Profile

Cover photo
‫غزلی اقاقیا‬‎
Works at home
Attended University of Tehran
Lives in تهرون
6,219 followers|3,940,996 views
AboutPostsPhotos

Stream

 
جیره ی درنگ شبانه 
 ·  Translate
 
«سه دنده ی او شکسته، دو دندانش را از دست داده و پنج اثر سوختگی با سیگار روی پایش وجود دارد»

«خشونت همیشه قابل رویت نیست»

25 نوامبر روزجهانی‌منع‌خشونت‌علیه‌زنان
 ·  Translate
View original post
50
3
hasan ehsani's profile photojaam Tala's profile photo
Add a comment...
 
دنیا به چنان حدی از هرج و مرج و خونریزی رسیده که شهرام شبپره در مخالفت با جنگ و آدمکشی ترانه می خواند.
شاید این جمعه فیلان. 
---------------------
بخش جدی ماجرا: طبق آمار بشریت به سمت کم شدن کشته های جنگ و فقر و گرسنگی پیش می رود. از برکت اینترنت در دهکده ی جهانی و  انقلاب اطلاعات است که ما خبر تک تک مرگ ها را می شنویم. 
 ·  Translate
50
Sepanta Setayesh's profile photoAzadeh A.Moghaddam's profile photo
2 comments
 
آش اینقد شور شده که خان هم فهمید
 ·  Translate
Add a comment...
 
جیره ی  حال خوب 
 ·  Translate
 
کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان ایران که به دلیل مخالفت همسرش از حضور در جام ملتهای آسیا بازمانده بود، همراه با تیم ملی عازم تورنمنت جهانی در گواتمالا شد. به گفته خودش این سفر با اجازه دادستانی امکان پذیر شده است.
View original post
39
2
‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photoNoonoosh Noonooshian's profile photoaida khadivifard's profile photo‫محی الدين‬‎'s profile photo
5 comments
 
اوه مگه میشه ........... چه عالی
 ·  Translate
Add a comment...
 
جیره ی لذات بصری 
 ·  Translate
56
1
Hamidreza Beidaghi's profile photoNASIM brave's profile photo
 
عالی
Add a comment...
 
پلیسی که یاد بگیرد می شود متهم را به حد کشت کتک زد، فردا بدحجاب، مخالف سیاسی، اعتصاب کرده، دله دزد و دستفروش را هم هم کتک خواهد زد. 
 ·  Translate
 
در روزهای به رخوت آغشته‌ی بهار ۸ سال پیش، ساختمان پلیس امنیت تهران در تب یک قدرت‌نمایی تمام عیار می‌سوخت. احمدرضا رادان فرماندهی عملیات شبانه‌ای را برعهده داشت که به نام «طرح ضربتی برخورد با اراذل و اوباش» معروف شد. پشت این طرح به بودجه ۱۰۳ میلیاردی، همراهی صداوسیما و ابلاغ دستور وزارت کشور به رسانه‌ها برای پوشش مثبت، گرم بود. برخورد با اراذل و اوباش جنجالی‌ترین عملیات پلیس در «طرح ارتقای امنیت اجتماعی» بود.

محلات فقیرنشین و حاشیه‌ای تهران در اولین ساعات ۲۹ اردیبهشت ۸۶ تبدیل به میدان بازی‌ای شد که ما فقط تماشاگران آن بودیم. خیال‌مان راحت بود کسی کاری به کار ما نخواهد داشت. وقت به هوا پراندن پوشال قهرمانان محلی بود. گنده‌لات‌ها با چشم‌های خوابالود، پیژامه و خانه جامه‌های نازک و پاهای برهنه از خانه‌هاشان بیرون کشیده شدند. اهل خانه و همسایه‌ها قهرمان فلک‌زده محل را تماشا کردند که در میان قهرمانان رسمی نقاب‌دار و مسلح لخت می‌شود و کتک می‌خورد. آنها گیج خواب آمار جرائم اخیرشان را مرور می‌کردند، بلکه بدانند این عقوبت به خاطر کدام کار، چنین مهیب بر سرشان آوار می‌شود. آنها در بازداشتگاه فهمیدند که تنها نیستند و همه «خوبای» تهران در وضعیت مشابهی دستگیر شده‌اند.

بمبی که شبانه در محلات به قول پلیس جرم‌خیز ترکید، با شروع روز همه رسانه‌ها را لرزاند. در منع رسمی رسانه‌های داخلی از انتقاد به این طرح، صدای وکلا در اعتراض به مجازات عجیب و شکنجه علنی در خیابان، آن هم قبل از هرگونه دادرسی و اثبات جرم به جایی نرسید. به همچنین هشدار جامعه‌شناسان و فعالان مدنی درباره تحریک انتقام‌جویی، تردید در قدرت بازدارندگی یا تنبیهی چنین برخوردهایی، نگرانی از بازتولید و بازنمایی خشونت عریان و… هم به جایی نرسید.
زیر دست و پا و باتون که خواب از سرشان پرید، نوبت به اجرای سیرک کوچک رسید. پلیس با طبع شوخ و سرحوصله فکر همه جای کار را کرده بود. ابهت و شخصیت ترسناک چاقوکشان باید مثل بدنشان به خاک کشیده می‌شد. پلیس می‌دانست صورت خونین برای هیچ لاتی افت ندارد و لخت کردن بدن خالکوبی شده به اندازه کافی تحقیرکننده نیست. در برخی از این محلات کره الاغی نیروی ویژه را همراهی کرده بود. وقت خرسواری گنده‌لات بود تا نیمه لخت یا با لباس زنانه سوار شود. رسوایی‌ای که لات محل خوابش را هم نمی‌دید. این حرکت چند روز بعد روی وانت‌های سرباز تکرار شد. بچه‌های محل به هیبت لات ِ زن‌پوش، دل سیر خندیدند. جز این چارپای بی‌خواب، بخش تدارکات عملیات خود را به آفتابه و شمشیر پلاستیکی هم مجهز کرده بود. یاغیان پاپتی آفتابه به گردن انداختند، لوله آن را در دهان کردند، به خود و خانواده خودشان فحش دادند و در آخر با آفتابه در گردن و شمشیر پلاستیکی در دست، کت‌بسته سوار ماشین پلیس شدند.همسایه‌ها مبهوت از این نمایش عجیبِ قدرت راهی رختخواب‌هایشان شدند.

بمبی که شبانه در محلات به قول پلیس جرم‌خیز ترکید، با شروع روز همه رسانه‌ها را لرزاند. در منع رسمی رسانه‌های داخلی از انتقاد به این طرح، صدای وکلا در اعتراض به مجازات عجیب و شکنجه علنی در خیابان، آن هم قبل از هرگونه دادرسی و اثبات جرم به جایی نرسید. به همچنین هشدار جامعه‌شناسان و فعالان مدنی درباره تحریک انتقام‌جویی، تردید در قدرت بازدارندگی یا تنبیهی چنین برخوردهایی، نگرانی از بازتولید و بازنمایی خشونت عریان و… هم به جایی نرسید. نقض حقوق بشر/ متهم هم که به کل درباره این گروه عظیم تحقیرشدگان شوخی بود. تلویزیون مصاحبه مردم خشنود محله‌ها را پخش می‌کرد و یکی دو هفته بعد اعتراف حسن پلنگ و اصغر ترقه خیال همه را راحت کرد که حق این متجاوزانِ قاچاقچیِ دزدِ قمه‌کش همین است. پلیس این یقین را می‌داد که بازی تمام شده و به زودی چشم جهان به ایرانی با ۷۰ میلیون شهروند قانون‌مدار و سربه‌راه روشن می‌شود. رویایی که هنوز در هیچ کشوری از جهان محقق نشده.

اسم بازداشتگاه یا آن طور که آن زمان می‌گفتند سوله کهریزک هر از چندگاهی از زبان پلیس یا یکی دو خانواده‌ای که هنوز امیدی به تاثیر رسانه‌ها داشتند، شنیده می‌شد. قصه‌ای که از پشت دیوارهای این بازداشتگاه موقت گفته می‌شد تا ۲سال بعد شنیده نشد. نه باورکردنی بود، نه حتی احتمالی قابل طرح. چطور می‌شد باور و ثابت کرد جایی وجود دارد که هر هفته اقلاً یک نفر از بازداشتی‌ها از شدت جراحت و گرسنگی جان می‌دهد و جسد بویناکش در گرمای کشنده‌ی تیر و مرداد در بازداشتگاه بدون تهویه می‌ماند. مگر می‌شود زندانی در این دم و دستگاه عریض و طویل قضایی وجود داشته باشد که زندانیان آن، گیرم خطرناک‌ترین مجرمان برای چند ماه با یک کف دست نان و یک تکه سیب‌زمینی و آبی مخلوط با گازوییل تغذیه کنند و همانجا مقابل چشم همدیگر و روی زمین قضای حاجت کنند؟ نه باور کردنی بود نه قابل اثبات، ضمن اینکه به درک! چه چیزمان درست است که این یکی باشد. حالا گردن کلفت مجیدیه را وادار کنند روی سنگفرش داغ هر روز از ظهر تا عصر روی تاول‌های ترکیده روز قبلش غلت بزند. بگذار اوباش لبِ‌خط آنقدر زیر آفتاب بیابان کلاغ‌پر بزنند تا جان‌شان دربیاید، به جایی برنمی‌خورد.

قلدران پوز بر خاک مالیده شده در نهایت خفت و خاری برای بقا در آن شرایط به هر کاری تن می‌دادند. نقاب‌پوشان هشدار می‌دادند که در اولین برخورد ۷۰ درصد از اوباش و نوچه‌هایشان بازداشت شده‌اند و در عملیات بعدی حساب آن ۳۰ درصد ملخک جسته از میدان را هم خواهند رسید. تا ۶ ماه بعد عده‌ای از بازداشت‌شده‌ها که یا به اشتباه دستگیر شده بودند یا پرونده‌های کم اهمیتی داشتند به قید کفالت یا وثیقه آزاد شدند. عده‌ای به بند ۲ الف زندان اوین رفتند و عده‌ای در همان زندان اعدام شدند. در همین روزها بود که شهرام جزایری که آن زمان صاحب بزرگ‌ترین پرونده فساد اقتصادی ایران بود، از همین زندان فرار کرد.

طرح بزرگ و جنجالی اوباش بعدها با های‌وهوی کمتری اجرا شد. گشت‌های ارشاد به کار خود ادامه دادند. همه چیز رنگ عادت گرفت. انتقادها تکراری بود و هیچ نقد یا تمجیدی نبود که به خاطره آفتابه‌بازی در نیمه شب عطف نشود. اندک هیجانی که به فضای خبرهای تکراری پلیس داده شد، زمانی بود که طرح برخورد با سگ‌گردانی به اجرا درآمد. سگ‌های خانگی از دست صاحبشان گرفته شدند و با چشم کور، موهای ریخته و بدن زخمی تحویل داده شدند. چند سگ هم طبعاً این شرایط را تاب نیاورند و همانجا مردند. خب! این که دیگر درد «از ما بهتران» بود. صدای نازک و مهربان دامپزشکان و فعالان حقوق حیوانات و هشدارشان درباره تبعات روانی و اجتماعی این اتفاق در جمع کوچک خودشان خفه شد. وقتی چکمه جمجمه حیوان خانگی را خرد می‌کند، لابد بهترین کار دعا به درگاه پرودگار است که هیچ‌وقت گذر پوست‌ بنی‌بشری به این دباغی نیافتد.

سال ۸۷ برچیدن طرح برخورد با اراذل و اوباش و طرح‌های حاشیه‌ای آن مثل گشت ارشاد تبدیل به یکی از اولین وعده‌های انتخاباتی شد. کسی نمی‌دانست گذر کسانی از جمع شنونده‌های مشتاق این وعده، به دباغی کهریزک خواهد افتاد. کهریزک نام آشنایی بود ولی برای «از ما بدتران». مشکل اوباش بود. تاوان گناهان‌شان بود. کهریزک زمین بازی هیچ‌یک از ما «شهروندان» نبود. از کسانی که در آن چاه ویل مرده بودند حتی یک نام هم نماند. فقط یکی‌شان انقدر اقبال داشت که پلیس بدون بردن نام بی‌ارزش او در یکی از مصاحبه‌هایش بگوید «یکی از بازداشتی‌ها معتاد کراکی بود و زمانی که دستگیر شد بدنش کرم گذاشته بود. در حین انتقال به بیمارستان مرد.»

پلیس به کار خود ادامه می‌دهد. هرچند گنده لات‌ها آفتابه به گردن ندارند، اما در خیابان و محل زندگی‌شان لخت می‌شوند و همانجا اولین سهم‌ از باتون و لگدشان را می‌گیرند و به بازداشتگاهایی می‌روند که دیگر اسمش هم مهم نیست. کسی نمی‌داند در سروش یا در سوله پاسارگاد چه خبر است. مهم نیست در بازداشتگاه معروف شاپور چه بر آنان می‌گذرد. لابد همین حالا هم غیرشهروندان شرور گله گله درحال تخم‌گذاری‌اند.
از کسانی که در آن طرح حکم اعدام گرفته بودند یکی دو نفر آزاد شدند. هیچ‌یک نه وکیلی داشتند که از آنها به خاطر آن مجازات فراقانونی اعاده حق کند، نه دسترسی‌ای به رسانه‌ها که دست‌کم بگویند، آنچه بر آنان گذشت حق هیچ انسانی نبود. آنها همین که زنده مانده بودند دل‌‌خوش بودند و سکوت کردند. هیچ آمار و سندی از طرف پلیس یا نهادهای حامی این طرح ارائه نشد که حاکی از ندامت و تبدیل این شورشیان لبِ‌خطی به شهروندان شریف باشد. از آن خیلی حدود هزار نفری نامی هم نماند، اما نام کهریزک در تاریخ ثبت شد نه به خاطر هانی کُرده و نوچه‌هایش، که به خاطر محسن روح‌الامینی، محمد کامرانی، امیر جوادی فر، رامین قهرمانی و احمد نجاتی کارگر. کهریزک مدتی تعطیل و کمی بعد با نام بازداشتگاه سروش ۱۱۱ به کار خود ادامه داد. پلیس به کار خود ادامه می‌دهد. هرچند گنده لات‌ها آفتابه به گردن ندارند، اما در خیابان و محل زندگی‌شان لخت می‌شوند و همانجا اولین سهم‌ از باتون و لگدشان را می‌گیرند و به بازداشتگاهایی می‌روند که دیگر اسمش هم مهم نیست. کسی نمی‌داند در سروش یا در سوله پاسارگاد چه خبر است. مهم نیست در بازداشتگاه معروف شاپور (همانی که شهلا جاهد در آن به قتل اعتراف کرده بود (۱) و در دادگاه گفت در شاپور خروس تخم می‌گذارد)، چه بر آنان می‌گذرد. لابد همین حالا هم غیرشهروندان شرور گله گله درحال تخم‌گذاری‌اند. به ما چه. وقتی حقوق متهم درباره زندانی سیاسی‌اش اجرا نمی‌شود و زورمان به اعتراض نمی‌رسد، کریم قاچاق به من و شما چه. گویی وقتی پای اوباش در میان است، هیچ مسئولیتی متوجه ما نیست. به صرفه‌تر اینکه پشت نیروی قوی‌تر سنگر بگیریم، یا از آن بهتر اینکه شانه بالا بیاندازیم و از کنار هر دو گروه آسته بگذریم که پَرمان به شاخ گربه‌ای نگیرد.

بگذار مردم زیر فیلم آخرین حمله شبانه پلیس و لگدمال شدن مرد ریزنقش و پابرهنه بنویسند «دم بر و بچ پلیس گرم.» بگذار ندانیم سوله کجاست و برای پوست نازک‌مان دعا کنیم که از مصیبت دباغی جان به در برد. آمین.

پانوشت؛

۱. اشاره به بخشی از اظهارات شهلا جاهد در دادگاه، که در فیلم کارت قرمز ساخته مهناز افضلی هست.

 ·  Translate
۴۹۱۳۲۰ در روزهای به رخوت آغشته‌ی بهار ۸ سال پیش، ساختمان پلیس امنیت تهران در تب یک قدرت‌نمایی تمام عیار می‌سوخت. احمدرضا رادان فرماندهی عملیات شبانه‌ای را برعهده داشت که به نام «طرح ضربتی برخورد با اراذل و اوباش» معروف شد. پشت این طرح به بودجه ۱۰۳ میلیاردی، همراهی صداوسیما و ابلاغ دستور وزارت کشور …
1 comment on original post
28
2
‫پاتـ ــریک‬‎'s profile photoHamidreza Beidaghi's profile photoSahra AD's profile photoMHMD Moeini's profile photo
2 comments
 
+M Reza Kaamyab بسیار عالی بود نوشته ت . روان و گویا و حقیقی . درود .
+غزلی اقاقیا از شما بابت باز نشر این پست مفید ممنونم .
 ·  Translate
Add a comment...
 
جیره ی منطق 
 ·  Translate
38
2
jaam Tala's profile photogellare green's profile photo
Add a comment...
Have her in circles
6,219 people
‫قبيا قبيا‬‎'s profile photo
‫ته نيا تاقانه‬‎'s profile photo
‫شباب الفيس بوك‬‎'s profile photo
amir soufizadeh's profile photo
Zahra Saroukhani's profile photo
‫مهدی همتی‬‎'s profile photo
‫آق محمد نواری‬‎'s profile photo
nasir faraz's profile photo
Soha Tafreshi's profile photo
 
هیشکی مثل این ها نمی تواند تر بزند. 
یا حضرت شلغم 
 ·  Translate
 
دستاورد سد گتوند، ورود 40 میلیون تن نمک به کارون
ﻧﺎﺻﺮ ﮐﺮﻣﯽ، ﺍﻗﻠﯿﻢﺷﻨﺎﺱ، ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺱ ﻣﺤﯿﻂ ﺯﯾﺴﺖ، ﻣﺪﺭﺱ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺑﺮﮔﻦ ﻧﺮﻭﮊ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﺗﻄﻮﯾﻞ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺕ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺎﺭﯼ ﮐﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺍﻻﻥ ﻫﻢ ﻫﻤﻪ ﻫﻢ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﺴﺎﻟﻪﺍﺵ ﺭﺍ ﻣﯽﺩﺍﻧﻨﺪ ﻭ ﻫﻢ ﭘﺎﺳﺨﺶ ﺭﺍ . ﯾﻌﻨﯽ ﮐﻤﺎﮐﺎﻥ ﺭﻭﺯﯼ ﻫﺸﺖ ﻫﺰﺍﺭ ﺗﻦ ﻧﻤﮏ ﺗﺎﺯﻩ ﺗﻮﯼ ﺣﻠﻖ ﮐﺎﺭﻭﻥ . ﺗﻄﻮﯾﻞ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺕ ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺧﻮﺑﯽ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺍﺑﺎﻧﺪﻥ ﺍﻟﺘﻬﺎﺏ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺧﻮﺯﺳﺘﺎﻧﯿﺎﻥ ﻭ ﻃﺮﻓﺪﺍﺭﺍﻥ ﻣﺤﯿﻂ ﺯﯾﺴﺖ ﻭ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺭﻫﺎﻧﺪﻥ ﭘﯿﻤﺎﻧﮑﺎﺭﺍﻥ ﺍﺯ ﮔﺮﺩﺍﺏ ﻓﻀﺎﺣﺘﯽ ﮐﻪ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﮐﺮﺩﻩﺍﻧﺪ.
https://goo.gl/QhK50p
 ·  Translate
View original post
34
1
‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photo‫محی الدين‬‎'s profile photoQorme Sabzi's profile photoSeyed Koohzad Esmaeili's profile photo
5 comments
 
گفته میشه زمان خدابیامرز قرار بوده بالادست این تپه ها سد زده بشه، زمان خاتمی/احمدی نژاد مهندسین توانای وزارت نیرو طرح رو تغییر دادند که دریاچه سد بزرگتر بشه
 ·  Translate
Add a comment...
 
در ستایش هوش
 ·  Translate
 
نفت مهم تر است یا گاز؟
زنگنه: داشتن عقل...
روزنامه اعتماد
 ·  Translate
1 comment on original post
61
1
Mehrshid .Motevalli's profile photoMas Mor's profile photo
 
ما كه تو خونه مون آينه نداريم، دكتر عادلي را ببين، يكدست سفيد.
 ·  Translate
Add a comment...
 
جیره ی حوصله و خلاقیت 
 ·  Translate
41
1
Pir Piran's profile photo
Add a comment...
 
زحمت کشیده اند سرانجام اعلام موافقت کردند. اصل قضیه این است که هنوز زبان شان نمی چرخد و دل شان راضی نیست که بفرمایند داشتن شغل و استقلال مالی حق  زن و مرد است و موافقت و مخالفت من هیچ تاثیری در این حق انسانی یک انسان دیگر نباید داشته باشد. 
 روشنفکری مستقل از باسواد و با معلومات بودن و قشنگ حرف زدن است.
 ·  Translate
 
یکی دیگر از فصل‌های بحث برانگیز فرار از فلسفه بخشی بود که در آن با کار زنان بیرون از خانه مخالفت کرده بودید و گفته بودید که فقط در صورت نیاز مالی خوب است که زنان بیرون از خانه کار کنند. خانم کدیور هم در همان زمان مقاله ای اعتراض‌آمیز به این مطلب نوشتند. الان بعد از حدود بیست سال هنوز هم بر سر آن عقاید هستید؟

واقعیتش این است که همان موقع هم من متزلزل می‌نوشتم و هی حرفم را اصلاح می‌کردم. حرف اصلی‌ام این بود که برای این که زندگی انسجام بیشتری پیدا کند و خانه ها بوی زندگی بدهد و به بچه ها رسیدگی شود، لازم است که خانم‌ها بیرون از خانه کار نداشته باشند. بعد تبصره زده بودم که مگر این که خانم‌ها تخصص داشته‌باشند که برای آن زحمت کشیده‌باشند و جامعه به آن نیاز داشته‌باشد. روی سخن من بیشتر با زنانی بود که مشاغل کاذب دارند و برای فرار از کار خانه اسم کلفتی روی آن می‌گذارند و هزینه رفت و آمدشان از حقوقشان بیشتر است. خطای من در این بود که داشتم یک پسند شخصی را به صورت قاعده ای عام بیان می‌کردم که امروز آن را اصلاح می‌کنم. حتی اگر لازم باشد از کسانی که رنجه شده‌اند عذرخواهی می،کنم. من در مقامی نیستم و نبوده‌ام که در این مورد حکم صادر بکنم. اصلاً شرمم می‌آید. در همان تبصره در فراز از فلسفه هم بسیاری از زنان نام‌آور یاد کرده‌ام ولی آن یاد کردن کافی نیست چون نشان می‌دهد من در تنگنا قرار گرفته‌ام و دارم وصله پینه می‌کنم ولی این جا دیگر وصله پینه نمی‌کنم. خلاصه این که «سرم خوش است و به بانگ بلند می‌گویم» من با کار کردن خانم‌ها در ایران و در جهان موافقم!

گفت وگو با بهاء الدین خرمشاهی، مهرنامه، شماره بیست و نه
 ·  Translate
21 comments on original post
17
‫طا لقونی‬‎'s profile photopar vin's profile photoMahbube Khamse's profile photo‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photo
5 comments
 
+Mahbube Khamse  دست کم دو تحقیق مستقل و معتبر هست که  می گوید: فرزندان و به خصوص دختران زنانی که شاغل اند در علم و ریاضیات پیشرفت بهتری دارند و شغل پر درآمد تری در آینده به دست می اورند.
این هم نظر شخص خودم: مردانی که مادران شاغل داشته اند با زن ها رفتار بهتری دارند. جدا از شعار در عمل احترام بیشتری برای زن ها قائل اند. این نظر شخصی است. 
 ·  Translate
Add a comment...
 
حسن روحانی اردوی مختلط دانشجویی را ممنوع کرده؟  
اصلن چه بهتر. مبادا جوانان  در اردو های مختلط دچاردلبستگی های عاطفی شوند و کار شان به  ازدواج شتابزده ی دانشجویی در جوانی بکشد. جوان باید در چهار چوب گسترده ی اجتماع و خارج از محدوده ی دانشگاه برود دنبال عشق حال اش در جوانی.
نسل ما، نسل جزغاله ی دهه ی شصت بود که عمدتن در دانشگاه با مفهوم کلاس مختلط با حفظ شئون اسلامی و نظارت کمیته ی اخلاقی دانشگاه  آشنا می شد وگرنه  الان دهه ی هفتادی های صاحب حساب در  فیض بوق و باحال تر از آن، حسرت زده ی اردوی مختلط  نیستند. 
آقایان از وضع روابط غیرشرعی دانش آموزان دبیرستانی مملکت خود بی خبراند می خواهند کل دنیا را مدیریت و ارشاد کنند . آقایان در هپروت سرگردان اند.
 ·  Translate
81
7
Davood Zamani's profile photoAboozar Khodaii's profile photo‫رستم زال نریمان‬‎'s profile photoEhsan احسان‎'s profile photo
4 comments
 
+parastoo samiee در مورد ازدواج فعلشون امره، نه نهی.
 ·  Translate
Add a comment...
 
می دانم که وحشت عمومی بعضن به فاجعه های انسانی می انجامد ولی به نظرم الان وقت ترسیدن است 5 سال دیگر خیلی دیر شده. ترس و بسیج عمومی توانست بحران ابولا و آنفولانزای پرندگان، و سارس را کنترل کند.  از این باکتری بیشتر از داعش می ترسم. البته بعضن بیشتر دانستن به نگرانی بیشتر منجر می شود.
 ·  Translate
 
پژوهشگران گفته‌اند که نوعی باکتری در چین کشف شده که در برابر تمامی آنتی بیوتیک‌ها مقاوم است و حتی داروهایی هم که پس از کارساز نبودن سایر درمان‌ها به کار می‌رود نیز بر آن اثری ندارد.
این کشف زمانی اعلام شد که استفاده از کولیستین، که یک آنتی بیوتیک وسیع الطیف است، نتوانست به درمان افراد و دام‌های مبتلا به این باکتری کمکی بکند.

پزشکان نگران آن هستند که این باکتری مقاوم ممکن است در سراسر جهان پراکنده شود و فهرست عفونت های درمان ناپذیر را طولانی‌تر کند. این احتمال مطرح شده که دلیل مقاوم شدن این باکتری، استفاده بی‌رویه از کولیستین در درمان عفونت‌های دامی در چین بوده است.
چشم انداز نگران کننده مقاومت باکتری‌ها در برابر آنتی بیوتیک‌ها باعث شده است از این وضعیت با عنوان "روز قیامت آنتی بیوتیکی" نام برده شود یعنی شرایطی که جهان را به قرون وسطی و عصر ناتوانی بشر در درمان بیماری‌های عفونی باز می‌گرداند.

پژوهشگران در بررسی این باکتری متوجه نوعی جهش ژنتیکی در آن شده‌اند که مانع از کارآیی کولیستین در نابودی آن می‌شود.
در گزارش این پژوهش که در نشریه Lancet Infectious Diseases منتشر شده آمده است که باکتری مقاوم در یک پنجم دام‌هایی که مورد آزمایش قرار گرفتند و همچنین ۱۵ درصد نمونه‌های گوشت خام و ۱۶ فرد بیمار در چین مشاهده شده است.

همچنین، به نظر می‌رسد که این باکتری به خارج از چین و از جمله لائوس و مالزی نیز سرایت کرده است. بدتر اینکه، جهش ژنتیکی مقاومت در برابر آنتی بیوتیک‌ها به چند باکتری دیگر نیز گسترش یافته است.
یک کارشناس بریتانیایی گفته است که ادامه این روند به معنی آن است که اگر فردی در اثر ابتلای به یکی از این باکتری‌ها به شدت بیمار شود، برای درمان او کاری نمی‌توان انجام داد.
البته مقاومت بعضی باکتری‌ها در برابر آنتی بیوتیک‌ها موضوع تازه ای نیست؛ آنچه که کشف جدید را نگران کننده می‌کند این است که جهش ژنتیکی در آن به شکلی بروز کرده که به سادگی به انواع دیگر باکتری‌ها نیز تسری می‌یابد. به این ترتیب، ممکن است مجموعه‌ای بزرگ از باکتری‌ها در برابر تمام داروهایی که در حال حاضر در اختیار بشر است، مقاوم شوند.

در حال حاضر نیز بیمارستان ها با خطر آلودگی به مجموعه‌ای از باکتری‌های مقاوم مواجه هستند و ظهور باکتری جدیدی که هیچ اسلحه‌ای در برابر آن کارساز نیست، وضعیتی بسیار دشوار را ایجاد می‌کند.
 ·  Translate
پژوهشگران از کشف نوعی باکتری در چین خبر داده اند که در برابر تمامی آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم است و هیچ دارویی برای مقابله با آن وجود ندارد.
26 comments on original post
22
Paria sin's profile photo‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photo
6 comments
 
dark ages راضی ام از درک ات.
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have her in circles
6,219 people
‫قبيا قبيا‬‎'s profile photo
‫ته نيا تاقانه‬‎'s profile photo
‫شباب الفيس بوك‬‎'s profile photo
amir soufizadeh's profile photo
Zahra Saroukhani's profile photo
‫مهدی همتی‬‎'s profile photo
‫آق محمد نواری‬‎'s profile photo
nasir faraz's profile photo
Soha Tafreshi's profile photo
Work
Occupation
یک روز می آید که درس خواندن من تمام شود . من آن روز را انتظار می کشم حتا اگر زنده نباشم.
Skills
فرو کردن علم در ذهن خنگ ترین شاگردان - طبخ کوفته تبریزی - سالسا
Employment
  • home
    present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
تهرون
Previously
تهرون
Story
Introduction


انسان زاده شدن دشواری وظیفه است. 

Education
  • University of Tehran
Basic Information
Gender
Female
Relationship
Single
Other names
زنی که زیاد رمان می خواند