Profile cover photo
Profile photo
Logopedinis kabinetas KALBĖK
3 followers -
Kalbos, kalbėjimo ir komunikacijos sutrikimų nustatymas ir korekcija.
Kalbos, kalbėjimo ir komunikacijos sutrikimų nustatymas ir korekcija.

3 followers
About
Posts

Post has attachment
Vaiko sėkmingo mokymosi sąlyga - pilnavertė kalba. Labai svarbu dar iki mokyklos pašalinti visus garsų tarimo sutrikimus ir išlavinti vaiko foneminę klausą. Foneminė klausa - tai ne paprasta klausa, o gebėjimas suvokti, atpažinti ir skirti kalbos garsus (fonemas). Esant neišlavėjusiai foneminei klausai, vaikai netiksliai suvokia ir klaidingai pakartoja pasakytus žodžius. Foneminio suvokimo lavinimas vyksta nuo pat pirmųjų logopedinio darbo etapų ir tai dažniausia atliekama žaidimo forma.
Logopedinės priemonės, skirtos foneminės klausos lavinimui: S-Š, K-G, L-R, Š-Ž garsų skyrimui ir jų vietos žodyje nustatymui. Tikslas: lavinti foneminę klausą mokant nustatyti ar yra nurodytas garsas žodyje, lavinti smulkiąją motoriką, plėsti žodyną. Priemonės: paveikslėliai su piešinukais, kurių pavadinimuose yra įvairūs garsai, pagrindinis fonas ant kurio yra dvi raidės ir dvi virvutės. Reikia surūšiuoti paveikslėlius, veriant juos ant atitinkamos virvutės. Prieš tai pasakomas žodis ir nustatoma koks garsas jame girdisi.
Šias priemones naudojame dirbdamos su vaikais, kuriems būdingi fonologiniai sutrikimai: foneminė akustinė dislalija arba foneminė artikuliacinė dislalija.
Photo

Post has attachment
Logopedas suaugusiems Vilniuje, tel. 8 60129647, Basanavičiaus 29a
Mūsų kabinete teikiamos logopedinės paslaugos suaugusiems asmenims, turintiems kalbos, komunikacijos, artikuliacinio aparato motorikos, balso, rijimo sutrikimų, akių judinamojo nervo (vyzdžių motorikos) sutrikimų, veido raumenų dismetrijos, nejudrumo sutrikimų dėl veidinio nervo, trišakio nervo parezių. Logopedinė pagalba suaugusiems, kurie persirgo įvairiomis galvos smegenų ligomis: insultas, galvos traumos, navikai, išsėtinė sklerozė, būklės po hematomų pašalinimo, aneurizmų plyšimų operacijų. Logopedinės paslaugos pacientams, sergantiems įvairiomis nervų sistemos ligomis: parkinsonas, miastenija ir kt. įvairios motorinio neurono ligos.
Photo

Post has attachment
Logopedas Vilniuje!
Individualūs ir grupiniai užsiėmimai vaikams nuo 2- 7 metų.
Photo

Post has attachment
Logopediniai žaidimai.
Logopediniame darbe dažniausiai lavinami vaiko girdimieji, regimieji, o ne taktiliniai pojūčiai. Šiems pojūčiams lavinti skiriama mažiau dėmesio.
Taktiliniai suvokimai lavinami, kai vaikas liečia įvairios formos, dydžio, tekstūros daiktus. Labai naudingi žaidimai su vandeniu, smėliu, kruopomis, pupelėmis ir kitokiomis gamtinėmis medžiagomis.
Taktilinių suvokimų stimuliacija daro teigiamą įtaką koordinacijai, dėmesiui, mąstymui, vaizduotei, regimąjai atminčiai, sukelia teigiamas emocijas. Vaikams su elgesio ir emocijų sutrikimais ši veikla padeda greičiau atsipalaiduoti, nurimti ir užmegzti kontaktą su logopedu. Mes, savo darbe, žaisdami įvairius sensorinius žaidimus, stengiamės lavinti vaikus visapusiškai ir suderinti įvairių vaiko pojučių stimuliaciją. Šiuos žaidimus vadiname "ŽIŪRĖK - PALIESK - KLAUSYK - KALBĖK" Lavinama rega, klausa, lytėjimas, kalbėjimas.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2/24/17
8 Photos - View album

Post has attachment
Logopedinis žaidimas Š ir Ž garsų tarimo įtvirtinimui sakiniuose: "Mašinų parkavimo aikštelė"
Tikslai: įtvirtinti Š ir Ž garsų tarimą sakiniuose, plėsti žodyną, lavinti gebėjimą kalbėti išplėstiniais sakiniais, skatinti vartoti prielinksnius, kelintinius skaitvardžius.
Priemonės: „aikštelė“ pagaminta iš didelės batų dėžės dangtelio, įvairių spalvų mašinos su numeriais.
Vaikas ima po vieną mašinėlę, įvažiuoja pro vartus ir sako išplėstinius sakinius. Pavyzdžiui: „Šešta mašina važiuoja į šeštą parkavimo aikštelės vietą" arba „Žalia mašina išvažiuoja iš aikštelės“ ir t.t.
Photo

Post has attachment
Logopedo paslaugos:
● Kalbėjimo ir kalbos vertinimas, sutrikimų identifikavimas ir tinkamų ugdymo metodų parinkimas.
● Artikuliacinio aparato būklės ir funkcijų vertinimas.
● Kalbėjimo motorikos vertinimas ir artikuliacijos sutrikimų nustatymas.
● Skaitymo, rašymo sutrikimų vertinimas, įveikimas.
● Garsų tarimo sutrikimų šalinimas.
● Neišlavėjusios kalbos ugdymas ir formavimas.
● Sulėtėjusios kalbos lavinimas ir aktyvinimas.
● Prarastų kalbinių gebėjimų atstatymas po galvos smegenų pažeidimų (disfazija, afazija).
● Sklandaus kalbėjimo sutrikimų korekcija.
● Balso sutrikimų korekcija.
● Profilaktinis prieškalbinės/kalbos raidos vertinimas

Post has attachment

Logopediniame kabinete KALBĖK diagnozuojamos įvairių formų dislalijos ir suteikiama kvalifikuota logopedinė pagalba. Užsirašyti konsultacijai galima telefonu: 8 601 29647
Dislalija (šveplavimas) – tai garsų tarimo sutrikimas, esant normaliai klausai ir normaliai periferinio aparato inervacijai.
Dislalija pasireiškia netaisyklingu švilpiamųjų, šnypščiamųjų, afrikatinių ir sonantinių garsų tarimu.
Lengviausia dislaliją pašalinti 3-5 metų amžiuje, nes sutrikimai dar neįsitvirtinę. Vėliau tai padaryti bus sunkiau ir užtruks ilgiau. Suaugusiems dislaliją koreguoti sudėtingiau, bet įmanoma.
Bet kokiu atveju, reikalinga sisteminga ir nuosekli logopedinė pagalba. Specialistas nustatys dislalijos priežastį ir parinks individualius pratimus, lavinančius artikuliacinio aparato motoriką, foneminę klausą ir įtvirtins taisyklingą garsų tarimą visuose garsų tarimo mokymo etapuose: izoliuotai, skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose, rišlioje kalboje ir šnekamojoje kalboje)
Photo

Post has attachment
Teikiamos šios logopedinės paslaugos vaikams, mokiniams ir suaugusiems:
● kalbėjimo ir kalbos vertinimas, sutrikimų identifikavimas ir tinkamų ugdymo metodų parinkimas
● artikuliacinio aparato būklės ir funkcijų vertinimas
● kalbėjimo motorikos vertinimas ir artikuliacijos sutrikimų nustatymas
● skaitymo, rašymo sutrikimų vertinimas, įveikimas
● garsų tarimo sutrikimų šalinimas
● neišlavėjusios kalbos ugdymas ir formavimas
● sulėtėjusios kalbos lavinimas ir aktyvinimas
● prarastų kalbinių gebėjimų atstatymas po galvos smegenų pažeidimų (disfazija, afazija)
● sklandaus kalbėjimo sutrikimų korekcija
● balso sutrikimų korekcija
● profilaktinis prieškalbinės/kalbos raidos vertinimas
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-06-08
11 Photos - View album

Post has attachment
Kalbėjimas glaudžiai susijęs su kvėpavimu. Iškvėpimo metu susidaro balsas ir artikuliuojami garsai. Nuo kvėpavimo priklauso ir balso kokybė: aiškumas, skambumas. Kiekvienų logopedinių pratybų metu dalis laiko skiriama kalbinio kvėpavimo mokymui, iškvėpiamo oro srovės stiprinimui ir ilginimui. Vienas iš mūsų naudojamų žaidimų:
„Išgelbėk princesę iš drakono pilies!”
Tikslas: mokyti giliai, ilgai, tolygiai iškvėpti, lavinti vaizduotę, skatinti teigiamas emocijas, plėsti žodyną.
Priemonės: princesė, drakonas, pilies siluetas iš spalvoto kartono su išpjovomis vartams (priklijuojamas prie dėžutės, kad stovėtų), lengvi rutuliukai padaryti iš vatos, veltinio ar modelino.
Žaidimo eiga: sukuriamas trumpas siužetas: “Drakonas uždarė princesę į savo pilį ir ji negali grįžti namo. Išgelbėsim princesę, jei pūsdami pataikysim rutulius į pilies vartus“
PhotoPhotoPhotoPhoto
2016-05-07
4 Photos - View album

Post has attachment
Autizmas yra sudėtingas įvairiapusis raidos sutrikimas, pasireiškiantis socialinės sąveikos, verbalinio ir neverbalinio bendravimo, vaizduotės ir interesų sutrikimais. Pastaruoju metu sparčiai daugėja vaikų, kuriems diagnozuojamas autizmo spektro sutrikimas. Ankstyva diagnostika ir kompleksinė įvairių specialistų terapija leidžia pasiekti gerų rezultatų.
Photo
Wait while more posts are being loaded