Profile cover photo
Profile photo
POLONIJKA
7 followers -
Portal dla wszystkich polskojęzycznych obywateli tego świata.
Portal dla wszystkich polskojęzycznych obywateli tego świata.

7 followers
About
Posts

Na Święta Bożego Narodzenia życzymy Wam wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka i miłości! Ale przede wszystkim spędzenia tego szczególnego czasu w gronie rodzinnym, w gronie najbliższych i najukochańszych. Buziaki dla Was wszystkich, dla całej Polonii z wszystkich krańców tego świata!

Vrolijk Kerstfeest! Merry Christmas! Joyeux Noël! Buon Natale! Glade jul! Feliz Natal! ¡Feliz Navidad! God jul! Veselé Vánoce!

#Polonia #Polonijka #merrychrismas #wesolychswiat #wigilia #bozenarodzenie
Add a comment...

Post has attachment
A w taki to sposób przedstawiciele Teatru Polskiego Radia zinterpretowali słowa Wojciecha Jaruzelskiego oznajmiające wprowadzenie stanu wojennego.

Linkowisko: https://www.youtube.com/watch?v=nU6IzHn2Bbc

#StanWojenny #Polska #Polonijka #Polonia #13grudnia1981 #Jaruzelski #Generał #Armia #Teatr #PolskieRadio
Add a comment...

Post has attachment
Dzisiaj mija 36 lat od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego... Zobacz na naszej YTubie całe przemówienie generała armii Wojciecha Jaruzelskiego, nadane przez Radio i Telewizję Polską w dniu 13. grudnia 1981 roku, informujące o wprowadzeniu stanu wojennego na terenie całego kraju.

Linkowisko: https://www.youtube.com/watch?v=4yUKFzYEFSg

#StanWojenny #Polska #Polonijka #Polonia #13grudnia1981 #Jaruzelski #Generał #Armia
Add a comment...

Post has attachment
Witanko Wam wszystkim!
Zbliża się koniec roku... Czas na planowanie urlopów na następny rok! Kto jeszcze nie oddał planu, ten ma okazję zerknąć w nasze kalendarze na 2018 rok - już online! Tym razem przygotowaliśmy dla Was kalendaria dla wszystkich 16 Niemieckich Landów, gdzie zaznaczyliśmy święta kościelne i państwowe, ferie i wakacje, wydarzenia, obchody i uroczystości. A nawet i zładować coś możecie: jako download stoją do Waszej dyspozycji pliki XLS (Excel), PDF (Acrobat) oraz PNG (obrazek). Powodzenia i miłego snucia planów!

Linkowisko: http://www.polonijka.de/kalendarze

#Polonia #Polonijka #kalendarz #Rok2018 #Niemcy #wolne #ferie #wakacje #urlop #święto #wydarzenie #obchody #uroczystość #zrzutka #download #XLS #PDF #PNG #Excel #Acrobat #Adobe
Add a comment...

Post has attachment
Niemiecki slogan reklamowy: "Telefonujesz w najlepszej jakości D-Sieci (D-Netz)" - DOPRAWDY? Sprawdź na naszej stronie!

Linkowisko: http://www.polonijka.de/w-jakich-sieciach-telefonuja-niemieccy-operatorzy

POLONIJKA
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dzisiaj porównujemy moc paszportów! W naszym najnowszym artykule dowiecie się, który paszport przebija swą mocą wszystkie inne... Zobaczcie na naszą stronkę!

Linkowisko: http://www.polonijka.de/porownanie-paszportow-pazdziernik-2017

POLONIJKA

#polonia #polonijka #paszport #pass #passport #visa #wiza #wyjazd #visum
Add a comment...

Witajcie serdecznie w nowym, 2017 roku! Dużo zdrówka, szczęścia i radości!
Z grubym poślizgiem wrzucamy dziś na stronkę aktualne kalendarze z zaznaczonymi dniami świątecznymi, wakacjami, feriami dla wszystkich 16 niemieckich landów. Dodatkowo opracowaliśmy jeszcze kilka innych gadżetów, które w związku z naszymi kalendarzami mogą jeszcze być potrzebne... Miłego planowania i pomyślnych informacji! Za pozytywne echo już teraz serdecznie dziękujemy a wszystkie ewentualne błędy postaramy się z Waszą pomocą szybciutko poprawić! ;) Serdecznie zapraszamy...

Linkowisko: http://www.polonijka.de/kalendarze

POLONIJKA

#kalendarz #rok2017 #święto #wakacje #ferie #wolne #niemcy #POLONIJKA #polonia
Add a comment...

Hejka, witajcie serdecznie w nowym, 2016 roku!

Z tej okazji życzymy Wam samych pozytywów, dużo zdrówka, radochy i szczęścia - tak, aby nikomu niczego i nigdy nie zabrakło!

Dziś [wreszcie!] zmajsterkowaliśmy dla Was aktualne kalendarze z zaznaczonymi wszystkimi (?) dniami świątecznymi, wakacjami, feriami, itp., itd., dla wszystkich szesnastu niemieckich landów!

Planujcie konkretnie urlopy, szukajcie paluchem przedłużonych weekendów, porównujcie wolne dni. Czy do pracy, czy do szkoły - zawsze pomocne nasze kalendaria! ;)
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i czekamy na Wasz rezonans...

Tutaj linkowisko: http://www.polonijka.de/kalendarze

POLONIJKA

#kalendarz #rok2016 #święta #wakacje #wolne #niemcy #POLONIJKA #polonia
Add a comment...

My chyba wariujemy! Dzisiaj jeszcze jeden artykuł!

Tym razem o częstym problemie za granicą i na obcojęzycznych klawiaturach - brak polskich literek... Temat niby już tysiąckrotnie przerabiany, poszkodowane osoby niby już setki razy szkolone ale ciągle jeszcze dochodzą nas słuchy, że problematyka zakorzeniona niczym dąb...
No to do klawiatur - postaramy się za pomocą kilku legalnych "chwytów" szybko dobrnąć do celu. Jak na niemieckiej klawiaturze pisać polskimi literami? Oto nasze rozwiązanie problemu...

http://www.polonijka.de/niemiecka_klawiatura_polskie_litery

A jak się podoba, pochwal Waćpan, niechaj Waćpanna poda dalej, kciuka w górę niech uniesie, niechaj kwitnie mądra wiadomość za granicą... ;)

POLONIJKA

#klawiatura #Tastatur #polskie #niemieckie #znaki #litery #Buchstaben #Umlaut #umlauty #ogonki #polonia #polska
Add a comment...

Hejka wszystkim wczasowiczom!

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka informacji o językach i alfabetach... Dość suchy temat nakrapiamy grafiką, ciekawostkami i linkami. Niby nic nowego, ale zawsze coś ciekawego można znaleźć dla siebie, dla dziecka, dla dziadka i ciotki... Polub, podlinkuj, podaj dalej i baw się dobrze!

http://www.polonijka.de/ciekawostki_jezykowe_alfabet

POLONIJKA

#alfabet #język #polski #niemiecki #panagram #litera #Umlaut #polonia #polska #POLONIJKA #polonia
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded