Profile cover photo
Profile photo
Universiteti i Arteve
27 followers
27 followers
About
Universiteti i Arteve's posts

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Fractured Body / contemporary New York artists take on the human form

3 / 17 April 2017
Faculty of Fine Arts invite you at the Open Ceremony / 3 April / 19.00

FAB Gallery
University of Arts / Tirana / Albania

Alkan Nallbani / Graham Day Guerra / Norm Paris / Jason Bereswill / Jane La Farge Hamill / Michael Joaquin Grey / Paul Jacobsen / Brett Rogers / John Jacobsmeyer / Emil Bakalli / Jonny Detiger / Bryan Christie / Nick Knight / Jamie Adams / Michael Rees / Kevin Zucker / Andrew Raftery / Eddie Chu
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Të nderuar miq,.. Galeria FAB ka kënaqësinë t’ju ftojë në hapjen e ekspozitës së përvitshme të pedagogëve të Fakultetit të Arteve të Bukura:

“TOKE”

me pjesmarrjen e pedagogëve: Arben Bajo, Ardian Isufi, Artan Peqini, Albes Fusha, Edmond Gjikopulli, Ermal Baboçi, Ervin Berxolli, Fatmir Miziri, Florian Haxhihyseni, Genc Mulliqi, Genc Përmeti, Gentian Tabaku, Ilir Kaso, Ledia Kostandini, Harri Aleksi, Mikel Temo, Najada Hamza, Petraq Papa, Pjerin Kolnikaj, Vladimir Myrtezai.

Kuruar nga Edison Çeraj

Dt. 15 – 27 mars 2017

Inagurimi 15 mars, ora 18.00

Galeria FAB, Universiteti i Arteve

Rr. Ibrahim Rugova, nr. 22
Photo

Post has attachment
FTESE - Takim me studentet per temen:

ARTISTI i ANGAZHUAR

me publicistin dhe shkrimtarin FATOS LUBONJA

diten e hene, 13 mars 2017, ora 11.00

Salla BLACK BOX

· Fjala e hapjes Dekani i FAB, Prof. Asc. Ardian Isufi
· Bashkebisedim nga publicisti dhe shkrimtari Fatos Lubonja
· Pyetje nga salla

Fakulteti i Arteve te Bukura - Universiteti i Arteve
Photo

Post has attachment
FTESË për prezantimin e librit "HISTORIA E DIZAJNIT",
E Enjte, 2 Mars 2017, ora 11:00, Lektoriumi i ri i Fakultetit të Muzikës.

Programi:

- Projektimi i 3 slideve nga Ministria e Jashtme Italiane;
- Fjala e hapjes nga Dekani i FAB, Prof. Asc. Ardian Isufi;
- Drejtoresha e Institutit Italian të Kulturës, Adriana Frisenna, do të prezantojë "Ditën e Dizajnit Italian" në botë, si dhe profesoreshën Gabirella D’Amato;
- Video 9’ 20”, realizuar nga Maestro Matteo Garrone për "Italian Design Day";
- Fjala nga Botuesi Gëzim Tafa se pse ky botim vjen në gjuhën Shqipe;
- Përshëndetje nga ana e përkthyesit të librit;
- Prezantim i Prof. D’Amato në powerpoint "Italian Style";
- Pyetje nga salla.

Instituti Italian i Kulturës - Universiteti i Arteve
Photo

Post has attachment
NJOFTIM: Kriteret dhe rregulloret për pjesëmarrje në konkurset e pranimit për vitin akademik 2017-2018, në Fakultetet e Universitetit të Arteve.

http://uart.edu.al/index.php?id=714

RUBRIKA KONKURSE NDËRKOMBËTARE: Mundesi aplikimi konkurimi ne programin e 23-te te Film Festivalit ne Sarajeve.

http://uart.edu.al/index.php?id=713
Wait while more posts are being loaded