Profile cover photo
Profile photo
Stavebka Náchod
8 followers -
Vyšší odborná škola stavební a Střední průmyslová škola stavební arch. Jana Letzela, Náchod, Pražská 931
Vyšší odborná škola stavební a Střední průmyslová škola stavební arch. Jana Letzela, Náchod, Pražská 931

8 followers
About
Stavebka Náchod's posts

Post is pinned.Post has attachment

Post has attachment
V roce 2015 zahájila u příležitosti 100. výročí bojů za samostatný stát svoji pouť po České republice unikátní pojízdná expozice, tzv. Legiovlak. Ten ve velikonočním týdnu dorazil také do Náchoda. Představuje věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918 – 1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Soupravu čítající jedenáct vagónů a připomínající anabázi našich vojáků napříč Ruskem navštívily ve dnech 11. a 12. dubna 2017 třídy 2. A, 3. A, 3. B, 1. K, Z a 2. T, Z.

Průvodci v legionářských stejnokrojích dokázali skvěle odhadnout, jak ke které skupině promluvit a jakou úroveň poučení zvolit. Kromě odborného výkladu měli v zásobě množství překvapivých zajímavostí a dokázali vážné téma podat s humorem. Pokaždé také zmínili smysl celé akce: připomínat naše vojenské a státoprávní tradice, historii a samozřejmě válečné hrůzy, které by se už nikdy neměly opakovat.

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
23.04.17
7 Photos - View album

Post has attachment
„Digitální revoluce zlepšila náš život v mnoha ohledech. Teď jen zajistit, aby nás neokradla o zdraví nebo o naši planetu…“

zemrit pro design

Letos už popáté se naše škola zapojila do programu Jeden svět na školách, organizovaného v rámci festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Jako doplněk k učivu SPV byla pro třídu 1. A vybrána na čtvrtek 6. dubna 2017 projekce snímku Američanky Sue Williamsové Zemřít pro design, rozkrývajícího problém globálních rozměrů – toxickou výrobu notebooků, mobilů a elektroniky vůbec.

Autorka se zaměřila na nelidské podmínky v čínských výrobnách, problematiku likvidace starých (nebo spíše záměrně neopravitelných) přístrojů a na dopad používaných chemikálií na zdraví zaměstnanců a jejich dětí.

Pořad doprovázela slovem Mgr. Marie Hornychová, koordinátorka festivalu Jeden svět v Polici nad Metují.
Photo
Photo
23.04.17
2 Photos - View album

Post has attachment
Žáci naší školy se ve dnech 22. a 23. března zúčastnili již 16. mezinárodního ročníku soutěže v grafických programech. Do Českých Budějovic se sjeli soutěžící z 26 škol, (většinou) po dvou studentech. Soutěžním úkolem bylo během tří hodin nakreslit půdorysy, řezy, pohledy a perspektivní pohledy rodinného domu.
Náš žák Tomáš Verner ze třetího ročníku obsadil krásné 13. místo a Lucie Rosová ze čtvrtého ročníku 24. místo. Vzhledem k celkovému počtu soutěžících (52) toto umístění můžeme považovat za velký úspěch.

Photo

Post has attachment
Královéhradecký kraj ve spolupráci s Centrem investic, rozvoje a inovací a Úřadem práce ČR – krajskou pobočkou KHK zahájili projekt pro absolventy středních škol a vyšších odborných škol mladších 25 let s cílem zvýšit zaměstnatelnost uvedených absolventů formou
zajištění odborných praxí žáků realizovaných bezprostředně po absolutoriu na střední nebo vyšší odborné škole, propojení spolupráce mezi školou a firmou;
získání prvních pracovních zkušeností a návyků u absolventů;
zvýšení pracovního uplatnění absolventů středních a vyšších odborných škol.

více viz též http://www.cirihk.cz/zamestnany-absolvent.html
Photo

Post has attachment
DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ ÚPLNÉ ZATMĚNÍ
Píše se rok 1871. Celkem úspěšný básník Paul Verlaine očekává s manželkou prvního potomka, když se do jeho života připlete nekonformní mladičký rebel Arthur Rimbaud, přísný kritik soudobé francouzské poezie se svérázným pohledem na život, lásku a hlavně poezii. Prožijí spolu svobodný, v tehdejší době naprosto nepřijatelný vztah. Příběh „prokletých básníků“ podle předlohy Christophera Hamptona zhlédli v hradeckém Klicperově divadle v úterý 14. března 2017, tedy tři dny po jeho premiéře, žáci 3. A. Na náročném, nesporně zajímavém představení hodnotili kladně především odvahu herců Jakuba Tvrdíka a Matěje Anděla, kteří vášnivý a zároveň problematický intimní život dvou mužů zvládli zahrát působivě, nicméně tak, že nepřekročili pomyslné hranice vkusu.

Photo

VELIKONOČNÍ VÝSTAVA PANENEK VYROBENÝCH PRO UNICEF
Výstava se bude konat již popáté konat v prostorách Domova mládeže VOŠ a SPŠ stavební arch. J. Letzela v Náchodě.
Výstavu můžete navštívit ve dnech 10. 4. - 12. 4. a 18. 4. - 28. 4. 2017 od 7 do 16 hodin.
Studenti, kteří jsou ubytováni v Domově mládeže a vyrobili panenku, soutěží o MISS panenku DM. Další panenky vyrobili zaměstnanci DM. Hlasovat může každý návštěvník výstavy, vyhrávají tři panenky s nejvyšším počtem hlasů a další cenu získá originální panenka.

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded