای زیبا و خیره کننده به سقف می دهند. فیبرهای نوری نیز همانند لامپ های RGB از تنوع رنگ خوبی برخوردارند و مصرف برق بسیار پایینی دارند. بنابراین استفاده زیاد از این فیبرها هزینه قابل توجهی بر روی قبوض برق شما نمی گذارد. فیبرهای نوری در برابر رطوبت مقاوم هستند و به راحتی می توان آنها را محیط های مرطوب مانند استخرهایی با سقف کوتاه به کار برد.
http://safirsky.com/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C/
Add a comment...

Post has attachment

سقف کاذب

سقف کاذب در واقع سقف دومی از یک خانه محسوب می شود که به نسبت سقف اصلی جای بیشتری گرفته و در ارتفاع کمتری قرار می گیرد. این نوع از سقف به دیوارهای اطراف و سقف اولیه خانه متصل شده و بار آن بر سازه اصلی ساختمان وارد می شود.

انواع کاربرد سقف کاذب

_جاگذاری تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان

_آکوستیک کردن سقف

_اجرای طرحی دکوراتیو جهت زیبایی

_سبک سازی ساختمان در برج سازی ها

_جلوگیری از هدر رفت انرژی، گرما و رطوبت

_اجرای نورپردازی مناسب با توجه به شرایط محیط

انواع سقف کاذب عبارتند از:

_اجرای سقف کاذب با رابیتیس و اندود

_سقف های کشسان یا آسمان مجازی

_سقف های کاذب آکوستیک

_سقف های کاذب آلومینیومی

چرایی شکل گیری آسمان مجازی ومحبوبیت آن دربین کاربران

امروزه زندگی های شهری در محیطی آلوده و شلوغ در حال ادامه است. همین دلایل پر مشغله بودن باعث به وجود آمدن بسیاری از بیماری های روانی و اضطراب در افراد شده است. بخاطر همین دلایل، بسیاری از افراد همیشه بعد از کار و دوندگی روزانه خود به دنبال کسب آرامش در خانه خود هستند؛ اما زمانی این آرامش در خانه خواهد بود که طراحی داخلی آن به خوبی مورد توجه قرار گرفته باشد.

بهره گیری از المان هایی که بر گرفته از طبیعت و تکنولوژی روز هستند می تواند بسیار موثر باشد. امروزه سقف های کشسان با طراحی های مختلف خود که همگی طرح هایی زیبا، آرامش بخش و مهیج هستند در کسب آرامش نقش خوبی ایفا می کنند. در ایران نیز این صنعت با استقبال خوبی رو به رو شده است و افراد زیادی اقدام به خرید این نوع سقف کاذب می کنند تا صاحب محیطی آرام و دلپذیر باشند. آسمان مجازی تلفیقی از نورپردازی و سقف کاذب نوین است که آ رامش و زیبایی را به شما هدیه می دهد.

قرار گیری سقفی رنگارنگ و نور پردازی شده و نگاه کردن به آن موجب آرامش ذهنی و روحی شما خواهد شد و به نوعی شما را به وسیله تکنولوژی ساعت ها به طبیعت و عناصرش پیوند می دهد.

اجزای کلی سقف کاذب و نحوه نصب آسمان مجازی

برای نصب یک سقف کشسان یا به عبارتی آسمان مجازی مراحل زیر را باید طی کرد که عبارتند از:۱_سازه های نورپردازی

علت اصلی طبیعی جلوه دادن نمای سقف محسوب می شود. در زمان اجرا این سازه اولین بخش متصل شونده به سقف اصلی است. از سه نوع المان شامل لامپ های FPL، T4,T5 و LED در نورپردازی آسمان مجازی استفاده می شود.

نورپردازی

برای هر تایل آسمان مجازی که به اندازه ۶۰×۶۰ یک منبع نور نیاز است. برای منبع نور می توان از لامپ های مخصوص آسمان مجازی یا نور مخفی ریسه های خطی نیز استفاده کرد. نورپردازی مناسب تاثیر به سزایی در زیبایی سقف شما خواهد داشت.

۲_سازه سقف کاذب

این بخش با توجه به هزینه و نظر مشتری تعیین می شود و بخش دوم اجرایی کار به شمار می رود و سقف باید ذر این مرحله شبکه بندی گردد.

شبکه بندی سقف

برای اجرای سقف مشبک سقف را با نبشی ها و پروفیل های مخصوص سقف کاذب به شبکه های منظم ۶۰×۶۰ تقسیم بندی می کنند. این سقف باید ۱۵_۲۰ سانتی متر از سقف اصلی فاصله داشته باشد.

۳_تایل های سقف کشسان یا همان (elavator)

دلیل متفاوت بودن یک آسمان مجازی با سایر سقف های کاذب وجود تایل های آن است که در طرح ها و شکل های گوناگون طراحی می شوند.طرخ های که برگرفته از عنصر طیبعت مثل کوه ،دریا ،آسمان و بسیاری از کارای دلخواه و علایق شما است.

انتخاب طرح موردنظر

شما به راحتی با توجه به سلیقه و دکوراسیون داخلی خانه خود می توانید طرح دلخواهتان را انتخاب کنید. در این مرحله باید همه تایل های آسمان مجازی را به طور دقیق روی پروفایل خود قرار گرفته باشند تا تناسبات و زیبایی کار به خوبی خفظ و اجرا شود.

*توجه به جزییات طرح و نقش در نحوه نصب درست آن مهم و موثر است.

الویتور (ELAVTOR) چیست و چه نقشی در نصب و اجرای سقف کشسان (آسمان مجازی ) دارد؟

این المان موجب جداسازی تایل ها از سازه سقف کاذب می شود و باعث قرارگیری یکسان و یکنواخت تایل بر روی سقف کاذب می شوند و نظم و تناسب کار را به خوبی حفظ می کند.

جهت مشاوره فنی با تیم سفیر اسکای در ارتباط باشید.
http://safirsky.com/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C/
Add a comment...

Post has attachment
سقف‌های کشسانی نوعی از سقف‌های کاذب هستند. این نوع از سقف‌های دکوراتیو سیستم سقفی معلقی هستند که برخلاف دیگر سقف‌های کاذب موجود در بازار، نیازی به آویز ندارد بلکه توسط یک ریل محیطی و احاطه‌کننده، غشای اصلی سبک وزن نگه داشته می‌شود. این غشا در طول مسیر ریل کش می‌آید. این نوع سیستم سقف‌های کشسانی قابلیت مخفی نمودن اتصالات را دارا می‌باشد و توسط حرارت نصب می‌شوند. علت استفاده از حرارت در نصب سقف‌های کشسانی این است که اندازه‌های ارسالی با سقف %7 تفاوت دارد و با گرم کردن و کشیدن آن برای جا انداختن در پروفیل‌ها مابقی %7 سقف جبران می‌شود و بعد از سرد شدن در همان حالت کش آمده می‌ماند و شکم نمی‌اندازد و در محل‌هایی که تا پنجاه درجه سانتی‌گراد گرم باشند هم تغییر حالت نمی‌دهند. این سقف‌های کششی با دوام و سبک هستند و از مواد پلیمری بدون سرب در آنها استفاده شده است. این تکنولوژی از نوع بسیار خاص PVC با وزن 180 گرم و تحمل بار 200 کیلوگرم در هر متر مربع در برابر ضربات ناگهانی از انعطاف بسیار بالایی برخوردار بوده و در صورت وارد شدن ضربه به سطح آن به علت خاصیت کشسانی‌ای که دارد امکان بازگشت به حالت اولیه مورد نظر را دارد. همچنین قاب‌های این سقف‌ها انواع متنوعی دارد و می‌توان فرم‌های متنوعی چون مستطیل، بیضی، مسطح، منحنی و یا حتی سه بعدی را برای فضای مورد نیاز خود انتخاب کنیم. این پوشش‌ها می‌توانند شفاف، کدر و یا حتی براق باشند. این تکنولوژی بسیار با دوام، ضد آب، غیر قابل اشتعال و غیر آلرژی‌زا است و به راحتی قابل تمیز کردن و نگهداری است. گاهی با استفاده از یک تصویر پرینت شده و چسباندن آن به این سقف‌ها و استفاده از نور مناسب (سیستم نور پردازی آسمان مجازی)در پشت تصویر می‌توان شکل‌هایی زیبا مانند آسمان پر ستاره، تصویر دریا و یا شاخه‌های درختانی که نور از بین آن‌ها عبور می‌کند را در محل مورد استفاده بوجود آورد.
http://safirsky.com/
Add a comment...

Post has attachment

سقف کشسان

در گذشته نه چندان دور معماران و کارشناسان برای طراحی فضای داخلی ساختمان ها تنها به نمای کف و نهایتا دیوارها توجه می کردند و از قابلیت فراوان سقف ساختمان ها برای ایجاد نمای بهتر غافل شده بودند. تزئینات سقف ها تنها به گچ بری های سنتی و مدرن خلاصه می شد. این موضوع در فضاهای غیر مسکونی مانند ادارات و اماکن عمومی مثل بیمارستان ها، تالارها و هتل ها به معضل بزرگتری تبدیل شده بود.از طرفی در این فضاها به منظور استفاده هرچه بیشتر از محیط، محل عبور تاسیسات ساختمانی به سقف ها انتقال داده می شد و از سوی دیگر وجود سقف های ثابت خود مشکلی برای تعمیرات و بازرسی تکنسین ها محسوب می شد. علاوه بر این در چینن اماکنی به دلیل وسعت زیاد زیربنا، ایجاد سقف های ثابت با تزئینات زیبا هزینه زیادی را بر دوش مدیران قرار می داد و استفاده از سقف های کاذب معمولی و مربعی شکل نیز ظاهری یکنواخت و گاه خسته کننده به محیط می داد. عوامل متعدد دیگری مانند سرعت اجرا و استحکام سقف ها نیز از چالش های پیش رو برای ساختمان سازها به حساب می آمدند. بنابراین متخصصان به فکر طراحی و ساخت سقف های کاذبی افتادند که در عین داشتن ویژگی نمونه های سنتی پیشین از زیبایی بیشتری برخوردار باشد و موفق شدند تا محصولی به نام سقف کشسان را به بازار عرضه کنند.

- See more at: http://safirsky.com/%d8%b3%d9%82%d9%81-%da%a9%d8%b4%d8%b3%d8%a7%d9%86-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/#sthash.QZhE2skg.dpuf
Add a comment...

Post has shared content

Post has shared content
Wait while more posts are being loaded