Profile cover photo
Profile photo
Çıplak Yazar
139 followers -
Toplumsal sorunlar, deneme, öykü, blog yazarlığı, araştırma ve eleştiri konularına yer verilen, Nisan 2016 yılında açılmış kişisel blog sayfası.
Toplumsal sorunlar, deneme, öykü, blog yazarlığı, araştırma ve eleştiri konularına yer verilen, Nisan 2016 yılında açılmış kişisel blog sayfası.

139 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Yazıya destek olmak için lütfen +1 leyin!

Misafir yazarlık belki de blog dünyasının en eski geleneklerinden biri. Kim nasıl akıl etti de buldu bilinmez ama bloglar üzerinde güzel bir etkileşim yarattığına şüphe yok. Bu yazıyı elbette misafir yazarlık yapın, ya da diğer bloglara misafir yazar olun demek amacıyla yazmıyorum.
Maksadım sadece ''misafir yazar'' olmak isteyenler için sağlam bir kaynak sunmak ve aynı zamanda misafir yazarlık yapanların ''bana misafir olabilirsiniz'' diye seslerini duyurmak.

Misafir yazarlık yapabileceğiniz en güncel blog listeleri

Yazıyı oku : https://goo.gl/3VzPxS

#blogyazarları #konukyazar #konukyazarol #misafiryazar #misafiryazarnedir #misafiryazarol #engüncelbloglisteleri #misafiryazarlık #blog #kişiselblog

http://ciplakyazar.com/bloggess/konuk-yazarlik-yapabileceginiz-en-iyi-blog-siteleri
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Şimdiye dek blog hayatımda yüzlerce kez ''kişisel blog nedir'' sorusu üzerine kafa patlatılmış yazılar okudum. Bu yazıların çoğu elbette yazarın gözlem ve edindiği tecrübelere dayalı olduğundan az çok kişisel blog nedir sorusuna doğru cevaplar veriyordu. Benzer şeyleri ben de yazabilir ve satırlar dolusu açıklamalarla kişisel blog nedir ya da ne değildir sorusunu uzun uzadıya anlatabilirdim.

Hemen oku : https://goo.gl/NUfWku

#blognedir #blogyazarlığı #kişisel #kişiselblog #kişiselblognedemektir #kişiselblognedir #kişiselblognedirblogyazarlarıcevapladı #kişiselblogolmak #kişiselbloglar

http://ciplakyazar.com/bloggess/kisisel-blog-ne-demektir-nedir-blog-yazarlari-cevapladi
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Bloglarımız ile şüphesiz gizliden bir bağımız var.
Hele ki yayınlamış olduğumuz yazıların dışında bir de taslağa attığımız gün yüzüne çıkmamış yarım kalan yazılarımızı düşünürsek, bu bağın ne kadar güçlü olduğunu söylemek yanlış olmaz. Blog sırdaştır, arkadaştır çünkü. En azından ben öyle olduğunu düşünüyorum. İnsan arkadaşını yarı yolda bırakır mı peki? Ben bu soruya hayır diyemediğim için bırakır diyorum.

#blogkapatmak #blogsilmek #blogyazarları #blogyazarlığı #Blogyazmak #insanlarınzaafları #kişiselblogutamamensilmek #yazarlarınzaafları #yıllarcaemekveripblogusilmek #ciplakyazar #kişiselblog #blog

http://ciplakyazar.com/gundelik/bir-bloga-yillarca-emek-verip-sonra-bir-cirpida-silmek
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Blog yazarı olarak ''sinema'' kategorisi hemen hepimizin yazmayı sevdiği başlıca blog kategorilerinden biridir. Ancak çoğumuz izlediğimiz filmler hakkında yorumlar veya tanıtımlar yaparken profesyonel anlamda kaliteli bir makale üretemiyoruz. Çünkü ''sinema'' başlı başına bir emek ve zahmet gerektiren bir kategori olduğu için alanında uzman ve bu işe gönül veren insanları takip etmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

#dizihaberleri #filmhaberleri #filmizleyabancı #filmsiteleri #imdblisteler #sinema #sinemafilmleri #sinemahaberleri #sinemasalonu #sinemasiteleri #sinemasitelerilistesi #sinemalar #TakipEdebileceğinizEnKaliteliYerliSinemaSiteleri #vizyondakiler #yerlisinemasiteleri @sinekafe_com @filmloverss

http://ciplakyazar.com/sinemaskop/takip-edebileceginiz-en-kaliteli-yerli-sinema-siteleri
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Eminim ki her insan hayatında ''keşke hiç doğmamış olsaydım'' dediği bir döneme girmiştir. Peki gerçekten hiç var olmamış olsaydınız dünya siz olmadan nasıl olurdu? Kendi küçük dünyamıza bakıp çok da bir şey değişmezdi aslında gibi düşüncelerle bu soruyu önemsemiyor olabilirsiniz. Ancak her insan birbiriyle bağ kurduğu için, biz kendi hayatlarımız dışında başka hayatları da değiştiriyor ve yön veriyoruz.

#benhiçdoğmamışolsaydım #keşkehiçdoğmamışolsaydım #keşkehiçdoğmasaydım #senhiçdoğmamışolsaydın #geceyarısısayıklamaları #insan #blog #çıplakyazar

http://ciplakyazar.com/gundelik/gece-yarisi-sayiklamalari/ben-hic-dogmamis-olsaydim
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ülkemizde yaşanan tatsız ve üzücü olayların ardı arkası kesilmezken hepimiz kendimize ''yanlış nerede'' diye sormaya başladık. Çocukların istismara uğraması ve öldürülmesi aynı şekilde hayvanlara yapılan çeşitli işkenceler artık toplum olarak iyice yobazlaştığımızın belirtileridir. Çünkü her gördüğümüz haber karşısında ''bundan daha kötüsü, daha iğrenci ve daha beteri olamaz'' derken daha da kötüsünü yaşayıp gördük.

#şeriat #şeriatkadını #şeriatnedir #türkiyeşeriat #türkiyedeşeriat #ÇözümİdamDeğilİslam #türkiye

http://ciplakyazar.com/yasam-ve-insan/turkiye-seriat-ile-neden-yonetilemez
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Bazı insanlar vardır, onlar zamanın ötesindedir.

Onlar kendini anlamışlar ve başkalarının kendi içlerinde kendilerini anlamalarını istemiş olanlardır.

Bazı kendini anlamışlar vardır, onlar zifiri karanlıkta kendilerine aynada ışıltıyla bakanlardır.

Onlar kalabalıklar arasında deli, dağlarda yalnız gezen bir Tanrı'dırlar.

Kalabalıklar güler, alay eder, hatta öldürmek isterler onu. Oysa bilmezler ölümsüzlük iksirini cebinde taşıdığını.

#aforizmalar #insanlar #ciplakyazar #blog #blogoku #blogyazıları #kişiselblog #yeni #kendinianlamak

http://ciplakyazar.com/gundelik/gece-yarisi-sayiklamalari/kendini-anlamak-baskalarini-anlamaktan-daha-zordur
Photo
Add a comment...

Post has attachment
‘’Yazmayalı uzun zaman olduysa, yazacak epeyce şey birikmiştir’’ demiş yazar.
Neyse ki sadece hüzünlü hikayeler değil de, arada tebessüm ettiren şeyler de biriktirdiğim için yazma cesareti buldum kendimde. Aksi halde karaya vuran balıklar gibi çırpınış belirtileri kokan satırları hiç yazasım gelmezdi.
Bugün günlerden Salı ve tarih 12 Haziran 2018.
Az evvel yıkamış olduğum çamaşırları kuruması için balkona serdim.

#antakya #santur #saraycaddesi

http://ciplakyazar.com/gundelik/uzun-bir-aradan-sonra-yeniden-merhaba
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Çoğumuz rüyada olduğumuzda uyanana dek, gerçekliğimizin o rüya olduğuna inanırız. Ta ki birisi bizi dürtene, ya da kurmuş olduğumuz saatin alarmı çalıncaya kadar. Alarmın çalmasıyla birlikte beynimiz artık gece boyu içinde bulunduğumuz rüya ve kabusların gerçek dışı olduğuna ikna olup, günlük rutin işlerini yapmak üzere programlanır.

Ancak bir şeyi hiç hesaba katmaz.

O da gerçek olduğunu düşündüğümüz şeyin, başka bir simülasyonun parçası olup olmadığı...

#BenimAdımBronson #bilimkurgu #bronsonadındabiradam #hikaye #öykü

http://ciplakyazar.com/oyku/benim-adim-bronson
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded