Profile cover photo
Profile photo
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Okulistyki Klinicznej Visus
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
Do rozpoznania krótkowzroczności niezbędne jest badanie okulistyczne. Istnieją metody subiektywne i obiektywne. Jedną z nich jest zniesienie akomodacji oka, co pozwala na pozyskanie informacji na temat stopnia zaawansowania wady. Serdecznie zapraszamy na konsultacje do NZOZ Ośrodka Okulistyki Klinicznej Visus w Białymstoku (http://www.drmichnowski.pl/).
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jeżeli podczas patrzenia w dal mrużycie Państwo oczy, obraz staje się niewyraźny, jakby rozmazany, odczuwacie bóle głowy, zmęczenie gałek ocznych, warto odwiedzić okulistę. Może to być początek krótkowzroczności. Serdecznie zapraszamy na konsultacje do NZOZ Ośrodka Okulistyki Klinicznej Visus w Białymstoku (http://www.drmichnowski.pl/).
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Osoby, które mają krótkowzroczność, bardzo dobrze będą widziały z bliska. Jednak przedmioty znajdujące się w większej odległości będą dla nich mniej wyraźne. Wraz z pogłębianiem się wady, odległość na jaką widzą dobrze będzie się zmniejszać. Serdecznie zapraszamy na konsultacje do NZOZ Ośrodka Okulistyki Klinicznej Visus w Białymstoku (http://www.drmichnowski.pl/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Krótkowzroczność to wada, na której powstawanie mają wpływ zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Za główną przyczynę uważa się pracę wzrokową z bliska, np. czytanie, pisanie, pracę na komputerze, podczas której dochodzi do kompensacyjnego wydłużania się gałki ocznej. Serdecznie zapraszamy na konsultacje do NZOZ Ośrodka Okulistyki Klinicznej Visus w Białymstoku (http://www.drmichnowski.pl/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Krótkowzroczność to jedna z najczęściej występujących wad wzroku. Według badań na świecie żyje z nią ponad miliard osób, z czego mniej niż połowa ją leczy. Serdecznie zapraszamy na konsultacje do NZOZ Ośrodka Okulistyki Klinicznej Visus w Białymstoku (http://www.drmichnowski.pl/).
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Celem zabiegu trabekuloplastyki laserowej jest obniżenie ciśnienia wewnątrz gałki ocznej i modyfikacja zachowawczego leczenia kroplami. Bardzo rzadko zdarza się, by zabieg umożliwiał całkowite odstawienie kropli. Trabekulektomię należy traktować jako leczenie dodatkowe. Serdecznie zapraszamy na konsultacje do NZOZ Ośrodka Okulistyki Klinicznej Visus w Białymstoku (http://www.drmichnowski.pl/).
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Po zabiegu trabekuloplastyki pacjent otrzymuje leki zmniejszające ciśnienie wewnątrzgałkowe. Musi być ono bardzo dokładnie kontrolowane, ponieważ możliwy jest jego przejściowy wzrost. Serdecznie zapraszamy na konsultacje do NZOZ Ośrodka Okulistyki Klinicznej Visus w Białymstoku (http://www.drmichnowski.pl/).
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zabieg trabekuloplastyki wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że pacjent nie musi być przyjmowany na oddział. Przed zabiegiem wkraplane są krople znieczulające, a na oko zakładana jest specjalna soczewka nagałkowa, która ma ułatwić dostęp do beleczkowania. Serdecznie zapraszamy na konsultacje do NZOZ Ośrodka Okulistyki Klinicznej Visus w Białymstoku (http://www.drmichnowski.pl/).
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wskazanie do wykonania zabiegu trabekuloplastyki są przede wszystkim trudności z uregulowaniem ciśnienia wewnątrzgałkowego, mimo iż zostało zastosowane leczenie zachowawcze. Ten zabieg laserowy wykonuje się również u pacjentów, u których niemożliwe jest wykonanie operacji przeciwjaskrowej. Serdecznie zapraszamy na konsultacje do NZOZ Ośrodka Okulistyki Klinicznej Visus (http://www.drmichnowski.pl/).
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Trabekuloplastyka to zabieg wykonywany za pomocą lasera argonowego lub diodowego. Jego podstawowym zadaniem jest, poprzez delikatne przypalanie tkanki beleczkowania w kącie przesączania, poszerzanie drogi odpływu cieczy wodnistej z oka oraz zmniejszenie ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Serdecznie zapraszamy na konsultacje do NZOZ Visus (http://www.drmichnowski.pl/).
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded