Profile cover photo
Profile photo
دنیای کامپیوتر
25 followers
25 followers
About
Posts

Post has attachment
⛔️ ناامن شدن سایت های HTTP از زمستان ۹۶ ⛔️

گوگل در راستای بالا بردن امنیت کاربران و حفظ اطلاعات شخصی آن ها در بستر اینترنت، قابلیت جدیدی با عنوان بر چسب گذاری وب سایت های نا امن بر روی نسخه جدید مرورگر کروم تعبیه کرده است که برای تشخیص وب سایت های حاوی پروتکل HTTP از وب سایت های حاوی پروتکل HTTPS کاربرد دارد.
سیاست گوگل همواره بر پایه ایمن سازی و بالا بردن امنیت کاربران اپلیکیشن ها و نرم افزار های خود است. از این رو این شرکت برای ارائه دسترسی ایمن برای کاربران مرورگر کروم، از ابتدای سال میلادی جاری، به وب سایت های مختلف همواره برای استفاده از پروتکل HTTPS به جای HTTP هشدار داده است. علاوه بر این هشدارهای جدی، گوگل در آخرین خبرهای منتشر شده خود اعلام کرده است که زمان که کاربر با استفاده از مرورگر کروم وارد وب سایت های HTTP می شود، در نوار آدرس مرورگر گزینه no secure برای اطلاع کاربر نمایش داده می شود.


کانال دنیای کامپیوتر💻
طراحی وب سایت🎨
آموزش های تحت وب📝
اخبار فناوری 📱
Photo
Add a comment...

Post has attachment
🔳 ویکی تریبون توسط مؤسس ویکی‌ پدیا برای مبارزه با خبرهای کذب تأسیس شد 🔳
یمی ولز، مؤسس ویکی‌پدیا سرویس جدید دیگری با نام ویکی تریبون راه‌اندازی کرده است تا به مبارزه با اخبار کذب و دروغین بپردازد.
در ماه‌های اخیر و هم‌زمان با انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده‌ی آمریکا، انتشار اخبار دروغین و کذب باعث شد حساسیت در مورد در پیش گرفتن راهکارهای کنترلی برای انتشار اخبار در فضای اینترنت افزایش یابد. فیسبوک و گوگل از آن پس اعلام کرده‌اند که روش‌های متعددی برای مبارزه با انتشار این‌گونه اخبار در پیش گرفته‌‌اند؛ حال آنکه جیمی ولز راهکار متفاوت اما آشنایی برای مبارزه با اخبار نادرست در دستور کار قرار داده است.

================================

کانال دنیای کامپیوتر💻
طراحی وب سایت🎨
آموزش های تحت وب📝
اخبار فناوری 📱
Photo
Add a comment...

Post has attachment
🗒 اقتصاد اعتباری در شبکه های اجتماعی 🗒
در وب 2.0 کاربران به یکدیگر به عنوان اطلاعات اعتماد می کنند . همان طوری که قبلا گفتیم ، بسیاری از فعالان در شبکه های اجتماعی حقوقی دریافت نمی کنند ،اما آنها سودمند می شوند زیرا احترام و شناخت دیگر کاربران را به دست می آورند. این بازخورد مثبت ،اقتصاد اعتباری را خلق می کند ،جایی که ارزشی که مردم با یکدیگر مبادله می کنند مانند دلار،یورو و پوند با ارزش دانسته می شود. در نظر بگیرید هنگام تصمیم گیری خرید، رتبه بندی و امتیاز دهی پیشنهادی کاربران دیگر چه ارزش بالایی دارد. مانند Amazon Reviews، eBay's Reputation Ranking و بسیاری از اشکال دیگر که برای شما منابع اعتماد پذیر اطلاعاتی فراهم می کنند.


================================

کانال دنیای کامپیوتر💻
طراحی وب سایت🎨
آموزش های تحت وب📝
اخبار فناوری 📱
Photo
Add a comment...

Post has attachment
📱 شالوده شبکه های اجتماعی 📱
فضای شبکه های اجتماعی مانند آتشفشانی است که ناگهان و بدون هیچ هشداری فوران می کند. در عرض چند سال، ما در حال دیدن توسعه همیشگی فعالیت ها، کانال ها، فن آوری و دستگاهها بودیم که این خود روی طرز فکر ما درباره زندگی تاثیر گذاشته است(مثلا در دوران قدیم،یک "دوست" کسی بود که شخصا او را میشناختید!). به عنوان یک دانشجوی بازاریابی در شبکه های اجتماعی، شناخت پارامترها وچگونگی چسباندن تکه های پازل به یکدیگر در این حوزه و توسعه مهارت برای ابداع استراتژی ها و تکنیک های جدید در شبکه های اجتماعی، به شما سود می رساند . زنجیره ارزش شبکه های اجتماعی که در شکل زیر نشان داده شده ، این محیط پیچیده را به اجزای کلیدی تقسیم می کند.

================================

کانال دنیای کامپیوتر💻
طراحی وب سایت🎨
آموزش های تحت وب📝
اخبار فناوری 📱
Photo
Add a comment...

Post has attachment
🔵 کلید های F کیبورد را بیشتر بشناسید؛ نحوه‌ استفاده از این کلیدهای جادویی

➰➰➰➰➰➰➰➰➰➰➰➰

▪️تقریبا تمام برنامه ها از F1 به عنوان کلید help استفاده میکنند. بنابراین اگر بر روی اینترنت باشید و کلید F1 را فشار دهید، مرورگر شما به طور خودکار صفحه ی help را بالا می آورد.

▪️بر روی دسکتاپ ویندوز، فشار دادن کلید F2 به شما اجازه میدهد که به سرعت نام یک فایل یا پوشه را عوض کنید. پس اگر میخواهید نامی خاص تر از new folder به پوشه‌ی عکس هایتان بدهید با موس آن را انتخاب کنید( ۲ بار نزنید چون پوشه را باز میکند)، سپس کلید F2 را فشار دهید. نام پوشه هایلایت خواهد شد و بعد از آن میتوانید اسم موردنظرتان را تایپ کنید.

▪️در مایکروسافت ورد F2 را با ALT و CTRL فشار دهید تا به سرعت یک صفحه جدید باز کنید.

▪️در مایکروسافت ورد CTRL+F2 گزینه ی print preview screen را باز میکند که به شما دسترسی سریع تری به آپشن های پرینتر میدهد.

▪️کلید F3 حالت سرچ را تقریبا در تمام برنامه ها از جمله کروم، ویندوز و اینترنت اکسپلورر باز میکند. این حالت به شما کمک میکند که یک کلمه را به آسانی در یک متن پیدا کنید و از این طریق میتوانید به بخشی از داکیومنت یا صفحه‌ی وب که کلمه ی مورد نظرتان در آن وجود دارد هدایت شوید.

▪️در مایکروسافت ورد، فشردن کلیدهای SHIFT+F3 حرف اول کلمه‌ی نوشته شده را بزرگ میکند، اگر ۲ بار فشار دهید کل کلمه با حروف بزرگ نوشته میشود و اگر ۳ بار فشار دهید کلمه به حالت اولیه برمیگردد.

▪️در اینترنت اکسپلورر فشردن F4 نوار آدرس را بازخواهد کرد و شما میتوانید به سرعت آدرس سایت جدیدی را در آن تایپ کنید.

▪️در مایکروسافت ورد فشردن F4 باعث میشود سیستم آخرین عملی که انجام دادید را تکرار کند.

▪️فشردن ALT+F4 برنامه‌ای که در حال استفاده از آن هستید را می بندد، مثل مرورگر اینترنت، ورد یا یک پوشه.

▪️فشردن F5 در مرورگر باعث رفرش و ریلود صفحه ای که داخل آن هستید می شود.

▪️اگر در مایکروسافت ورد این دکمه را فشار بدهید گزینه ی Find and replace باز میشود که با استفاده از آن میتوانید به صورت خودکار کلمه ای را با کلمه ی دیگر جایگزین کنید بدون اینکه مجبور باشید یکی یکی در کل متن این کار را انجام بدهید.

▪️با فشردن این دکمه در اکثر مرورگرهای اینترنتی مثل اکسپلورر، گوگل کروم و فایرفاکس آدرس بار در حالت انتخاب قرار میگیرد و میتوایند بین تب ها به سرعت جا به جا شوید یا یک تب جدید بازکنید.

▪️در مایکروسافت ورد فشردن CTRL+SHIFT+F6 با هم یک صفحه‌ی ورد جدید باز میکند و صفحه‌ی وردی که اکنون در آن در حال کارهستید را در پنجره ای جداگانه نگه میدارد.

▪️در لپ تاپ فشردن کلید F6 ولوم صدا را پایین می آورد( اکثر لپ تاپ ها نه همه).

▪️این کلید در اکثر مرورگرهای اینترنتی کارایی ندارد، اما در مایکروسافت ورد و برنامه های دیگر Spell checker و
Grammar checker
(چک کننده ی دیکته و گرامر متن) را بالا می آورد.

▪️با فشردن SHIFT+F7 در مایکروسافت ورد شما میتوانید گزینه ی thesaurus (فرهنگ نامه) را فعال کنید که میتوانید با استفاده از آن مترادف های یک کلمه را در متن پیدا کنید.

▪️در لپ تاپ فشردن کلید F7 ولوم صدا را بالا میبرد (اکثر لپ تاپ ها نه همه).

▪️استفاده ی اصلی از این کلید برای دسترسی به حالت Safe mode هنگام راه اندازی کامپیوتر است. اما پیشنهاد میکنیم که در استفاده از حالت Safe mode از کسی کمک بگیرید مگر اینکه قبل تجربه ی این کار را داشته باشید.

▪️کلید F9 در مروگرها هیچ کارایی ای ندارد ولی در ورد باعث رفرش شدن صفحه تان میشود.

▪️در لپ تاپ فشردن F9 باعث کاهش نور صفحه میشود ( در اکثر لپ تاپ ها نه در همه)

▪️فشردن F10 باعث باز شدن منوی برنامه ای که در آن هستید میشود. در ورژن های جدیدتر مایکروسافت ورد فشردن این کلید شورت کات های مفیدی را برای گزینه هایی مثل File و Edit نشان میدهد.

▪️کلیدهای ترکیبی SHIFT+F10 به عنوان کلیک راست موس عمل میکند. در مروگراینترنتی گزینه های کلیکی مثل reload یا go back to previous web page را نشان میدهد.

▪️در لپ تاپ فشردن کلید F10 باعث افزایش روشنایی صفحه میشود( در اکثر لپ تاپ ها نه همه)

▪️از F11 برای ورود و خروج از حالت تمام صفحه در مروگر خود استفاده کنید. این دکمه در هنگام تماشای فیلم بسیار کارامد است.

▪️از F12 برای بازکردن گزینه ی save as در مایکروسافت ورد استفاده کنید.

▪️با فشردن CTRL+f12 صفحه ی جدیدی را در هنگام استفاده از ورد باز کنید.

▪️کلید های ترکیبی SHIFT+F12 به صورت خودکار صفحه ای که در ورد باز هست را سیو میکند.

▪️برای پرینت سریع یک صفحه در ورد از کلیدهای CTRL+SHIFT+F12 استفاده کنید.


================================

کانال دنیای کامپیوتر💻
طراحی وب سایت🎨
آموزش های تحت وب📝
اخبار فناوری 📱
Photo
Add a comment...

Post has attachment
💻 فیس بوک در حال تست قابلیت تصویر در تصویر ویدیویی است 💻
اپلیکیشن‌هایی مانند یوتیوب به کاربران امکان می‌دهند تا همزمان با تماشا کردن یک ویدیو، سایر ویدیوها را نیز بررسی کنند، این قابلیت که تصویر در تصویر یا Picture-in-Picture نام دارد، مدتی قبل به یوتیوب اضافه شد. اما فیس بوک تا به امروز فاقد چنین قابلیتی بود و ویدیوها به صورت پاپ آپ و با استفاده از یک پلیر در این سرویس پخش می‌شدند به این معنی که کاربر یا باید ویدیو تماشا کنید یا برای اسکرول کردن فید خبری خود این ویدیو را ببندد.
این شرایط به زودی تغییر خواهد کرد زیرا فیس بوک در حال تست قابلیت ویدیویی تصویر در تصویر است. همان طور که در اسکرین شات‌های بالا می‌بینید، کاربران می‌توانند ویدیویی که در حال تماشای آن هستند را به گوشه‌های اپلیکیشن فیس بوک منتقل کنند به این ترتیب می‌توانند علاوه بر تماشای ویدیو همزمان فید خود را نیز چک کنند.


================================

کانال دنیای کامپیوتر💻
طراحی وب سایت🎨
آموزش های تحت وب📝
اخبار فناوری 📱
Photo
Add a comment...

Post has attachment
📉 امار شگفت انگیز شبکه های اجتماعی 📈

▪️ 38سال طول می کشد تا رادیو بتواند 50 میلیون مخاطب جذب کند، تلویزیون در 13 سال و اینترنت در4 سال به 50 میلیون مخاطب می رسند. اما فیسبوک در کمتر از 9 ماه، 100 میلیون کاربر به دست آورد.
▪️فعالیت هایی که در شبکه های اجتماعی به سمت مسائل جنسی رفتند نزدیک به یک میلیون فعالیت می باشد.
▪️94 درصد از شرکت ها از لینکداین به عنوان ابزار اصلی استخدام نیروی کار استفاده می کنند.
▪️اگر برای هر مقاله ای که در سایت ویکی پدیا نوشته می شود، یک دلار در نظر بگیرید، بعد از یک ساعت باید 156.23 دلار پرداخت کنید.
▪️81 درصد از کاربران فیسبوک خارج از ایلات متحده آمریکا ساکن هستند.
▪️از هر 6زوجی که در سال گذشته ازدواج کردند، حداقل یک زوج از طریق شبکه های اجتماعی با یکدیگر آشنا شدند.
▪️روزانه تقریبا 4 میلیارد مطالب گوناگون در فیسبوک به اشتراک گذاشته می شود.
▪️ درصد از کاربران توئیتر، با تلفن همراه حساب کاربری خود را بروز می کنند وروزانه 500 میلیون توئییت فرستاده می شود.

کانال دنیای کامپیوتر💻
طراحی وب سایت🎨
آموزش های تحت وب📝
اخبار فناوری 📱
Photo
Add a comment...

Post has attachment
🎨هوش مصنوعی گوگل نقاشی می کشد🎨
برنامه هوش مصنوعی گوگل به چنان قابلیتی دست یافته که می‌تواند به طور خودکار نقاشی بکشد و از جمله تعدادی گربه برای استفاده در لوگوی این شرکت طراحی کرده است.تا پیش از این فناوری هوش مصنوعی گوگل از قابلیت شناسایی اجسام و افراد در نقاشی‌ها و عکس‌ها و تمییز دادن و دسته بندی کردن آنها برخوردار بود، اما حالا می‌تواند خود برخی نقاشی‌های اولیه را ترسیم کند.گوگل دو روز پیش برای اولین بار نقاشی‌های حاصل از فعالیت هوش مصنوعی گوگل را در دسترس همگان قرار داد. این نقاشی‌ها که طرح‌های RNN نام گرفته‌اند، با تقلید از شبکه‌های عصبی مغز انسان ترسیم شده‌اند.

================================

کانال دنیای کامپیوتر💻
طراحی وب سایت🎨
آموزش های تحت وب📝
اخبار فناوری 📱
Photo
Add a comment...

Post has attachment
💠قابلیت تماس تلگرامی برای ایران از صبح دیروز (پنج‌شنبه) فعال شد

🔹البته این قابلیت برای همه ایرانیان به صورت یکجا فعال نشده است بلکه هر ایرانی، پس از دریافت اولین تماس تلگرامی، قابلیت تماس با دیگران برایش فعال می‌شود.

🔹بنظر می‌رسد که تلگرام این تصمیم (فعال‌سازی بعد از اولین تماس) را به این جهت اتخاذ کرده که به یکباره بار تماسی سیستم‌ش ۲برابر نشود بلکه سیستم به صورت تدریجی زیر بار برود.

🔹لازم به ذکر است که برای دریافت تماس، لازم است آخرین نسخه تلگرام رسمی را داشته باشید.


================================

کانال دنیای کامپیوتر💻
طراحی وب سایت🎨
آموزش های تحت وب📝
اخبار فناوری 📱
Photo
Add a comment...

Post has attachment
📱 زندگی در شبکه های اجتماعی 📱
چیزی که تحت عنوان شبکه های اجتماعی امروزه رایج و ممکن است، توسط پیشرفت های اینترنت ساخته شده است. هر روز تأثیر شبکه های اجتماعی توسعه یافته وافراد بیشتر به ارتباطات آنلاین می پیوندند. فیسبوک، یک نفع اجتماعی است که با محتوای اشتراک گذاری عکس ها، فیلم های ویدئویی و آهنگ ها، بازی ها، برنامه ها، گروه ها و غیره، پیشنهاد تعامل همزمان (که در زمان واقعی اتفاق می افتد، مانند وقتی که پاسخ پیام دوستان را می دهید) و تعامل غیرهمزمان ( که لازم نیست همه شرکت کنندگان فورا پاسخ دهند، مانند زمانی که شما برای دوستتان ایمیل می فرستید و پاسخ آن را روز بعد دریافت می کنید) را می دهد.


================================

کانال دنیای کامپیوتر💻
طراحی وب سایت🎨
آموزش های تحت وب📝
اخبار فناوری 📱
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded