Profile

Cover photo
‫مهدی ساسانی‬‎
Attended University of Tehran
Lives in tehran
7,036 followers|2,309,294 views
AboutPosts

Stream

 
شب جمعه است .....
شادی ارواح طیبه شهدا و امام شهدا، علما و صلحا، مومنین و مومنات، همه اونهایی که حقی به گردنمون دارند، گذشتگان خودتون و همه دوستان، بدوارث و بی‌وارث
ذکر صلوات و قرائت فاتحه فراموش نشه
 ·  Translate
76
1
‫خآنومِ حَـنآ‬‎'s profile photo‫محمد حسن نظری‬‎'s profile photo
 
اللّهـُمَّ صَـلِّ عَلے مُحَـمَّد وَ آلِـ مُحَـمَّد وَ عَجِّـلْ فـَرَجَـهُم
 ·  Translate
 
خدا قوت به رفقای ثریا برای این مستند
 ·  Translate
79
‫می جام‬‎'s profile photo‫سید موسوی‬‎'s profile photo‫مهدی ساسانی‬‎'s profile photosa kha's profile photo
5 comments
sa kha
 
مستند خوبی بود.
 ·  Translate
 
 
یک جایی از مستند «از تهران تا قاهره» وقتی احتمال استعفای شاه مطرح می‌شه فرح می‌گه اگه عَلَزرَت (اعلیحضرت) هم استعفا می‌داد پسرش شاهزاده رضا بود، و اگه او هم کنار می‌کشید شاهزاده علیرضا، و اگه او هم قبول نمی‌کرد بالاخره یک نفر توی «این خانواده» پیدا می‌شد که سلطنت رو به عهده بگیره! کاری با توهمی که فرح هنوز درگیرشه و زن ذلیلی شاه ایران ندارم، ولی حرفش خیلی ساده توضیح می‌ده که پادشاهی امتیاز ژنتیکیه که به کل یک خانواده عطا شده، نه صرفا به یک نفر. این امتیاز و مسئولیت با خون منتقل می‌شه، و با استعفا و حتی انقلاب هم از بین نمی‌ره. هیچ کس نمی‌تونه این برتری ذاتی رو به چالش بکشه، مگر اینکه دچار بیماری حسادت یا تندروی شده باشه. این دقیقا در مورد مفهومی که به تازگی وارد ادبیات سیاسی ایران شده (خانواده انقلابی) صدق می‌کنه. برای بعضی‌ها انقلابی بودن تبدیل به یک مفهوم موروثی شده که همه اعضای خانواده‌شون در اون شریک هستند، با نوع عملکردشون هم تغییری نمی‌کنه، با مخالفت دیگران هم به چالش کشیده نمی‌شه، یک چیز ثابتِ ازلی و ابدی است که انگار بهشون عطا شده. 
 ·  Translate
14 comments on original post
18
 
تجربه نشان می دهد باید منتظر اجرا شدن تفسیر بدبینانه باشیم!!!!
 ·  Translate
 
گزارش نهایی ویرایش اولش تمام شد
جدول نهایی هم ویرایش اولش آماده شد
همچین چیزی میشه
برای همدلی با دوستان هم گفتم یک تفسیر خوشبینانه می‌توان داشت و یک تفسیر بدبینانه
انشالله نهایی شد منتشر می‌شود
 ·  Translate
3 comments on original post
17
1
‫مهدی ساسانی‬‎'s profile photoMoein Fatemi's profile photoMohammad Saber Nicknam's profile photoal dale's profile photo
3 comments
 
+moein fatemi
خوبه آدم یه بار بره خودش فکت شیت قبلی ه رو بخونه الان
 ·  Translate
 
حاج اقا خاطره فعال می شود
 ·  Translate
 
هاشمی رفسنجانی: امام به این نتیجه رسید که باید تا قبل از خودشان جنگ را تمام کند البته گفتند جام زهر را نوشیدم اما دو سه ماه پس از جنگ به خود من گفتند که جام زهر برای من شیرین شد.

#خاطرات_هاشمی
#خاطرات_۱۳۹۴_حاجاقا
#خاطرات_تنوری
 ·  Translate
6 comments on original post
20
 
شب جمعه است .....

===========
شادی ارواح طیبه شهدا و امام شهدا، علما و صلحا، مومنین و مومنات، همه اونهایی که حقی به گردنمون دارند، گذشتگان خودتون و همه دوستان، بد وارث و بی وارث.....
ذکر صلوات و قرائت فاتحه فراموش نشه
===========
 ·  Translate
44
‫خآنومِ حَـنآ‬‎'s profile photo
 
اللّهـُمَّ صَـلِّ عَلے مُحَـمَّد وَ آلِـ مُحَـمَّد وَ عَجِّـلْ فـَرَجَـهُم
 ·  Translate
53
18
Moslem Kiamarsi's profile photopari gol's profile photosaeed se's profile photoHamed Irani's profile photo
 
یه نکته ای رو دقت کردین ؟
ایا طیف جوان و اگاه حزب اللهی حاظر هست غیر از فضای مجازی , تو سطح جامعه و برای   توده ها ی مذهبی  مثل نمازگذاران نماز جمعه در این مورد ایجا د اگاهی کنه ؟
چرا از همچی پتانسیل بالایی غفلت میشه ؟؟
 ·  Translate
 
فکر کنم کم کم به وضعیتی برسیم که همه خالی ببندن و فقط ایرانی ها درست بگن. فقط سوال اینه که اگه واقعا اینجوریه دیگه ایا اصلا مذاکره معنی و مفهومی داره؟
 ·  Translate
 
ریباکوف (مذاکره کننده‌ی هسته‌ای روسیه): #فکت_شیت منتشر شده توسط کاخ سفید، صحیح و قابل اعتماد است.

همین دیگه، زیاده عرضی نیست.
 ·  Translate
15 comments on original post
28
‫مهدی ساسانی‬‎'s profile photo‫عبد الـ حسین‬‎'s profile phototak negar's profile photo‫سید موسوی‬‎'s profile photo
5 comments
 
بابا! اینها خودشون می تدبیرند!!!!!!!!!!!!
شما نگران نباشید
 ·  Translate
 
#شما_دوست_ندارید_یادتون_بیاد
یه زمانی بود یه دستوریوسط حضرت آقا صادر شده بود که رسانه ای نشده بود*بعد یه عده خود عمار پندار گوشه سایتشون یه روزشمار گذاشته بودن برای اجرایی شدن اون دستور*
حالا من سوالم اینه که الان که حضرت اقا در جلسه علنی دستور دادن تیم مذاکره کننده ایرانی فکت شیت خودشون رو منتشر کنند، همه هم می دونند چرا از این روز شمارها خبری نیست؟؟؟؟
نکنه پیگیری دستورات رهبری فقط موقعی خوبه که در راستای مواضع ما باشه؟

پ.ن: مدیونید فکر کنید به سایت اون اقایی ربط داره که چند روز پیش رفته بود ختم مادر یک خائن وطن فروش
 ·  Translate
68
8
‫غریب شلمچه‬‎'s profile photomaeisam safaei's profile photoMoHaMMaD MaHdI's profile photo‫سید احمد حسینی ماهینی‬‎'s profile photo
13 comments
 
+M. Hosseinpour بنده هم کاری به پدر و مادر بزرگوار اون خائن وطن فروش نداشتم.ان‌شاالله خدا این دو نفر رو بیامرزه، ما رو هم عاقبت بخیر کنه
 ·  Translate
 
آقا بردن تیم کشتی آمریکا اون هم تو خاک آمریکا به مذاکرات صدمه نزنه یه وقت؟ با وزارت امورخارجه هماهنگ شده بوده؟
 ·  Translate
84
2
Reza Khosravi's profile photo‫طلوع  خورشید‬‎'s profile photo‫علی قلهکی‬‎'s profile photo‫مهدی پیچک؛ پیچک سر به هوا‬‎'s profile photo
3 comments
 
خیلی قشنگ
یه ربعه دارم میخندم
 ·  Translate
 
شهیدی با عطر قمصر !

قبل نوشت 1: تاحالا در مورد عموهای شهیدم از این زاویه نشنیده بودم
قبل نوشت 2: چه میکنه این مدرسه علوی در دو رویی و چه انسان های مخلص و ریاکاری توش هستن
قبل نوشت 3: تاحالا تصویر عمو مجتبی رو قبل از تدفین ندیده بودم. می دونستم به علت اصابت خمپاره سوخته بودن ولی تصویر رو ندیده بودم
قبل نوشت 4: اون دوچرخه 28 رو یادمه، لحظه فروخته شدنشن هم یادمه
:((((
==============================
 مجتبی همکلاس دوران دبستانم بود ، سپس به دبیرستان علوی رفت و از دانش آموزان ممتاز آنجا شد .
دفعه اول از طریق اعزام های 45 روزه ستاد پشتیبانی جنگ به جبهه رفت ، البته مسئولان دبیرستان سخت گیر و بعضا ناهماهنگ علوی با وی شرط کرده بودند که به مجتمع رزمندگان نرفته و در نوبت های امتحانی برای امتحان به مدرسه برود و نباید نمره ی کمتر از 18 بگیرد و مجتبی قبول کرده بود و موفق هم شد !
پس از یک دوره 45 روزه اعزام دانش آموزی که توپچی پدافند هوایی شده بود با شرکت در دوره ی آموزشی وارد نیروهای رزمی عملیاتی شد ، ولی با همان شرط امتحان دادن در مدرسه و نمره ی قبولی بالای 18 !
در عملیات کربلای 5 شرکت کرد که ناگهان فرماندهی وی را به عقب بازگردانده بود !
کربلای 5 مصطفی برادر بزرگتر وی که دانشجوی شیمی دانشگاه شیراز بود در رسته ی غواصان خط شکن شهید شد ، شهید مصطفی از بسیجیان مسجدی بود که هنوز رایحه ی لبخندنش خاطره انگیز است ، و وقتی زیپ لباس غواصیش را برای کفن و دفن باز کردند کتاب دانشگاهیش زیر آن بود زیرا از هر فرصتی برای درس خواندن استفاده می کرد !
شهید مصطفی ساسانی قمصری
اساساً برادرهای درس خوانی بودند و با هم برای درس خواندن مسابقه می گذاشتند و یادم هست با دوستان چند نوبتی پیش شهید مصطفی برای رفع اشکالات درسی می رفتیم !  
بالاخره مجتبی توسط برادر بزرگترش که در فرماندهی مهندسی رزمی بود بازگردانده شد !
مجتبی در مراسم برادرش شهید مصطفی خیلی بی تابی می کرد ، ابتدا آنرا طبیعی می دیدیم چون این دو برادر از نظر سنی به هم نزدیک بودند و بیشتر با هم مأنوس !
ولی مجتبی گفت : تمام بی تابیم این است که چرا داداش محسن منو برگردوند و نگذاشت تو عملیات باشم و از مصطفی عقب افتادم !
نوروز 66 شد و مجتبی که چهلم برادرش تمام شده بود خودشو آماده می کرد برود منطقه ، با هم قرار گذاشتیم بریم قم و زیارت مسجد مقدس جمکران ، با اینکه در نماز و عبادات بسیار کوشا بود و در خانواده ای متدین و انقلابی قمصری که ساکن تهران بودند بزرگ شده بود ، ولی بار اولش بود که به مسجد مقدس جمکران می آمد ، یادش به خیر چه سفر خوبی بود که با چندتن از دوستان مشترک با هم داشتیم ، هیچ وقت خنده های با نمک مجتبی با آن دندان نیمه شکسته اش را فراموش نمی کنم !
هنوز مسجد قدیم جمکران پابرجا بود و ساختمان جدید در حال ساخت بود ، برخی از دوستان خیلی سیمشان وصل شده بود و نمازشان طول کشید ، نمازم که تمام شد چشم گرداندم تا مجتبی را پیدا کنم ، ته مسجد نیمه ساز تکیه داده بود به دیوار و به سقف خیره شده بود ، تا منو دید خنده های خاصش را تحویلم داد چند تا بستی و آلاسکا برای بچه ها خریده بود ، با هم خوردیم و به شوخی گفت حالا که اونها سیمشون وصله بیا مال اونها رو هم بخوریم و حسابی خندیدیم !
ولی وسط بازیگوشی هایش به نقطه ی دوری خیره می شد و لبخند رضایتمندی می زد ، به دلم افتاد خبریه ، بهش گفتم : مجتبی رفتنی نشده باشی ؟! خندید ! گفتم : برای مادرت سخته ، تازه مصطفی شهید شده !
خیلی متین و با وقار گفت : همیشه برای مادرِ شهید ، شهادت بچه اولش سخت است ولی بعدی براش آسون می شه ! بله ، مثل اینکه برای رفتن جدّی بود !
خدا مادر بزرگوارش را سلامتی دهد ، می گفت : وقتی از قم برگشتید ، مدام از سفر قم می گفت که زیارت با صفایی بود ، حالا چه به مجتبی توی اون سفر قم نشان دادند خدا می داند !
پس از اینکه از سفر قم برگشتیم چند روزی در تهران ماند ، یک روز در همان فروردین سوار بر دوچرخه 28 شد و اومد دم در خانه مان ، گفت : مسعود بلند شو بیا بریم منطقه یه عملیات مهمی قراره بشه ، اگه نیایی جا می مونی و پشیمون می شی ها ؟! این دست اون دست کردم و البته گیر هم داشتم ... !
ولی راست گفت ، جاموندم ، روزهایی که مانده بود برعکس بچه های مسجد که مشغول بازی و فوتبال بودند ، می نشست در مسجد زیر تصاویر شهیدان و قرآن می خواند بعدازظهر روز دهم ، یازدهم فروردین بود که بدرقه اش کردیم و رفت به وعده ی اینکه چند ماه دیگه بهش ملحق می شویم ! ولی باور نداشتیم که هفته ی دیگر چگونه باید از مجتبی استقبال کنیم !
در عملیات کربلای 8 که در منطقه شلمچه و به نوعی تکمیلی کربلای 5 بود پس از تک سنگین شیمیایی بعثی ها به شهادت رسید و به مصطفایشان رسید !
(پیکر شیمیایی شهید 17 ساله ، مجتبی ساسانی قمصری )
در قم وعده دادکه فصل گلاب گیری که پدر بزرگوار و اقوامش به این حرفه مشغول بودند ، عطر اصل قمصر برایمان بیاورد ولی فصل گلاب برای مجتبای 17 ساله زودتر رسید ، 20 فروردین به معراج شهدا رفتیم تا پیکر این دوست عزیزمان را ببینیم ، بوی گلاب قمصر توی سردخانه ستاد معراج پیچیده بود ، ناخداگاه به یخچالی که مجتبی درش بود رفتیم و زود جنازه اش را پیدا کردیم که کنار دهها پیکر شهیدانی که اکثراً شیمیایی شده بودند آرمیده بود و آنجا بود که ثابت شد که جا موندیم !
خیلی اهل امر به معروف و نهی از منکر بود ، می گفت مرخصی هایم را فقط برای امر به معروف و نهی از منکر می آیم ، بعدازظهر ها با همان دوچرخه 28 می آمد در منزل و می گفت بریم امر به معروف ، حالا نمی دونم از اتفاقاتی که در نظام حاصل از خو ن هایشان می افتد مطلع هست یا نیست ، بعید است که بداند ، چون خدا نمی خواهد اهل بهشت در بزرخ نیز رنج ببینند ولی اگر آن زمان به مجتبی ها می گفتیم روزی می رسه که عده ای برای باج دادن به « شیطان بزرگ » و دست کشی از پیشرفت هسته ای تدارک جشن می گیرند چه حالی می شد و یا اگر می شنید که کسانی به قیمت کمک به آل سعود صهیونیست به عربستان رفته و در برابر تجاوز ملعونان وهابیّت به فرزندان ایران ککشان نیز نمی گزد چه حالی می شد ، راست گفت روز آخری که اومد در خانه و گفت : نیایی پشیمون می شی !

اینها شانزده هفده ساله های کشور بودند که عزیز بودند و در تنش زدایی این روزها با شیطان ذلیل و مضحکه ی نوکرانش در منطقه نبودند و هرگز تن به ذلت ندادند !
مسعود شفیعی کیا
94/1/20
mshk110.blogfa.com
 ·  Translate
44
 
الان بجای اینکه پست بزاریم برای اینکه حال بقیه رو بگیریم و بگیم من خیلی نظرم نزدیک بود به نظر رهبری شما ها تندرو هستید یا کندرو .... یکم دنبال ایجاد آرامش باشیم و نظراتمون رو با معیارهای ارائه شده در جلسه امروز کالیبره کنیم
 ·  Translate
 
فقط در جامعه ای که امام دارد میشود در اوج تشنج داخلی میان موافقان و مخالفان،بایک سخنرانی همه طرف های دعوا احساس آرامش کنند...
این کشور پدر دارد...
 ·  Translate
4 comments on original post
27
1
ali akbar's profile photo
Work
Occupation
تلاش می‌کنیم مشکل حل کنیم
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
tehran
Links
Contributor to
Story
Introduction
یک دانش آموخته مدرسه علوی که احتمالا از دست مدرسه در رفته اینجوری تربیت شده چون اونجا هدفش تربیت بچه مسلمونی که انقلاب رو دوست داشته باشه نیست.
۵ سال هم دانشگاه تهران بودم. در کنار کارای بسیج دانشگاه درس هم می‌خوندم تو رشته مهدسی شیمی
الان هم در دل دشمن یعنی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد فوق لیسانس مهندسی شیمی با گرایش بایوتکنولوژی می‌خونم
Education
  • University of Tehran
    2001 - 2007
Basic Information
Gender
Male
Relationship
Married
Other names
ساسان