Profile cover photo
Profile photo
KLUB VOJENSKÉHO MUZEA v Rokycanech, z. s.
44 followers
44 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Výročí vzniku samostatného Československa jsme si připomněli i na srazu vojenské historické techniky Kozinec - podzim 2017. Na několika místech v táboře byly vyvěšeny státní vlajky a při nástupu účastníků zazněla státní hymna.

#Kozinec
PhotoPhotoPhoto
30.10.17
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
V sobotu 28. října se v Rokycanech konaly oslavy 99. výročí vzniku samostatného Československa. Vzpomínkového aktu se tradičně zúčastnili i zástupci našeho klubu a rokycanské jednoty Československé obce legionářské.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
30.10.17
12 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Podzimní brigádu máme za sebou. Práce se udělalo dost a všem přítomným patří dík. :-)
Add a comment...

Post has attachment
Krátký článek a pár fotografií na webu Československé obce legionářské...
Add a comment...

Post has attachment
V posledním čísle Legionářského směru bylo uveřejněno i několik článků, které přímo souvisejí s rokycanskou jednotou ČSOL... :-)

Viz https://photos.app.goo.gl/AVQpV5YAAcsT0sLa2

#ČSOL
Add a comment...

Post has attachment
Vzpomínkový akt u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu

Kdy: 28.10.2017 10:00
Kde: u pomníku obětem 1. světové války v parku u nádraží ČD Rokycany
Pořadatel akce: Město Rokycany​

Podrobnosti: http://www.rokycany.cz/vzpominkovy-akt-u-prilezitosti-statniho-svatku-dne-vzniku-samostatneho-ceskoslovenskeho-statu/a-5031
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dnes si připomínáme výročí narození Josefa Buršíka (11.9.1911, Postřekov – 30.6.2002, Northampton), českého generála a účastníka zahraničního odboje.
-----
Pocházel z Chodského Postřekova. Později se stal důstojníkem československé armády. Přes Polsko se dostal do SSSR, kde skončil v lágru pod správou sovětské NKVD. V Buzuluku vstoupil do československé jednotky a po absolvování poddůstojnického kurzu velel četě pod vedením kapitána Otakara Jaroše. Po bojích u Sokolova absolvoval tankové učiliště a velel tankovému praporu. Jako jeden z prvních se probil do centra Kyjeva, za což byl v prosinci 1943 vyznamenán Zlatou hvězdou hrdiny Sovětského Svazu. Se svým praporem prošel peklem východní fronty až do Prahy...
-----
https://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Bur%C5%A1%C3%ADk
PhotoPhotoPhotoPhoto
11.09.17
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa (21. srpna 1968) byl vojenský vpád vojsk pěti komunistických zemí Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem (SSSR) na žádost konzervativního křídla Komunistické strany Československa. Dále se jej účastnila vojska Polské lidové republiky (PLR), Maďarské lidové republiky (MLR) a Bulharské lidové republiky (BLR). Vojska Německé demokratické republiky (NDR), ač připravena k zásahu, nakonec hranice ČSSR nepřekročila (až na malý počet specialistů). Země Varšavské smlouvy, které se invaze nezúčastnily, byly Albánie a Rumunsko pod vedením svérázného diktátora Nicolae Ceauşesca.
Add a comment...

Post has attachment
Cihelna 2017 - 20. ročník významné společenské akce připomínající klíčové historické okamžiky i současnost obrany státu

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se v rámci akce Cihelna přeneseme do roku 1945 - do oblasti Vyškovska, které osvobozuje Rudá armáda.. Připomeneme si tak těžké osvobozovací boje před 72 lety...
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded