Profile cover photo
Profile photo
Radosław “Riu” Muszyński
1,432 followers -
Riu
Riu

1,432 followers
About
Posts

Post has attachment
11 lat minęło od mojej żołnierskiej przygody. Nie chciałem iść do wojska, ale kiedy już tam trafiłem to przystosowałem się i czas ten nie uważam za zupełnie stracony.
Dziś z prawdziwym smutkiem patrzę na to co się dzieje z wojskiem. Politycy to większości cioty, który poza kłapaniem jęzorem nic nie potrafią, ... a przepraszam - jeszcze potrafią obsługiwać wazelinę, rozdawać nie swoją kasę i manipulować oraz ściemniać na potęgę. Politycy odpowiadają za to że nie wywiązują się ze swoich obowiązków względem państwa, względem Nas, obywateli. Gdy rozwalają kolejny bardzo ważny element funkcjonowania państwa to nie jest fajnie. Zwłaszcza, że w dniu takim jak dziś chcą pokazać, że jest właśnie bardzo dobrze. Autopromocja partii politycznych to jest jedyna rzecz przy której się starają.
http://www.newsweek.pl/polska/armia-wojsko-polskie-pod-rzadami-pis-jest-w-rozsypce,artykuly,431460,1.html
Add a comment...

Świat programowania i technologii wokół tej czynności staje się coraz mniej przyjazny. Niby więcej się automatyzuje, ciągle upraszcza, ciągle wymyśla lepsze rozwiązania, ale po kilkunastu latach mam takie przemyślenie, że w znakomitej większości przypadków to zwyczajne nieporozumienie.

Jednego jestem pewien - ludzi są zajebiście zdolni w wymyślaniu rzeczy, które wkurwiają innych ludzi w imię ich niewkurwiania! I ściągasz później aplikacje którą się powinno odpalić jedną komendą.... i siedzisz kilka godzin, żeby poradzić sobie z pieprzonymi zależnościami między wszystkim od czego zależy uruchomienie aplikacji. Ech...

Dobrze przynajmniej, że jeszcze mnie kręci rozwiązywanie problemów. Jeszcze...
Add a comment...

11 lipca 2018 został złożony obywatelski projekt ustawy.

Obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

Przedstawiciel wnioskod.:
Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Socha Justyna Anna

Dotyczy likwidacji obowiązku szczepień ochronnych; pozostawienia obowiązku szczepień ochronnych jedynie dla sytuacji nałożenia tego obowiązku w drodze decyzji oraz w sytuacji ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Pod projektem zebrano 121 tys podpisów.

Tekst projektu nie jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie sejmu, ale opis mówi sporo.

Ciekawe kiedy dowiecie się z mediów, że ciemna masa w postaci 121 tys debili pcha swój projekt tak samo intensywnie jak inni debile i idioci od całkowitego zakazu aborcji.

To nie są normalni, porządni ludzie. To społecznie nieodpowiedzialne grupy ludzi, których przesłanki działania są przynajmniej niejasne, działania szkodliwe społecznie, a skutki tych działań w połączeniu z obecną patologiczną sytuacją polityczna - będą fatalne.
Add a comment...

Chcesz zatrudnić człowieka. Umawiasz się na spotkanie. Czekasz. Człowiek nie przychodzi na spotkanie.

Mam ostatnio więcej podobnych sytuacji w kontekście „człowiek i jego chęć do pracy”, ale nie ma sensu się tym dzielić.

Potrzebuje dodatkowej wiedzy.
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

#prasowkariu

- a więc jednak ktoś potrafi zostawić serducho na boisku - Jagiellonia właśnie awansowała do III rundy LE remisując z portugalską drużyną 4:4;
- prezydent Duda dalej udaje, że wie coś o prawie... prawie coś wie, ale prawie robi różnicę;
- Leszek B. którego reformy doprowadziły do tego że w moim domu rodzinnym nie było na chleb, zatłitował na temat orderu dla K.K.Baczyńskiego. Pseudointeligencja.
- Jarek chory, „antki” w domu harcują;
- widzę udostępnianie jakiegoś tekstu KODu na G+ i myślę że te wszystkie mądre analizy są próbą jakiegoś błyśnięcia, jakimś wyobrażeniem reakcji pożądanej. Analizy są błędne;
- w mojej firmie ostatnio nic nie działa - zrzucam wszystko na upały;
- przy okazji firm i startupów to NIK wydał raport z którego wynika że publiczne pieniądze na innowacje nie tworzą innowacji... podał np przykład dotacji za 2 mln zł na modernizacje dyskoteki... :) Brawa dla urzędnika który to klepnął. Oczywiście raport ten jest w sprzeczności ze stanowiskiem polskich fundacji startupowych które się miziają z politykami tu i ówdzie żeby coś im kapnęło z PFN;
- a Leszka B. w prostackim podejściu to przebił go chyba tylko Mateusz M. - jeszcze premier. Podobno teraz będzie pomagać powstańcom. No i bardzo pięknie tylko z tego co pamiętam to ostatnio jego partia twierdziła że jak Ci odważni patrioci mówią coś nie po linii partii to oznacza że zostali zmanipulowani;
- Owsiak niewinny. Za sprawę w sprawie wulgaryzmu zapłacą obywatele. Powinien zapłacić ten anonimowy bloger który nie jest anonimowy. Pozywasz bez sensu - płać;

I na koniec. Transformujemy z żoną. Życie jest piękne gdy wypełnione jest pozytywnymi zmianami. Aaa... i córka mówi już „tata” :)
Add a comment...

Ja wszystko rozumiem, ale bez jaj. Jakbym był teraz gdzieś nad morzem czy innych górach to se bym mógł tak cierpieć przez to ciepło, bo miałbym świadomość, że rano pewnie zaskoczy mnie jakiś widok podczas którego jak każdy normalny i świadomy językowo obywatel tego kraju stwierdziłbym "o kurwa, jak pięknie". Tymczasem czuje się jak ogórek kiszony w niedokręcony słoiku - wiadomym jest że skutki niedokręcenia są srogie przy takiej temperaturze....
Add a comment...

Zostały dwa miesiące. Kilkadziesiąt dni w trakcie których muszę dać z siebie 100%. Na spokojnie, z opanowaniem i cierpliwością robić swoje. Spojrzałem ostatnio w notatki dotyczące planu na rozwój w tym roku. Kilka rzeczy już zrobionych, kilka zupełnie nawet dotkniętych nie zostało, a spora grupa w trakcie. Kilka rzeczy się ładnie zweryfikowało.

No wiem. Tak ogólnie piszę, że nic z tego nie wynika. To napiszę konkretnie. Do końca września chce zakończyć etap organizacji mojej firmy w ramach której wydam aplikacje wokół której będzie działać cały mój biznes. Ważna chwila w moim życiu :)

Wielokrotnie pisałem, czasem żartując z siebie i swoich umiejętności, że rzucę programowanie i zostanę sobie kimś tam. W pewien sposób to się dzieje teraz, chodź niewyraźnie i po cichu. Ostatnio zdarzało się, że potrafiłem pół dnia poświęcić na pracę bardziej jako właściciel produktu, menadżer, ... nawet sprzedawca.

Jakiś czas temu szukałem wspólnika do firmy. Takiej osoby, która załapała by moją firmę i na tyle dobrze poradziła sobie z adrenaliną etapu na którym to wszystko się znajduję, że widziałbym kogoś kto kilka rzeczy mógłby w razie czego zrobić za mnie. I w trakcie tych poszukiwań dotarło do mnie, że muszę nieco zmienić swoje podejście, że to szukanie jest bez sensu. Ba, że model firmy który wymyśliłem jakiś czas temu jest bez sensu, albo inaczej - jest standardowy. Nie mnie oceniać, czy ja jestem standardowy, albo czy w chęci bycia niestandardowym jest pułapka wpadnięcia w masową oryginalność, ale poczułem, że chce robić pewne rzeczy dokładnie tak jak chce. Nie tak jak to robią inni.

Czasami wystarczy naprawdę spojrzeć trochę inaczej na coś by zobaczyć ogromną różnice.

Add a comment...

Dziś miałem kolejne spotkanie projektowe z ux-owcem. W sprawie mojej własnej aplikacji. Dlatego chyba zacznę używać nowego tagu - #terazalbonigdy
Add a comment...

Szybciej, więcej, mocniej. Prawie jak w piosence Kubusia Puchatka... im bardziej, tym bardziej. Kocham moją robotę :)
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded