... We wtorek „New York Times” ujawnił, że grupa okrętów wcale nie kierowała się w stronę Półwyspu Koreańskiego. Według dziennika okręty płynęły wtedy w zupełnie przeciwnym kierunku, by dołączyć do australijskiej marynarki na Oceanie Indyjskim. Tam marynarka Stanów Zjednoczonych miała przeprowadzić ćwiczenia z Australijczykami. Miejsce manewrów – jak podkreśla „NYT” – znajdowało się 3,5 tys. mil na południowy-zachód od Półwyspu Koreańskiego.

Dziennik ustalił te informacje w oparciu o zdjęcia udostępniane przez marynarkę USA. Wynika z nich, że 15 kwietnia lotniskowiec Carl Vinson znajdował się niedaleko Indonezji. Okręt przepływał wtedy przez Cieśninę Sundajską, znajdującą się między wyspami: Sumatrą i Jawą. Tymczasem Biały Dom cztery dni wcześniej informował, że lotniskowiec ma kierować się w stronę Półwyspu Koreańskiego.

Po ujawnieniu sprawy przez „NYT” amerykański Departament Obrony przekazał, że grupa okrętów znajdzie się niedaleko Półwyspu Koreańskiego dopiero w przyszłym tygodniu. Z kolei Biały Dom odmówił skomentowania sprawy, aczkolwiek urzędnicy z Waszyngtonu wskazują, że nieporozumienie to wina informacji, które otrzymali z Departamentu Obrony.

Marek Glogoczowski
18. Apr. 08:24 http://tinyurl.com/mjdqkml

A very interesting item – Is the China People’s Republic involvement, in USA “briding” of N. Corea, the price China has to pay for “taxless commerce” with USA?

This is a Very important article. It makes Trump look. For that reason alone, it "must" be read.
https://de.groups.yahoo.com/neo/groups/sowamagazyn/conversations/messages/2373 "Trump obviously held a long-ball strategy with the Chinese; he’s described the approach in his books and lived the approach in his business life:
Shared publiclyView activity