Profile cover photo
Profile photo
muhammet yılmaz
www.muhammetyilmaz.com
www.muhammetyilmaz.com
About
muhammet's posts

Post has attachment
ETKİLİ ÖĞRETMENLİK ATÖLYESİ
25 Şubat 2017 Cumartesi
Bilgi ve kayıt: http://www.dem.org.tr/tr/etkili-ogretmenlik-atolyesi-basvurulari-basladi/h
@demkurumsal # öğretmen #meslekigelişim #eğitim #atölye #seminer
Photo

Post has attachment
Marmara Ünv. İlahiyat Fak. Konferansımız
Mezun olduğum fakülteye konferans vermek üzere gidecek olmak güzel bir duygu. Aynı zamanda iyi bir deneyim olacak benim için. :) Değerli davetleri için Muhterem Ahmet Koç (Prof.Dr.) ve organizasyon için Sayın Umut Kaya (Yard. Doç. Dr.) Hocalarıma teşekkür ederim.
Sizi de bekleriz.

Photo

Post has attachment
“İnsanın Varoluşu Bağlamında İki Soru, İki Resim, İki Kitap ve Bir Lider” konulu bir konferansla bugün Değerler Eğitimi Merkezinde üniversiteli gençlerle birlikteydik.
Photo
Photo
18.02.2017
2 Photos - View album

Post has attachment
DÜŞÜNCEDE İTİRAZ GÜCÜNÜ KAYBEDENLER EYLEM GİRDABINDA TUZAĞA DÜŞERLER
Bu yazıda, İslam’ın haksızlıklara açık bir itirazı ve bir karşı duruşu olmasına rağmen Müslümanların, düşüncede ve fiiliyatta itiraz gücünü kaybetmesinin sebeplerini irdelemeye çalıştık. Batının bizi çektiği düşüncesiz eylem tuzağını ve yaşadığımız sorunlara çözüm önerilerini gündeme aldık.
Biz bu konunun önemli olduğunu düşünüyoruz, yorum ve düşüncelerinizi bekleriz. İyi okumalar.
http://www.muhammetyilmaz.com/content/dusuncede-itiraz-gucunu-kaybedenler-eylem-girdabinda-tuzaga-duserler/944 
Photo

Post has attachment

BU KARNELER KİMİN?
(Büyükler için karne günü soruları)
SİYASETÇİ: Eğitimi iyileştirmek için karar alacak bürokratları liyakat ve adalete göre doğru atadım mi, onlar Türkiye’nin eğitimini yönetebilecek kapasiteye sahipler mi?
EĞİTİM BÜROKRATI: Eğitim sorunlarını çözmek ve eğitimi iyileştirmek için stratejik kararları alabilecek yeterliliğe sahip miyim? Bu yeterliliğe sahip değilsem sahip olanlara danıştım mı?
EĞİTİM YÖNETİCİSİ: Yönettiğim alandaki eğitim sorunlarını belirleyip öncelik sırasına göre çözmeye gayret ettim mi? Okul yöneticilerini belirlerken, eğitimi yönetebilecek liyakatte kişileri mi yoksa bize yakın olanları mı seçtim?
OKUL YÖNETİCİSİ: Öğretmen ve öğrencilerime keyifle eğitim yapılabilecekleri bir ortam hazırladım mı? Öğretmenlerimin işini kolaylaştırdım mı, yoksa onlara angarya yükleyerek eğitim yapamayacak hale mi getirdim? Öğrencilerin okulla ilgili makul isteklerini dinledim mi, onların sorunlarını çözmeye çalıştım mı?
ÖĞRETMEN: Öğrencilerimin akademik başarısı için derslerimi etkili işledim mi, her öğrencinin öğrenmesi için bireysel farklılıkları gözettim mi? Öğrencilerin kişilik ve sosyal gelişimleri için ders dışı etkinlikler planlayıp uyguladım mı? Öğrencilerin eleştirilerine kulak verdim mi?
VELİ: Okuldan eve gelen çocuğumu sevgiyle karşıladım mı, onunla sohbet ettim mi, okulda neler yaşadığını dinledim mi, ona “Sen benim için diğer her şeyden daha önceliklisin” mesajını verdim mi? Karnını doyurduğum gibi gönlünü de doyurdum mu?
ÖĞRENCİ: Bana hazırlanan imkanları verimli kullandım mı, görevlerimi yerine getirdim mi, telefonumu elimden bıraktım mı, geceleri uyudum mu yoksa sosyal medyada mı takıldım, anne babamın ve öğretmenlerimin tavsiyelerini dinledim mi?
Muhammet YILMAZ
Eğitimci-Yazar
www.facebook.com/sayfamuhammetyilmaz

Post has attachment
ÖĞRENCİLERDEN ÖĞRETMENLERE KARNE GÖRÜŞLERİ
Sevgili öğrencilerimiz biz öğretmenleri için karne görüşleri yazdılar. Belki size de bir mesaj vardır!
https://www.facebook.com/sayfamuhammetyilmaz/posts/1219379791430705:0 

Post has attachment
BİLDİM, SİZ BİR ÖĞRETMENSİNİZ!
Hayattan zevk alamıyor musunuz, sürekli yorgun musunuz, çok çabuk mu sinirleniyorsunuz, aşırı gergin misiniz, angarya işler sizi hayatınızdan mı bezdirdi, tahammül gücünüz mü azaldı, başınız ve beliniz sürekli ağrıyor mu...
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1213307502037934&substory_index=0&id=115802535121775
Photo

Post has attachment
DÖNEM SONLARINDA ÖĞRETMENLERİN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRACAK 6 ÖNERİ
Öğretmenler iş yoğunluğu sebebiyle dönem sonlarında zor ve stresi bol günler yaşarlar. Öğretmenler bu zorlukların bir kısmını kendi hatalarından dolayı yaşarlar ama bir kısmı da öğrencilerden, velilerden ve okul yöneticilerinden kaynaklanabilir. … (Devamı için tıklayınız)
http://www.muhammetyilmaz.com/content/donem-sonlarinda-ogretmenlerin-isini-kolaylastiracak-6-oneri/942 

Post has attachment
Doğu’nun kadim şehrinden selamlar.
Anadolu'da yapılan ilk camii olan Diyarbakır Ulucami, tarihi hanın altında büyük bir kitap satış yeri, okuma ve sohbet hücreleri (Ensar Kitap). Şehri çok fazla gezemedik çünkü Etkili öğretmenlik atölyemiz bugün Diyarbakır’daydı. Bir grup öğretmen arkadaş ile birlikte kendimizi geliştirdik. Kitaplarımızı imzaladık, çay içip sohbet ettik, dertleştik. Herkes için adalet, özgürlük ve barış dedik. Ülkemizin huzuru için birlikte dua ettik. 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
24.12.2016
6 Photos - View album

Post has attachment
EDİRNE OKUL MÜDÜRLERİ SEMİNERİMİZ
“Okulda İnsan İlişkileri ve Eğitimde Etkili İletişim” konulu seminerimizde Uzunköprü ve Meriç ilçelerindeki okul müdürleri ile buluştuk, bilgi ve tecrübelerimizi paylaştık. Seminerimize katılan eğitim yöneticisi arkadaşlara, Meriç İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yıldıray Ocak’a teşekkür ederim. Programı düzenleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Eralp Akman’ın Uzunköprü’de eğitim için ortaya koyduğu üstün gayrete yakından şahitlik ettim, kendisini tebrik eder, misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederim.

PhotoPhotoPhoto
16.12.2016
3 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded