Profile

Cover photo
‫غزلی اقاقیا‬‎
Works at home
Attended University of Tehran
Lives in تهرون
6,099 followers|3,382,491 views
AboutPostsPhotos

Stream

 
رو نوشت به نظام پزشکی و مجله ی وزین نیچر.  
1- یعنی عاشق اش ام خونریزی داخلی و عفونت آپاندیس جراحی حاد اورژانس است تو بیمارستان هم مریض چه بسا  در مورد خونریزی داخلی بمیرد ایشان با داروی گیاهی واااای ....  الان از خنده پس می افتم. 
2- جای تعجب ندارد در این کشور هشت سال کسی رئیس جمهور بود که ادعا داشت تحریم ورق پاره است، هاله نور چه خوب ئه، یارانه پول امام زمان است. دروغ گفتن اغلب در ایران هزینه ی خاصی ندارد. 
 3- افرادی که  برای درمان به این آقا مراجعه می کنند همه از دم "کم هوش و بی شعور" اند. قصد توهین ندارم توصیف حال شان این است.
4- آقای دکتر روا زاده یکی آمده روی دست تو داری عقب می افتی. یک معجزه ای زودتر رو کن. 
 ·  Translate
 
علم پزشکی هیچ، علم پزشکی نگاه
 ·  Translate
“علم پزشکی هیچ، علم پزشکی نگاه”
11
‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photo‫میم ح‬‎'s profile photoM Sanjaghak's profile photomeisam jvd's profile photo
5 comments
 
فايده اي هم نداره شكايتش. البته توانش هم محدوده واصلا اين چيزها اولويت نيست براش
 ·  Translate
Add a comment...
 
احوال شهر بلخ  در حوالی شهر هرت 

این آن جایی است که کاش  جامعه پزشکی در برابر این توهین و دخالت آشکار - دست کم به اندازه  خشم شان در برابر طنز و شوخی در سریال مهران مدیری - واکنش  نشان بدهند و مانع عادی شدن این بدعت ها و توهین ها شوند. البته این بارطرف دعوا پرزور است و دادستان یک شهر است. از مسئولان نظام پزشکی  فعلی قدری بعید است علیه  دادستان ممسنی بیانیه صادر کنند.

پ. ن.  دادستان با بصیرت وقتی تنها جراح یک شهر؟ (یک بیمارستان) را بازداشت می فرمود یک لحظه به ذهن اش نرسید که اگر بیماران بدحال نیازمند جراحی فوری به بیمارستان آورده شود در غیاب / هنگام بازداشت جراح  کادر درمانی چه باید بکنند؟ چه بسا جان انسانی این وسط به خطر بیفتد؟
من کم از ساختار پزشکی ایران انتقاد نکرده ام اما انصاف هم چیز خوبی است.  در کدام خراب شده ای در کجای دنیا دادستان حق دارد این طور درکار درمان دخالت کند آن هم  وقتی بازداشت یک جراح موجب تهدید روند درمان بیماران حاضر در بیمارستان می شود؟  

متن خبر:
مقارن ساعت ۴ عصر دیروز یکشنبه، بیماری به علت ضربه چاقو به قفسه سینه اش به بیمارستان ممسنی منتقل می شود با خانم دکتر رزمجویی جراح بیمارستان تماس گرفته می شود و وی بلافاصله بر بالین بیمار حاضر و اقدامات درمانی لازم را انجام می دهد و پس از آن در ایستگاه پرستاری مشغول نوشتن پرونده بیمار بوده که بازپرس پرونده وارد اورژانس می شود و اظهار می دارد بیمار بدحال است و جراح باید بالای سر بیمار باشد.

دکتر رزمجویی به وی اطمینان می دهد که اقدامات لازم برای این بیمار انجام شده است. وقتی توضیحات دکتر رزمجویی وی را قانع نمی کند و این پزشک از بازپرس می خواهد در امور درمان بیمار دخالت نکند.

عدم اجرای دستور بازپرس توسط جراح باعث می شود وی فرمان بازداشت دکتر رزمجویی را صادر و تنها جراح این شهرستان در مقابل دیدگان بیماران و پرسنل بیمارستان با دستبند به بازداشتگاه منتقل شود.
....... پزشک در شرایطی دستگیر شده است که مرکز درمانی مورد اشاره وچندین بیمار بدحال دیگر به حضور پزشک بسیار نیازمند بودند، حال آنکه وی ناچار به ترک محل کار شده است. شرایط دستگیری پزشک با دستبند آثار بسیا بد و نامطلوبی در محیط بیمارستان و دیگر مراکز درمانی کشور به جا گذاشته است.

اما سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت دو واکنش مختلف به این حادثه داشته است؛ یکی گفتگوی تلفنی با رییس قوه قضاییه و دیگری نوشتن یادداشتی در اینستاگرام.
 ·  Translate
17
‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photoNazanin Kiapour's profile photomeisam jvd's profile photo
7 comments
 
+غزلی اقاقیا متاسفانه بزرگترين مقصر تر اين قضيه خود پزشكان و نظام پزشكي عست. نظام پزشكي برعكس تصور عامه مردم به جاي اينكه ارگان صنفي جامعه پزشكي باشه تبديل به بازوي اجرايي حكومت شدع. مثل همه جاها و اصناف مسخره ديگه مملكت.راستش من كه اصلا ديگه اين اتفاقات و اخبار رو دنبال نميكنم و حوصله حرص خوردن براشون رو ندارم
 ·  Translate
Add a comment...
 
در اهمیت اعداد
 ·  Translate
 
رئیس کل بانک مرکزی:از ۳۰۰میلیون حساب بانکی، ۳۸ میلیون حساب دارای شماره شناسه و کد ملی تطبیق داده نشده است، از این تعداد، ۸ میلیون حساب فعاله
 ·  Translate
33
Behnam Haghani's profile photo
 
اون هشت میلیون رو هم دارن به مرور غیرفعال میکنن تا کد ملی معتبر بیاره صاب حساب
 ·  Translate
Add a comment...
 
#جیره_ی_لذات_فلسفه
 الف که با "ب" ازدواج کرده است، مدتی است با "سین" رابطه ی غیرافلاطونی دارد( به ب خیانت می کند).  فرض کنید الف پزشک یا نویسنده یا استاد فیزیک بسیار خوبی است.
1- ما به قطع می دانیم که ب از موضوع خیانت باخبر است.  اگر همکار یکی از این سه تن باشیم آیا از نظر اخلاقی مجاز هستیم در مورد روابط عاطفی آنها  در محیط کاری مان صحبت کنیم؟ آیا مجاز هستیم در صحبت با دوستان مشترک حرفی از رابطه ی سین و الف بزنیم؟
2- فرض دیگر این که، برعکس حالت اول ب از خیانت الف  باخبر نیست. آیا اخلاقن مجاز هستیم کسی جز خود ِ ب را در مورد رفتار الف آگاه کنیم؛ مثلن  با این توجیه که می خواهیم  خبر جوری به گوش ب برسد؟
3- آیا  به دلیل اعتقادات مان  مجاز هستیم از الف به دلیل رفتارش - که بنیاد خانواده را لرزانده  - به دادگاه شکایت کنیم  یا  در مقاله ای در نشریه  از روابط الف نتیجه بگیریم که او صلاحیت  اخلاقی در زمینه شغلی اش ندارد؟
--------------------------------------------
 جنسیت الف را یک بار زن و یک بار مرد فرض کنید. الف و ب و س هر سه درامد اقتصادی مکفی دارند، فرزندی  هم در میان نیست.
 ·  Translate
27
‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photoLeila S's profile photoSahar Mehrabi's profile photogellare kkp's profile photo
30 comments
 
واقعى اگه نگاه کنيم همچين روابطى که قانون(ازدواج قانونى) رو پشت سر ميگذاره با قانون حل نميشه.اين از قسمت شکايت.در مورد صحبت کردن راجع بهش با ديگران مخالفم.اما کم هستن مثل من که بخاطر پرايوسى خودشون پرايوسى بقيه رو رعايت کنن.کلا در اين چنين روابطى نميشه مداخله کرد.چون از جنس دودوتا چهارتا نيستم.احتمالا اون دونفر آدم خيانتکار قبل از اين رابطه بسيار اخلاقى بودن.صلاحيت شغل هم مطلقا ارتباطى با روابط نداره.آيا اگر کسى پدر خوبى نيست معلم خوبى هم نيست؟يا اگر مادرخوبى نيست پرستار خوبى هم نيست؟و اصلا کى پدر يا مادر يا همسر يا پارتنر خوب بودن رو تعريف ميکنه.من و شما يا فرزند و همسر و پارتنر اون آدما.کنار همه اينها متغيرى هم هست به اسم شرايط,مختصات زندگى.خيلى ايده آليستى که واکنش هاى دفاعى آدم ها رو در شرايط مختلف ناديده بگيريم و توقع داشته باشيم همچنان در خط مستقيم ادامه بدن
 ·  Translate
Add a comment...
 
شیوه ی صحیح زیستن
 ·  Translate
 
اینجوری
“Mel Ferrer & Audrey Hepburn, 1956”
46
‫طا لقونی‬‎'s profile photo
 
یکی از شیوه‌های صحیح البته
 ·  Translate
Add a comment...
 
جیره ی لذات فلسفه 
 ·  Translate
 
معرفی مقاله «در دفاع از سقط جنین» نوشته جودیت تامسون 

از نظر تامسون در صورتی که زنان تحت هیچ شرایطی حق سقط جنین نداشته باشند، آزادی آنها محدود شده و تصمیم آنها برای سقط نکردن ارزش عقلانی یا اخلاقی ندارد. در ادامه ترجمه بخشی از این مقاله را بخوانید. اصل مقاله را در لینک بخوانید 

یک روز صبح از خواب بیدار می شوید و متوجه می شوید با یک ویولنیست بی هوش در یک تحت هستید، پشت شما به پشت ویولنیست است. یک ویولنیست بی هوش مشهور. این ویولنیست بیماری مرگبار کلیه دارد و جامعه دوستداران موسیقی با بررسی تمام مدارک پزشکی دریافته اند که تنها شما گروه خونی مناسب برای کمک به او را دارید.
 
 بنابراین شما را دزدیده اند، و از دیشب دستگاه گردش خون ویولنیست را در به بدن شما وصل کرده اند، تا با استفاده از کلیه های شما  سم موجود در خون بدن او و بدن خودتان را خارج کنند. رئیس بیمارستان به شما میگوید «متاسف است از اینکه جامعه علاقه مندان به موسیقی این کار را با شما کرده اند و اگر آگاه بود هرگز اجازه نمی داد این اتفاق بیافتد. با این حال آنها این کار را کرده اند و الان دستگاه گردش خون ویولنیست به شما وصل است. اگر دستگاه گردش خون را از شما جدا کنند ویولنیست خواهد مرد. ولی نگران نباش این ماجرا تنها نه ماه طول خواهد کشید. پس از نه ماه او سلامت خود را به دست آورده  و می توانیم دستگاه گردش خونش را از تو جدا کنیم» 
آیا به لحاظ اخلاقی موظف هستید با این شرایط موافقت کنید؟ بدون شک اگر این کار را بکنید خیلی لطف کرده اید. ولی آیا باید موافقت کنید؟ اگر نه ماه نبود و نه سال بود چه؟ یا حتی طولانی تر؟ اگر رئیس بیمارستان بیاید بگوید «بد شانسی است، قبول دارم، ولی باید تمام عمرت در این تخت باشی در حالی که دستگاه گردش خون ویولنیست به تو وصل شده است. یادت باشد همه انسان ها حق حیات دارند و ویولنیست ها هم انسان هستند. شما حق تصمیم گیری درباره آنچه که برای و درون بدن خودتان رخ می دهد را دارید، ولی حق حیات شخصی دیگر اهمیت خیلی بیشتری از حق تصمیم گیری درباره آنچه که بر بدن شما رخ می دهد دارد. بنابراین هیچ گاه نمی توانیم بدن شما دو را از هم جدا کنیم.» 

تصورم بر این است که شما این اقدام را ظالمانه می دانید، و این مشخص می کند که استدلال قبلی که به نظر موجه می آمد مشکلی دارد. 

البته در این مورد شما ربوده شده اید، و به صورت داوطلبانه موافقت نکرده اید که بدنتان به بدن ویولنیست وصل شود. آیا افرادی که با  سقط جنین مخالف هستند میتوانند بر این اساس برای بارداری بر اثر تجاوز استثنا قائل شوند؟ مطمئنا. آنها میتوانند بگویند که افراد حق حیات دارند تنها در صورتی که با تجاوز بوجود نیامده باشند. یا میتوانند بگویند همه انسان ها حق حیات دارند ولی برخی از دیگران کمتر حق حیات دارند، به طور خاص آنهایی که با تجاوز بوجود می آیند حق حیات کمتری دارند. ولی این سخنان ناخوشایند هستند. مطمئنا پرسش از اینکه شما به طور کلی حق حیات دارید یا اینکه چقدر حق حیات دارید نباید به پرسش از اینکه آیا محصول تجاوز هستید مرتبط باشد. در واقع افرادی که با سقط جنین بر اساسی که اشاره کردم مخالف هستند این تمایز را قائل نمی شوند و بنابراین تمایزی در زمینه تجاوز قائل نمی شوند. 

آنها تمایزی برای مواردی که مادر باید نه ماه بارداری خود را در بستر سپری کند نیز قائل نمی شوند. آنها قبول دارند که متاثر کننده است و برای مادر بسیار دشوار است، ولی در عین حال همه انسان ها حق حیات دارند، جنین انسان است و غیره. در واقع تصور من است که این افراد برای مواردی که بارداری به شکل معجزه آسایی نه سال به درازا بیانجامد یا حتی تمام عمر مادر، استثنایی قائل نخواهند شد. برخی حتی مواردی که ادامه بارداری موجب کاهش طول عمر مادر می شود را به عنوان استثنا در نظر نمی گیرند. 

#اخلاق   #حق_حیات   #سقط_جنین  
 ·  Translate
Judith Jarvis Thomson: A Defense of Abortion. From Philosophy & Public Affairs, Vol. 1, no. 1 (Fall 1971). (Reprinted in "Intervention and Reflection: Basic Issues in Medical Ethics," 5th ed., ed. Ronald Munson (Belmont; Wadsworth 1996). pp 69-80.) Most opposition to abortion relies on the ...
16
Ehsan S's profile photo‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photo
2 comments
 
همین حالا هم بابت جیره بندی کم فحش نمی خوریم. بگذریم. 
 ·  Translate
Add a comment...
Have her in circles
6,099 people
‫صنعت موفق‬‎'s profile photo
amad taghione's profile photo
‫شیک پی‬‎'s profile photo
MOHAMED HASHEM's profile photo
Amin nimA's profile photo
Stephen Shefrin's profile photo
Brad miller's profile photo
Ali Lakzaie's profile photo
Rastin's profile photo
 
یک وقت به کسی توهین نشود. 
 ·  Translate
 
یوسف اباذری پس از مشاهده زنی که برای پخش فیلمی به کله پوکش قمه‌ می‌زند گفت: اینا رو می‌گفتم، «مردم» همینان!
 ·  Translate
“یوسف اباذری پس از مشاهده زنی که برای پخش فیلمی به کله پوکش قمه‌ می‌زند گفت: اینا رو می‌گفتم، «مردم» همینان!”
20
‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photoLeila S's profile photo
4 comments
Leila S
 
*اباذری
 ·  Translate
Add a comment...
 
حکایت آن کس که ناموس اش - عیال اش - را سخت کتک می زد. او را پرسیدند این بینوا چه  خطایی کرده است؟ گقت: اگر می دانستم چه کرده که بی درنگ کشته بودم اش. 
-------------------
چه طور می شود به فیلم ندیده، به کتاب نخوانده اعتراض کرد؟ با قمه کشی. 
 ·  Translate
 
به خاطراکران فیلم رستاخیز یک عده خانم با قمه ریختن جلو در سینما که جلو اکران فیلم رو بگیرن نیروهای امنیتی کشور هم رفتن تجمع معلمان جمع کنن!
 ·  Translate
57
1
‫فاطمه احمدی‬‎'s profile photo
 
فضای مملکت آبزورده
 ·  Translate
Add a comment...
 
عجیب است وکیل آقای احمدی نژاد تا حالا ازایشان به جرم تشویش افکار عمومی و افترا و تهمت شکایت نکرده . 
 ·  Translate
 
اشرفی اصفهانی: دولت‌های احمدی‌نژاد رکورددار تخلف در دولت‌های پس از انقلاب هستند
به گفته رئیس هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در نهاد ریاست جمهوری، در هیچ‌یک از دولت‌های پس از انقلاب ۱۳۵۷ به اندازه دو دولت نهم و دهم تخلف مالی رخ نداده است. محمود احمدی‌نژاد دولت خود را "پاکدست‌ترین دولت" می‌داند.

تبریک به قوه قضایی که در حکم گرفتن شادی مردم پیشتاز است اما در بالا کشیدن ثروت ملی و اختلاس کنندگان با تردید جلو میرود .
البته انتظاری بیش از این هم نیست 
گر قرار است گیرند مستـــــی ، بهتـر ان است که گیرند همــــــــــــی مستان را .
 ·  Translate
35
Add a comment...
 
جیره ی شعر
 ·  Translate
 
نه مرا با تو بودن آسان است
نه توان گفتنت "وداع، وداع"
عشق
ای ترکش کنار نخاع!

بهادر باقری
 ·  Translate
58
1
Pooneh b's profile photo
Add a comment...
 
چه طور می شود عاشق  سیمسون ها نبود؟
 ·  Translate
 
هومر سيمپسون: وقتى يكى خوشبخت ميشه، بقيه به همون اندازه بدبخت ميشن؛ مگه فيزيك نخوندى؟!
سيمپسون ها
 ·  Translate
66
‫جورج کارلین‬‎'s profile photoAlireza Mim's profile photo
5 comments
 
+جورج کارلین
خوشبختانه نه :)))
و خوشبخت‌ترانه، علاقه و عشق اصلی من کمدیای بریتیشه، اعم از کاپلینگ و بلک‌ادر و بلک بوکس و مابقی. امان از فالتی، امان از ویکار آو دیبلی!
 ·  Translate
Add a comment...
 
پیشنهادات/ پیشنهادهای  فرهنگی:
 بروید بلیت بخرید ولو شده روی صندلی پلاستیکی بشینید در این دو روز فرصت مانده نمایش اسم را ببینید که پس فردا نگویید غزل بخیل و تک خور بود.
سایت تماشا خانه ایرانشهر را هم برای بلیت نگاه کنید. 
 ·  Translate
37
1
‫لا دری‬‎'s profile photoAmir Masood's profile photoFazi Sh's profile photoAli B's profile photo
9 comments
Fazi Sh
+
1
2
1
 
خووووب بود گل دختر... ممنون :*
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have her in circles
6,099 people
‫صنعت موفق‬‎'s profile photo
amad taghione's profile photo
‫شیک پی‬‎'s profile photo
MOHAMED HASHEM's profile photo
Amin nimA's profile photo
Stephen Shefrin's profile photo
Brad miller's profile photo
Ali Lakzaie's profile photo
Rastin's profile photo
Work
Occupation
یک روز می آید که درس خواندن من تمام شود . من آن روز را انتظار می کشم حتا اگر زنده نباشم.
Skills
فرو کردن علم در ذهن خنگ ترین شاگردان - طبخ کوفته تبریزی - سالسا
Employment
  • home
    present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
تهرون
Previously
تهرون
Links
Contributor to
Story
Introduction


انسان زاده شدن دشواری وظیفه است. 

Education
  • University of Tehran
Basic Information
Gender
Female
Relationship
Single
Other names
زنی که زیاد رمان می خواند