Profile cover photo
Profile photo
Khalagh sho
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
خلاقیت چیست ؟ (تعریف خلاقیت )
خلاقیت در شما به معنای رسیدن به ایده های جدید به منظور حل مشکلات با صحیح ترین روش است . هر گاه شما تلاشی در زمینه اصلاح ، کوتاه سازی ، بهینه سازی ، اقتصادی کردن و هر فرایند دیگری که باعث بهتر شدن فعالیتی از روش جدید می شود را بکارگیری خلاقیت در آن فعالیت نامید . همچنین بکارگیری نیروی ذهن و قوای جسمانی در پرداختن به انبوه تصورات ، رفتارها و در نهایت بازدهی هایتان را می توان نوعی خلاقیت نامید. به واقع خلاقیت چیست ؟ ما شما را به خواندن ادامه مقاله ” خلاقیت چیست ؟ ” دعوت می کنیم.

What is creativity
خلاقیت شما شامل عوامل متعددی است که تمام آنها قابل فراگیری و گسترش است . بنابراین شما قادر به افزایش قدرت ابتکار و خلاقیت در خویشتن می باشید. پس خوشحال باشید !!! ما در سایت خلاق شو گام به گام با شما عزیزان همراهیم تا خلاقیت و قدرت های تفکر خلاق خود را پرورش دهیم.

فکر خلاق
فکر خلاق
” خلاق شو ” شما را با این عوامل آشنا خواهد کرد و آموزش های لازم جهت توسعه و بسط این توانایی در خودتان را عنوان خواهد نمود. این عوامل عبارتد از :

نیمکره های مغز
brain side
سمت چپ و راست مغز :
مغز ما از دو نمیکره چپ و راست تشکیل شده است که هر بخش توانایی ها و وظایفی دارد ، توانایی استفاده از مغز و مرتبط نمودن دو قسمت به یکدیگر از جمله توانایی های مورد نیاز برای خلاق تر شدن است ، اگر میخواهید اطلاعات بیشتری درباره ای نمیکره های مغز داشته باشید به شما پیشنهاد میکنم تا مقاله مربوط رو مطالعه کنید .

پیاده کردن ذهنیات
پیاده کردن ذهنیات
تهیه ی یادداشت و پیاده کردن ذهنیات :
برای همه ما بسیار پیش آمده ایده ای جالب داشته ایم که به علت عدم یادداشت ، آن را فراموش کرده ایم. باید قادر باشید محفوظات ذهن خود را برروی کاغذ بیاورید تا در بررسی کردن آنها بیشتر موفق شوید. فراموش نکنید یکی از اصلی ترین توانایی های شما به عنوان یک فرد خلاق ، مهارت یادداشت و یادداشت برداری است ، از طریق سایت خلاق شو به شما عزیزان و همراهان تکنیک های یادداشت برداری را آموزش خواهیم داد.

bring up ideas
کلام روان و سلیس :
بار ها و بار ها برای همه پیش آمده که فکر یا ایده ای ناب برای حل مسئله ای داشته اند اما در زمان ارائه دادن و توضیح این مطالب زبان از ارائه مفهوم ناتوان بوده و افراد دیگر متوجه ایده ناب ما نشده اند . توسط سرعت کلام می توانید نظریه های جدیدتان را عنوان کنید و در واقع فصاحت کلام مقیاسی است برای بازدهی بیشتر خلاقیت شما ، شما از طریق این مهارت می توانید ایده و تفکرات خود را بیان کنید ، ما در این زمینه هم برای شما آموزش هایی را در نظر داریم که در آینده نزدیک بر روی سایت قرار می گیرد .

flexibility
انعطاف پذیری :
توانایی شما برای متفاوت اندیشیدن و استفاده از تدابیر درست جهت درک مسائل رابطه مستقیمی با میزان انعطاف پذیری شما دارد . انعطاف پذیری شامل توانایی شما در دیدن موارد مختلف از زوایای مختلف است . بررسی یک موضوع از چند نقطه نظر متفاوت ، درک مفاهیم قدیمی و ارائه آنها به شیوه های نوین ، توانایی شما در استفاده از کلیه حواستان هنگام خلق عقاید و ایده های جدید و نگرش متفاوت به مسائل از جمله توانایی های است که با رشد مهارت انعطاف پذیری شما در ارتباط است . درباره نحوه متفاوت دیدن مسائل و دیدن زوایای پنهان مطالب اموزشی برای شما در نظر گرفته ایم .


innovation
ابداع :
ابداع یکی از اصول خلاقیت و تفکر خلاق است و نمایانگر توانایی شما در تولید و خلق ایده های جدیدی است که فقط به شما اختصاص دارد، ابداعات معمولا ایده های انحصاری هستند که غیر معقول و دور از ذهن هستند و در اکثر موارد برای سایرن خنده دار ! ما برنامه ویژه ای برای آموزش تکنیک های ایده یابی و روش های ابداع موضوعات جدید برای شما همراهان داریم .
منتظر شروع آموزش های خلاقیت ما باشید .

Open ideas
گسترش و بسط ایده ها :
شما به عنوان یک متفکر خلاق باید بتوانید یک ایده را به عنوان مرکز و هسته تفکرات خود قرار دهید و آنرا در جهات مختلف تفسیر ، توسعه و گسترش دهید . این گسترش با استفاده از تکنیک ها و روش های مختلف بدست می آید . یکی از این روش ها ارتباط دادن میان دو نیمکره مغز است ، در ارتباط با این تکنیک ها و سایر روش های بسط و گسترش ایده ، ادامه مقالات مباحثی را ارائه خواهیم داد .

Continuity idea
ثبات و پیوستگی در کارها و ایده ها :
یک فرد خلاق می داند که مغز انسان همانند یک سیستم ماشینی است و او از این اطلاعات بهره لازم را می برد . افراد خلاق می دانند که چگونه از مغزشان به عنوان یک سیستم ماشینی دقیق و بدون محدودیت استفاده کنند . از دیگر برنامه های آموزشی ما نحوه استفاده از این سیستم ماشینی می باشد .

اگر بخواهیم بگوییم خلاقیت چیست ، میتوانیم خلاقیت را از راه های بسیاری تعریف و مفهوم سازی کنیم ، مسائل مرزی ، مانند تفاوت بین هوش و خلاقیت باید در نظر گرفته شوند . هم در زیان محاوره و هم در متون تاریخی عبارت های ” نابغه ” ، ” تیزهوش ” ” با استعداد ” و ” خلاق ” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند . مسائل مرزی دیگری هم وجود دارد که در فرهنگ عامه و مطالعات تحقیقاتی عمدتا خلاقیت در هنر و علوم انسانی رخ می دهد مثل : ادبیات ، موسیقی ، رقص ، هنرهای تجسمی و … . عدم تشخیص این که خلاقیت می تواند در زمینه های دیگر نیز مثل : زیست شناسی ، ریاضی ، فیزیک ، شیمی ، علوم زمین شناسی و مهندسی مورد استفاده قرار بگیرد .
بخش نهایی خلاقیت آن است که باید منجر به نوعی محصول شود. به این معنا که خلاقیت نیاز به خلق چیزی دارد که ممکن است مفید باشد . درباره ی خلاقیت به عنوان تشکیل شده از سه بخش فکر می کنیم . خلاقیت با یک فرد آغاز می شود . آن شخص با یک فرایند شناختی ، مانند حل خلاق مسائل ، در پی حل یک مشکل یا پرسش یا یک سوا خوب یا تدبیر یک راه جدید برای درک یا مفهوم سازی است . چگونه آن فرایند رخ می دهد ، موضوعی جذاب در علوم عصب شناسی شناختی است . وقتی که این فرایند کامل شد ، مشکل حل شده است ، به سوال پاسخ داده شده است ، کار به پایان رسیده است – یک محصول وجود دارد . فرد ، فرایند ، محصول و …. این مولفه ها ممکن است خطی و تکرار شونده باشد و یا صرفا به طرز مرموزی رخ دهند .

چند نکته را فراموش نکنید :
۱- فراموش نکنید خلاقیت مهارت خارق العاده و مختص افراد خاصی نیست ، همه انسان ها دارای خلاقیت هستند و در زندگی روزمره اشان از آن استفاده می کنند . هدف ما در اینجا آموزش جهت استفاده هدف دار از خلاقیت و بهره برداری کامل از این نیرو و مهارت می باشد .
۲- خلاقیت یک مهارت اکتسابی و قابل بهبود می باشد . شما می توانید در هر لحظه این مهارت خود را بهبود ببخشید .
۳- خلاقیت به هیچ وجهی با سطح فرهنگ ، میزان تحصیل و شغل شما ارتباطی ندارد .


منبع :
http://khalaghsho.ir/what-is-creativity/
Add a comment...

Post has attachment
ایده های خلاقانه پولساز چگونه تولید می شوند ؟
شاید شما هم به فکر تولید ایده های خلاقانه پولساز افتاده باشید. اکثر افراد به دنبال ایده های رایگان برای اجرا هستند ما در این مقاله سعی داریم به شما بگوییم که چگونه خودتان ایده های خلاقانه پولساز را بسازید . در واقع ما به دنبال ماهی دادن به شما نیستیم بلکه دوست داریم به شما ماهیگیری را نیز بیاموزیم . شرایط و موقعیت هایی وجود دارند که اگر آنها را بشناسید به محض قرار گرفتن در این شرایط خاص می توانید ایده های پولساز را کشف و شکار نمایید . ما در این مقاله قصد داریم روش شکار ایده را به شما بیاموزیم تا شما تبدیل به یک شکارچی ایده شوید . در ادامه شما را با موقعیت های پولسازی که در آن باید چشمتان را باز و گوشتان را تیز کنید، آشنا می کنیم .
شکارچی ایده
ایده های خلاقانه پولساز کدام ایده ها هستند ؟
ایده های بسیار زیادی به ذهن افراد می رسد اما نکته مهم این است که همه ایده های پولساز نیستند ایده های خلاقانه پولساز ایده هایی هستند که مردم و افراد حاضرند برای به دست آوردن آنها هزینه کنند و بابت دریافت خدمات و یا کالای شما پول پرداخت کنند. پس اگر ایده شما به نحوی باشد که مردم برای آن پرداخت کنند می توانید بگویید که ایده پولساز تولید کرده اید . در شرایط زیر گوش به زنگ باشید . هر وقت در یکی از شرایط زیر قرار گرفتید یعنی یک ایده پولساز در آنجا مخفی شده است و منتظر شکار شدن توسط شماست! زمانی که با یکی از ترس های مردم مواجه شدید ، یا با نیازهای آنها یا مشکلات شخصی خودتان برخورد کردید ، یافتن گوشه خاصی از بازار و دیدن آماری خاص از بازار و دست آخر رویای افراد ، همه و همه باعث یافتن ایده های خلاقانه پولساز می شود .
ایده های خلاقانه پولساز
ترس های مردم :
ترس مردم
هر زمان که ترسی از مردم را کشف کنید و بتوانید راه حلی برای آن بیابید مطمئن باشید که به یک ایده پولساز رسیده ‌اید اگر چند مثال در این رابطه برای شما بزنیم قطعا بهتر با موضوع آشنا می شوید . نمونه ساده و پیش پا افتاده که اکثر افراد از حشرات موزی مثل سوسک ترس دارند و زمانی که شما موفق به ساخت یک محصول اسپری یا پودر برای از بین بردن این حشرات می شوید می توانید از آن کسب درآمد خوبی داشته باشید. یک اگر بخواهیم مثالی برای شما در بازار کسب و کار آنلاین نیز بزنیم افراد معمولا دو ترس بسیار بزرگی در کسب و کار خود دارند . اولی ترس از مالیات و دومی بیمه می‌باشد بیمه . هر دو به علت سیستم های جریمه‌ ای و تنبیهی سنگین از ترس های مشاغل و کسب و کارهای ما می باشند . لذا اگر شما موفق به طراحی سایتی در زمینه ارائه خدمات آموزشی و دیگر خدمات برای رفع مشکلات مردم در این دو حوزه انجام دهید می توانید درآمد خوبی را از این راه کسب نمایید .
یافتن گوشه ای خاص از بازار
گوشه ها و نیچ های(nich) بازارهای مختلف معمولاً بازارهای پر سودی برای افراد هستند در حال حاضر کسب و کارهایی که به صورت گسترده کار می کنند در مقابل کسب و کارهایی که گوشه خاصی را می گزینند در حال شکست خوردن هستند به طور مثال فروشگاه لباسی را تصور کنید . که برای کلیه افراد لباس می فروشد پیر و جوان ، کودک و نوجوان ، دختر و پسر ، زن و مرد و غیره در مقابل فروشگاهی را در نظر بگیرید که فقط لباس دخترانه برای سن ۸ الی ۱۲ سال میفروشد. فروشگاه دوم به علت جامعه هدف کوچکتر با هزینه تبلیغاتی کمتر می توانند مخاطبین بیشتری را جذب کنند و خدمات بهتری را ارائه دهد به طور خلاصه میتوان گفت :
بازار کوچک = هزینه کمتر = سود بیشتر
برای کسب و کارهای اینترنتی هم میتوانید فروشگاهی را در نظر بگیرید فقط محصولات خاص برای کوهنوردی به فروش می رسد این فروشگاه خیلی سریعتر از یک سایت فروش لوازم ورزشی به سود میرسد.
نیچ مارکتینگ
پیدا کردن نیاز های افراد و یا مشکلات شخصی خودتان
مشکلات
افراد نیازهای گوناگونی دارند که هر کدام از آنها می‌توانند نیاز جامعه گسترده‌ای از افراد باشد . شما نیز می بایست با رفع این نیازها و تبدیل آنها به یک محصول یا خدمت آنها را به افراد ارائه دهید تا بتوانید از طریق آن کسب درآمد خوبی را داشته باشید به طور مثال رفت و آمد در پله های ساختمان باعث ایده ساخت آسانسور شده است و یا نیاز به خرید بدون حضور در فروشگاه باعث ایجاد فروشگاه های اینترنتی مختلف شده است . نیازها و مشکلات شخصی خودتان هم می تواند بخشی از نیاز یک جامعه بزرگتر باشد به طور مثال یک کشیشی به نام برنارد مک کوی نیاز به این داشت که کارتریج پرینتر خود را به صورت آنلاین تهیه کنند و در حال حاضر او صاحب سایت Laser Monsk است که فروش کارتریج را به صورت اینترنتی انجام می دهد . نمونه دیگر هم خانم کالین بارسلو در زمان نگارش پایان نامه خود با مشکل تهیه کتابهای مرجع روبه‌رو بود و او نیز در حال حاضر صاحب سایت Book Renter با ۲۵۰۰ نفر کارمند است . پس نیازها و مشکلات خود را به هیچ وجه دست کم نگیرید .
بررسی آمارها
آمار ها همیشه منابعی هستند بهترین گزینه برای تولید ایده های خلاقانه پولساز آمارها می باشند . آمارها چه مثبت باشند و چه منفی منابع خوب ایده ها هستند آمار تصادفات طلاق ازدواج رشد و یا رکود کسب و کارها همه و همه منابعی هستند . که شما را دعوت به تولید ایده های پولساز می کنند هر آماری نشان دهنده یک فرصت برای کسب درآمد است . شما می‌بایست هوشیارانه به آمارها دقت کنید تا این فرصت‌ها را کشف نمایید آمار و رو به افزایش خریدهای اینترنتی مردم یعنی یک فرصت ایده آل برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی، روندی رو به رشد زمان حضور مردم در اینترنت یک فرصت عالی برای رسیدن به یک کسب و کار اینترنتی و ساخت یک سیستم پوست ساز است .
آمار
رویاهای افراد :

مردم برای رسیدن به رویاهای خود حاضر هستند که پول زیادی را پرداخت کنند اگر بتوانید رویای افراد را محقق کنید مطمئن باشید که درآمد خوبی را کسب خواهید کرد . برای پیدا کردن رویای افراد می توانید در گفتار آنها به دنبال این دو جمله باشید ” ای کاش… ” ،” اگر میشد… ” جملاتی که با این دو عنوان شروع می شوند . حاوی یک رویا هستند یک شکارچی ایده به خوبی این کلمات را می شنود با آنها را تبدیل به یک محصول یا خدمت می نماید . بهترین افراد برای گرفتن این ایده‌ها خصوصاً در زمینه کسب و کار اینترنتی کودکان و افراد میانسال هستند افرادی که دید واضحی نسبت به اینترنت ندارند . سایر افراد به دلیل داشتن اطلاعات حداقلی یک چارچوب بسته را برای خود انتخاب کرده است و این چارچوب به آنها اجازه نمی‌دهد ایده های خلاقانه پولساز را در این زمینه تولید کنند .
هنوز هم برای تولید ایده های خلاقانه پولساز مشکل دارید !
اگر هنوز هم برای تولید یک ایده مشکل دارید و در فکر راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی هستید برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم .
منبع :
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
نیمکره های مغز و رابطه آن ها با خلاقیت در این مقاله بررسی شده است ، برای استفاده از هر دو نیمکره مغزتان از شما دعوت میکنیم این مقاله را بخوانید .

http://khalaghsho.ir/right-brain-or-left-brain/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
معرفی محصول آموزشی تبلیغات چریکی
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded