Profile cover photo
Profile photo
POLSKI EURO BIZNES
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
Czyżby ZUS źle policzył emerytury?

19 milionów Polaków w najbliższym czasie otrzyma list od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z informacją o przyszłej emeryturze. Jednak pojawił się pewien problem. Jaki?

Odpowiedź znajdą Państwo tutaj:
http://www.polski-euro.biz/czyzby-zus-zle-policzyl-emerytury/
Add a comment...

Post has attachment
Akcyza na e-papierosy

Ministerstwo finansów chce wprowadzić akcyzę na specjalny płyn do elektronicznych papierosów oraz na tzw. Nowatorskie wyroby tytoniowe. Dzięki wprowadzeniu takiej zmiany, do skarbu państwa trafiałoby ok. 100 mln zł rocznie.

Więcej informacji tutaj: http://www.polski-euro.biz/akcyza-e-papierosy/
Add a comment...

Post has attachment
Cztero-godzinny dzień pracy

Jack Ma, szef jednej z największych na świecie firm działających w branży handlu elektronicznego Alibaba Group twierdzi, że za 30 lat ludzie będą pracować cztery godzinny dziennie. Jego prognoza jest zbliżona do tej, którą prawie dziewięćdziesiąt lat temu wysnuł znany ekonomista John Maynard Keynes. Zakładał on, że na przestrzeni stu lat, czyli właśnie w okolicy 2030 roku, tydzień pracy będzie wynosił 15 godzin, ponieważ automatyzacja podniesie wydajność pracy oraz zaspokoi materialne potrzeby ludzkości.

A Państwo jak uważają?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ogromne wyzwanie przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

W ZUS trwają obecnie negocjacje ze związkami zawodowymi odnośnie wynagrodzeń. Pracownicy Zakładu grożą strajkiem.

W związku z uchwaloną w listopadzie ubiegłego roku nowelizacją obniżającą wiek emerytalny 60 lat dla kobiet, a 65 lat dla mężczyzn, ZUS stanął przed ogromnym wyzwaniem organizacyjnym. Jak zapewnia szefowa ZUS, pod względem technicznym zakład jest już przygotowany. Są również zabezpieczone środki na godziny nadliczbowe. Co więcej, została uruchomiona również usługa doradców emerytalnych, którzy mają pomóc emerytom w podjęciu przemyślanej decyzji.

Z kolei Nowoczesna w środę wysłała do Państwowej Inspekcji Pracy wniosek o przeprowadzenie kontroli we wszystkich oddziałach ZUS. Posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska podkreśla, że „w ostatnim kwartale wejdzie w życie obniżenie wieku emerytalnego, co oznacza, że w jednym kwartale do ZUS-u może spłynąć nawet 330 tys. wniosków o przejście na wcześniejszą emeryturę. Już dzisiaj pracownicy ZUS alarmują, że Zakład nie jest gotowy do rozpatrzenia tak dużej liczby wniosków, co więcej, że w Zakładzie łamane są prawa pracownicze związane z pracą w nadgodzinach, że rząd przekazał nowe zadania, nie przekazując środków na dodatkowe etaty, które miałyby to obsłużyć”.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kart kredytowych coraz mniej w portfelach Polaków

Jeszcze dziesięć lat temu za hotel, wypożyczenie auta, czy za zakupy internetowe można było zapłacić jedynie kartą kredytową. Obecnie do zrobienia tych zakupów wystarcza karta debetowa. W związku z czym Polacy lawinowo rezygnują z kart kredytowych.

Z danych NBP wynika, iż obecnie w portfelach Polaków jest ok. 5,8 mln kart kredytowych. Natomiast w szczytowym momencie, czyli pod koniec 2009 roku, liczba kart kredytowych wynosiła 11 mln.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rząd wkrótce zajmie się budżetem na przyszły rok

Z porządku obrad Rady Ministrów wynika, że we wtorek 6 czerwca rząd ma zająć się założeniami do budżetu na 2018 rok. Jak zapowiedział Mateusz Morawiecki, w projekcie budżetu na przyszły rok zostanie zapisany wzrost PKB o 3,8 proc. Z kolei inflacja ma być na poziomie 2,3 proc. Ponadto, rząd ma rozpatrzeć propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w roku 2018, a także ma zająć się propozycją zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w przyszłym roku.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Surowsze kary dla kierowców. Dziś weszły w życie nowe przepisy.

Od dziś obowiązuje nowelizacja Kodeksu karnego, która wprowadza zmiany dla kierowców. Najważniejsze z nich to podniesienie kary za spowodowanie w stanie nietrzeźwości, bądź pod wpływem środka odurzającego, wypadku ze skutkiem śmiertelnym albo ciężkim uszkodzeniem ciała. Do tej pory było to minimum 9 miesięcy pozbawienia wolności, od dziś jest to minimum 2 lata. Ponadto podniesiono górną granicę więzienia za prowadzenie pojazdu mimo orzeczonego przez sąd zakazu. Dotychczas górna granica wynosiła 3 lata, od dziś jest to 5 lat. Ostrzejsza będzie również kara za świadomą ucieczkę przed pościgiem policji. Dotychczas było to wykroczenie, natomiast zgodnie z nowelizacją jest to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Firmowe rachunki bankowe pod okiem skarbówki

Każdego dnia przedsiębiorcy będą zobowiązani do przekazywania skarbówce wszystkich informacji z firmowych rachunków bankowych.

Więcej informacji tutaj:
http://www.polski-euro.biz/firmowe-rachunki-bankowe-okiem-skarbowki/
Add a comment...

Post has attachment
Drony mają ogromny potencjał. Dostrzegła go m.in. Jastrzębska Spółka Węglowa

Jastrzębska Spółka Węglowa chce wykorzystać potencjał dronów. Urządzenia te mają zostać wykorzystane m.in. do pomiarów geodezyjnych, czy monitorowania naziemnej infrastruktury. Jak podała spółka, w maju odbyły się już pierwsze testowe loty powietrznych systemów bezzałogowych, które zostały wyposażone w kamery, czujniki oraz specjalistyczne oprogramowanie. Zdaniem przedstawicieli spółki, drony mogą znacznie wspierać rozwój przedsięwzięć badawczo-rozwojowych, a także mogą poprawić funkcjonowanie przedsiębiorstw.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
UE zmierza w kierunku euro

Unia Europejska coraz bardziej zmierza „w kierunku euro”. Ten sam kierunek zapowiada również nowy prezydent Francji Emmanuel Macron. Jak zauważa Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego „każdy, kto nie pójdzie w tym kierunku, zostanie na orbicie zewnętrznej. Nie na zewnątrz Unii, ale na zewnątrz jądra. Nie powinniśmy popełnić tego błędu”.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded