Віталій Дмитрук або Той, Хто бачить Невидиме

Сучасне мистецтво має вражати з першої миті, збивати з ніг, ставити виклик Тому, хто став не просто спостерігачем, а скоріш глядачем, якому дозволили підгледіти уривок із рвучкої течії буття і поринути в один із астральних вимірів, похапцем зачепившись за сприйняття нової реальності. Я дивлюсь на роботи Віталія і бачу енергетичні хвилі, які несуть в собі потенціал коливань всесвіту, плями задають ритміку, а колір показує перетікання тепла з однії форми в іншу. 
У той же час розривів не відчувається, роботи цільні, гармонійні, кожна пляма знайшла свій простір. Хаотика розщільнення стає умовою естетики подачі, тоді ж роз’єднане єднається, а ціле розщіплюється, створюючи нескінченний беззаперечний енергообмін. Кожна картина пульсує своїм сюжетобиттям та подачею. Я розцінюю роботи, як самостійно існуючі астральні вікна, варто зняти пласкі окуляри і побачити, як вібрує невидиме.

Сьогодні MYR мав можливість поспілкуватись з художником, і тим самим познайомити мирян з ним.

MYR: 
Віталію, у вас незвичайний оригінальний художній стиль, скажіть будь ласка, що саме надихає вас на таку сміливу подачу? Де ті світи, з яких ви вихоплюєте сюжети?

Віталій: 
Мене надихають сніг, дощ, grunge, медитація, плакатне мистецтво. Не так давно з'явилось ще одне захоплення, пробую себе в галузі тату, мені дуже подобається, особливо процес створення ескізів, я навіть по-новому став дивитись на звичну художню творчість. 

MYR: 
Чи можна сказати, що візуальна мова — ваша рідна? Можна передати словами те, що ви пишете на полотні?

Віталій: 
Мабуть так. Я дійсно можу сказати полотнами значно більше ніж словами. Це особливо відчувається, коли захоплююсь чимось новим, тоді весь світ, який бачиш наче транслюється крізь призму, життєві процеси виглядають як сюжети, до яких підбираєш текстуру, колорит, музичний супровід. І в той же момент чіткіше розумієш, що так зване реальне життя зі всіма своїми костюмами і ролями не менш декоративне, ніж прикладне мистецтво.

MYR:
Не секрет, що революція перевернула світ кожного свідомого українця, як вона вплинула на вашу творчість?

Віталій:
Революція пробудила в дуже багатьох почуття гідності, те яке було десь глибоко запліснявіле в середині. Це ще одна потужна сходина на шляху подалі від обмеженого пострадянського непотребу, який в ті чи іншій мірі присутній у кожному українцеві. Так і в мені , так і в творчості, я вже не погоджусь багато на які речі, на які міг би погодитись до Революції. 

Ще з кінця листопада почав створювати живопис і графіку на тему Майдану, просто не міг не малювати, часом крізь нерви, часом завдяки нервам. Зараз важко навіть уявити те відчуття реальності яке було присутнє тоді... Для моєї творчості це зовсім новий виток, раніше я свідомо уникав схожих тем, але в час такого потрібного морального зламу суспільства кожен має проявити небайдужість і допомагати тим, чим може.

MYR:
З огляду на дану нестабільну ситуацію в Україні об’єднання MYR запускає арт-проект «Наші долоні» з терапевтичним відтінком для всіх жителів країни і не тільки. Що ви думаєте про цей проект? Чи бажаєте «придолонитись»?

Віталій:
Як на мене, проект простий і зрозумілий, присутня декоративність, долучитись можуть і звичайні громадяни і художники. Від себе теж з задоволенням створю роботу. 
Думаю, арт-терапія найкращі ліки для душі.

Творчість художника можна знайти тут:
https://www.facebook.com/dmytruk
https://vk.com/vdmytruk
http://dmytruk-art.jimdo.com/

https://vk.com/myr_people4art?w=wall-61100216_116

#myr #myrmyrmyr #vdmytruk #віталійдмитрук #artінтерв#інтерв#революція #myr4art
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-06-10
10 Photos - View album
Shared publiclyView activity