Profile cover photo
Profile photo
Yarema Prykarpatskyy
1,005 followers -
На світі міста такого немає – Мій Львів – моя ти гордість і любов! Якщо кудись поїду – твердо знаю, Що неодмінно повернуся знов!
На світі міста такого немає – Мій Львів – моя ти гордість і любов! Якщо кудись поїду – твердо знаю, Що неодмінно повернуся знов!

1,005 followers
About
Yarema's posts

Post has attachment

Post has attachment
Наближається час, коли частина російського суспільства, через економічний та політичний колапс в РФ, буде змушена шукати притулку саме в Україні. Чому в Україні? Через значне розповсюдження російської мови (не треба вчити національну мову), умовну культурну близькість, сприйняття України як частини Росії. .... Біженці стануть сильною частиною впливу російської ментальності, російської політичної культури на процеси в нашій країні. Згодом вони також стануть впливовим електоральним чинником.

Post has attachment
Ну як тут не згадати Садового і його "Львов разґаваріваєт на рускам". Тьху..

Post has attachment
Добре, що хтось про це згадав!

Post has attachment
Яна Беломоїна на першому! Włoszczykowska на другому!

Post has shared content
Historia est magistra vitae. Наші супостати це прекрасно розуміють, а ми - ні. Тому вони докладають величезних зусиль, щоб спотворити наше уявлення про минувщину, а ми слухняно, як папуги, повторюємо невідомо ким вигадані мантри.

Прихильники гіперболізації ролі православ'я як провідника й помічника московської експансії у Східній Європі не дуже люблять заглиблюватися в події кін. 15 - першої третини 16 ст., бо вони дуже яскраво демонструють, наскільки незначний і непрямий зв'язок був між конфесійною належністю і роботою на Москву і наскільки важливу роль у просуванні Москви на Захід грали суто політичні й організаційні чинники.

Православний Новгород Москва брала з боєм, як і православний Смоленськ. Православний Острозький спиняв православну Орду під Оршею, а католик Глінскій грав на боці Москви.

Смоляни стійко відбивалися від московського князюшки, але сили були нерівні. Підвели ж їх не конфесійні симпатії, а організаційна слабкість литовської держави, не здатної оперативно мобілізувати населення на захист своїх земель - три роки чухалося ополчення - та так і не прийшло на поміч стратегічно важливій фортеці. Фатальну роль зіграло й крутійство кримського хана, який підвів Литву, і політична нерозбірливість цивілізованих людей латинської віри.

Коли Васька обламав зуби об твердий смоленський горішок, йому знадобилася допомога європейських військових спеціалістів. І прекрасна, цивілізована католицька Європа йому підсобила. У Чехії й Силезії знайшли потрібні кадри, Лівонія їх пропустила через свої території, а Священна Римська Імперія ще й добавки дала "Третьому Риму" - загін піхоти та італійських спеціалістів з облоги фортець. Смоленськ був приречений.

(І як тут не провести паралелі з сучаною демократичною Європою, що після 08.08.08. помагала Бензоколонці тренувати майбутніх "зелених чоловічків" та продавала їй військову техніку й обладнання - щоб легше було Крим захоплювати).
Аналіз міжконфесійних стосунків у ВКЛ та РП до та після початку Контрреформації в РП дає всі підстави вважати, що причиною масштабного конфлікту, який спалахнув у сер. 17 ст. на теренах України і завдав нищівного удару Польщі, була не дикість і дурість українців, а реальні утиски православних з боку католицької реакції, що принижували їхню гідність і порушували їхні базові права.

Польщу рознесла на друзки гримуча суміш дурного гонору і слабкої організації. Гонор спонукав до наїздів на українців (як ото в Суботові), а слабка організація та відсутність верховного арбітра в особі сильного монарха заважала нейтралізувати наслідки конфліктної поведінки. Москва ж залюбки користувалася слабкістю своїх потенційних жертв.
Гіперболізація ролі релігійного чинника у просуванні русского міра має суто ідеологічну природу - її метою є виправдання та ідеалізація історично безперспективної суспільно-політичної моделі, що склалася в низці східно- й центральноєвропейських країн (Новгороді, Пскові, ВКЛ, РПЛ, СРІ, Угорщині, Валахії, Трансільванії) - і всюди зазнала краху. Бо саме ТАКУ модель нам наполегливо нав'язують під вивіскою парламентсько-президентської республіки.

Наслідком деконцентрації влади в умовах відсутності сильної національної буржуазії і глибоко вкорінених інститутів громадянського суспільства є розподіл її між кланами великих власників-монополістів (магнатів), що гальмує економічний прогрес і паралізує систему безпеки, роблячи їх заручниками закулісних суперечок і змов космополітичних олігархічних кланів.
Але українцям таких тонкощів знати "не положено". Вони повинні захоплюватися цією псевдодемократичною потворою в теперішньому і минулому і сприймати чужу їм польсько-литовсько-новгородську політичну традицію як свою. Бо чим менше уроків ми винесемо з минулого, тим легше нас буде упокорювати в майбутньому.

Post has attachment
Яка вона дурепа, від теперішнього репертуару ригати хочеться.

Post has attachment
Де Садовий знаходить цих людей? То сміття в Польшу возити, то шалені гроші мають піти тільки на саму документацію, то якісь екс-заступники аж з Болгарії поради дають. Може ще інопланетян запросити?

Post has attachment
Файно...
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Порошенко заявив Орбану про стурбованість заявами з приводу угорської автономії.
Wait while more posts are being loaded