Profile cover photo
Profile photo
Karczewska A. Kancelaria notarialna
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
Jeżeli chcemy przepisać na kogoś swoją własność to musimy pamiętać, że osoba, która ma tę darowiznę otrzymać również musi się pojawić podczas podpisywania aktu notarialnego. Prawie zawsze podczas tego typu sytuacji wymaga jest obecność dwóch stron umowy. Więcej o aktach notarialnych znaleźć można na http://www.notariuszkarczewska.pl/oferta/czynnosci-notarialne.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jeżeli z jakiejś przyczyny jedna ze stron nie może opłacić wynagrodzenia dla notariusza to może wystąpić z wnioskiem do Sądu Rejonowego ze względu na swoje miejsce zamieszkania o zwolnienie z całości lub w części od ponoszenia tego wynagrodzenia. O opłatach za czynności notarialne przeczytasz na http://www.notariuszkarczewska.pl/oferta/czynnosci-notarialne.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wynagrodzenie notariusza określone jest indywidualnie na podstawie konkretnej czynności, jaką wykonuje. Nie mogą być jednak wyższe niż maksymalne stawki taksy notarialnej właściwe dla danej czynności, które określone zostało przez Ministra Sprawiedliwości. Wysokość taks notarialnych można sprawdzić na http://www.notariuszkarczewska.pl/o-firmie.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Notariusz wypełnia swoje obowiązki jako osoba zaufania publicznego, a tym samym korzysta z ochrony, która przysługuje funkcjonariuszom publicznym. Wszystkie czynności, których dokonuje notariusz mają charakter dokumentów urzędowych. Więcej informacji na http://www.notariuszkarczewska.pl/info-klient.html.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wynagrodzenie notariusza jest ściśle związane z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości, czyli zależy od tzw. taksy notarialnej. Dodatkowo pobiera on także należne podatki i opłaty sądowe, których wysokość zależy głównie od przedmiotu i rodzaju podpisywanej umowy notarialnej. Szczegóły na http://www.notariuszkarczewska.pl/info-klient.html.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Aby ułatwić Państwu czynności związane z przygotowaniem aktu notarialnego, przygotowaliśmy na naszej stronie informacje na temat dokumentów niezbędnych w Kancelarii przed zawarciem umowy. Warto jednak indywidualnie przed każdym spotkaniem zapytać w sekretariacie o szczegóły. Zapraszamy na http://www.notariuszkarczewska.pl/info-klient.html.

Add a comment...

Post has attachment
Warto wiedzieć, że jeżeli wszyscy spadkobiercy są zgodni to stwierdzenie nabycia spadku można dokonać przed notariuszem w ciągu jednego dnia, o ile wszyscy stawią się w kancelarii notarialnej. Akt poświadczenia dziedziczenia ma moc prawną na równi z prawomocnym orzeczeniem sądu o stwierdzeniu nabycia spadku. Zapraszamy na http://www.notariusz-zabrze.com/czynno346ci-notarialne.html.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Notariusz jest osobą wykonującą zawód zaufania publicznego, a jego zadaniem jest nadawanie form aktu notarialnego bądź innych form wymagających uczestnictwa notariusza rozmaitym czynnościom dokonywanym przez strony. Dowiedz się więcej na http://www.notariusz-zabrze.com/czynno346ci-notarialne.html.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Obowiązkiem notariusza jest sporządzanie aktów oraz dokumentów w sposób zrozumiały i przejrzysty. Powinien oczu czuwać nad należytym zabezpieczeniem praw i słusznych interesów stron oraz wyjaśniać stroną wszelkie niezbędne kwestie związane z wykonywaną czynnością. Więcej informacji na http://www.notariusz-zabrze.com/czynno346ci-notarialne.html.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
W razie pytań lub wszelkich wątpliwości mogą Państwo zawsze skontaktować się z naszą kancelarią drogą telefoniczną, mailową lub osobiście. Mapę dojazdu oraz wszelkie wskazówki kontaktowe zamieściliśmy na http://www.notariuszkarczewska.pl/kontakt.html.

Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded