Profile cover photo
Profile photo
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
5 followers -
Redaktorka, dziennikarka, copywriterka, blogerka
Redaktorka, dziennikarka, copywriterka, blogerka

5 followers
About
Posts

Post has attachment
Wracasz zmęczony do domu, a tam – porozrzucane po całej podłodze śmieci. Skąd się wzięły? Aaaa, tak, mruczek urządził sobie zabawę. Grzebanie w śmieciach jest jednym z tych kocich nawyków, które należą do najbardziej irytujących.
#kot #śmieci #zachowanie #nawyki  

http://www.nadrapaku.pl/2015/07/co-zrobic-gdy-kot-grzebie-w-smieciach_21.html
Add a comment...

Post has attachment
„Kaganiec? Ale mój Fafik nie gryzie!”, tak tłumaczy się niemal każdy właściciel psa, który przyłapany zostanie na ignorancji wobec wymogu zakładania pupilowi kagańca. Aż nagle okazuje się, że łagodny Fafik pokazuje swoją ciemną stronę i przygryza nogę starszej pani. Pytanie nie brzmi więc, czy nasz towarzysz powinien nosić kaganiec, ale – jak wybrać odpowiedni i jak psa do niego przyzwyczaić.

#pies #kaganiec #zwyczaje #spacer  

http://www.napsimtropie.pl/2015/07/jak-przyzwyczaic-psa-do-kaganca.html
Add a comment...

Post has attachment
Pies nigdy nie wyrasta z zabawy. I szczenię, i psi senior będzie z iskierkami w oczach spoglądać w kierunku toczącej się piłki. Ale nie samą piłką nasz pupil żyje. Warto wprowadzić trochę urozmaicenia i sprezentować mu kilka zabawek różnego typu. Jakie psie zabawki mamy do wyboru?

#pies #pupil #zabawa #zabawki #wakacje  

http://www.napsimtropie.pl/2015/06/jak-wybrac-odpowiednia-zabawke-dla-psa.html
Add a comment...

Post has attachment
Dużo mówi się o pierwszej pomocy w przypadku ludzi. A co z psami? Niestety, nasza wiedza w tym zakresie jest zwykle bardzo ograniczona, a przecież szybka reakcja może uratować życie naszemu pupilowi. I na odwrót – brak wiedzy, jak mu pomóc, może mieć opłakane skutki. Jedną z sytuacji, z jaką możemy mieć do czynienia na co dzień, jest zadławienie.

#pies #zdrowie #żywienie  

http://www.napsimtropie.pl/2015/06/zadawienie-u-psa.html
Zadławienie u psa
Zadławienie u psa
napsimtropie.pl
Add a comment...

Post has attachment
Mała urocza kuleczka wprowadza do domu mnóstwo radości. Ale… nieraz wprowadza też bałagan, siejąc zniszczenie i gryząc wszystko, co znajdzie się w jej zasięgu – przede wszystkim meble. Widok szczeniaka, który rozrywa na strzępy ulubiony fotel, to duża próba dla naszej cierpliwości. Jak zapobiec takim sytuacjom?

#pies #meble #podgryzanie #zabawa #szczeniak  

http://kakadu.pl/jak-oduczyc-szczenie-podgryzania-mebli/
Add a comment...

Post has attachment
Właściciel psa każdego dnia powinien zajrzeć mu w oczy. Nie tylko po to, aby okazać mu czułość, ale również – aby kontrolować stan zdrowia pupila. Jednym z symptomów, który powinien wzbudzić nasz niepokój i chęć skonsultowania się z weterynarzem, jest obecność ropnej wydzieliny.

#pies #choroby #oczy #zdrowie  

http://www.napsimtropie.pl/2015/05/ropienie-oczu-u-psa.html
Ropienie oczu u psa
Ropienie oczu u psa
napsimtropie.pl
Add a comment...

Post has attachment
Skacze podekscytowany przy drzwiach, wybiega, jak tylko zostaną otwarte, ciągnie, nie zwracając żadnej uwagi na właściciela. Jednym słowem: pies nie potrafi chodzić na smyczy. Aby wspólne spacery stały się przyjemnością, trzeba go tego nauczyć. Jak to zrobić?

#pies #smycz #spacer #posłuszeństwo  

http://kakadu.pl/co-zrobic-gdy-pies-nie-chce-chodzic-na-smyczy/
Add a comment...

Post has attachment
Temperatura ciała jest jednym z najważniejszych parametrów, które określają stan zdrowia naszego pupila. Warto jednak wiedzieć, jak posługiwać się termometrem, aby pomiar był wiarygodny, a co najważniejsze – aby nie wyrządzić kotu krzywdy.

#kot #temperatura #zdrowie #zwierzak  

http://www.nadrapaku.pl/2015/05/jak-zmierzyc-kotu-temperature.html#more
Add a comment...

Post has attachment
Jedną z czynności, na które nasz pupil poświęca najwięcej czasu w ciągu dnia, jest lizanie futerka. Podczas takiego rytuału kot połyka nie tylko kurz i drobne zanieczyszczenia, ale przede wszystkim – sierść. A skoro sierść dostaje się do przewodu pokarmowego, w jakiś sposób powinna też go opuścić. Jeśli tak się nie dzieje, mogą powstawać groźne dla zdrowia mruczka kule włosowe, czyli tzw. pilobezoary.

#kot #futro #zdrowie

http://kakadu.pl/odklaczanie-kota/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Starannie pielęgnujemy futro kota. Dbamy o to, aby zapewnić mu zrównoważoną, pełnowartościową dietę. A co z zębami? O nich niestety zwykle zapominamy, a konsekwencje naszych zaniedbań mogą być bardzo poważne.

#kot #zęby #zdrowie #higiena #mruczek #kotek  

http://www.nadrapaku.pl/2015/05/jak-dbac-o-zeby-kota.html
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded