Profile cover photo
Profile photo
Lijana esmi
619 followers
619 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has shared content

Post has attachment
Lijana esmi commented on a post on Blogger.
Add a comment...

Post has shared content
=
Missing Dinner

...Because we had a date with the stars! The Milky Way over Lake McDonald, Glacier National Park.


For #LandscapePhotography +*** curated by +*** +*** +*** +*** +*** +*** +*** ; #nightscapes with +***, +*** and +*** (+***); #nightphotographyfriday with +*** and +*** (+***); #longexposurethursday with +*** and +*** (+***).
Missing Dinner by Alex Lapidus
Missing Dinner by Alex Lapidus
alexlapidus.pixels.com
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Praėjusį šeštadienį važiavau į Pensilvanijoje esančią Lankasterio žemę, kur šalia brikelėm važinėjančių amišų ūkių yra įsikūręs neįtikėtinai modernus 2000 vietų Sight&Sound teatras. Kuomet, prieš porą metų, apsilankiau ten pirmą kartą, tiesiog negalėjau patikėti, kad ne vieną NY Brodvėjaus teatrą lenkianti vieta, gali būti kažkur laukų platybėse, už trijų valandų kelio nuo Niujorko ir gana tolokai nuo Filadelfijos. Atrodytų, kas ten gali važiuoti ??? Važiuoja... :) Važiuoja, nes tai ne šiaip koks eilinis teatras, bet biblijinių misterijų vieta. Vienas spektaklis Biblijos tema rodomas maždaug šešis mėnesius, pakeičiant jį kitu, ne mažiau įspūdingu ir įdomiu. Praėjusį kartą aš mačiau "Mozę", o šį kartą "Ioną"- istoriją apie pranašą, kuris bėgo nuo Dievo valios ir buvo prarytas banginio, bet Dievo valią visvien buvo priverstas įvykdyti. :) Pasakyti, kad misterija buvo įspūdinga, tai nepasakyti nieko. Gyvi arkliai, kupranugariai, asiliukai, zebras, kalakutai, scenoje plaukiojantys laivai ir galiausiai žadą atėmęs, vandenyno dugnas ir jame plaukiojantis banginis. Sėdėjau išsižiojusi, nes iš pačiam Niujorke matytų spektaklių, "Ionai" gali prilygti nebent "Liūtas karalius". Na bet kaip sulyginti įspūdingiausią Brodvėjaus miuziklą ir biblijinę misteriją amišų žemėje ??? Nesulyginami ir aktoriai. Kuomet 1975-aisiais Glen Eshelman su savo žmona ėmė kurti religines misterijas, jie patys jose ir vaidino, kartu su savo šeimos nariais, draugais ir pažįstamais. Augant pasisekimui ir kuriant sudėtingesnes misterijas, prireikė daugiau dainuoti ir šokti mokančių žmonių, bet iš naujų aktorių visai nebuvo reikalaujama išmanyti Stanislavskio vaidybos sistemą ir būti aukštos klasės profesionalais. Čia juk ne profesionalus menas, o Viešpaties skleidžiama žinia. Teatro įkūrėjas Glen Eshelman priklauso Brethreno bažnyčiai. Prisipažinsiu, kad iki šio vakaro apie tokią bažnyčią net girdėjus nebuvau. Tai viena iš itin dideliu paprastumu pasižyminčių religinių bendruomenių, artima amišams, menonitams ir kvakeriams. Jie idėjiniai pacifistai ir pripažįsta tik Naująjį testamentą. Tad ir misterijos apie Mozę, Nojų ar Ioną visada baigiasi tuo, kad pasirodo Jėzus Kristus, kas kiek glumina nevietinius žiūrovus, ypač "išrinktosios tautos " atstovus, kuriems Senojo Testamento siužetai ir Dievo sūnus visai nesiderina tarpusavy. Na bet kadangi viskas tiek įspūdinga, tai piktintis niekas ir nemano. :) Tokis pat, tai pačiai šeimai priklausantis teatras yra ir kažkur Misurio valstijos provincijoje. Amerikoje gyvenantiems - strongly recommended. :) Tikrai nepasigailėsit.
Add a comment...

Jau esu minėjusi, kad kartais žiūriu populiaraus JAV psichologo dr. Phil show. Šį kartą pažiūrėjau interviu su "žmogėdra" Austin Harrouff. Aukštas , gražus, devyniolikmetis vaikinas, Floridos universiteto studentas, vietinės brolijos narys, labai besirūpinęs savo kūnu, užsiiminėjęs bodybildingu, restlingu, amerikietišku futbolu, staiga nei iš šio nei iš to, vien su apatiniais rūbais vėlų vakarą bėgo iš restorano link tėvo namų, bet pasuko truputį į šoną ir pamatė atidarytą garažą, kur ramiai sėdėjo penkiasdešimtmetį perkopusių, amerikiečių šeima. Su savim jis lyg ir turėjo peilį, dar garaže lyg ir mečetė buvo, tad puolė mušti ir badyti du ramiai sau vakarojusius nepažįstamus žmones. Klyksmus išgirdo kaimynas, atbėgo gelbėti, bet pats gavo smūgį peiliu, tad pasitraukė iš garažo ir iškvietė policiją. Atvažiavę policininkai pamatė neįtikėtiną vaizdą- ant įvažiavimo į garažą gulėjo vyriškis, o virš jo visas kruvinas jaunuolis, kuris riaumojo nežmonišku balsu, dantimis drąskė vyro veidą ir daužė krūtinę. Policininkai suglumę nedrįso šauti, bijodami pataikyti į vyro kūną, o gal todėl, kad jaunuolis buvo baltasis, bet ir atplėšti jo nuo aukos nesugebėjo, tiek beprotiškai tas buvo stiprus...Tik atvažiavus kitam ekipažui su tarnybiniu šunim, vaikiną pavyko "supakuoti", jo burna buvo pilna kraujo, jis skundėsi kad kažką blogo suvalgė, lyg ir prašė jį nušauti, į policininko klausimą lyg ir atsakė, kad valgė žmogieną. Na o toliau įvykiai klostėsi dar keisčiau, nes apart to, kad garaže buvo rastas subadytas moters lavonas, paaiškėjo, kad nusikaltėlis yra išgėręs lyg ir tam pačiam garaže rasto kažkokio stipraus šarminio skysčio, visa jo stemplė išdeginta ir kažkodėl jis vienuolikai dienų nugrimzdo į komą... Atsigavęs ir prieš išvežamas į kalėjimą jis paskambino dr.Phil ir davė interviu, kur atsiprašė savo aukų artimųjų, teigė, kad jam pasirodė kažkoks Danielis iš jo vaikystės ir todėl jis , apimtas panikos puolė bėgti, kad jis beveik nieko neprisimena ir viskas jam tiesiog atrodo kaip naktinis košmaras, juolab, kad ir dabar jam košmarai sapnuojasi. Jis nesupranta, kas jam atsitiko, narkotikų nevartoja ir yra griežtai prieš juos nusistatęs. Vienžo, mistika, juolab, kad FTB toksikologinio tyrimo metu, Austin kraujyje buvo rasta tik truputis marichuanos ir alkoholio. Ta mistika mane ir užkabino, pasiknisti rimčiau. Atradau gana įdomų faktą, kad už savo sūnų kovojantis ir į dr. Phil kreipęsis Wade Harrouff yra ne šiaip eilinis amerikietis, o dantų implantologas ir kosmetinės dantų chirurgijos specialistas, parašęs ne vieną straipsnį ta tema, dalyvavęs tv laidose ir pan. Žinant , kiek šiais laikais kainuoja eilinio dantisto paslaugos....
Toliau, Floridos miestelio, kur įvyko tragedija, šerifas, po nusikaltimo davęs interviu žurnalistams, sakė, kad nusikaltėlio elgesys atitinka "Flakka" narkotikų panaudojusio, asmens elgesį. Tokie asmenys pasijunta antžmogiais, įgyja neįprastos jėgos, nusimeta rūbus, mato haliucinacijas ir tampa neįtikėtinai agresyvūs. Čia jau susidomėjau, kas ta "Flakka" ir atradau, kad tai tas pats "ledas" arba "speed"as, tiksliau metafetaminas, kurį naudojo mūsų Kėdainių vaikelio žudikai... Floridoje tų sintetinių, Kinijoje pagamintų "ledo kristalų" galima nusipirkti vos už penkis dolerius. Kažkoks vyrukas praėjusį pavasarį, nusimetęs rūbus turėjo lytinius santykius su...medžiu... Iškviestai policijai buvo nelengva susitvarkyti su prievartautoju, kuris ir patį policininką drįso pulti, bet , laimei, šis buvo ne vienas. Gaila išprievartauto, toli gražu ne glotnia žieve :) medžio, bet dar labiau gaila mano pirmojo aprašyto nusikaltimo aukų. Kažkaip man peršasi įtarimas, kad tas nelaimingas jaunuolis irgi buvo neseniai pradėjęs vartoti, todėl visokius keistus video į Youtubę kėlė, kur rodė įspūdingus raumenis ir aiškino, kad jam nereikia steroidų, nes jis atrado jėgą savo viduje ir pan. Turtingas ir reikia manyti, kad rimtų pažinčių turintis tėvelis, bando paversti jį psichiniu ligoniu, apkramtytos aukos sūnus nepriima atsiprašymų ir reikalauja tiesos. Nebūčiau rašiusi šio posto, jei ta baisi neganda "ledo kristalų" pavidalu nebūtų pardavinėjama, o toksikologės L.Gruzdytės teigimu "Lietryty", net ir gaminama Lietuvoje. Tie velnio kristalai kiekvieną žmogų veikia skirtingai, ( prisiminkim medžio prievartautoją ). Niekas nežino kokių dar šiurpių atneš tas psichinis stimuliatorius, jei valdžia rimtai nesusirūpins ir nesiims priemonių tam, kad žmones demonais paverčiantys vertelgos, būtų neutralizuoti ir be jokios ten demokratijos.
Add a comment...

Post has attachment

Šiandien klausiausi radijo. Laidos vedėjas nagrinėjo įvairių medių ir eilinių amerikiečių reakciją soc. tinkluose, į vakarykštę JAV prezidento kalbą. Net 78% besiklausiusių kalba patiko. Labiausiai prajuokino laidos vedėjo soc. tinkluose rasti pasisakymai , kur žmonės džiaugiasi sužinoję, kad turi prezidentą, už kurį Amerika balsavo. Ir tas prezidentas ir atrodo prezidentiškai, ir elgiasi prezidentiškai , ir kalba prezidentiškai . :) Skamba kaip absurdas, nes inauguracija juk buvo prieš gerą mėnesį. :) Pasirodo, tokia situacija susiklostė todėl, kad dalis amerikiečių pernelyg pasitiki mass media ir priima šalies veikėjus tokius, kokius ta media nupiešia. Visi žinom, kad žiniasklaida iš D.Trumpo, jau nuo pat pradžių, padarė savotišką juokdarį, kuris greičiausiai net peiliu ir šakute naudotis "nemoka", o ir išvis nieko daugiau nesugeba, apart moterims už intymių vietų graibyti.:) Lietuviškam fb irgi pakanka komentatorių, kurie dėlioja JAV prezidentui visokias kvailas pravardes ir , sprendžiant pagal arogantišką komentarų toną, įsivaizduoja, kad tas "amerikosas" jo, komentatoriaus, mažojo pirštelio nevertas. :) Aš asmeniškai niekaip nesupratau to fenomeno, nes man elementariai aišku, kad jei tas žmogus yra prezidentinės Klintonų šeimos asmeninis draugas, jei yra ilgus metus gerai pažįstamas su Izraelio prezidentu, jei draugauja su senatoriais, kongreso nariais, legendiniu buvusiu NYC meru, tai Jis yra iš tos pačios chebros. Kiekvienas durnius juk lengvai neprasibraus į aukštosios visuomenės sluoksnius ir niekas ten tau rankos nepaduos, jei tu būsi svetimas. Kitas dalykas, kad pinigai suteikia žmogui savotišką teisę elgtis laisvai ir daryti ką nori. D.Trumpas šia teise ir naudojosi, o eiliniams žmoneliams žiniasklaida įkalė į galvą, gal tuomet dar kandidatas į prezidentus, naudojasi šia laisve neteisėtai. Esą visai Jis ne iš valdančiųjų sluoksnio, o tiesiog išsišokėlis iš "mūsų" tarpo. :) Valdantieji, jie ten nei emocijų parodyti gali, nei supykti, jie visada su ant veido "priklijuotomis" maloniomis šypsenomis ir tokie be galo nepriekaištingi. Kaip ir angelai, nes angelų iš arti mes irgi nematome. :) Taigi vakar dalis amerikiečių iki šiol besąlygiškai pasitikėję mass media, atrado, kad tarp jos sukurto personažo ir savo akim pamatyto naujojo šalies vadovo, tikrai nėra lygybės ženklo. Įtariu, kad ilgiausiai nepraregės jaunimas, kuris tikrai negaišta laiko visokių ten ilgų kalbų klausymuisi.
Add a comment...

Klausiausi pirmosios JAV prezidento kalbos kongresui, paskui pasiklausiau ir paskaičiau, ką sako demokratai ir kažkaip keistai liūdna patapo. Mano supratimu, kalba buvo puiki, Fox apžvalgininko nuomone tai buvo pirma tikrai prezidentiška D.Trump'o kalba. Demokratams, panašu, kad netiko nei kvietimas vienybei, kaip vieno Dievo vaikams, atiduodantiems pagarbą tai pačiai vėliavai, nei prezidento pasakymas, kad Jis atstovauja ne pasauliui, bet JAV-joms, nei žinia apie kelias stambias JAV korporacijas, pasiruošusias investuoti milijonus dolerių į šalies pramonę, nei naujų darbo vietų sukūrimas, nei aktyvūs veiksmai prieš nusikalstamus kartelius, nei ruošiama mokesčių reforma. Aš ir nežinojau, kad JAV beveik nėra importo mokesčių, kas šiaip jau sveiku protu pagalvojus , yra visiška nesąmonė, kad per visus tuos karus Artimuosiuose Rytuose vyriausybė išleido šešis trilijonus dolerių, už kuriuos buvo galima daug gero padaryti šaliai ir jos piliečiams. Keistai atrodė iš šono vis parodoma kongreso salė, kurios vienoje pusėje sėdintys vis stojo ir plojo, o antroje pusėje daugiausia sėdėjo ir retai kada paplekšnodavo delnais. Tokis jausmas, kad nesvarbu, ką prezidentas artimiausius porą mėnesių bedarytų, visvien bus blogai ir visvien Jį žutbūt bandys "suėsti". Na o ar dantys tam pakankamai stiprūs, parodys laikas.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded