Profile cover photo
Profile photo
kobitek
14 followers -
14 yıldır referans bilgi üreten KOBİ Portalı
14 yıldır referans bilgi üreten KOBİ Portalı

14 followers
About
kobitek's posts

Post has attachment
Public
Şirketlerde Kriz Yönetimi Üzerine Yeni Açılımlar
Merhaba sevgili dostlarım. Aslında 2017 ye böyle bir makale ile başlamak istemezdim. Ancak, özellikle ekonomik gelişmelerle ilgili iş dünyasında “kriz geldi - geliyor” derken, nasıl geldiğini bir türlü anlayamadığımız yepyeni bir kriz veya krizlerle karşı karşıyayız!
#kriz #ekonomi #buhran #yönetim #şirket #kobi

Post has attachment
Public
Şirketleri Geleceğe Taşıyan Biricik Araç: Vizyon
Vizyon sahibi bir şirket oluşturduğunuzda uzaydan gelen bir ziyaretçi bile hakkınızda tek bir rapor okumadan bir fikir sahibi olabilir.
#şirket #yönetim #vizyon #iş #gelecek #sürdürülebilirlik #büyüme #kobi

Post has attachment
Public
Pazarlama ve Satış Süreçlerinin Detaylı İncelenmesi
Pazarlama ve satış süreçlerine dair herşeyi en baştan sorgulamalısınız. Ön Yargıları ve varsayımları bir kenara bırakarak şu başlıkları derinliğine tartışmalısınız.
#pazarlama #satış #süreç #yönetim #kriz #ekonomi #şirket #kobi 

Post has attachment
Public
Tabeladan markaya! Yüreklere yolculuk
Markalaşma, tabelanızın zamanla ete kemiğe bürünerek, müşteri zihninde bir arzu objesine dönüşme sürecidir.
Her işletmenin tabelası benzer bir vuslatı arzular ve tam da bu nedenle markalaşma bir yarıştır. Bu yarışta genellikle iki kazanan vardır. Ötekiler, sıralamadaki yerlerine bakmaksızın, kaybedenler olarak tanımlanır. İki işletmenin ekibi marka yaratıcılığına terfi eder, geri kalanlar işletmelerinin isim babası olarak kalır.
#marka #pazarlama #rekabet #müşteri #kapitalizm #yenidüzen #lovemark #kobi #işletme #yönetim

Post has attachment
Public
Satış Ekibinin Ortak Aklının Harekete Geçirilmesi
Yeni iş geliştirme ve satış fırsatları yakalama konusunda satış ekibinizin deneyimlerine başvurmalısınız. Çok az şirkette pazarlamaya dair geri bildirim sistemleri kurulmuştur. Her gün müşterileri ile yüz yüze olan ve satış mücadelesi veren satıcılar yaptıkları iş üzerinde sistematik bir şekilde düşünemeyebilirler. Oysa ki satış ekibi pazara, rakiplere, müşterilere dair çok kuvvetli iç görülere sahip olurlar. Satış ekibinizin ortak aklını harekete geçirerek yeni iş geliştirme fırsatları bulabilirsiniz.
#satış #ekip #kriz #ekonomi #durgunluk #fırsat #akıl #kobi #iş #yönetim

Post has attachment
Public
Yeni Nesil Yazar Kasaya Geçişe Arkhe’den Büyük Destek
Perakende mal ve hizmet satışı yapan ve hala eski tip yazar kasa kullanan ticari işletmelerin tamamı 1 Ocak 2017’ye kadar Yeni Nesil Yazarkasa POS Sistemi'ne geçiş yapmak zorunda. Maratonun son etabı ise, işletmelerin sisteme en uygun şekilde entegrasyonu…11 yıldır Ödeme Çözümü Sistemleri’nde uzman Arkhe Yazılım Teknolojileri’nden bu süreçte işletmelere büyük kolaylık...
#yazarkasa #pos #gib #ekonomi #işletme #pos #restoran #satış #ödeme

Post has attachment
Public
Museum Hotel'e Uluslararası Arenada Yeni Ödüller
Kapadokya’nın ( Cappadocia ) büyüleyici manzarasında mimari dokusu ve yaşayan müze konseptiyle sıra dışı bir atmosfer sunan Türkiye’nin tek “Relais & Chateaux” unvanlı oteli “Museum Hotel”, dünyanın en prestijli internet yarışmaları W3 ve IMA (Interactive Media Awards) ile uluslararası ödüllerine yenilerini ekledi!
#kapadokya #cappadocia #otel #turizm #mediaclick #web #ödül #tatil #museumhotel

Post has attachment
Public
Krizde Nasıl Bir Rekabet Stratejisi Belirlenmeli?
“Rekabetçi üstünlükleriniz ürün ve hizmetlerinizde değil onları sağlama şeklinizde saklı olabilir.” J.L.Smith & W.G.Flanagan
Malum olduğu üzere zor zamanlardan geçmekteyiz. Tüm makroekonomik veriler sıkıntılı sinyaller veriyor. Piyasalar tüm canlılığını yitirmiş durumda ve pazar aktörleri de son derece karamsar. Uzunca bir “mevcut durum analizine” hiç gerek yok; yeni bir ekonomik krizin içerisinde miyiz bilinmez ama burun buruna olduğumuz da su götürmez...
#rekabet #kriz #ekonomi #durgunluk #strateji #kobi #iş #yönetim #satış #pazarlama

Post has attachment
Public
Almanya Turizm Pazarında radikal değişim zamanı
Satış ve Pazarlama Dünyası hala satış ve pazarlama kavramları ve bunların pazarda hangi eylemleri ifade ettiği ile ilgili net bir düşünceye sahip değil.
#turizm #almanya #pazarlama #satış #otel #doluluk #verim #planlama #gelecek #değişim 

Post has attachment
Public
2017'de dünyayı bekleyen siber tehditler
Gelecek yıl dünyayı bekleyen tehlikeleri açıklayan Fortinet'e göre ünlü ve siyasilere karşı çok daha güdümlü saldırılar yaşanacak, fidye yazılımlar ile çok sayıda kurbana eş zamanlı saldırılar yapılacak ve her birinden alınacak küçük miktarlarda fidye ile büyük vurgunlar yapılacak, kamu hizmetlerinde kullanılan sistemler siber suçluların en değerli hedefleri arasına girecek.
#siber #tehdit #güvenlik #it #bilişim #virüs #zararlı #yazılım #fidye #fortinet #suç
Wait while more posts are being loaded