Profile cover photo
Profile photo
Reza Javan
About
Reza's posts

Post has shared content
هر آنچه زیباست
در درونت خفته
بیا آرام
با بوسه بیدارت کنم ..

Post has shared content
Best mates on tour.
There were no limits when Todor Todorov got together with his BMW X5 to discover new perspectives in Bulgaria. – #BMWstories #active
Photo

Post has shared content
خاطرات‌ات مگر از جنس پلاستیک‌اند؟ که در طبیعت ِ یاد ِ من تجزیه نمی‌شوند؟

[چس‌ناله علمی - آموزشی]

Post has shared content
وقتی از یکی دروغ می شنوین همش تقصیر اون طرف نیست. برخورد بد شما با حقیقت های قبلی، عامل اصلی دروغ شنیدنتون است.
توییت یازده ریشتری

Post has shared content
درخواست انتقال خون از مردم: "اهدای خون" را به شب‌های قدر موکول نکنید
"سازمان انتقال خون" با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و کاهش ذخایر خونی از مردم سراسر کشور خواست تا برای کمک به بیماران به پایگاه‌های اهدای خون مراجعه کنند.

ماه مبارک رمضان ماه نزول برکات از جانب خداوند است، ماه نیکی و احسان و
ماهی که همه در پی کمک به نیازمندانند و تلاش می‌کنند به آنها کمک کنند. اما در این میان بیماران نیازمند به خون نیز از این قائده مستثنی نیستند.

نیاز به خون و فرآورده‌های خونی درخواست روزانه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از سازمان انتقال خون است. درخواستی که با اهدای داوطلبانه مردم شریف و نوعدوست کشور تامین می‌شود.

حال که در ماه برکت و رحمت قرار داریم ثواب و رحمت این کار خیر دو چندان می‌شود اما نکته قابل تامل این است که اهدای خون را نباید به شبهای قدر محدود کرد. نیاز به خون و فراورده‌های خونی نیازی همیشگی است و مختص زمان خاصی نیست.

بیماران هموفیلی، دیالیزی، تالاسمی، تصادفی‌ها، مبتلایان به سرطان و حتی نوزادان و مادران باردار در اتاق زایمان برای ادامه زندگی به خون و فراورده‌های خونی نیاز دارند و این نیاز فقط مختص لیالی قدر نیست.

زاهدی معاون اداره کل انتقال خون تهران در این خصوص گفت: در ماه مبارک رمضان به دلیل روزه‌داری میزان مراجعه مردم نیز برای اهدای خون کاهش پیدا می‌کند به علاوه اینکه امسال گرمای هوا نیز این مراجعه را کمتر کرده است.

وی افزود: روزانه 3000 درخواست خون و فراورده‌های خونی به انتقال خون تهران از سوی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهران ارسال می‌شود که متاسفانه باوجود کاهش ذخایر خونی با احتیاط درخواست‌ها را در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌دهیم.

وی ضمن بیان این مطالب افزود: از مردم شریف و نوع‌دوست کشور درخواست می‌کنیم اهدای خون را به شب‌های قدر محدود نکنند چرا که بیماران همیشه نیازمند اهدای خون هستند به‌ علاوه اینکه مراجعه یکباره مردم در این شب‌ها هم باعث معطل شدن خودشان در صف‌های طولانی خواهد شد و هم روند کار ما را کند خواهد کرد. بنابراین از اهدا کنندگان تقاضا می‌کنیم در طول ماه مبارک رمضان به پایگاه‌های اهدای خون که آدرس آنها در سایت انتقال خون تهران به آدرس Tehranbtc.ir قرار داده شده مراجعه و به این امر خداپسندانه اقدام کنند.

زاهدی همچنین در مورد بهترین زمان برای اهدای خون تصریح کرد: بعد از افطار تا حدود نیمه شب که پایگاه‌های انتقال خون نیز پذیرای اهدا کننده‌ها هستند بهترین زمان برای اهدای خون است و علاوه بر آن مردم نیکوکار ما باید سعی کنند صبح‌ها قبل از ظهر و تا جایی که ممکن است ساعاتی که از زمان خوردن وعده سحری زیاد گذشته باشد اقدام به اهدای خون کنند و در طول روز در معرض نور آفتاب نباشند و فعالیت سنگین هم انجام ندهند.
#اهداء_خون  
| منبـع : عصـــرایران  ؛  https://goo.gl/AF1N0G |
Photo

Post has shared content
یک نفر دوست که وردپرس خوب بدونه و وقت داشته باشه برای این سایت جدید من (smartlab.ir) یه پوسته خوب طراحی کنه و مناسب هم حساب کنه (حتا مرامی حساب کنه که من هم ازش در سایت تقدیر و تشکر کنم!) می شناسید؟

+نی یاز مندیها 

Post has shared content

Post has shared content
گفتگو
با خویش را
آغاز و
با زندگی
وداعی جاودانه کن
که دارد این روزگار ؛

نيش می زند
مانندِ ماری در کمین ..

Post has shared content

Post has shared content
ولی عصر پایین تر از پارک ساعی روبروی شهر کتاب.
امروز ساعت هفت صبح.
اینجا همونجائيه که چند روز پیش دختر جام در دست رو کشیده بودن. من از جلوش رد شدم ولی جدی نگرفتمش ... بعد از ظهر پاک شده بود.
این یکی رو از دست ندادم
Photo
Wait while more posts are being loaded