Profile cover photo
Profile photo
Türkay Tarım
34 followers
34 followers
About
Posts

Post has attachment
Türkay Dik Rotovatörleri, sağlam, güçlü ve güvenilir yapıları, kolay kullanımları ve her ihtiyaca cevap verebilen geniş model yelpazesi ile toprak işleme ve tohum yatağı hazırlama makinaları içerisinde hem toprağa hem de bitkiye sağladığı katkılar bakımından teknik anlamda en başarılı iş yapan PROFESYONEL MAKİNA’ dır.
• Toprağa dik yönde 28 cm’ e kadar derin işleme yapan dayanıklı bıçakları mikser hareketi ile toprağı alt üst etmeden işlediği için toprak nemi muhafaza edilmiş olur ve taban taşı oluşumu engeller.
• Makina arkasındaki merdanesi sayesinde işlenmiş toprağa baskı uygulayarak toprağın tavda kalmasını sağlar.
• Toprakta su ve hava geçirgenliği açısından en ideal granüler yapıyı sağlar.
• Çimlenme ve gelişme için optimum tohum yatağı şartlarını hazırlar ve başarılı bir tarla çıkışı sonrası bitki verimi ve ekonomik değerinde artış sağlar.
• 4 metre’ye varan farklı iş genişliği seçeneği ile yüksek prodüktivite ile iş yapabilmede büyük kolaylık sağlar.
• Opsiyonel Hidrolik ataçman ile makina özel şanzımanının arkasındaki kuyruk miline başka bir ekipman bağlanabilir; bu sayede tek seferde birden fazla iş yapılarak zaman ve yakıttan tasarruf sağlanırken tarla trafiği de azaltılmış olur.
• Makinada kullanılan emniyet sistemli şaft sayesinde, makinanın taşa köke takılması halinde traktörde ya da makinada meydana gelebilecek herhangi bir arıza önlenmektedir.
Tüm makinalar ağır merdane ile donatılmıştır. (Ø 480 mm ve Ø 560 mm). Ayrıca boru merdane modeli bulunmaktadır. (Ø 500mm) Hidrolik ataçman opsiyoneldir.
Add a comment...

Post has attachment
Her türlü yem bitkilerini, otları, çayırları, yol kenarındaki fundalık ve yabani otları birbirine zıt yönde dönen 2 adet tambur ve her bir tamburda mevcut 3 adet yüksek çevre hızıyla dönen bıçakları ile biçer ve namlu şeklinde arkaya bırakır.
Ayarlanabilir kesim yüksekliği avantajı ve kesim kalitesi yüksek seviyede olduğundan bitki besin değerleri korunarak kısa sürede kuruma sağlanır.
Düşük güç gereksinimi ile traktörü yormadan, yüksek kalitede iş yapar.
Bir yay vasıtasıyla kayışlar gerilerek kasnak mekanizmasında emniyet sağlanmış olur.
Engebelere uyumu oldukça başarılıdır.
Add a comment...

Post has attachment
Türkay Mısır Slaj Makinası, hareketini doğrudan doğruya traktör kuyruk milinden alarak çalışan, düşük güç ve yakıt tüketimi ile traktörü yormadan uzun yıllar sorunsuz çalışan, ekonomik bir makinadır.
Yüksek sertlik derecesinde özel çelik malzemeden üretilmiş, otomatik bileme ünitesine sahip dayanıklı biçme diskleri ve ters çevrilebilir ve ayarlanabilir parçalama plakası ile en yüksek çalışma hızında bile yüksek kalitede kesim yapar böylece bitki besin maddeleri ve bitki içindeki su oranı korunur.
Özellikle kuru mısır tanelerinin tamamen parçalanması için kesme mekanizması içerisine parçalama plakası yerleştirilebilir. Silaj boyu bir cıvata yardımıyla ayarlanabilen parçalama plakası yardımıyla belirlenir.
Güçlü fanı ve fan üzerindeki üfleyici kanatları sayesinde, küçük parçalara ayrılmış materyali, tahliye bacası içinden süratli bir şekilde taşıma römorkuna üfler. Tahliye bacasına, kullanıcının yorulmasına gerek kalmadan uzaktan kumanda ile yön verilebilir. İsteğe bağlı olarak, baca uzatılabilir.
Katlanabilir bacası sayesinde, en alçak yerlerden bile rahatlıkla geçebilir.
Makina elemanları aşırı yüklenmeye karşı pim kesen emniyet düzeni ile korunmaktadır.
Add a comment...

Post has attachment
Türkay Diskli çayır biçme makinası, disklerin dönme esnasında oluşturduğu hava akımı etkisi ile özellikle fiğ, ak üçgül, gazal boynuzu gibi yatık büyüyen yem bitkileri için ve her türlü çayır, mera ve yem bitkileri ile yabani otları biçmek için en İDEAL MAKİNA tipidir.
Hareketini traktör kuyruk milinden alır ve traktöre üç nokta askı düzeni ile bağlanır. Seri olarak 4’lü kayış mekanizması ile hareket iletilir. 4-5-6 diskli olarak üretilmektedir. Sert ve büyük cisimleri (ağaç, taş vb.) çarpma esnasında oluşabilecek zararı engellemek amacıyla güvenlik mekanizması bulunmaktadır. Makina bu tür bir cisme çarptığı zaman geriye doğru hareket ederek zararı minimuma indirir. Diskli çayır biçme hidrolik olarak yukarıya kaldırılabilmektedir. Böylece makina yol pozisyonunda traktörün arkasında kalır. Makina eğimli arazilerde hidrolik piston aracılığıyla eğime uygun hale getirilerek biçme yapılabilmektedir. Makina arkasına takılan yönlendirici ile biçilen otların istenilen genişlikte toplanması sağlanır.
Tek düze anız bırakarak; yüksek kesim kalitesiyle biçtiği otları yayılı olarak bıraktığı için bitki besin değerleri korunarak yüksek hızda kuruma gerçekleşir.
Tesviyeli arazide ; oldukça alçaktan ve kaliteli kesim yapabilmeyi sağlar.
Add a comment...

Post has attachment
Hareketini kuyruk milinden alan ve traktöre üç nokta askı düzeni ile bağlanan TÜRKAY-Dik Bıçaklı Sap Parçalama Makinası, toprak yüzeyine dik yönde dönerek çalışan ve merdane üzerine mafsallı olarak bağlanmış dayanıklı bıçakları ile buğday, ayçiçeği, pamuk, mısır, çeltik, tütün ve çalılık gibi bitki saplarını, budanmış meyve ağacı dallarını ve bağ çubuklarını parçalayarak organik gübre olarak geri dönüşüm sağlayan yandaki kızakları ve arkasındaki merdanesi sayesinde toprak yüzeyi engebeli dahi olsa kesme yüksekliği, bıçak dayanımı ve balans hassasiyetini koruyabilen önemli bir ekipmandır.
Meyve bahçeleri ve bağlarda kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla, makinanın traktör hidrolik kollarından kontrole imkan tanıyarak kaydırılabilmesini sağlayan T-DSPH (Dik Bıçaklı Hidrolik Sap Parçalama) modeli de üretilmektedir. Hidrolik kaydırmalı modelde de sabit modelde olduğu gibi yükseklik ayarı merdaneden yapılmaktadır.
Add a comment...

Post has attachment
Traktöre üç nokta askı düzeni ile bağlanan ve hareketini kuyruk milinden alan ya da tekerlekli olup kendinden yürür modellerde de üretilebilen Biçerbağlar makinası buğday, arpa, yulaf, çavdar, çeltik, susam, lavanta, tıbbi bitkiler, sazlık, kamış gibi ekinleri biçip, bağlama düzeni sayesinde demetleyerek belirli aralıklarla toplu halde tarlaya bırakan; oldukça az bakım gerektiren, kullanışlı ve pratik bir makinadır.
Biçerdöverin kullanımının uygun olmadığı, eğim ve engebenin fazla olduğu, küçük ve şekli uygunsuz tarlalarda kullanım için ideal bir makinadır.
Günümüz koşullarında saman oldukça değer kazanmıştır. .Biçerbağlar ile hasatta bitki saplarının oldukça alçaktan kesilmesi sayesinde kayıplar en aza indirgenmiş olur.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Türkay rotorlu tip ot toplama makinası, hasat edilmiş yem bitkilerini belli aralıklarla dizilmiş namlu haline getirilerek ot toplama römorku ya da balya makinası ile toplama ve balyalama işlemlerini kolaylaştıran, düşük güç gereksinimi ile yüksek manevra ve iş yeteneğine sahip İDEAL MAKİNA’ dır. Taş, toprak ve benzeri cisimler otun arasında kalmadan temiz anız bırakarak kaliteli toplama yapar. Makinanın toplama ünitesini oluşturan tırmık kolları, demonte edilerek ana çatı üzerindeki taşıma yuvalarına takılır; böylece makinanın toplam boyu güvenli taşıma için uygun halde katlanarak minimize edilmiş olur.
Add a comment...

Post has attachment
1959 Yılından beri ülkemiz tarımının gelişmesinde büyük önem taşıyan tarımsal mekanizasyon alanında faaliyet gösteren firmamız, ekim öncesi toprağın hazırlanmasından, ekime, sonrasında bakım ve gübreleme işlemleri ve hasat gibi çeşitli tarımsal işlerde kullanılan; TİTREŞİMLİ DİPKAZAN, MİNİ ROTOVATÖRLER, SABİT ROTOVATÖR (TOPRAK FREZESİ), ROTOTİLLER/DEĞİŞKEN DEVİRLİ ROTOTİLLER, AĞIR TİP ROTOTİLLER, MEKANİK KAYDIRMALI ROTOVATÖR, HİDROLİK KAYDIRMALI ROTAVATÖR, HİDROLİK DUYARGALI ROTAVATÖR, DİK ROTOVATÖR, PNÖMATİK EKİM MAKİNASI (MİBZER), ÇİFT DİSKLİ GÜBRE SERPME MAKİNASI, SIRA ARASI ÇAPA MAKİNASI, DİK BIÇAKLI SAP PARÇALAMA MAKİNASI, YATAY BIÇAKLI SAP PARÇALAMA MAKİNASI, BİÇERBAĞLAR, MISIR SLAJ MAKİNASI, TAMBURLU ÇAYIR BİÇME MAKİNESİ, DİSKLİ ÇAYIR BİÇME MAKİNESİ, ROTORLU OT TOPLAMA MAKİNESİ (OT TIRMIĞI), ÇİFT ROTORLU OT TOPLAMA MAKİNASI, OT DAĞITMA MAKİNASI, DİKEY YEM KARMA MAKİNASI, YATAY YEM KARMA MAKİNASI, HUBUBAT EKİM MAKİNASI, “TSEK” belgeli makinaları son teknolojiye uygun olarak imal etmektedir.Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından izleyen firmamız, standartlara uygun kaliteli makinaları ve bizzat arazide yaptığı uygulamaları ile her zaman çiftçimizin yanında ve ülke tarımının hizmetindedir.

www.turkaytarim.com.tr
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded