Profile cover photo
Profile photo
Paweł Adamowicz
46,172 followers
46,172 followers
About
Paweł's posts

Post has attachment
Trzy firmy chcą budować przedszkole przy ul. Kolorowej w Gdańsku. W Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska poznaliśmy oferty na budowę sześciooddziałowego przedszkola - dla 150 dzieci, które ma być wykonane do końca tego roku. Przedszkole powstanie w systemie modułowym. Na budowę przedszkola planujemy przeznaczyć 8 250 000 zł. Oferty opiewają na kwoty od 8 132 000 do 8 860 000. Oprócz ceny na wynik przetargu będą mieć wpływ przedłużenie gwarancji, skrócenie terminu wykonania prac i doświadczenie kierownika budowy. Zwycięzcę poznamy po sprawdzeniu ofert za kilka dni.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
16.02.2017
5 Photos - View album

Post has attachment
Tylko do jutra można głosować na Pomorskie Sztormy! W kategoriach inwestycje między innymi Tunel pod Martwą Wisłą ale i Muzeum II Wojny Światowej. Głosujemy na Gdańsk!

Post has attachment

Post has attachment
24 metry wysokości i 17 metrów szerokości. Nowoczesna forma dla naszej 180 letniej palmy! Daktylowiec w Parku Oliwskim musi mieć nowy dom, bo stary jest już za ciasny. Jeśli koncepcja zostanie uzgodniona, projekt będzie gotowy wiosną, a potem ruszą prace. Oprócz nowej palmiarni przebudujemy oranżerię i szklarnię. #oliwa #parkoliwski #ilovegdn

Post has attachment
Tereny wokół stadionu to świetna lokalizacja. Chcielibyśmy by na terenie ponad 4,6 ha powstało nowoczesny kompleks w którym będzie można spędzić wolny czas. Obiekty mają być dostępne dla mieszkańców i atrakcyjne dla turystów.Trwa postępowanie na wybór inwestora w partnerstwie publiczno prywatnym. Inwestora powinniśmy poznać do końca maja.

Post has attachment
Na utrzymanie miejsc w żłobkach Gdańsk otrzyma z programu "Maluch" 734 160 zł, wnioskowaliśmy o 2 097 600. Na budowę nowych żłobków otrzymamy 960 tysięcy choć wnioskowaliśmy o 1 920 000. Rząd PO-PSL wymyślił i wdrożył program "Maluch" , chodziło o to by dofinansować i tworzyć nowe miejsca opieki i w ten sposób pomóc rodzicom w powrocie na rynek pracy. W ubiegłych latach dofinansowanie sięgało 30, a nawet 50 % jeśli do tego dokładały się też gminy. W tym roku dofinansowanie będzie mniejsze, bo rząd PiS mimo, iż spłynęło znacznie więcej wniosków nie podniósł kwoty na "Malucha", a samorządy obciążone kosztami kolejnych pomysłów ekipy rządzącej np reformy szkolnictwa nie mają już wolnych środków na dofinansowywanie żłobków. Niektóre z gmin wycofują się też z projektów budowy nowych placówek bo planowały, że zrobią to w ramach dofinansowania nowych miejsc opieki. W Gdańsku żłobek przy ul. Kolorowej powstanie ale będziemy musieli znaleźć milion złotych więcej z gminnych środków. Rząd Beaty Szydło powinien znacznie więcej pieniędzy przeznaczać właśnie na budowę żłobków i opiekę nad dziećmi by rodzice mogli wrócić do pracy. Tylko powszechne, dostępne i niedrogie miejsca w żłobkach i przedszkolach mogą utrzymać aktywność zawodową kobiet, a dzieciom dają równe szanse rozwoju niezależnie od pochodzenia rodziców. Ale cóż, jak widać lepsze jest proste rozdawnictwo i kupowanie głosów albo wyrzucanie pieniędzy w błoto przez likwidację gimnazjów.
Photo

Post has attachment
Bliska 11 A - to adres w Nowym Porcie pod którym nowi najemcy rozpoczęli działalność w ramach gdańskiego programu
„Lokal na start za złotówkę”. To program wspierający rozpoczynających przygodę z biznesem. Już 5 z 10 lokali, które wytypowaliśmy w pierwszej edycji programu zostało wynajętych..
Preferencyjne stawki czynszu obowiązywać będą przez 3 lata. W pierwszym roku najmu czynsz wynosił będzie 1 zł za mkw. W drugim roku najmu – 40 proc. stawki zaoferowanej przez przedsiębiorcę w konkursie, w trzecim – 70 proc. tej stawki. W Nowym Porcie "przystań znalazła pani Emilia, która będzie tu prowadzić pracownię artystyczną m.in produkując biżuterie. Powodzenia!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
06.02.2017
5 Photos - View album

Post has attachment
10 syryjskich sierot miałoby zagrażać bezpieczeństwu Polski, dlatego MSWiA odmówiło Sopotowi który chciał dać im schronienie. Od wczoraj mówi o tym cała Polska i bardzo dobrze, bo to zdarzenie ma szansę pokazać oblicze "miłosierdzia" PiS. Gdańsk razem z Sopotem chce przyjąć na leczenie i rehabilitację dziesięcioro dzieci z Syrii. Może choć w taki sposób pomożemy kilkorgu z małych ofiar wojny. Chcemy też nawiązać współpracę z Polską Akcją Humanitarną i Caritas by móc pomóc ofiarom wojny. Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku także włączy się w tę akcję. Europejskie Centrum Solidarności kilka dni temu zorganizowało już koncert charytatywny podczas którego zebrano ponad 9 000 złotych na rzecz Syryjczyków ale chcemy zrobić więcej!

Post has attachment
Ponad 60 prezydentów, burmistrzów i wójtów z pomorskiego (2 z województwa kujawsko-pomorskiego) przyjechało do Gdańska by rozpocząć debatę w obronie samorządności w Polsce, brał w niej udział także Marszałek Pomorza Mieczysław Struk. Kolejny pomysł PiS ma zrujnować niezależność samorządów i to co przez 27 lat udało się nam wspólnie z mieszkańcami wypracować. PiS stara się zohydzić "władzę" tam, gdzie jej nie ma, a przykład z pomysłem na poszerzenie granic wyborczych Warszawy pokazuje, że nie tylko o kadencyjność - partii PiS chodzi. Ale pod tym pretekstem i zdaje się tęsknotą za centralizmem PRL-u ma dojść do zmian w ordynacji wyborczej. Tyle, że samorządowcy nie będą milczeć, dziś wspólnie wydaliśmy apel w obronie wolności wyboru i niezależności społeczności lokalnych.
Photo

Post has attachment
Aż 5 z 25 nagród Gali CEE Awards trafiło do Trójmiasta! Nagrody są wyrazem uznania za wkład w rozwój sektora usług dla biznesu. Aglomeracja Trójmiejska otrzymało nagrodę w kategorii „Najbardziej dynamicznie rozwijające się miasta” , a gdańskie Centrum Usług Wspólnych - jednostka budżetowa utworzona w 2016 roku – została wyróżniona w kategorii „Inicjatywa roku w sektorze publicznym
Wait while more posts are being loaded