Profile cover photo
Profile photo
ZOO a zámek Zlín-Lešná
78 followers
78 followers
About
Posts

Post has attachment
Zámecká voliéra v ZOO Zlín se letos stala domovem tří nejvzácnějších druhů čápů: marabu menšího, nesyta bílého a čápa bělokrkého. Poctou této skupině ohrožených zvířat je sousední umělecké dílo - měděné pohyblivé sochy ptáků s vodními prvky.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Slavíme další obrovský úspěch!
Po nedávném významném odchovu dvojzoborožce indického slavíme další výjimečný úspěch. Tím je odchov velmi vzácně chovaného puštíka tečkovaného, jehož domovinou jsou lesy jihovýchodní Asie. Jedná se nejen o prvoodchov ve zlínské zoo, ale především o první odchov v zoologické zahradě mimo asijský kontinent. ZOO Zlín je tak jedinou zoo mimo Asii, kde návštěvníci mohou tyto sovy uvidět. Malý puštík se vylíhnul 15. dubna, díky skvělé péči rodičů zdárně prospívá.
Více zde: http://www.zoozlin.eu/svetovy-odchov-pustiku-teckovanych/
Add a comment...

Post has attachment
Nenechejte si ujít tradiční svatební výstavu v zámku Lešná! V sobotu 26. a v neděli 27. května Vám v zámeckých interiérech nabídneme aktuální svatební trendy, módní přehlídku a speciální překvapení.

Zámecké interiéry opět po roce rozzáří dvě desítky svatebních šatů, ukázky svatebních kytic a výzdoby. Těšit se můžete i na módní přehlídku. Představíme tradiční i velmi originální svatební šaty, nebude chybět ani ukázka pánských svatebních obleků.

Za pomoc při realizace svatební výstavy patří naše velké poděkování Za pomoc při realizace svatební výstavy patří naše velké poděkování Svatební studio Dany Svozílkové a Květinářství Orchidej Zlín.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Návštěvníci zámku Lešná se mohou v neděli 20. května setkat s hraběcí rodinou Seilern-Aspang. Postavy původních majitelů Lešné ožijí díky skupině zlínských herců pod vedením režiséra Petra Nýdrleho. Hrané scénky ze života Seilernů budou součástí nedělních prohlídek zámku, který se nachází uprostřed areálu ZOO Zlín.
První prohlídka začne v 9.30 a poslední v 16.30 hodin. Mezi tím každou půlhodinu vyrazí další skupina návštěvníků. Ve vstupní hale je vždy uvítá hrabě Jan Bedřich Seilern II., který v polovině 18. století koupil od barona Rottala z Holešova lukovské panství. Cesta staletími povede přes devatenácté století, kdy František Josef Seilern postavil na Lešné romantický zámek až do století dvacátého, na jehož počátku už Josef Karel Seilern choval na Lešné exotická zvířata.
Kapacita skupiny je 30 osob. Do zámku se dostanete až po zaplacení vstupného do zoo. Info o vstupném do ZOO najdete na webu www.zoozlin.eu. Na zámku pak zaplatí dospělí 50 Kč, senioři 40 Kč a děti 30 Kč.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Chystáte se o víkendu do zlínské zoo, ale chcete se vyhnout frontám na pokladnách? Zakupte si již nyní online vstupenku! Vstupenky obdržíte ihned po zaplacení na Váš email a ušetříte tak nejen čas strávený u pokladen, ale také peníze - online vstupenky jsou totiž levnější :)
http://www.zoozlin.eu/on-line-vstupenky-levneji/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Milí návštěvníci, školní výlety vzaly letos náš zámek útokem. Ve všední dny jsou často zámecké prohlídky během celého dopoledne a někdy i po obědě obsazené objednanými skupinami. A my z toho máme obrovskou radost. Děti se chtějí učit etiketu, nebo jim průvodci povídají o původních obyvatelích zámku a o pokladech, které zámek ukrývá. Na běžné návštěvníky tak zbývají prohlídky spíše až v odpoledních hodinách. Každopádně o víkendech se školním skupinám určitě vyhnete. Těšíme se na vás.
http://www.zoozlin.eu/otviraci-doba-zamek/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pokud v neděli 13. května zamíříte do zlínské zoo, určitě nevynechejte návštěvu japonské zahrady Mu-Shin. Právě zde Vám nabídneme „ochutnávku“ dalekého Japonska!

Od 13.00 hod. se tak můžete osobně zúčastnit čajového obřadu. Za dohledu gejši si připravíte šálek lahodného čaje a vyzkoušíte i typický japonský čajový zákusek. Připravili jsme pro Vás také nabídne degustaci sushi včetně přípitku rýžovým vínem saké. Lákat budou i zábavné dílny, ve kterých se děti i dospělí naučí např. skládat origami. Obdivovatele určitě získá výstava bonsají Petra Hrona, spolutvůrce zlínské japonské zahrady. Mimochodem, je to největší japonská zahrada v České republice. Během nedělního dopoledne můžete nahlédnout na probíhající workshop tvarování bonsají, který povede zmiňovaný Petr Hron.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
V neděli 13. května se zámkem Lešná v areálu ZOO Zlín rozezní hudba. Součástí všech patnácti prohlídek, které se ten den na zámku uskuteční, budou hudební vystoupení dětí ze tří zlínských základních uměleckých škol. Návštěvníci se mohou těšit na sólisty s houslemi, dále na smyčcové soubory, klávesy, zpěv či kytary. Koncertovat se bude v zámecké kapli, ve svatební síni i v romantickém dámském salonku.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nezapomeňte, také dnes je ZOO Zlín otevřena....pokud tedy nevíte, kde strávit sváteční den, vyražte k nám!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Plánujete o víkendu návštěvu ZOO Zlín a zámku Lešná? Pak se máte určitě na co těšit! Zámecké interiéry rozzářila nádherná květinová výzdoba a poutavý výklad našich průvodců bude již jen třešinkou na dortu. Na prohlídky se můžete vydat celý víkend od 9.30 do 16.30 hodin.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
04.05.18
6 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded