Profile cover photo
Profile photo
VÍNO MASARYK
12 followers
12 followers
About
Posts

Post has attachment
10 dôvodov, prečo je červené víno dobré pre vaše zdravie

Post has attachment
Dnes tu máme niečo aktuálne proti CHRÍPKE: V 1/4 litre červeného VÍNA uvaríme po 1 dieli - kvet bazy čiernej, kvet lipy, kvet podbeľu, list skorocelu, pridáme oregano, stavikrv, mätu piepornú. Možno osladiť medom, vypiť horúce a ihneď si ľahnúť. Extrakt spôsobuje silné potenie.
Photo
Photo
2015-03-02
2 Photos - View album

Post has attachment
Mladší ľudia sa konzumáciou alkoholu vystavujú vyššiemu riziku rôznych ochorení, než osoby staršie ako 34 rokov. Tvrdia to britskí vedci, podľa ktorých by tridsiatnici mali denne vypiť maximálne jedno veľké pivo alebo pohárik VÍNA. Mužom medzi 35 až 44 rokov odborníci odporúčajú dennú dávku dvoch pohárikov alkoholického nápoja, po prekročení štyridsaťpäťky sú to už tri poháre. Najlepšie sú na tom starčekovia, ktorí sú za hranicou 85 rokov. Tým údajne neuškodí ani päť pohárikov denne. Ako uviedla britská BBC, výskum sa na ženy nevzťahuje a vedci sú presvedčení, že nežnému pohlaviu stačia maximálne dva poháriky denne v akomkoľvek veku
Photo
Photo
2015-02-27
2 Photos - View album

Post has attachment
"Ako prospieva VÍNO, keď sa pije VČAS, tak škodí jeho pitie keď sa pije v nevhodný čas" Ovídius.....(Ako sme si už povedali skôr, pitie vína je vhodné vo večerných hodinách)
Photo
Photo
2015-02-19
2 Photos - View album

Post has attachment
V posledných rokoch stúpol záujem o zdravotný účinok antioxidantov a iných chemických látok získaných z rastlín. Takými to antioxidačnými zložkami sú napr. flavonoidy, fenolové kyseliny, karotenoidy, vitamín E, A, kyselina askorbová, selén, meď a mnohé ďalšie zlúčeniny. Účinnosť antioxidačného obranného systému potom závisí od príjmu antioxidantov a ich prekurzorov v potrave.
Hrozno, šupky a víno sú jedným z prírodných zdrojov antioxidantov a existuje veľa dôkazov o ich antioxidačných účinkoch u nás i v zahraničí. V poslednej dobe sa oxidantmi a antioxidantmi obsiahnutými vo víne zaoberá celý rad vedných odborov chémie a medicíny. O priaznivých zdravotných účinkoch vína sa vedelo už v najstarších dobách, kedy už v staroveku a stredoveku lekári odporúčali svojím pacientom umiernenú konzumáciu vína.
Photo
Photo
2015-02-18
2 Photos - View album

Post has attachment
"Skalická Frankovka robí dobre ženám, ked ju pijú chlapi" A. Masaryk

Post has attachment
Máte záujem spoznať a ochutnať naše vína? Neváhajte a objednajte si nezabudnuteľnú degustáciu vína v tradičnom štýle v našej malej vinárni. Zmestí sa sem až 40 osôb a býva zvykom že degustujeme minimálne 10 bielych a 10 červených vín, medzi ktorými sú aj archívne výbery a špeciály. Budeme radi, keď vás budeme môcť pohostiť v priestoroch nášho útulného vinárstva. Na zdravie!
PhotoPhotoPhoto
2015-02-06
3 Photos - View album

Post has attachment
Krištáľové krídlo 2015
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-02-03
7 Photos - View album

Post has attachment
Naše mladé vína ročník 2014 už máme vyše mesiaca v predaji. Na zdravie !
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-01-28
7 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded