Profile

Cover photo
‫غزلی اقاقیا‬‎
Works at home
Attended University of Tehran
Lives in تهرون
6,062 followers|4,563,681 views
AboutPostsCollectionsPhotos

Stream

 
سوال برای پیچ کردن کتابخانه ی فلزی به دیوار سیمانی انباری چه کنم؟
مراحل فنی را شرح دهید . مرسی. دریل موجود است.
مته چی بخرم ؟ پیچ چی ؟
 ·  Translate
19
lyly f.'s profile photoAhmad Gallehgirizadeh's profile photoOlive  Black 's profile photoQorme Sabzi's profile photo
15 comments
 
کجایی اقاقیا خوبی؟
 ·  Translate
Add a comment...
 
جیره ی اندوه
انسان دوزخ انسان دیگر است.
 ·  Translate
 مادرم كه يك كلمه هم زبان تركى نميدانست در زندان به ملاقاتم امده بود. يك مامور بالاى سرم بود و يك مامور هم بالاى سر مادرم، اگر من يك كلمه به زبان كردى صحبت ميكردم مقابل چشمهاى مادرم كتكم ميزدند، اگر مادرم صحبت ميكرد ملاقات به پايان ميرسيد، هردويمان اينرا ميدانستيم، طى ملاقات بدون اينكه كلمه اى با هم صحبت كنيم، مادرم گريه ميكرد و من نگاهش ميكردم و زمان ملاقات به پايان ميرسيد..."

محمت سوگات ( بدران) - زندان دياربكر
 ·  Translate
4 comments on original post
70
1
Pir Piran's profile photoAhmad Gallehgirizadeh's profile photo
2 comments
 
«انسان دوزخ انسان دیگر است»
می تواند بهشت انسان دیگر هم باشد. 
 ·  Translate
Add a comment...
 
آخ
چیزی که جگر مرا می سوزاند این است اصلن کرامت ایرانی این وسط مطرح نبود پدری افغانی قرار بود بخشی از کبد اش را به دختر افغانی اش اهدا کند. کسی در این سیستم نمی گوید چون پول رشوه نداشتند کارشان راه نیفتاد .
 ·  Translate
 
سالها پيش دختران افغاني اجازه آموزش در فرهنگسرا را نداشتند ، تا زماني كه قانوني نانوشته وضع شد: ثبت نام انجام مي گيرد، شهريه دريافت مي گردد ، آموزش داده مي شود اما گواهينامه پايان دوره صادر نمي گردد!
اينطوري مديرها هم وجدان خود را راضي كردند و هم پول ثبت نام از جيبشان نرفت
حالا اين وسط من چهار سال تمام ، هرچه كه از نقاشي مي دانستم را به دخترك ياد دادم ، نامش را فراموش كردم، فاطمه بود يا زينب
طراحي با مداد، طراحي با زغال، طراحي با آب و مركب، نقاشي با مداد رنگي، با گچ پاستل ، با آب رنگ و سرانجام رنگ و روغن
در اين سالها روايت هاي زندگيش را مي شنديم: مادر و پدر كه فوت كردند، برادري كه سرپرستيش را مي مرد، زن برادري كه برايش خواستگارهاي داغوني جور مي كرد تا از شرش خلاص شود، سربازي بي كار، كارگري اخراجي، آخرين موردش يك دزد بود!
تا جنگ تمام شد در افغانستان و خبر م داد افرادي كه هنري داشته باشند ،سازمان ملل برايشان كار پيدا مي كند اگر برگردند به كشورشان
به شرطي كه مدرك معتبري داشته باشند و من اولين و اميدوارم آخرين كار غيرقانوني عمرم را انجام دادم:
با كمك دفتردار ،گواهينامه تمام چهار سال را برايش صادر كردم!
مديرمان هم ديد و فهميد و چشمانش را بست
از اين قضيه ده سال شايد پانزده سال مي گذرد و من آن سالهاي اول، قبل از اينكه آدرسم عوض شود، عكس هاي به دستم مي رسيد از اين دخترك كه معلم نقاشي شده و شوهري خارجكي دارد و بچه دار شده بود و
همه را گفتم كه بگويم
كسي نبود كه چشمانش را ببند ؟كه غيرقانوني پيوند عضو مي كردند، كه دخترك زنده باشد هنوز؟
 ·  Translate
9 comments on original post
22
Ross Araz's profile photo
2 comments
 
این داستان لطیفه دختر افغان که پیوند نشد و قال و قیل های بعدش هم برای خودش داستانیه. از طرفی برخی‌چنان میگویند که در گروه قانونگزار این مسائل مشتی اولترا نژاد پرست نشستند که همه هدفشون اینه که پدر افغان ها رو در بیارند ! از طرف دیگه به جای اینکه اهداف واقعی قانون توضیح داده بشه تا به حال وزارت بهداشت از وزیرش تا آبدارچی بیمارستان نمازی ش دهها بیانیه توجیه و غیره دادند‌. سخته قبول کردن اینکه که اگر این قانون نبود با انبوه َشیوخ پایینی و سرمایه دارهای آسیای میانه و پولهای هنگفتی که دارند، دیگه جایی در لیست پیوند اعضا برای ایرانی ها باقی نمیموند ؟ ....یه قانون نیم بندی هم که هست که چهار تا ایرانی از مهارت جراح های ایرانی استفاده کنند .... کجای این مشکل داره ؟ راه رو که باز کنند اون چهار تا ایرانی میرن ته صف ، جاش شیوخ خلیج فارس ، و نه لطیفه ها، می آن !
 ·  Translate
Add a comment...
 
این آن چیزی است که فقط وقتی خودتان در سیستم پزشکی ایران باشید می فهمید چه طور پرونده ی پزشکی مریضی که ممکن است شکایت کند ده بار دستکاری می شود و اشتباهات پزشکی در بسیاری موارد ماست مالی و لاپوشانی می شود.
این آن جا است که سیستم دست پزشک خاطی و متخلف را برای اشتباهات پزشکی بعدی و حتا طمع کلاه برداری عمدی باز می گذارد. خطای پزشکی همه ی جای دنیا هست و جزئی از پزشکی است. معمولن با دادگاه و وکیل و پرداخت خسارت جمع می شود. ولی دست بردن در اسناد پزشکی و سند سازی بسیار جاهای دنیا عملن بسیار دشوار است. جرم است و زندان دارد.
دست کم در امریکا می دانم چنین سابقه ای از سند سازی باعث می شود هیچ مجله ای از شما هیچ مطلبی چاپ نکند و یک سره از دنیای علم و تدریس و تحقیق به بیرون پرتاب شوید.
 ·  Translate
 
غمگینم، مثل آدمی که چند روز پیش دوست پاتولوژیست ‌ش در توضیح خستگی‌ش گفته: "دیشب تا دیروقت بیدار بودم، پزشک زنان حین عمل به علت خونریزی شدید مادر، تشخیص فیلان داده بود و رحم رو خارج کرده بود، تشخیصش اشتباه بود، تا دیروقت کل کتابامو زیر و رو کردم تا یه چیزی پیدا کردم و تو ریپورت نوشتم که دردسر نشه"
غمگینم، مثل آدمی که چند روز است جرات نکرده از دوستش بپرسد چرا؟
 ·  Translate
11 comments on original post
62
1
‫آهو خانوم‬‎'s profile photoMohammad Ghaderi's profile photoSa Mo's profile photo
3 comments
Sa Mo
+
4
5
4
 
منم این حال رو تجربه کردم. خیلی حس بدبختی میکنم هنوز. یک طرف خانواده بیماری که دستی دستی کشته شد، یک طرف خیل آدمهایی که می شناختم و اگر حرف میزدم از دم میرفتند زندان
 ·  Translate
Add a comment...
 
ماشالا
 ·  Translate
 
رئیس اتحادیه هتل‌داران: حمله به کنسولگری عربستان، شوک به اقتصاد مشهد بود؛ کاهش 80 درصدی زائران خارجی

اجاره 10 هتل لوکس توسط بحرین و عربستان
رئیس اتحادیه هتل داران مشهد با اشاره به مسافران خارجی گفت: تا قبل از خراب شدن رابطه ما با کشورهای حوزه خلیج فارس، شهر مشهد سالانه پذیرای بیش از یک و نیم میلیون مسافر عربی بود. به طوری که تاجران بحرینی و سعودی بیش از 10 هتل 4 و 5 ستاره را به صورت سالیانه اجاره کرده بودند.  از طرف دیگر مدت اقامت این مسافران همگی بیش از یک هفته بود و همین امر سبب گردش بالای نقدینگی در شهر می‌شد. حمله به کنسولگری عربستان در مشهد و سفارت این کشور در تهران سبب شد که به فعالیت گردشگری و اقتصادی در مشهد شوک وارد شود.

کاهش 80 درصدی زائران خارجی و 20 درصدی داخلی
قانعی ادامه داد: علاوه بر کاهش 80 درصدی زائران خارجی در این مدت ما شاهد کاهش 20 درصدی زائران ایرانی بوده‌ایم که همین امر سبب شده اشتغال در این شهر به میزان 50 درصد کاهش پیدا کند.

هتل‌هایی که نیمه‌تمام رها شده‌اند
بنا بر این گزارش، در حالی که مهم‌ترین دغدغه برخی مسئولان شهر مشهد برگزار نشدن کنسرت در این شهر است بیکاری و رکود، باعث شده بسیاری از پروژه‌های گردشگری و هتل سازی در این شهر نیمه کاره رها شوند و آنهایی که مشغول به فعالیت در این حوزه هستند دغدغه بازپرداخت وام‌های ساخت هتل را داشته باشند.

| منبع : خبرگزاری ایلنا  ؛  https://goo.gl/F0bPCW |
 ·  Translate
View original post
28
Add a comment...
74
2
‫تی نا‬‎'s profile photo
 
همینه
 ·  Translate
Add a comment...
 
از آدم های خوب روزگار.

قابل توجه اون ..... فلان شده هایی که خودکشی فقرای به جان رسیده را هم می خواهند ممنوع کنند.
 ·  Translate
 
جنابِ صاحبِ دوزندگی بهمنی! دم شما گرم
یک تار موی شما را نمی‌شود با خیلی‌ها عوض کرد. شما به جای شعارهای عوام‌پسند و دم زدن از حقوق طبقه کارگر و قشر مستضعف؛ کاری می‌کنید که کودک دبستانیِ فقیر، خجالت‌زده سال جدید تحصیلی را شروع نکند.
در میانه‌ی این همه شعار باید دست‌های شما را بوسید. شما که بی‌ادعا هستید ولی واقعا گره‌ای می‌گشایید...

متن و عکس: بهروز کاظمی
 ·  Translate
11 comments on original post
57
Add a comment...
 
#حاشیه_ها
یک جوکی بود می گفت دو تا اصفهانی دعوا شان شده بود: اولی به دومی گفت هوی چی چی ِس؟ یقه ما ول کون وایسا اون ور جوب. فحش بده فحش بسون پیرهن یکی صد تومن ِس. این حد از بصیرت را به کودکان خود بیاموزید. در بهترین حالت بزرگ شدند مهاجرت می کنند می روند برکلی و هاروارد درس می خوانند و یادشان می ماند حتا در مستی هم کتک کاری در دعوا یعنی اتلاف سرمایه و کسی که در دعوا مشت اول را بزند شب در بازداشتگاه می خوابد و مقصر است. در بدترین حالت فرزندان تان می شوند نماینده ی مجلس شورای اسلامی، امید است بلکه از امثال قاضی پور کمتر مایه شرمساری خود و همشهریان و هموطنان شان شوند.
 ·  Translate
59
Add a comment...
 
به عنوان آدمی که پدرش ترک تبریزی و مادرش فارس شیرازی است عارض ام که مسئولان این درفشانی ها را طبق منطق خودشان باید فرستاد باغ وحش تا مایه ی عبرت عموم شوند، ولی چون ما خیلی باسواد و آدم حسابی و رقیق القلب هستیم می فرستیم شان تیمارستان چرا که از سن و وقت دارالتادیب رفتن شان مدت ها است که گذشته.
اصلن آدم هایی که سر ده و زبان و نژاد شان تعصب دارند موجودات خطرناکی هستند خیلی هم موفق و سرآمد باشند حتا اگر به طور استثنائی باهوش هم باشند آخرش می شوند آدولف هیتلر؛ مایه مصیب و مرگ و جنگ.
 ·  Translate
 
باز هم مشکل ه و کسره
 ·  Translate
5 comments on original post
54
‫بانو وروجک‬‎'s profile photoshenge shabdar's profile photo
2 comments
 
تیمارستان به شرط اینکه ببندنشون به تخت
 ·  Translate
Add a comment...
 
گلدان نمی خواهید؟
خیریه ی بسیار خوبی است. واقعن یک سری از معتاد ها را از کارتن خوابی بیرون کشیده و سر و سامان و ترک داده.
 ·  Translate
45
4
Add a comment...
 

به نظرم وقتی از آزادی پوشش حرف می زنیم انتخاب سلیقه شخصی حق مسلم ما است هم پوشیدگی تا حدی که باعث وحشت سایرین نشود - به نظرم فقط پوشیدگی چهره بعضن عامل نگرانی است - و هم برهنگی تا مرز اندام جنسی که از نظر عقلی مجاز است. اگر من مشروب نمی خورم (بماند که در در واقعیت مثل کاپتان هادوک می خورم) کسی حق ندارد مرا به زور وادار به نوشیدن کند چون به عرف سنت مشروب خوری توهین شده حتا در ناف فرانسه در ضیافت شام. یک مرزی هست بین قانون و عرف . این که همه ی افراد جامعه باید یک جور لباس بپوشند حتا به بهانه زیبا تر شدن چهره ی اجتماع و پاسداشت سنت، زورگویی و شروع جامعه فاشیستی یا مدل چین بعد از انقلاب فرهنگی است. (اگر در ایران کسی جرات ندارد محرم قرمز بپوشد نباید در فرانسه هم کسی جرات نداشته باشد در ساحل چادر بپوشد.)

روزی که قرار باشد ما افراد مدعی احترام به آزادی های فردی با شیوه ی "مقابله به مثل" با سایرن از جمله مسلمانان _ چه تندرو و چه کندرو - رفتار کنیم فاتحه ی تمدن مدرن خوانده خواهد شد. چون عده ای از مسلمانان به برخی از قوانین جامعه ی میزبان در غرب احترام نمی گذارند باعث نمی شود پلیس و قوانین یک کشور آزاد در بخش دیگر از جمله آزادی پوشش تعطیل شود. این کار بدعت بدی است و ممکن است به تعطیلی سایر قوانین مثل منع شکنجه، منع تفتیش عقاید ، و حق داشتن وکیل یا اصل برائت برسد.
در این مورد خاص به نظرم به عنوان یک معتقد به انقلاب کبیر فرانسه حتمن باید از پلیس شکایت کرد. اگر در فرانسه بودم به پیگیری چنین شکایتی کمک مالی می کردم. چون چیزی در پوشش این زن نیست که باعث وحشت شود و پلیس قرار نیست با حذف متفاوت ها منظره ی ساحل را خوشگل کند.
-----------------
پوشش زنان یهودی ارتودوکس بیشتر از زن مسلمان نباشد کمتر نیست. کسی جرات دارد بگوید ورود یهود ها با لباس سنتی به سواحل فرانسه ممنوع است ؟
-----------------
آدمی هستم که هیچ اعتقادی به حجاب ندارم و پدرم تا سال ها عکسی از ده سالگی مرا که مایو پوشیده ام گذاشته بود روی میز اش در معرض انظار عمومی. کماکان عکس شدیدن بی حجاب من روی میز اش است.
 ·  Translate
 
وضعیت فرانسه زیادی سورئال شده. پلیس رفته توی ساحل و زنانی که لباس نامتعارف به تن داشتن رو مجبور کرده لباسشون رو دربیارند. در لینک ویدیو و تصاویر دیگه ای موجوده
 ·  Translate
A woman is forced to strip off in Nice by French police officers armed with pepper spray and batons. In nearby Cannes three armed officers pointed a pepper spray canister in a woman's face.
49 comments on original post
21
Sepehr Nilgoon's profile photoamin safdari's profile photo‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photo
3 comments
 
+Sepehr Nilgoon
به نظرم چیزی را که فرانسه را فرانسه کرده روح انقلاب کبیر است آزادی برابری برادری و بعد لائیسته و قوانین شهروندی ناپلئونی. و در دراز مدت این رفتار با اقلیت ها غلط است. هر رفتاری که انسان های یک جامعه را به دو گروه درجه یک و درجه دو، لازم الاحترام و قابل تحقیر تقسیم کند موجب بدبختی های بیشتر در آینده می شود.
 ·  Translate
Add a comment...
غزلی's Collections
Collections غزلی is following
Work
Occupation
یک روز می آید که درس خواندن من تمام شود . من آن روز را انتظار می کشم حتا اگر زنده نباشم.
Skills
فرو کردن علم در ذهن خنگ ترین شاگردان - طبخ کوفته تبریزی - سالسا
Employment
  • home
    present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
تهرون
Previously
تهرون
Story
Introduction


انسان زاده شدن دشواری وظیفه است. 

Education
  • University of Tehran
Basic Information
Gender
Female
Relationship
Single
Other names
زنی که زیاد رمان می خواند