Profile cover photo
Profile photo
Centrum Wiedzy Praktycznej, kursy dla fizjoterapeutów, rehabilitantów, terapeutów (Warszawa)
4 followers -
Zajmujemy się organizacją szkoleń, kursów i warsztatów, dedykowanych głównie dla fizjoterapeutów, osteopatów, rehabilitantów, lekarzy.
Zajmujemy się organizacją szkoleń, kursów i warsztatów, dedykowanych głównie dla fizjoterapeutów, osteopatów, rehabilitantów, lekarzy.

4 followers
About
Posts

Post has attachment
Kursy dla fizjoterapeutów w nadchodzącym czasie:

1) 14-15 lipca- kurs stawy obwodowe manipulacje osteopatyczne i MET
2) 28-29 lipca DRA rozejście kresy białej z elementami RUSI (obrazowanie USG)
3) 3-4 sierpnia DRA rozejście kresy białej z elementami RUSI
4) 17-19 sierpnia osteopatia w pediatrii i neonatologii
5) 25-26 sierpnia mięśniowo powięziowe punkty spustowe
6) 7-9 września osteopatia w pediatrii i neonatologi
7) moduł 1: 15-16 września, 17-18 listopad moduł2: bezpośrednie techniki powięziowe z wykorzystaniem FDM
8) Kursy w prosektorium: wrzesień- grudzień
9) Kurs PNF podstawowy
10_ Kurs rehabilitacji sportowej "Medycyna sportowa

Szczegóły https://kursydlafizjoterapeutow.pl/kursy-i-szkolenia/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
* Kurs dla fizjoterapeutów *
Techniki czaszkowe-krzyżowe to wywodzący się z osteopatii nieinwazyjny model pracy z pacjentem, który sprawdza się zarówno w terapii pacjentów dorosłych jak i dzieci i niemowląt.

Polega on na wyczuwaniu napięć i nieprawidłowości i ich uwalnianiu za pomocą bardzo delikatnych technik manualnych. Terapia nie ogranicza się do oddziaływania tylko na jeden wybrany obszar.

Zapraszamy na 4-dniowy kurs osteopatia czaszkowo- krzyżowa, który odbędzie się już 23-24 czerca moduł 1 oraz 21-22 lipca- moduł 2 (Warszawa-Ursynów).

Szczegółowy program poszczególnych modułów znajdziecie na naszej stronie:

Moduł 1: https://kursydlafizjoterapeutow.pl/event/osteopatia-czaszkowo-krzyzowa-modul-1-2/

Moduł 2: https://kursydlafizjoterapeutow.pl/event/osteopatia-czaszkowo-krzyzowa-modul-2-2/

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy oraz pod numerem 609808407

Cena kursu to 1600 zł/ całość.
Photo
Photo
23.05.2018
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Kurs Dry Needling

Zapraszamy do lektury naszego wpisu blogowego, który poświęciliśmy metodzie Dry Needling - suchej igłoterapii.

W artykule wyjaśniamy czym jest metoda Dry Needling, dlaczego wykazuje tak wysoką skuteczność w terapii, jakie są jej efekty.

Przedstawiamy też nasz 5-dniowy kurs prowadzony przez dr Christophera Norrisa. Podczas kursu organizowanego przez Centrum Wiedzy Praktycznej poznasz m.in. zasady nakłuwania TrP obszarów okołookostnowych, tkanek bliznowatych, ścięgien, punktów biologicznie aktywnych.
Ponadto program kursu Dry Needling został wzbogacony o zasady igłowania 50 powszechnych punktów akupunktury. Poznasz schematy wykorzystania punktów biologicznie aktywnych w kontekście leczenia/ procesu rehabilitacji powszechnych dolegliwości pacjentów, którzy trafiają do gabinetów fizjoterapeutów, np. łokieć tenisisty

W trakcie naszego kursu prowadzący pokazuje kombinację technik Dry Needling z medyczną akupunktura oraz wskazuje, w których sytuacjach dana metoda odnosi lepsze efekty, a w których bardziej wskazane jest zastosowanie terapii manualnej.

więcej informacji na naszej stronie!
Zapraszamy
Add a comment...

Post has attachment
Ostatnia szansa aby dołączyć do grupy na kurs GOT TBA artykulacje stawowe LVHA.
Zaczynamy już 12 stycznia!
Kurs trwa 3 dni ( do 14.01.18)
Cena 1050 zł

Kurs z zakresu osteopatycznych technik artykulacji stawowej wprowadza Uczestników w podstawy koncepcji osteopatycznego modelu diagnozy i terapii. Specyfika prowadzenia terapii w modelu GOT / TBA pozwala na objęcie całego narządu ruchu i organizmu człowieka w procesie terapeutycznym. Kurs ma charakter praktyczny i jego celem jest zarówno przekazanie Uczestnikom skutecznego narzędzia terapeutycznego, które jest nie tylko komplementarne z innymi technikami terapeutycznymi ale może stanowić samodzielny system diagnozy i terapii. Dodatkowym atutem szkolenia jest uzupełnienie modelu GOT o wybrane techniki HVT, pracy z tkanką miękką i narządami wewnętrznymi w kierunku osiągniecia różnych celów terapeutycznych.

Szczegółowy plan i zapisy:

http://kursydlafizjoterapeutow.pl/event/gottba-artykulacje-stawowe-lvha/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Uwaga, zwolniło nam się 1 miejsce na kurs Medical Acupuncture & Dry Needling, który odbędzie się 10-15.11.2017.
Zainteresowaną osobę prosimy o kontakt pod numerem 609808407 lub mailowo: kontakt@kursydlafizjoterapeutow.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zakończyliśmy czterodniowy kurs manipulacje wisceralne w zaburzeniach funkcji układu ruchu, który poprowadził dla nas Paweł Karczewski.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i życzymy sukcesów w terapii:-)

Jednocześnie informujemy, że kolejna edycja kursu odbędzie się w terminie: 14-15.04.2018 moduł 1 oraz 26-27.05.2018 moduł 2.

Zapisy przyjmujemy na maila kontakt@kursydlafizjoterapeutow.pl
PhotoPhotoPhoto
10/23/17
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Stres wpływa na mikrobiom tak samo, jak "śmieciowe" jedzenie

Stres jest tak samo szkodliwy, jak niezdrowa dieta. Zespół prof. Laury Bridgewater z Brigham Young University odkrył, że gdy samice myszy wystawiano na oddziaływanie stresu, ich mikrobiom zmieniał się podobnie jak u myszy na wysokotłuszczowej diecie.
Stres może szkodzić na wiele sposobów. Nasze badanie wskazuje na pewne novum, bo wiąże go ze specyficznymi zmianami w mikroflorze samic. Czasem myślimy o stresie jak o czysto psychologicznym fenomenie, ale wywołuje on unikatowe zmiany fizyczne.
Bridgewater i współpracownicy z Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju zebrali dużą grupę 8-tygodniowych myszy. Połowie samców i połowie samic podawano wysokotłuszczową karmę. Po 16 tygodniach wszystkie myszy wystawiano przez 18 dni na działanie lekkiego stresu.
By ocenić ewentualny wpływ na mikrobiom, przed i po stresie naukowcy ekstrahowali z odchodów zwierząt bakteryjne DNA. Mierzono także lęk (badano, jak często i gdzie myszy się przemieszczają na specjalnej arenie).
Autorzy publikacji ze Scientific Reports natrafili na różnice międzypłciowe. Okazało się, że na wysokotłuszczowej diecie samce przejawiały silniejszy lęk niż samice. Samce z wysokotłuszczowej grupy wykazywały też zmniejszoną aktywność w reakcji na stres. Tylko u samic stres powodował zaś taką zmianę mikrobiomu, jak u zwierząt karmionych wysokotłuszczową paszą.
Choć badania prowadzono wyłącznie na zwierzętach, naukowcy sądzą, że uzyskane wyniki odnoszą się do ludzi. [...] Kobiety częściej chorują na depresję i zaburzenia lękowe, które wiążą się ze stresem. To studium sugeruje, że możliwym źródłem różnic międzypłciowych mogą być różne sposoby reagowania na stres przez mikrobiom.

Źródło: Brigham Young University
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Już 26 października rozpoczynamy intensywny, czterodniowy kurs bezpośrednie techniki powięziowe z wykorzystaniem modelu FDM. Mamy jeszcze wolne miejsce, zapraszamy do dołączenia do grupy. Jednocześnie informujemy, że na naszej stronie podane są również terminy na kurs na rok 2018.

Szczegóły i zapisy http://kursydlafizjoterapeutow.pl/kursy-i-szkolenia/bezposrednie-techniki-powieziowe-z-wykorzystaniem-fdm/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kwasy tłuszczowe omega-6 pomagają zapobiegać cukrzycy typu 2

Ryzyko cukrzycy typu 2. można znacznie obniżyć, jedząc dużo wielonienasyconych kwasów omega-6. Można je znaleźć m.in. w soi, oleju słonecznikowym czy orzechach.
Nasze ustalenia pokazują, że prosta zmiana w diecie może zabezpieczyć ludzi przed rozwojem cukrzycy typu 2. - podkreśla dr Jason Wu z The George Institute for Global Health.
Ludzie biorący udział w badaniu byli generalnie zdrowi. Nie dano im jakichś specjalnych zaleceń co do diety. Okazało się, że ci, u których we krwi występowało najwięcej markerów kwasów omega-6, mieli najniższe ryzyko cukrzycy typu 2. - dodaje prof. Dariush Mozaffarian z Tufts University.
Ostatnie badania zrodziły obawy, że omega-6 mogą negatywnie wpływać na zdrowie (wspominano o stanie zapalnym prowadzącym do wzrostu ryzyka chorób przewlekłych). Kiedy jednak międzynarodowy zespół, którego pracami kierowali specjaliści z The George Institute, przeanalizował tę kwestię w oparciu o badania z całego świata, okazało się osoby z najwyższym poziomem kwasu linolowego (LA), najważniejszego kwasu omega-6, o 35% rzadziej zapadali na cukrzycę (w porównaniu do ludzi z najniższym jego poziomem).
Autorzy publikacji z pisma Lancet Diabetes & Endocrinology przeanalizowali dane z 20 badań. Objęły one 39.740 dorosłych z 10 krajów w bardzo różnym wieku. Podczas ich trwania zdiagnozowano 4.347 przypadków cukrzycy. Kiedy na początku studium badano poziomy kwasów linolowego i arachidonowego (AA), nikt nie chorował na cukrzycę. Zespół zauważył, że o ile LA był związany z niższym ryzykiem cukrzycy, o tyle AA nie korelował znacząco ani z wyższym, ani z niższym ryzykiem tej choroby.
Niektórzy naukowcy teoretyzowali, że omega-6 są szkodliwe dla zdrowia. [...] My wykazaliśmy, że dowody na szkodliwość są znikome, a de facto kwasy omega-6 wiążą się z niższym ryzykiem cukrzycy typu 2. - zaznacza Wu.
Kwas linolowy nie jest wytwarzany przez organizm i musi być pozyskiwany z pokarmów. Zgodnie z amerykańskimi zaleceniami dietetycznymi, z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych powinno pochodzić 5-10% energii. Ze względu na obawy o szkodliwość niektóre kraje rekomendowały niższe spożycie, ale nasze wyniki sugerują, że jedzenie produktów bogatych w LA może obniżyć ryzyko cukrzycy typu 2. - opowiada Wu.
Naukowcy dodają, że ich studium bazowało na dużych badaniach obserwacyjnych, nie można więc określić wpływu zwiększenia ilości omega-6 w testach. Do mocnych stron studium należy opieranie się na obiektywnych miarach: biomarkerach z krwi i innych tkanek. Oprócz tego ekipa Wu stworzyła specjalny protokół analizy. Ponieważ uwzględniono dane z krajów z całego świata, zwiększa to stopnień odniesienia wyników do różnych populacji.

Źródło: The George Institute for Global Health
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na II edycje kursu bezpośrednie techniki powięziowe z wykorzystaniem FDM.

Intensywny czterodniowy kurs dedykowany jest w szczególności do fizjoterapeutów, rehabilitantów, terapeutów manualnych ( studenci ostatnich lat), a także osteopatów i chiropraktyków.

http://kursydlafizjoterapeutow.pl/formularz/
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded